fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Близький Схід Сирія

Туреччина схвалить заявку Фінляндії до НАТО. Асад просив гроші у москві. Арабські країни вибудовують нову стратегію відносин з сирійським режимом. В Ірані стратили політичного в’язня. Відносини Ізраїлю та московії псуються далі. Зниклий в Лівії уран знайшли.

Туреччина: В Анкарі в п’ятницю відбулася церемонія офіційної зустрічі президента Фінляндії Саулі Ніїністе. Главу скандинавської країни біля дверей Президентського комплексу зустрів турецький лідер. Переговори між ним пройдуть у закритому для преси і розширеному форматі.

Туреччина продовжить переговори зі Швецією на основі принципів альянсу та підходу до боротьби з тероризмом, заявив президент Туреччини Ердоган після схвалення заявки Фінляндії на вступ до НАТО. “Доки будуть мати місце негативні заходи щодо Туреччини в контексті боротьби з тероризмом, Туреччина займатиме позицію, яку вважатиме за потрібну”.

А міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зустрівся з фінським колегою Пеккою Хаавісто, який також прибув у складі фінської делегації. Про це голова турецької дипломатії написав на своїй сторінці у Twitter. За словами Чавушоглу, на порядку денному діалогу було питання розширення НАТО. Глава турецького МЗС висловив подяку Гельсінкі за підтримку після лютневих землетрусів у Туреччині.

Число загиблих внаслідок повені в Шанлиурфі та Адимані зросло до 18 людей, сказав очільник МВС Туреччини Сулейман Сойлу. Пошуково-рятувальні роботи тривають у районах Тут та Бозова.

Туреччина відмовилася обслуговувати літаки Boeing та Airbus російських та білоруських авіакомпаній, які виготовлені в будь-якій країні та складаються щонайменше на 25% з комплектуючих, виготовлених у США. Рішення, яке включає також відмову дозаправці цих літаків, було прийнято Міністерством митниці та торгівлі країни після листа від Мінторгу США, повідомляє портал AirportHaber. Обмеження стосуються семи найбільших російських авіаперевізників.

Сирія: Режим Сирії визнав «нові території» росії. «Сирія визнала регіони ще до їхнього приєднання до росії. Це було зрозуміло для нас із самого початку. Це території росії», – заявив башар асад. Таке лицемірство сирійського диктатора, навряд чи спрятиме досягнення ним основної мети поїздки до московії, якою є гроші. В інтерв’ю для російських ЗМІ асад додав, що його режим потребує майже 50 мільярдів доларів на відновлення після землетрусу. Гадаю, що відповідь ху@ла буде приблизно такою : «Самім жрать нєчєго».

Wall Street Journal розкриває нові деталі далекосяжної стратегії ведучих арабських країн, які пропонують відновити відносини з режимом асада. Це відновлення, за словами арабських та європейських чиновників, має стримуючи вплив Ірану.

Під час переговорів, які спочатку вела Йорданія, арабські країни запропонували допомогу на мільярди доларів для відновлення Сирії після 12-річної громадянської війни в країні та пообіцяли лобіювати в США та європейських державах зняття санкцій з сирійського режиму. В обмін на це асад вступить у сирійську політичну опозицію, прийме арабські війська для захисту біженців, що повертаються, розправиться з незаконною контрабандою наркотиків і попросить Іран припинити розширення своєї присутності в країні, заявили чиновники.

Переговори знаходяться на ранній стадії, і асад не виявив інтересу до політичних реформ або готовності прийняти арабські війська, сказав радник сирійського уряду, арабські чиновники та європейські чиновники, знайомі з переговорами. Крім того, західні держави не виявили бажання скасовувати суворі санкції через порушення прав людини в Сирії. І цей процес загальмував.

Але руйнівні землетруси, які вразили Туреччину та Сирію, внаслідок яких загинуло 6000 осіб у Сирії, надали переговорам нового імпульсу, оскільки асад прагне отримати вигоду з гуманітарної катастрофи, щоб зменшити свою ізоляцію.

