fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 15 грудня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 грудня 2020 року

Близький Схід Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

В Сирії йдуть бої між турками та РПК, САА та ІДІЛ. Чудеса російської «соціології» в Лівії. США наклали санкції на турків за С-400. Ізраїль вдало випробував нові системи ПРО.

Сирія: Такі так. Турецька операція на півдні Сирії розпочалася. Сьогодні, вже третю ніч поспіль, протурецькі сили спробували штурмувати село Муалак на північ від Айн-Ісса, щоб дістатися до шосе М4. Як повідомляють, ця спроба (вже четверта) виявилася доволі невдалою. Серед протурецьких бійців численні жертви.

Бої не стихали і з настанням світлої пори доби. Турецька артилерія продовжувала знищувати вогневі позиції РПК/YPG на околицях міста. І вже по обіді повідомляють про новий штурм.

Курди жаліються на повне ігнорування руснею, яка розташувалася поруч у трьох СП, того що відбувається поруч Айн Ісси. Хоча це не так, московити продовжують наполягати на передачі міста під контроль асада як гарантію зупинення турецького наступу. Ймовірне, що це може статися коли курди зрозуміють свою неспроможність втримати ключове місто Айн Ісса.

І третій день поспіль триває «гаряча» фаза операції русо/асадитів проти залишків ІДІЛ в сирійській пустелі. Русня продовжує нещадно наносити удари з повітря, а піхота асада, проводячи зачистку місцевості після бомбардування, на собі перевіряє їх ефективність. Ну результати виявляються, традиційно, так собі.

За уточненими даними, лише за вчора сирійська армія у сутичках з ІДІЛ на сході провінції Хама втратила 13 солдат, ще 8 поранених привезли в лікарню міста Хама. У тому бою, після бомбардування, асадити пішли на зачистку та знов вскочили у пастку терористів. Щоб дати змогу їм відійти і винести своїх загиблих та поранених, були терміново викликані російські бойові літаки.

В ІДІЛ повідомляють, що вони атакують сили асада на декількох напрямках, змушуючи останніх постійно відступати і повертатися у вихідну точку. Не допомагають русо/асадитам ні літаки, ні важка техніка, ні чисельна перевага.

Русня похвалилася збільшенням своєї присутності у провінції Кунейтра з боку Голанських висот. У пропагандистських репортажах йдеться про 5 добре укріплених форпостів повздовж кордону, збільшення кількості особового складу, техніки та озброєння.

Нагадаю, що русня тут знаходиться не для захисту Сирії від Ізраїлю, а як раз навпаки. Вони є буфером між ЦАХАЛом та іранськими найманцями разом з «Хезболла». З оглядом на останнє загострення відносин між Ізраїлем та Іраном, русня, в такий спосіб, намагається провести демонстрацію своєї готовності до можливої ескалації між ворожими країнами. Хоча, це може справити враження лише на ватоголових – росія ніколи не виконує свої обіцянки.

Лівія: А тут ще трошки розповім про «російських соціологів». Саме таку легенду вигадали російські шпигуни М.Шугалей та С.Суефан коли приїхали виконувати завдання російської розвідки в лівійську столицю. А ось лівійська контррозвідка вирішила, що це не так і на півтори роки запроторила цих «соціологів» до в’язниці.

Рішення про звільнення російських шпигунів було прийнято лівійською прокуратурою виключно з політичних мотивів, щоб на тлі зростання напруженості з Хафтаром, не зірвати мирний процес і не давати підстав бойовикам ПВК «Вагнер» залишатися в країні попри прийняті угоди.

Під час звільнення М.Шугалея та С.Суефана вся русожурналістика волала про «невинних соціологів» запроторених до буцегарні «лівійсько-турецькими фашистами». Проте внезапнА, такий собі евген пригожин, кухар ху@ла і одночасно власник вагнерівської нечисті, заявив про готовність спалити цим «соціологам» по 18 млн. дерев’яних (по 1 млн. за кожний місяць ув’язнення) кожному. Не паляться зовсім.

 

А поки ще триває перемир’я в Лівії, щоденний видобуток нафти в цій країні зріс до 1,28 мільйона барелів. Ось і добре.

