fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 16 грудня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 грудня 2020 року

Близький Схід Греція Ірак Сирія Туреччина

Російські пропагандисти звинувачують США у своїх невдачах з ІДІЛ. Туреччина обурена американськими санкціями. РПК – це терористи (момент істини). Греція вполовину збільшує військовий бюджет.

Сирія: Сьогоднішній допис хотів би розпочати цитатою Держдепу. «Росія продовжує загрожувати стабільності Середземномор’я, використовуючи різноманітні методи для поширення дезінформації, підриву національного суверенітету і посіву хаосу, конфліктів та поділу в країнах по всьому регіону», – йдеться в окремій заяві Державного секретаря Майка Помпео. Вірно на 100500%. (А Байден навіть ще не президент.)

Турецька армія розпочала евакуацію спостережних пунктів в аль-Ейс і Таль аль-Тукан з південної частини Алеппо в район Маарат ан-Наасан. Ці дві точки є останніми турецькими постами на територіях, окупованих режимом асада. Відтепер руки у Туреччини будуть розв’язані, останні «заручники» переходять на Звільнені землі.

Чудовий срач розгортається на пропагандонських русо-каналах, з приводу малої ефективності російської авіації в операціях проти ІДІЛ, або яким чином можна пояснити чисельність терористів на землях режиму, що ніяк не зменшується.

І винуватців у безталанному використанні своїх же літаків, русо-пропагандисти знайшли традиційно – це США. Виявляється, що американці через свої Сирійські Демократичні Сили в Сирії, звільняють велику кількість раніше затриманих іділівців і переправляють їх на землі асада. (Мається на увазі великий табір Аль-Хол, на північному сході Сирії, в якому утримуються особи пов’язані з ІДІЛ, в т.ч. члени родин терористів і угоду про звільнення деяких з них під поручительство племен).

Мало того, американці завозять іділівців і з Іраку, і тут приплітають ще район Ат-Танф на йорданському кордоні, що контролюють військові США з місцевим ополченням. І ще багато різної подібної маячні.

Єдине про що не згадують, русо-пропагандисти так це про те, що не вмотивовані, насильно мобілізовані солдати асада не мають і крихкі бажання ганятися за іділівцями по сирійській пустелі, а коли раптом вскочать на них то героїчно розбігаються. Що єдиною причиною для участі русні в «боротьбі з тероризмом» є нафтові родовища, віджаті в асада як платня за послуги. Причому власне гарматне м’ясо, кремлівські генерали не дуже охоче відправляють у бій, бо іділівці їм швидко голови повідрізають (цілком заслужено).

І тому, сирійська армія наводить російські літаки на будь який предмет, який з відстані нагадує їм терористів. Проте, як доводить практика, це зовсім не вони. І тому ці «борцуни» топчуться на місті, проводячи вже котру «окончательную» операцію проти ІДІЛ.

Тим часом, самі іділівці влаштували засідку на асадівський конвой в районі Ітрія, в сирійській пустелі. Повідомляють про численні жертви серед асадитів. Ще двоє правоохоронців режиму асада загинули внаслідок нападу на їх військову машину в районі міста Русафа, на південному заході провінції Ракка. З чого зрозуміло, що терористи не читають русо-пропагандистів.

В Сирії продовжується череда загадкових вбивств офіцерів-генералів режиму. Вчора був вбитий генерал Мухаммад Юсеф Мансур, який нещодавно повернувся в сирійську столицю з району Айн аль-Крум в західній Хама.

Опозиційні джерела, висунули свою версію причин цих вбивств. Оскільки всі ліквідовані асадити є військовими злочинцями і причетні до масових вбивств та тортур мирного населення, опозиція припускає, що за ліквідацією стоїть сам режим асада, який в такий спосіб зачищає свідків своїх злочинів.

На підтвердження цього, вони наводять нещодавнє вбивство бригадного генерала у відставці Аделя Салами Ат-Тавіля, яке сталося при загадкових обставинах і не було розкрито. Цей генерал також є злочинцем і виконував злочинні наказ диктатора, хоча в даний момент був вже на пенсії. Як би там не було, чи то МОСААД, чи то кати асада – злочинці отримують по заслугах.

Туреччина: Міністерство національної оборони Туреччини: «Ми засуджуємо рішення США ввести санкції через закупівлю нашою країною системи протиракетної оборони С-400. Рішення США несумісне з тим, щоб бути союзниками; з існуючими військовими та політичними реаліями; і з безпекою альянсу НАТО».

НАТО також шкодує про рішення США ввести санкції проти партнера по альянсу Туреччини. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг у вівторок на брифінгу в Брюсселі. Столтенберг також закликав Туреччину і інших партнерів НАТО «знайти шляхи вирішення питання».

«Я шкодую, що ми опинилися в ситуації, при якій союзники по НАТО змушені вводити санкції проти один одного”, – сказав Столтенберг. Він нагадав, що і раніше висловлював стурбованість рішенням Туреччини придбати дані системи у Росії. «Це національне рішення, але системи С-400 несумісні з системами НАТО», – додав Столтенберг.

