fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

М’яка сила Ірану в Сирії. США збільшують санкції проти Ірану. Китай звинуватив західні країни у «подвійних стандартах», щодо вимог до JCPOA. Війна в Україні поставила міжнародне право в центр уваги. Ізраїль та ОАЕ відмічають другу річницю Угоди Авраама.

Туреччина: Угода про «зерновий коридор» діє. Гарантії Туреччини, країни НАТО, діють. Сила єдина мова яка може справити враження на кляту русню.

Сирія: Зусилля щодо протидії Ірану в Сирії зосереджені виключно на військовій присутності Ірану в країні та ігнорують м’яку силу та культурні сфери впливу, які розвиває Іран як довгострокову стратегію.

Протягом останніх кількох тижнів посилення авіаударів США та Ізраїлю підкреслило зацікавленість цих сторін у згортанні іранських операцій по всій Сирії. Відповідь Сполучених Штатів на удари безпілотників по базі аль-Танф з боку підтримуваних Іраном ополченців стала першим американським авіаударом у Сирії за більш ніж рік. Зі свого боку, неодноразові авіаудари Ізраїлю були набагато більш поширеними, включаючи напад 31 серпня на аеропорт Алеппо та його попередню атаку на аеропорт Дамаску — обидва випадки були спрямовані на перевезення та зберігання іранської зброї в цих аеропортах.

Атаки також свідчать про те, як активність Ірану в Сирії подвоїлася за останні кілька місяців. Постійна передача зброї ліванській «Хезболлі», яка спровокувала посилення ізраїльських авіаударів, є однією з очевидних ознак цього маневру. Проте, як можуть спостерігати сирійці, які живуть на заході країни, ексклюзивна зосередженість на авіаударах у Сирії мало зробила для стримування масштабнішого багаторічного іранського проекту формування регіону за власним образом. Ці дедалі успішніші зусилля, ймовірно, забезпечать Ірану як військову, так і м’яку перемогу в найближчі роки, якщо їх не зупинити.

Глобальні події у світі змінюють роль Ірану в Сирії. Перша зміна пов’язана з різкими наслідками російсько-української війни, яка змінила як російсько-турецькі відносини, так і російські пріоритети в самій Сирії. Це змусило московію координувати свої дії з турецькими та іранськими інтересами всередині Сирії.

Іншою важливою подією є візит Байдена на Близький Схід у спробі створити міцні регіональні альянси проти Ірану. У відповідь на цей візит, який включав зусилля Вашингтону відродити поняття «Близькосхідного НАТО» для боротьби з іранським експансіонізмом, схоже, що росія тепер готова надати Тегерану більші повноваження в Сирії, щоб розширити свій вплив і операції.

«Транскордонна революція» Ірану Ісламська Республіка Іран була заснована на ідеї «експорту революції», і вона продовжує застосовувати цю ідеологію в Іраку, Ємені чи Лівані. Сунітська більшість Сирії також виявилася необхідним, хоча й малоймовірним компонентом у цьому прагненні сформувати «шиїтський півмісяць», лояльний до Ірану.

З цією метою Іран докладає всіх зусиль, щоб закріпитися в Сирії соціально та ідеологічно, зміцнюючи свій вплив на вже існуючі святині, водночас будуючи нові, такі як святиня Сайїди Зайнаб у Дамаску. У таких районах, як Дейр-Ез-Зор, де проживає абсолютна більшість сунітів, Іран працював над тим, щоб змінити саму структуру регіону, залучаючи молодих людей до своїх збройних формувань і намагаючись навернути молодь через соціальні виплати чи через культурну діяльність.

Іран також розробив стратегії підвищення заробітної плати для своїх бойовиків, запозичивши метод фінансування режиму через торгівлю наркотиками з понад 50 підприємств з виробництва ліків, які виробляють каптагон, метамфетамін і гашиш. Сирію тепер називають «республікою каптагон».

Таким чином, Іран виявився, мабуть, найбільшим переможцем серед нестабільності, яка вражає регіон протягом більше десяти років. Якщо інші зовнішні гравці, такі як Сполучені Штати, справді бажають обмежити військову активність Ірану в Сирії, їм зрештою потрібно буде допомогти місцевим сирійцям вирішити суть іранської проблеми шляхом інших форм місцевої допомоги, а не зосереджуватися лише на одних військових ударах. Інакше, коли міжнародна увага все більше відвертається від Сирії, Іран буде створювати набагато серйознішу військову та загрозу м’якої сили по обидва боки Євфрату.

Іран: Боррель сказав AFP, що він не міг висунути нічого, щоб вийти з глухого кута. «Зі свого боку мені більше нічого запропонувати», — сказав він. Ядерна угода Ірану від 2015 року зі світовими державами знаходиться «палаті реанімації» і навряд чи буде продовжена найближчим часом, якщо взагалі буде продовжена, заявив у четвер міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц після того, як європейські лідери висловили сумніви щодо готовності Тегерана відновити угоду.

