fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Близький Схід Сирія

Турецький бюджет потерпає від наслідків землетрусів. Україна вела санкції проти асада. Резервісти ПС Ізраїлю висловили незгоду судовій реформі. Ірак – 20 років від вторгнення. Туреччина і Єгипет офіційно зустрілися вперше з 2013 року.

Туреччина: За даними міністерства казначейства та фінансів, у лютому в бюджеті Туреччини було зареєстровано рекордний дефіцит у розмірі 170,56 млрд турецьких лір (8,99 млрд доларів США), спричинений головним чином падінням податкових надходжень, як наслідок руйнівних наслідків від землетрусів.

Лютневі показники демонструють не лише третій щомісячний дефіцит поспіль, а й найбільший, починаючи з 2006 року. За звітами міністерства казначейства та фінансів, доходи бюджету склали 218,8 млрд. турецьких лір, а витрати – 389,4 млрд. турецьких лір. Податкові надходження сягнули 179,6 мільярда доларів.

Енвер Еркан, головний економіст Dynamic Yatırım, заявив «Ми очікуємо, що видатки бюджету збільшаться в першому півріччі через наслідки лютневих землетрусів та стимулювання економічного зростання перед виборами. Це означає, що найближчими місяцями на бюджет буде чинитися великий тиск».

Україна поставила Туреччині перші два двигуни, які будуть встановлені на першому прототипі ударного гелікоптеру важкого класу Т929 також відомого як АТАК-II. 27 січня 2023 року двигуни прибули на підприємства TUSAŞ. У рамках угоди з українською компанією “Мотор Січ” для АТАК-ІІ буде поставлено 14 двигунів до 2025 року. Перше постачання двигунів планувалося здійснити у вересні 2022 року, проте через військові умови в Україні постачання було відкладено на чотири місяці.

Сполучені Штати привітали “зелене світло” від Туреччина на вступ Фінляндії до НАТО.

Сирія: Своїм указом Володимир Зеленський запровадив санкції проти сирійського диктатора асада. Також обмеження введено проти прем’єр-міністра режиму Хусейна Арнуса та глави МЗС Фейсала аль Мікдада. Загалом до списку увійшли 300 фізичних осіб та 141 юридична особа. Інші фізособи, які увійшли до списку, здебільшого росіяни. Санкції запроваджуються на 10 років і блокують активи, обмежують торгівлю та зупиняють виконання економічних та фінансових зобов’язань. Занадто пізно, але хоч так.

На Звільнених землях Сирії охоче вітали вчорашнє рішення МКС в Гаазі по ху@лу. «За нами перемога над тиранами асадом та путіним. Наш ворог один».

Іран: Іранський суд виніс смертні вироки двом чоловікам за напад на шиїтську святиню в Ірані, в результаті якого в жовтні загинуло 15 людей, відповідальність за напад взяла на себе терористична організація «Ісламська держава», повідомляє в суботу офіційне інформаційне агентство IRNA. Прокурор провінції Фарс Казем Мусаві заявив, що двох чоловіків визнали винними за звинуваченнями, включаючи «поширення корупції на землі» та дії проти національної безпеки, повідомляє IRNA, додавши, що вироки можуть бути оскаржені.

Ізраїль: Щонайменше 100 офіцерів елітного підрозділу ізраїльських ПС погрожували припинити роботу, якщо уряд продовжить реалізацію плану судової реформи, який спровокував глибоку політичну та конституційну кризу в Ізраїлі. «Заклик нашого сумління може призвести до того, що ми більше не зможемо служити в резерві», — написали офіцери у спільному листі, опублікованому ізраїльськими ЗМІ в четвер увечері.

«Зважаючи на конституційну ситуацію, яка розвивається на наших очах, яка включає загибель ізраїльської демократії, як ми її знаємо, ми боїмося, що виконання військових наказів буде порушенням нашої присяги, нашої совісті та нашої місії».

Колишній командир елітного підрозділу військово-повітряних сил сказав ізраїльському Channel 12, що країна стала свідком «найбільшої загрози» зсередини. «Це невеликий підрозділ. Ми ніколи не думали в наших найсміливіших кошмарах, що найбільшою загрозою для виживання Ізраїлю як єврейської та демократичної країни буде внутрішній, а не зовнішній ворог. Тепер, коли це відбувається, ми сповнені рішучості цьому запобігти», він сказав.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу продовжує своє турне Європою. За останні два місяці Нетаньягу встиг провести зустрічі у Парижі, Римі та Берліні. Наразі стало відомо, що на черзі – Велика Британія. Поки не зрозуміло, яка країна стане наступною, але це може бути Угорщина. Нетаньягу отримав запрошення від Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана після приведення до присяги уряду, але дату візиту ще не призначено. Інші країни, які Нетаньягу може відвідати найближчим часом, – це Греція, Кіпр або, можливо, навіть Індія та Японія.