Що можна точно стверджувати з цієї заплутаної історії з С-400, так це що США до кінця не могли повірити, що турки куплять цю систему ППО, а Туреччина до кінця не могла повірити, що американці запровадить нехай і символічні але санкції. Тому будемо сподіватися, що в найближчий час Вашингтон знімить санкції накладені Трампом, а Анкара в решті-решт позбудеться цих російських вундервафлей.

Ірак: І нарешті в питанні – Who is the PKK?, можна давати остаточну відповідь тим, хто ще мав сумніви у мотивах і цілях цієї курдської комуністичне-терористичної організації. Так само як і настав час для США визнати свою помилкову політику підтримки всіх курдів як «хороших» так і «поганих».

Кілька днів тому Ферхат Абді Шахін на прізвисько «Мазлум Абді» – т.зв. головнокомандувач, підтримуваних американцями, курдське-арабських Сирійських Демократичних Сил (кістяк яких складають терористи YPG/РПК) звинуватив курдських політиків в Іраку у провокаціях і підтримав ватажків PПK у протистоянні, яке розгорталося між ними останніми днями. (Про це я писав в останніх дайджестах).

Фактично, Мазлум Абді дав команду «фас» своїм поплічникам громити не згодні з РПК інші курдські політичні партії та рухи. Під удар потрапили офіси та осередки Курдської національної ради Сирії (ENKS), що тісно пов’язана з Курдською демократичною партією (KDP), яка є правлячою силою в Курдській регіональній адміністрації Іраку (КРАІ).

Два дні тому, бойовики YPG/PПK розгромили офіс ENKS в районі Дербесійя, а напередодні влаштували пожежу в офісі ENKS в районі Амуду. І за вчора терористи влаштували погроми ще в трьох офісах Курдського національної ради Сирії (ENKS) на півночі і північному сході Сирії – в районах Камишли (пр. Хасака) та Кобані (пр. Алеппо). Напади сталися також на лідерів ENKS в Сирії.

Ці напади, на тлі спроб терористів РПК дестабілізувати ситуацію на півночі Іраку, є нічим іншим як тиском на союзників влади Курдської регіональної адміністрації Іраку в Сирії. Зауважу, що наступ протурецьких сил в районі Айн Ісса на півночі Сирії, який розгортається, не відволікає терористів РПК від основної мети – поборювання політичних опонентів.

І вже сьогодні вночі стався безпрецедентний випадок зухвалого нападу терористів РПК на прикордонний перехід між Сирією та Іраком в Шела, який знаходиться під контролем бійців «Пешмерга». Про, що повідомив заступник міністра «Пешмерга» Сербест Лезгін під час термінової прес-конференції.

За його словами, зі застосуванням важкого піхотного озброєння на сили «Пешмерга» напала група терористів чисельністю 50-60 осіб. Сербест Лезгін зауважив, що це був той самий перехід кордону через який направили медичну та гуманітарну допомогу до Роджави (невизнана курдська автономія в Сирії) останні кілька років.

«Обстріл з важкого озброєння тривав близько півтори години. Нам вдалося відбити атаку, нападники були змушені ретируватися в Сирію», – зазначив заступник регіонального міністра. Він додав, що про координацію дій YPG з боку ватажків РПК знають всі в регіоні.

Курдський чиновник також наголосив, що вже довгий період влада КРАІ пропонувала РПК покинути північ Іраку і передати контроль турецько-іракського кордону прикордонникам (це б дозволило говорити про присутність турків в північний гірській місцевості Іраку), проте РПК відмовилася і турки самі вигнали терористів з гори Гефтенін.

А сьогодні ще, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на спільній прес-конференції з іракським колегою Фуадом Гусейном в Анкарі заявив, про готовність Туреччини надати посильну допомогу в повній зачистці території Іраку від бойовиків терористичної організації РПК.

Можливо, що цей заклик до іракського уряду буде почутий. Прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Казимі завтра, 17 грудня здійснить візит до Туреччини. Про це повідомили в Управлінні у зв’язках Адміністрації президента Туреччини. Візит відбудеться на запрошення глави турецького держави Реджепа Таїпа Ердогана.

Планується, що сторони детально розглянуть аспекти двосторонніх відносин Анкари і Багдаду, обговорять боротьбу з тероризмом, відновлення Іраку, шляхи розширення співробітництва між двома країнами, головним чином в сфері торгівлі та енергетики. Відбудеться обмін думками з актуальних питань міжнародного та регіонального порядку.

Греція: Греція збільшує військові витрати на 57%. Оборонний бюджет Греції в 2021 році складе близько 5,5 млрд євро (6,6 млрд доларів США), що більш ніж удвічі перевищує витрати минулого року. Прем’єр країни Міцотакіс повідомив, що в найближчі дні уряд підпише угоду з Францією про покупку 18 винищувачів Rafale виробництва Dassault.

«Ніколи раніше така складна і важлива військова програма не виконувалася так швидко і ефективно», – сказав він, додавши, що уряд також хоче придбати нові фрегати, вертольоти, безпілотники, модернізувати свій флот F-16 і збільшити чисельність ЗС на 15 000 чоловік.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Греція Ірак Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року