Ще більше санкцій, новий і різних. Адміністрація Байдена розглядає можливість застосування санкцій проти організацій, пов’язаних з Іраном, за заохочення нападів на Салмана Рушді, кажуть люди, знайомі з цим питанням, після того, як відомий письменник був поранений минулого місяця на заході в Нью-Йорку.

За словами цих осіб, санкції, які розглядаються, передбачають обмеження доступу цих організацій до глобальної фінансової системи. За їх словами, деякі з таких організацій пропонували винагороду за вбивство Рушді, що, на думку США, є мотивом для таких нападів. Пан Рушді, який провів роки під охороною поліції після того, як іранські лідери закликали до його страти за книгу 1988 року «Сатанинські вірші», отримав кілька ножових поранень перед запланованою лекцією в Інституті Чатокуа в Нью-Йорку 12 серпня. Федеральна влада США розслідує, що мотивував підозрюваного нападника Хаді Матара, жителя Нью-Джерсі ліванського походження.

Рішення щодо санкцій поки не прийнято. Однак зауважу, що поруч з іншими санкціями які планують застосовувати США, зокрема за кібер-атаку Албанії, можна зробити висновок, що політика максимального тиску на Іран, яка була запроваджена попередньою адміністрацією – збережеться. Як би там її не називали. Видиму обережність у застосуванні санкцій, можна віднести до небажання спровокувати негатив у бік «ядерної угоди» і новий привід для інших вимог Ірану.

Представник Ірану в МАГАТЕ назвав “контрпродуктивною” заяву E3+US про відмову Ірану співпрацювати, додавши, що підтримка заяви Європою не є хорошим сигналом з боку ЄС щодо збереження питання відновлення JCPOA. Він також сказав, що E3+US не змогли згуртувати африканські та латиноамериканські держави проти Ірану.

У цьому питанні добре підіграв Ірані Китай. Посол Китаю в Міжнародному агентстві з атомної енергії Ван Цюнь звинуватив західні країни у «подвійних стандартах» при вирішенні проблеми нерозповсюдження ядерної зброї. Так, за словами Ван Цюня, США та Великобританія планують передати Австралії сотні кілограмів високозбагаченого урану в рамках угоди про продаж атомних підводних човнів.

«В Ірані основним пунктом ядерної угоди було обмеження часу розриву до одного року або довше», — сказав Ван в інтерв’ю, маючи на увазі інтервал, необхідний для збагачення достатнього ядерного матеріалу для потенційної зброї. «Проте в Австралії вони говорять про надання тон збройового матеріалу державі, яка не володіє ядерною зброєю. Ці винятки ризикують зруйнувати дамбу, яка стримує розповсюдження».

Оскільки президент Китаю Сі Цзіньпін збирається зустрітися зі своїми іранськими та російськими колегами цього тижня в Узбекистані, Пекін відіграє більш наполегливу дипломатичну роль на форумах, включаючи МАГАТЕ. Китай також побудує принаймні 150 нових реакторів у найближчі роки вартістю 440 мільярдів доларів, що дозволить йому випередити США як найбільшого у світі генератора ядерної енергії.

Війна в Україні поставила міжнародне право в центр уваги. Адвокати сімей подали в середу офіційне подання до суду, який знаходиться в Гаазі, стверджуючи, що Тегеран навмисно збив авіалайнер у січні 2020 року в контексті військового протистояння між Сполученими Штатами та Іраном. Цей крок являє собою незвичайну правову стратегію, яка стала можливою частково завдяки війні росії в Україні, яка знову привернула увагу до системи міжнародного правосуддя.
Іран не є членом МКС, але Україна визнала юрисдикцію суду щодо злочинів, скоєних на її території з листопада 2013 року. Це включає ймовірні злочини за участю українських літаків, які вважаються «територією» для юридичних цілей, за словами Гайді Дейксталь, юриста-міжнародника з британською фірмою 33 Bedford Row, яка представляє асоціацію 140 сімей жертв.

Ізраїль: Міністр закордонних справ ОАЕ шейх Абдалла бін Заїд Аль-Нахайян прибув до Ізраїлю для зустрічі з прем’єром-міністром Яїром Лапідом в Єрусалимі. Зустріч відбулася сьогодні і була присвячена другій річниці Угоди Авраама, історичної мирної угоди між країнами.

Під час зустрічі обговорювалося питання Ірану та «ядерної угоди». Ізраїль та ОАЕ дотримуються дещо різних підходів до цього питання, оскільки позиція Єрусалиму вважається більш агресивною, обидві країни тиснуть на США, щоб вони дотримувалися жорсткішої позиції щодо Ірану в переговорах щодо відновлення ядерної угоди.

Ізраїльсько-палестинський конфлікт на межі вибуху: ЦАХАЛ мобілізує більше елітних підрозділів на Західний берег (Іудея та Самарія) та посилює заходи безпеку. Збільшується також кількість оперативно-розшукових заходів проти осіб пов’язаних з терористичною діяльністю. Ізраїльські чиновники в Міністерстві оборони очікують посилення терористичних атак.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року