Дайджест подій на Близькому Сході. 15 червня 2022 року
Туреччина створила «червону лінію» зв’язку для вирішення зернової кризи в Україні. Ізраїль готує план «Б» для Ірану. Рашка перейнялася “проблемами” православних в Єрусалимі. Група експертів ООН звернула увагу на насильства іранського режиму проти суспільства. Греція «може» передати Україні БМП.
Туреччина: Міністерство національної оборони Туреччини ініціювало формування «червоної лінії» зв’язку для виходу із зернової кризи, що була спровокована руснею в ході повномасштабного вторгнення в Україну.
З ініціативи міністра оборони Хулусі Акара було сформовано мережа зв’язку, до складу якої увійшли представники оборонних відомств трьох країн у званні генералів. Представники України та рф цим каналом можуть виходити безпосередньо на зв’язок з Туреччиною з метою врегулювання кризи . Хулусі Акар заявляв раніше про зацікавленість Туреччини якнайшвидше усунути зернову кризу.
Financial Times з посиланням на джерела повідомляє, що Туреччина відхилила запрошення на тристоронню зустріч Туреччина-Швеція-Фінляндія за посередництва представників НАТО. Анкара зажадала, щоб дві країни зробили “конкретні” кроки щодо боротьби з тероризмом до початку переговорів.
Однак до конкретних кроків поки далеко. Ось таке освітлення на ратуші Стокгольма зробили прихильники РПК у Швеції. Письмові гарантії виконання турецьких вимог Швеція-Фінляндія надавати не хочуть. Тому погроза турецького президента навіть рік притримувати вступ двох скандинавських країн до НАТО цілком обґрунтованою.
Ізраїль: Ізраїль та арабські країни, які поділяють його занепокоєння щодо Ірану, повинні нарощувати свій військовий потенціал під егідою Вашингтону, заявив міністр оборони Ізраїлю напередодні візиту до регіону президента США Джо Байдена, повідомляє Reuters.
“Перед обличчям іранської войовничості… потрібна не просто співпраця, а й нарощування регіональних сил з американським керівництвом, що зміцнить усі залучені сторони”, – сказав він, згідно з офіційною стенограмою. “Над цим ми постійно працюємо заради безпеки громадян Ізраїлю”, – сказав Ганц.
Саудівська Аравія підтвердила свою підтримку так званих угод Авраама, згідно з якими Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн два роки тому налагодили відносини з Ізраїлем. Ізраїль у свою чергу висловив готовність співпрацювати у військовій сфері зі своїми новими партнерами з Перської затоки, які публічно стримано ставилися до такої перспективи.
А-а-а-а… Як перестати волати?) Росія «глибоко стурбована ситуацією, що складається навколо християнської присутності в Єрусалимі» – зокрема, через рішення Верховного суду Ізраїлю щодо спірних об’єктів Єрусалимської православної церкви та осквернення каплиці, що належить їй”. Про таке заявила манька захарова, такий собі офіційний представник міністерства московії, якого по факту нема.
Іншим перлами цієї заяви стали фрази типу: «провокаційний виклик»; «кричущий доказ»; «радикальні релігійні групи»; «утиски православних на Святій землі». Якщо убрати контекст то цей шовіністичний угар можна почути майже в усіх заявах так званих дипломатів московії. І насправді він і не є важливий, бо свідчить лише про те, що у кремля з’явилися великі проблеми з Єврейською державою. І я гадаю, все це через Сирію, по якій ізраїльтяни, здається, домовилися з турками і намагаються працювати тандемом. А російський близькосхідний «болівар», як відомо, двох не вивезе)
Іран: Група незалежних експертів ООН з прав людини висловила тривогу через «насильницькі заходи» проти вчителів та громадянського суспільства в Ірані, вимагаючи притягнути винних до відповідальності. Експерти, яких призначає Організація Об’єднаних Націй, але вони не виступають від її імені, стверджують, що владою в Ісламській республіці було заарештовано або викликано понад 80 вчителів. Повідомляється, що арешти відбуваються на тлі неодноразових протестів вчителів проти умов праці та низької заробітної плати.
«Простір для громадянського суспільства та незалежних об’єднань для здійснення своєї законної роботи та діяльності стає неймовірно вузьким», – додали вони. Експерти також стверджують, що п’ятеро людей були вбиті під час широких протестів з початку травня через «надмірне застосування сили силами безпеки». Нагадаю, що з травня місяця в Ірані спалахують перманенті протести, які на початку традиційно мали економічне підґрунтя, а потім, після застосування владою сили, перетворювалися на антиурядові.
Верховний лідер аятолла Алі Хаменеї минулого місяця заявив, що протести експлуатуються «ворогом» Ірану, посилаючись переважно на Сполучені Штати. «Це прорахунок, що вони думають, що можуть змусити іранську націю виступити проти Ісламської республіки», – попередив він.
Сирія: Спецпредставник президента немитої щодо Сирії олександр лаврентьєв: «Москва вважає нерозумною можливу операцію Туреччини на території Сирії та закликає Анкару вирішити питання мирним шляхом». Жаху намагався додати і такий собі пєсков: «Москва не вважає, що операція, яку Анкара веде проти курдів на півночі Сирії, сприятиме стабільності та безпеці в цій республіці».
На щастя, пустопорожні заяви свнсбк є єдиним, що можуть протиставити русня турецькому наступу. А отримати «другий фронт» московія дуже не хоче. Між іншим, операція відбудеться у відповідно визначений час. Сьогодні на фронтах півночі Сирії спостерігався відносний спокій.
А ще лаврентьєв вважає, що Женева більше не є «придатним місцем для конституційних переговорів». Цей формат безкінечних перемовин ні про що, так само є мертвонародженим як все до чого долучається русня. Однак ця заява може бути сприйнята, як підстава для створення «конфлікту інтересів» і нарешті визнання мертвих перемовин – мертвими. Бо принципове питання для опозиції про відхилення асада в якості кандидата після конституційної реформи взагалі не сприймалося самим асадом та його союзниками.
Греція: Греція може передати Україні до 30 одиниць бойових машин піхоти радянського зразка після обміну із Німеччиною. Про це заявив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, пише Protothema. Постачання відбудуться в рамках обміну з Німеччиною, яка пообіцяла передати Афінам бронемашини Marder.
“На даний момент ми обмінюємо невелику кількість – від 20 до 30 бронемашин – на набагато сучасніші машини німецького виробництва. Ми допомагаємо Україні та одночасно зміцнюємо наші збройні сили новішими бойовими машинами”, – сказав Міцотакіс.
Однак в цій заяві варто звернути увагу на значення «може», бо в перших заявах про грецькі БМП лунала цифра 100. Тому зниження цієї планки до 20-30 «може» бути не остаточною. Бо німецька сторона не повідомляла, коли саме буде завершений процес передачі техніки Греції. А посилення грецької армії на тлі посилення напруженості з Туреччиною, так само “може” бути негативно сприйняте в Анкарі.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.