fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 16-17 серпня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 22 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17-18 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17-18 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10-11 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10-11 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16-17 серпня 2020 року

Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Ліван Лівія ОАЕ Сирія Туреччина

В Лівії сторони конфлікту активно посилюються. Туреччина різко відповіла на заяву Байдена. Ліван слідом за ОАЕ готовий «дружити» з Ізраїлем. В Сирії підірваний турецький Кіпрі і американці Апачем атакували КПП асадитів.

Лівія: Росія продовжує перекидати озброєння незаконним збройним угрупованням зі сходу Лівії. Про це повідомив прес-секретар Командування спільними операціями в Сирті і аль-Джуфра генерал Абдулхаді Дирах. За його словами, з Латакії, Сирія в п’ятницю, 14 серпня вилетіли чотири, а 15 серпня ще два російських військово-транспортні літаки.

Літаки приземлилися в місті Бенгазі, де знаходиться основний штаб сил Хафтара. Дирах повідомив, що літаки імовірно перевозять найманців, які будуть воювати в рядах сил Хафтара, або боєприпаси.

 

“Ми чекаємо закінчення політичних переговорів про здачу Сірта і Джуфра під контроль УНЄ, а тим часом готові відбити будь-які напади. Якщо капітуляції не відбудеться, ми звільнимо ці дві області від найманців Хафтара та розповсюдимо контроль законного уряду Лівії у всій країні “, додав Дирах.

Так само не забувають, про посилення своїх союзників і турки. Відразу три вантажні літаки ВПС Туреччини з призначенням Місрата та Аль-Ваттійя, вилетітили з турецького Газіантепу.

 

В лівійському уряді не покладають надій та зусиль на мирному вирішенні конфлікту. Віце-прем’єр УНЄ Лівії Ахмад Майтиг повідомив на своїй сторінці в Facebook, що у нього відбулися телефонні розмови з в.о. Спеціального представника Генерального секретаря ООН Стефані Вільямс та послом США в Лівії Річардом Норландом. Теми розмов ті самі: досягнення постійної угоди про припинення вогню і відновлення та забезпечення безпеки нафтових родовищ в рамках підготовки до відновлення робіт з видобутку нафти. Але тут поки глухо.

Греція: Екс-прем’єр Греції Алексіс Ципрас заявив, що угода Греції з Єгиптом підірвала аргументи Афін. «Ця угода підірвала наші аргументи. З цією угодою ми дали Туреччині те, що вона хотіла », – цитує слова Ципраса турецька газета Cumhuriyet. Причорму заради цієї угоди Греція пожертвувала частиною своєї виключної економічної зони.

На малюнку нижче червоним виділені ті частини Середземного моря, які великодушно були надані грецькою стороною для турецького користування. У цьому полягає весь конфлікт. Як ви розумієте, у Туреччині в такому випадку немає морського виходу зі своїх кордонів, навколо Греція або Кіпр.

Туреччина: Кандидат в президенти США Джо Байден закликав до тиску на Туреччину і закликав підтримувати опонентів діючого президента Ердогана.

Така заява викликала дуже різку негативну оцінку в самій Туреччині. Прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин засудив Джо Байдена, який заявив про готовність чинити тиск на Анкару в разі перемоги на виборах в Сполучених Штатах. «Аналітичні висновки Байдена по Туреччині ґрунтуються на неуцтві, зарозумілості і лукавстві. Часи, коли Анкара діяла за вказівкою ззовні, залишилися позаду. Однак, якщо ви все ще спробуєте діяти в руслі наказів, то пробуйте. Збиток від цих дій будуть нести самі США », – написав Калин у своєму Twitter англійською.

Ізраїль: Терористи «Хамас», що діють з території сектору Газа знов атакували ракетами територію Ізраїлю. Дві ракети, які несли загрозу життю людей були перехоплені над Сдеротом.

У відповідь Військово-повітряні сили Ізраїлю завдали ще однієї серії ударів по палестинським цілям «Хамасу» в секторі Газа. За словами ізраїльської сторони, напади були здійснені на “інші цілі” «Хамасу» на півдні сектору, ще ізраїльтяни обстріляли позиції терористів з танків. Про жертви не повідомлялося.

ОАЕ: В рамках офіційного налагодження взаємовідносин, відбулася телефонна розмова між міністрами закордонних справ Ізраїлю та ОАЕ. Тема розмови була про поліпшення відносин в довгостроковій перспективі і відкриття посольств двох країн.

Ліван: Здається, що терпіння і витривалість у ліванців на межі. Президент Лівану Мішель Аун заявив, що в Лівані готові до переговорів з Ізраїлем про мир. Така заява з’явилася після звинувачень терористичної «Хезболла» у причетності до останнього надпотужного вибуху у порту Бейруту.

Таку заяву Аун зробив в інтерв’ю французькому телеканалу BFM, відповідаючи на питання про готовність Лівану до мирних переговорів з Ізраїлем. «Це залежить від ряду факторів. У нас є проблеми з Ізраїлем, і ми повинні вирішити їх в першу чергу», – заявив президент.

