fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2021 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2021 року

Близький Схід Сирія

Проасадіськи сили відмовляються йти у бій проти ІДІЛ. Оголошено про новий раунд міжкурдських переговорів в Сирії. В Женеві пройде голосування процесу обрання нового уряду Лівії . Зради і провокації навколо ядерної угоди з Іраном.

Сирія: На півночі Сирії русня розпочала збільшення своєї присутності. Військово-транспортна авіація вкс росії перекидає сили т. зв. військової поліції для посилення своїх сил в провінціях Ракка і Хасака. Перекидання живої сили відбувається літаками Іл-76. 15.01 в аеропорт міста Камишли прибув перший рейс. Незабаром новими свнсбк будуть посилені пости уздовж траси М4, на ділянці Камишли – Алеппо. Посилення пройшло відповідну спецпідготовку.

А ось з ІДІЛ у русо-асадитів не все гладко. Як повідомляють, частина палестинського угруповання «Ліва аль-Кудс», яке задіяно в операції проти терористів в якості «гарматного м’яса», відмовилася виконувати поставлену задачу.

Причиною відмови послугували надмірні втрати серед палестинських бойовиків, що обов’язково стаються при кожній операції по зачистці ділянок пустелі, яку вже відпрацювали російські літаки. (Пам’ятаєте, я до цього інформував про ефективність скрепоносних вкс?) При чому відмова йти у бій пов’язана саме з цією причиною, бо бойовики «Ліва аль-Кудс» відносно недавно залучені до операції про іділівців, з кінця 2020р.

Як повідомляють, реакцією асадівсько-російського командування було зниження заробітної платні всьому угрупованню та дострокова демобілізація 23 з них. Скоріш за все подібні заходи навряд чи піднімуть бойовий дух асадитів, поки русня буде завзято бомбити пустий пустельний пісок.

Прес-секретар курдської лівацької PYD (Партії демократичного союзу з власним озброєним угрупованням YPG) Сама Бекдаш заявив , що переговори у форматі міжкурдського діалогу мають відновитись у лютому. До порозуміння між курдами вже битий час закликають американці. І такі переговори йшли майже рік, без будь якого суттєвого результату. Проте як тільки американці відкликали свого представника, у зв’язку зі ротацією нової адміністрації, всі представники лівого толку PYNK (Партія курдської національної єдності, союзник PYD) покинули стіл переговорів.

Більше того представник PYD виступив з образливою заявою у бік іншої сторони переговорів – ENKS (Курдська національна рада Сирії), яка є союзником правлячої партії в Іракському Курдистані (про це писав в попередніх дописах).

Тому складається враження, що курдські організації лівацької ідеології не прагнуть добитися дійсного порозуміння між великим курдським народом, а лише імітують цей процес у сподіванні чергової фінансової та матеріальної допомоги з боку Вашингтону. Яку вони зможуть направити не проти режиму асада (як думає Білий Дім), а проти турків, як того хочуть в РПК.

Остання повітряна атака ізраїльських ВПС по іранських об’єктах (всього було поцілено 32) в провінції Дейр Ез-Зор завдала суттєвої шкоди, що викликало необхідність переформатування всіє структури, яка діє під парасолькою КВІР. Повідомляють, що на всій ділянці провінції, де рясно розташовані об’єкти іранських проксі від Альбукамаль до Майядіну, пішов рух.

Іранські найманці масово почали маскуватися під асадитів (хоча формально вони і так включені в склад САА), познімали прапори своїх проіранських формувань та вчепили прапори асадівської Сирії.
Те саме стосується і місць розташування. Штаб квартири, які зазнали авіаударів або існують вже тривалий час – переміщуються в інші місця. Також повідомляють, що найбільш коштовні та ключові елементи ракет, які Іран накопичував в цій сирійській провінції для удару по Ізраїлю, були вивезені та територію Іраку і передані представникам іракської «Хезболла».

І хоча Ізраїль досяг короткострокової перемоги та зірвав іранські приготування, про зменшення іранської присутності в Сирії не йдеться. В провінції іранці посилюють заходи безпеки на перепускний режим. Тому вже у найближчий час можна очікувати повторень ізраїльських повітряних атак по території Сирії.

Лівія: На засіданні консультативного комітету Лівійського форуму національного діалогу в Женеві були прийняті нові положення щодо обрання членів Президентської ради і очільника лівійського уряду, яким повинні будуть замінений нинішній склад УНЄ і який працюватиме до виборів, запланованих на грудень ц.р. Голосування про механізмом вибору виконавчої влади в Лівії відбудеться у понеділок.

