fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

Російські і не дуже найманці Вагнера помічені на півночі Сирії. Ізраїль та США мають розбіжності, щодо відношення до росії по українському питанню. Палата представників в Тобруку намагатиметься повалити уряд в Тріполі. Хусити вперше провели атаку по території ОАЕ.

Сирія: Русня до чогось готується на півночі Сирії. Сирійські опозиційні джерела повідомляють про підкріплення, яке надійшло вчора з аеропорту Хмеймім до аеропорту Табка на захід від Ракка. Як повідомляє місцева мережа «Ейн аль-Фурат», підкріплення включає в собі і вагнерівців.

За словами місцевих джерел, підкріплення прибуло на шести військових автомобілях і автобусах, в яких перебували 60 бойовиків Вагнера, деякі з яких африканського походження (тобто ПВК Вагнер почав вербувати найманців не лише з сирійців). Серед русні були також помічені фахівці РЕБ. Аналогічне підкріплення разом з технікою очікується і на російській базі в районі Таль-ель-Саман на північ від Ракка.

Наряду з іншими арабськими країнами такими як Йорданія, Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн, Палестинська автономія (та частина яка під контролем ФАТХ) так само прагне до відновлення своїх стосунків з сирійським режимом, повідомляє Independent Persian.

Джібріл Раджуб, секретар Центрального комітету руху ФАТХ, сказав після візиту до Сирії на чолі делегації, що «у Дамаску для нас було відкрито багато дверей, і ми мали декілька зустрічей з політичними чиновниками та представниками безпеки». “Мета цієї зустрічі – налагодити всебічні відносини з урядом Сирії”, – додав він.

Раджуб сказав, що через бажання Сирії розвивати відносини з Організацією визволення Палестини між двома сторонами почалися контакти, «щоб визначити дату візиту глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса до Дамаска».

Також Раджуб закликав сирійських опозиціонерів, які переховуються в Автономії розглянути можливість повернення до-дому та заявив, що Організація визволення Палестини підтримує повернення сирійського режиму до Ліги арабських держав.

Наразі, маємо чергову спробу умиротворення людожера, яка за задумом приведе до зменшення іранського впливу в Сирії. Як на мене легалізація масового вбивці асада серед арабських держав не лише дасть робочу інструкцію для інших диктаторів, «як знищувати власний народ і уникнути відповідальності», а закладе міну сповільненої дії під весь арабський світ.

До речі, відновлення відносин з асадом є одним з пунктів розбіжностей між Ізраїлем та США, які, як виглядає з останніх кроків, вилікувалися від «спроб заглядати в очі» і займають все більш жорстоку позицію по лінії ху@ло-асад, про що нижче.

Ізраїль: Так, The Jerusalem Post у статті «Ізраїль опинився між молотом і ковадлом щодо росії», повідомляє про те що Сполучені Штати хочуть, щоб їх близький союзник займав більш жорстку позицію відносно росії, на тлі можливого вторгнення в Україну.

Разом з цим, Ізраїль має свої міркування щодо росії. Як пояснює Ден Арбелл, вчений Центру ізраїльських досліджень Американського університету та колишній заступник глави місії посольства Ізраїлю у Вашингтоні: «Ізраїль не може ігнорувати зростаючу участь росії на Близькому Сході, її присутність у Сирії та глобальний вплив».

«На додаток до цього, між країнами є активні торговельні відносини. З цих причин для Ізраїлю важливо підтримувати відкриті лінії зв’язку з москвою та уникати розриву з кремлем – тим більше, беручи до уваги різні позиції, які країни займають щодо Ірану», – каже Арбелл.

Однак, США нагадують про пріоритетність своїх відносин з Ізраїлем і тому наполягають на більш критичному тоні щодо росії. Проте, Ден Арбелл впевнений, що Блінкен розуміє складність цього питання і можливо може бути задоволений, лише якоюсь моральною підтримкою, але як він запевняє – ніхто не вірить у те, що єврейська держава втручатиметься в ситуацію навіть на рівні заяв. Бо розмов про приєднання Ізраїлю до антиросійських санкцій поки не чутно.