Тобто, мова не йде безпосередньо про початок перемовин підписання мирної угоди, цьому процесу передуватимуть «вирішення ряду проблем». Хоча сама подібна заява може також свідчити про зміну курсу орієнтації урядової верхівки Лівану з Ірану на ОАЕ. І такі політичні зміни сталися нещодавно, бо останній запит Ізраїлю про гуманітарну допомогу, у подоланні наслідків вибуху, Ліваном було відхилений.

Сирія: В Сирії знов гаряче. Асадити продовжують обстріли з артилерії півдня Ідбілу. Повстанці як можуть відповідають і вже добре навчилися давати раду ворожим розвідувальним БПЛА. Два з них були збиті за вчора біля міста Бінін.

Оскільки до битви залишилося чекати не довго, бійці протурецької Сирійської національної армії продовжують прибувати на лінію фронту в Джабал аль-Завії на півдні Ідлібу.

Турецькі військові обладнали вже третій опорник безпосередньо перед асадитами в районі села Кбані на півночі Латакії. Таке стратегічне розгортання турецьких сил унеможливить навіть натяк на успіх асадитів в цих горах.

Під час минулої компанії, військам режиму за підтримки русні не вдалося просунутися тут ні на метр. Контроль над цими висотами є вкрай важливий саме для свинособак. Бо з них (висот) повстанці дістають до бази Хмеймім що з РСЗВ, що дронами-камікадзе. Ще Кбана закриває дорогу до найбільшого міста району Джиср аш-Шугур. І тому тут тихо не буде.

Не зважаючи на обстріли та нагнітання протистояння, турки продовжують методично виконувати свою частину зобов’язань по Сочинським угодам. І сьогодні стався 25 спільний патруль траси М4.

Русні ж звісно не кортить усвідомлювати, що подальша ескалація лише її провина, тому на патрулі мають нападати. І мають нападати хто? Бо турки насправді виконали і цю роботу. Важко-тяжко але за останній рік кількість некерованих джихадистів в Ідлібі зменшилася і це притому, що асад звозив до Бунтівної провінції всіх, включно з бойовиками ІДІЛ.

Тому свинособаки з фсб вигадали нову екстремістську групу «Катаїб Хаттаб аш-Шишані» і перекладають на неї всі злочини, які творять самі. В першому випадку був атакований російський БТР-82 зі складу спільного патруля і були поранення 3 московита. А сьогодні напад пройшов виключно по турецьким військовим.

Причому, у цьому нападі мав постраждати виключно турецький контингент, бо як бачимо СВП було закладене не по основному маршруту руху патрулю.

Турецькі військові повідомили, що за допомогою ударних БПЛА, які прикривали патруль на маршруті, нападники були знищені. Чекаємо на результати огляду місця злочину.

В той же час, русня голосно розпочала волати, що відповідальність за теракт на себе взяла фейкова «Катаїб Хаттаб аш-Шишані». Повна маячня.

Ще один інцидент з асадитами стався біля міста Камишли в районі н.п Талль-Захіб на блок-посту асадитів на півночі провінції Хасака. В принципі гра в яку грали сирійські солдати рано чи пізно повинна була закінчитися саме так. І цього разу асадити намагалися не пропустити американський патруль через свій КПП. І поки не зрозуміло, чи випадково чи навмисно асадити відкрили стрільбу і поранили одного американця, але далі все пішло не за планом.

Сили американського патрулю вогнем на придушення змусили асадитів залягти і потім гелікоптер «Апач» наніс удар по цьому блок-посту. В результаті один асадит ліквідований, два з пораненнями доставлені до лікарні.

4-а дивізія під командуванням брата диктатора Махера Асада розпочала кампанію вербування в містах Дейр Ез-Зорі та Майядіні на сході Сирії. Передбачається зміцнити присутність проіранської дивізії в цьому регіоні, де б вона могла більш ефективно просувати свої економічні інтереси. Основною задачею нових підрозділів буде контроль над транскордонними маршрутами контрабанди. До такого кроку асада змусила активність проросійських підрозділів його ж армії, які діють не в інтересах свого «любимого диктатора», а в інтересах москви. Плюс до того, міжнародна коаліція розпочала активні бомбардування східних території Сирії в полюванні на іранських найманців і вихідців з інших країн.

Ірак: В Іраку теж неспокійно. Скорочення присутності сил коаліції та кількості військових баз, частина яких була передана іракським силам безпеки мало вплинула на рівень терористичної загрози в країні.

За останні дні, нова ракетна атака на базу Хаджі на північ від Багдаду. Причому американців на базі нема.

Новий обстріл «зеленої зони» Багдаду поруч з американським посольством. Іракська поліція швидко викрила місце з якого стався напад.

І такі напади на американців або їхні логістичні конвої тривають вже тиждень поспіль:
16 серпня – амбасада США + підрив СВП; 15 серпня – база Кемп Таджі + підрив СВП; 14 серпня – Міжнародний аеропорт Багдаду + підрив СВП; 13 серпня – авіабаза Балад; 12 серпня – підрив СВП; 11 серпня – обстріл амбасади США; 10 серпня – підрив СВП. І хоча ефективність цих нападів вкрай низка – жодний американець не постраждав, сама регулярність мала б занепокоїти американське командування. У нападах звинувачують проіранські формування, зокрема «Катаїб Хезболлла».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Ліван Лівія ОАЕ Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 22 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17-18 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17-18 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10-11 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10-11 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 жовтня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 жовтня 2020 року