Ліга арабських держав, група з 22 країн, призупинила членство Сирії в 2011 році та ввела санкції через жорстоке придушення асадом протестів, які почалися під час повстання Арабської весни та незабаром переросли в збройний опір. США та Європа також запровадили суворі санкції проти сирійського уряду та компаній, пов’язаних із родиною асада. Зміна політики проти сирійського режиму, була викликана визнанням реальності того, що його повалення в силовий спосіб, в короткій перспективі малоймовірне, а довготривалі санкції лише примножують страждання сирійського народу і підсилюють вплив Ірану тут.

Іран: Сьогодні іранський режим стратив 43-річного Мохайєдіна Ебрагімі, курдського політичного в’язня, якого повісили на світанку у в’язниці Урмія. Родині Ебрахімі спочатку повідомили, що він переходить до іншої в’язниці після відстрочки вироку, а потім викликали забрати тіло. П’ятеро інших чоловіків також були страчені за звинуваченнями, пов’язаними з наркотиками, в Урмії в п’ятницю вранці, заявили норвезькі організації з прав людини в Ірані (IHR) і правозахисні групи Hengaw в окремих заявах.

Ебрахімі був заарештований у 2017 році під час сутички, коли йому поранили ногу, і наступного року був засуджений до смертної кари. Його звинуватили в участі в забороненій Демократичній партії Ірану Курдистану, яка вела збройну боротьбу за самовизначення регіону Ірану, населеного курдами, і висунули звинувачення у збройному повстанні. Ебрагімі заперечував звинувачення, а правозахисні групи заявили, що він лише працював вантажником, перевозячи товари з Іраку. І IHR, і Hengaw описали його як “політичного в’язня”, якого піддали примусовому зізнанню під час перебування у в’язниці.

Ізраїль: Здається відносини росії та Ізраїлю зіпсувалися остаточно. News Israel 13 повідомляє, що московія звернулася до Радбезу ООН обговорити удари Ізраїлю в Сирії. Це сталося після рішення прем’єр-міністра Нетаньягу щодо збільшення допомоги Ізраїлю Україні. Вочевидь, що попередні домовленості, щодо Сирії будуть також демонтовані. Для Ізраїлю, який суто прагматично ставиться до міжнародної політики з точки зору власної безпеки, ймовірно, настав той край за яким гарантії від москви не перекривають небезпеки, яку поширює Іран.

І знов ж таки, зусилля москви по військовій допомозі Ірану, просто не залишили вибору уряду Нетаньягу. Більше за все, для ізраїльського прем’єра, останньою краплею у прийнятті рішення про військову неприховану допомогу Україні стало повідомлення про остаточне оформлення угоди між Тегераном та москвою про постачання Су-35.

Палестинська автономія: Радикальна арабська молодь на західному березі по своєму відреагувала на вдалий рейд ізраїльського спецназу в якому були ліквідовані четверо ватажків терористів в Дженіні.

Не маючи змоги відповісти ізраїльтянам ті відкрили вогонь зі стрілецької зброї по штаб-квартирі Муката’а служби безпеки Палестинської влади в Дженіні. Як бачимо, ізраїльські рейди не стільки б’ють по самому Ізраїлю (оскільки вчорашні погрози поки залишаються погрозами), а більше б’ють по владі президента невизнаної Палестинської автономії Махмуда Аббаса, довіра до якого стрімко меншає.

Лівія: Інтрига з крадіжкою 2,5 тон урану в Лівії закінчилася. Голова Управління Лівійської національної армії Халіфи Хафтара з підтримки морального духу Халід Махджуб повідомив про виявлення контейнерів із ураном за 5 кілометрів від місця зникнення. В МАГАТЕ поки не підтвердили цю інформацію, але складається враження, що крадії і ті хто знайшов це одні і ті ж актори.

Посол США Норланд: «Розмови про новий уряд можуть викликати плутанину щодо виборів… Ми не віримо, що статус-кво є стійким або життєздатним, оскільки ми раніше бачили спроби змінити його за допомогою військової сили, і це було катастрофічним для Лівії і лівійців». В такий спосіб американський дипломат чітко і однозначно підтримав роботу діючого складу Уряду національної єдності на чолі з прем’єр-міністром Дбейбою.

Греція: «Noble Dina 2023», спільні військово-морські навчання Греції, Ізраїлю, США та Кіпру, триватимуть у Східному Середземномор’ї до 30 березня. Цього року навчання зосереджується на протичовновій і надводній війні, а також на пошуково-рятувальних операціях.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року