Лівія: Очікується, що на цьому тижні в москві буде працювати високопоставлена лівійська урядова делегація з ряду важливих питань, серед яких основним буде – вивід вагнерівці. Лівійців представитиме перший віце-прем’єр уряду Хусейн аль-Катрані у супроводі міністрів нафти та охорони здоров’я.

З боку русні будуть віце-прем’єр оверчук, спікер державної думи володін та міністр закордонних справ лавров. Переговори мають завершитися за чотири дні. Сподівань, що дійдуть до чогось путнього не має.
В той же час, Палата представників у Тобруку на чолі з Акілою Салехом намагається «підкласти свиню» законному уряду і добитися його переформатування, щоб усунути головного кандидата на президентських виборах – діючого прем’єр-міністра Дбейбу.

Сьогодні Палата витратила день на заслуховування звіту Вищої виборчої комісії по зриву виборів. В той час, як Салех проводив консультації для пошуку голосів з опонентами Дбейби в тому числі у проурядовому таборі. Салех шукає підтримки не лише серед колишніх міністрів діючого уряду, а й серед колишніх функціонерів режиму Каддафі.

Кажуть, що для участі в сесії та підсилення позицій уряду до Тобруку виїхали десь 70 депутатів з Тріполі. Тому можливо чергова спроба «тихого держперевороту» під личиною створення «невеликого технократичного уряду з конкретними завданнями», може провалитися ще при голосуванні.

Ізраїльська телерадіокомпанія: «Міжнародні спостерігачі за повітряним рухом помітили особистий літак Халіфи Хафтара, який приземлився в аеропорту Бен-Гуріона в Тель-Авіві». Як бачимо, це вже другий з головних претендентів на здобуття призу у майбутніх президентських виборах в Лівії, який намагається встановити хай і неформальні відносини з Ізраїлем. Не факт, що на літаку прибув сам Хафтар, можливо, що цю роботу за нього виконує його старший син – Саддам.

Йорданія: Згідно з заявою представника Йорданської армії, контрабандисти наркотиків, що спробували перейти кордон з боку Сирії, при спробі їх затримати відкрили вогонь під йорданським військовим в результаті чого троє з них загинули.

Ємен: Арабська коаліція повідомляє, що в ході наступу, який повільно продовжується в провінції Мааріб та Аль-Байда провели 64 повітряні удари проти хуситів, в результаті чого знищили понад 230 з них та 21 транспортний засіб. Як зазначають оглядачі, уповільнення руху було спричинено тим, що хусити продовжують контролювати домінуючи висоти в горах, тому зусилля ПС коаліції спрямовані з відвоювання цих важливих позицій.

Мільйони біженців у Ємені зіткнулися з голодом, який зростає через скорочення продовольчої допомоги. Про це повідомляється на сторінці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у соціальних медіа. Більше половини біженців у країні, близько 4 млн людей, живуть у районах з гострою потребою у продовольстві, випливає з повідомлення. Проблема з голодом загострилася у зв’язку зі скороченням фінансування продовольчих програм ООН.

ОАЕ: В Об’єднаних Арабських Еміратах вибухнули три цистерни з паливом, вибух стався поряд із складами з пальним нафтової компанії Абу-Дабі ADNOC. За попередніми даними, ударів було завдано за допомогою БПЛА-камікадзе іранського виробництва.

Внаслідок атаки безпілотників в столиці ОАЕ Абу-Дабі загинули троє людей, шестеро отримали поранення. Один із загиблих був громадянином Пакистану, двоє – Індії. Відповідальність за напад узяв на себе єменський проіранський рух шиїтів «Ансараллах» (хусити).

Раніше, офіційний представник єменського руху “Анасраллах” Яхья ас-Сарі анонсував в ефірі каналу “Аль-Масіра” подробиці військової операції на територіях ОАЕ, яку хусити обіцяли провести у відповідь на участь ОАЕ в операціях проти них в Ємені.

А отже, хусити, після численних нападів на КСА, почали удари в по території ОАЕ – ескалація наростає. Сьогодні в Арабській коаліції звітували про перехоплення та знищення 8 безпілотників, запущених в напрямку Саудівської Аравії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року