Однак найбільш тривожним сигналом є те, що ізраїльський прем’єр-міністр ще не отримав запрошення від США. Ймовірно, причиною є політична невизначеність в Ізраїлі, спричинена проведенням скандальної судової реформи. Блінкен коротко прокоментував відношення Вашингтону до неї – «потрібен консенсус».

Ірак: Через 20 років після вторгнення США Ірак став вільнішим, але не обнадійливим місцем. В понеділок Ірак відзначає 20-ту річницю вторгнення під проводом Америки, яке повалило диктатора Саддама Хусейна.

Сполучені Штати вторглися в Ірак у рамках «війни з терором», оголошеної президентом Джорджем Бушем після нападів «Аль-Каїди» 11 вересня 2001 року. Президент Буш і члени його адміністрації стверджували, що Хусейн виготовляв і приховував зброї масового знищення, хоча жодних доказів на підтримку цих звинувачень так і не було знайдено. Деякі офіційні особи США також заявили, що Хусейн мав зв’язки з «Аль-Каїдою», звинувачення, яке пізніше відкинули спецслужби.

В Іраку і досі залишаються незгладимі шрами громадянської війни, повстанців і майже постійних потрясінь, викликаних вторгненням, які тривали навіть після виведення військ США в 2011 році. Хвиля за хвилею боїв поступилися місцем політичним чварам, і країна так і не стабілізувалася повністю. Два великих міста — Мосул і Фаллуджа — були значною мірою зруйновані, а пошкодження помітні майже в кожному великому місті центрального та північного Іраку.

Близько 200 000 мирних жителів загинули від рук американських військ, бойовиків «Аль-Каїди», іракських повстанців або терористичного угруповання «Ісламська держава», згідно з проектом Cost of War університету Брауна. Щонайменше 45 000 членів іракських військових і поліцейських і щонайменше 35 000 іракських повстанців також загинули, а ще десятки тисяч отримали поранення, які змінили життя. З боку США близько 4600 військовослужбовців і 3650 американських контрактників були вбиті в Іраку.

Слабкість іракської держави після вторгнення США зробила її благодатним ґрунтом для культивування своїх геополітичних амбіцій державами в регіоні та за його межами. Іран виявився найбільш вправним у використанні вакууму влади, що залишився після усунення Хусейна, і в отриманні впливу всередині Іраку. Іран стимулював створення паралельних військових сил, які довгий час були поза контролем уряду Іраку. Ці переважно шиїтські бойові угруповання які мають десятки тисяч бойовиків, у тому числі й лояльних до Тегерану. Сприяння та розширення впливу Ірану в Іраку навряд чи входило до намірів американських політиків у 2003 році.

У 2014 році американські війська повернулися, і цього разу на прохання уряду Іраку, і зіграли важливу роль у боротьбі за перемогу над Ісламською державою. У країні зараз залишаються близько 2500 американських військових.

За даними Світового банку та Міжнародної організації праці, багатьом іракцям важко оцінити позитивні зміни, коли безробіття нестримне, коли більше ніж кожна третя молода людина без роботи. У приватному секторі мало робочих місць, а це означає, що більшість людей шукає державні посади. Але їх не вистачає для швидкого зростання населення Іраку. За даними Міністерства планування Іраку, близько чверті іракців живуть на межі бідності або за нею.

Восени минулого року стало відомо, що 2,5 мільярда доларів було вкрадено з податкової служби, і значна частина їх була вивезена з країни. Хоча спочатку було названо ім’я однієї особи, зараз є ордери на арешт 10 осіб, двоє з яких були високопоставленими особами в офісі прем’єр-міністра того часу Мустафи аль-Казімі, сказав суддя Дхіа Джафар, головний суддя з боротьби з корупцією Іраку. ЗМІ назвали цю справу «крадіжкою століття».

Єгипет: Міністр закордонних справ Єгипту Саміх Шукрі сказав: «У нас є міцна основа, і я вірю, що ми зможемо знову побудувати міцні відносини між Туреччиною та Єгиптом». Шукрі та міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу зробили прес-реліз у Каїрі в палаці Тахрір після двосторонніх зустрічей та зустрічей між делегаціями. Міністр закордонних справ Єгипту Саміх Шукрі заявив, що ми спробуємо збільшити інвестиції Туреччини в Єгипет і усунути попередні перешкоди. Візит турецької делегації на чолі з міністром МЗС відбувся вперше з 2013 року.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року