Туреччина: Міністр оборони України Андрій Таран підписав угоди з турецькими компаніями про передачу технологій та виробництво корветів і ударних безпілотних авіаційних комплексів для потреб Збройних Сил України. Підписання відбулось у рамках візиту турецької делегації на чолі з Президентом Директорату оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїлом Деміром. (докладніше було вчора на Мілітарному).

І так само вчора, США ввели санкції CAATSA проти Туреччини “за свідому участь у значній операції з «Рособоронекспортом», головним суб’єктом експорту озброєнь росії, шляхом закупівлі ракетного комплексу” земля-повітря “С-400”.

Під санкції потрапив, як раз Ісмаїлом Демір та ще три чиновника турецького ВПК (Мустафа Альпер Деніз, Сєрхат Генчоглу та Фарук Йігіт). Туреччина різко відповіла на введення санкцій, назвавши їх позбавленими сенсу. Сам Ісмаїлом Демір не втратив присутності духу.

І хоча санкції виявилися більше демонстраційними ніж реальними, сам факт їх застосування став холодним душем для турецького керівництва. Не пом’якшила його і доволі миролюбива заява Держсекретаря США Майка Помпео: «Туреччина цінний партнер і важливий партнер в регіональній безпеці для США, і ми хотіли б продовжити нашу багаторічну історію продуктивної співпраці в оборонному секторі, видаливши перешкоду у вигляді С-400 в розпорядженні Туреччини, якомога швидше». Хай би так і було.

Ірак: Прем’єр-міністр Курдської регіональної адміністрації Іраку (КРАІ) Масрур Барзані заявив, що «РПК націлена на поширення хаосу в регіоні Курдистану, використовуючи мирні акції протесту, а також атакуючи “легальні” сили безпеки Пешмерга в різних районах».

Таким чином, курський прем’єр офіційно визнав винуватцями безладів в Автономії, під час яких загинули 3 бійця Пешмерга, – курдських комуністів. Вочевидь терпіння курдської влади також закінчується.

Іран: Іран вирішив трохи пригальмувати процес сварки з Туреччиною і президент ІРІ Хасан Рухані заявив, що прочитаний президентом ТР Реджепом Таїпом Ердоганом у Баку вірш не можна назвати навмисними нападками, щодо територіальної цілісності Ісламської Республіки. Про це Рухані сказав на прес-конференції в Тегерані для місцевих та іноземних журналістів.

Рухані підкреслив той факт, що глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Ірану Джавадом Заріфа привернув увагу до того факту, що в своїй промові президент Ердоган навіть не натякав на Іран. Ой, прямо не сподівано як. А чого, тоді ноту туркам вручали?

Далі, президент Рухані: «Я не чув, щоб Байден говорив, що він хоче нової угоди з Іраном. Якщо він попросить нової угоди, ми не погодимося, тому що угода не підлягає обговоренню. Угода або колишня або ніякої. Іранські ракетні можливості і регіональний вплив не мають нічого спільного з угодою». А ось з цієї заяви, можна зробити висновок, що самі іранці оцінюють можливість пом’якшення американських санкцій при новій адміністрації, як таку що наближається до нуля.

На хімічному комплексі в промисловому місті Салаф’якан, що поруч з місто Куми, на південь від Тегерану стався потужний вибух. За попередніми даними, 2 людини загинули, ще 10 отримали поранення. Чи є цей вибух відповіддю на вчорашній підрив танкеру в порту Саудівської Аравії, чи щось ще, побачимо.Ще одна надзвичайна подія в Ірані сталася у Порт-Канарку. Тут внаслідок пожежі згоріли декілька кілька рибальських та торгових суден. Масштаби пожежі оцінюються.

Ізраїль: Ізраїльське управління протиракетної оборони і американське агентство протиракетної оборони провели успішну серію випробувань вдосконаленої версії системи ПРО “Праща Давида” або “Magic Sling” (Чарівна Праща).

Крім того, випробування також продемонстрували успіх здатності «Залізного Куполу» («Iron Dome») перехоплювати крилаті ракети, безпілотні літальні апарати та різноманітні загрози, а також перевірити багатошаровість зв’язку всіх систем ПРО. «Існуюче та майбутнє на арені», – йдеться в підсумковому релізі ізраїльського МО.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року