В.о. спецпредставника генсека ООН по Лівії Стефані Вільямс заявила, що угода являє собою «найкращий з можливих компромісів» з цього питання і може привести до вибору перехідного уряду «через кілька тижнів». Однак вона також попередила, що як і раніше є «люди, які намагаються перешкодити» миротворчим зусиллям.

І ось постає питання, хто ж ті «люди, які намагаються перешкодити», про яких заявляє пані Вільямс? І тут прямо неочікуване так), представники 302 піхотного батальному хафтарівської ЛНА заявили, що сьогодні вночі збили два турецьких БПЛА, які заходили для атаки на позиції батальйону та вагнерівців розташованих поруч біля Сірте.

З логіки повідомлення видно, що нібито збиття турецьких Bayraktar TB2, можна зарахувати вагнерівцям. Притому, що ніяких доказів самого факту знаходження безпілотників над їх позиціями, не кажучи вже про саме збиття не йдеться. Тому факт чергової інформаційної провокації, яка має на меті перекласти провину за можливий зрив мирного процесу на турків – зараховано)

Лише нагадаю, що Лівія поки є єдиної країною у світі яка б могла влаштувати власний цвинтар російських «Панцирів». Під час останнього наступу урядових сил проти Хафтара рік тому були знищені близько 30 російських вундервафлей, 2 з яких були захоплені.

Туреччина: До братнього союзу Туреччини та Азербайджану приєднався Пакистан. Три країни домовилися провести спільні військові навчання за участю в т.ч. військ спецназу.

Командувачу ВПС Пакистану: “Ми підтримуємо позицію Туреччини у Кіпрському питанні та відносно Сирії та Іраку”.

А це рішення гендерного питання по-турецькі) Жіночий спецназ. Нові випускниці Поліцейської академії.

Іран: Духовний лідер Ірану Хаменеї: “Ми не наполягаємо на поверненні США в ядерну угоду. Для нас це зовсім не питання, чи повернуться США до угоди чи ні. Наша логічна вимога – це скасування санкцій, і це єдиний спосіб, при якому повернення США до ядерного угоди матиме сенс” .

 

Вчора Аерокосмічні сили КВІР вдалися до відвертої провокації у бік американських ВМС. В напрямку північно-західної ділянки Індійського океану були випущені дві балістичні ракети, які впали у воду лише за 100 миль (160 км.) від авіаносної групи на чолі з USS Nimitz, і лише в 20 милях (~ 32 км) від торгівельного судна в Індійському океані.


Ізраїль: Ряд представників команди обраного президента США Джо Байдена почали переговори з Іраном про повернення до умов ядерної угоди. Про це повідомив ізраїльський Kanal 12 без посилання на будь-якої джерело. Про деталі переговорів не повідомляється, але команда Байдена нібито вже проінформувала ізраїльське керівництво про переговори.

Не дивно, що подібні повідомлення здійняли не аби який ґвалт про «зраду-зрадну» серед єврейської спільноти, не зважаючи на те що представник команди Байдена спростував новину телеканалу.

Угода щодо іранської ядерної програми було досягнуто 15 липня 2015 року, між Іраном і країнами “шістки” (США, Франція, Великобританія, Німеччина, Китай та росія). Президент США Дональд Трамп вийшов з угоди у 2018 році.

До речі, нові призначення Байдена у свою адміністрацію також сколихнули «зраду» і серед арабської спільноти, бо десь за половину нових чиновників – етнічні євреї. З огляду на це, Ізраїль може заспокоїтися – зради не буде (хіба що зовсім маленька)).

Саудівська Аравія: Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бен Фархан бін Абдулла закінчив свій візит до московії і на спільній конференції з лавровим заявив: “Я пояснив своєму російському колезі амбіційне бачення моєї країни сприяти стабільності в регіоні та підтримувати те, що відповідає інтересам народів”.

Іншими словами саудівський міністр повідомив русню, що КСА має наміри більше впливати на процеси в Сирії і рашці прийдеться з цим рахуватися. І хоча за словами Фейсала бен Фархана між країнами є спільні бачення багатьох пунктів включно таким ключовим моментом, як “повернення Сирії до арабської сім’ї (Ліги арабських держав), КСА схиляється до власного бажання сирійців обходитися “без будь-якого втручання” зовні.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 лютого 2021 року