fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

Президент Туреччини назвав сценарій окупації України далеким від реальності. Росія змінює політику стримування на політику ескалації війни на Близькому Сході. Формування союзу Ірану та росії стає очевидним.

Туреччина: Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав далеким від реальності сценарій окупації України з боку росії. У бесіді з журналістами, які супроводжували турецького главу під час його візиту до Албанії, президент Ердоган зазначив, що «для ухвалення такого кроку в москві мають проаналізувати ситуацію у світі та всередині країни».

Президент Туреччини повідомив, що має намір обговорити ситуацію в Україні із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, який буквально напередодні перебував у Києві. «Я поговорю з Ільхамом Алієвим. Безумовно, важливо обговорити ці питання із путіним. Тому що ці регіони не можуть нести навантаження нової війни. Це було б неправильно. Настав час для повного виключення сценарію війни з політичного порядку денного», – сказав Ердоган.

Президент Туреччини наголосив, що у сучасному світі прагнення до окупації чужих земель не призведе до бажаного. «Наприклад, які кроки зробила росія в Україні, Криму. Під час кожної розмови з путіним я заявляю, що Туреччина проти окупації Криму. Цю ж позицію доводить до російської сторони зовнішньополітичне відомство Туреччини. Тобто позиція Туреччини щодо цього питання однозначна», – сказав Ердоган.

Сирія: Те що русня зраджує та «кидає» всіх з ким домовлялася, є не таємниця, а аксіома. Однак в ситуації з 8 бригадою 5 російського корпусу САА русня виявила всі стадії такої зради. Колись, у літку 2018 року, коли війська асада увійшли на південь Сирії і захопили «колиску сирійської революції» місто Дараа, русня, щоб полегшити асадитам поновлення контролю над півднем, виступила в ролі «третьої сторони» і такого собі «гаранта» дотримання угод.

Місцеве населення, хоча і програло бандам асада за підтримки московії у відкритій битві, але не збиралося скорятися перед диктатором, тому контроль над більшістю провінції був скоріш формальним і обмежувався блок-постами на в’їздах до населених пунктів.

А оскільки режим не збирався реально амністувати колишніх революціонерів і періодично хапав декого з них або на тих же блок-постах або під час нальотів в села, то повстанці відповідали їм взаємністю і кількість втрат серед асадитів була значною. Наприклад у році минулому вона лише у двічі була меншою за втрати армії режиму на лінії фронту в Ідлібі.

Місцеві не довіряли сирійському режиму і організували своє ополчення, яке мало їх захистити від свавілля влади. Ось тут і намалювалася русня з пропозицією включити цих людей в окремий підрозділ в складі російських проксі сил в Сирії, а саме 5-й корпус, який власне, як і проіранська 4-а дивізія, є лише парасольковою організацією для багатьох формувань, які чи так чи інакше отримують гроші від кремля.

Колишні повстанці, які увійшли до складу 8-ї бригади отримали не лише законне право на зброю, зарплатню від русні, а й так би мовити «з’ясували відносини з режимом», отримавши посвідчення солдат САА. Однак склалося не так як гадалося.

Після того, як режим здобув останню перемогу в Ідлібі і відчув в собі здатність взяти під реальний контроль всю країну, у колишніх повстанців з 8-ї бригади почали виникати проблеми, які були пов’язані з довільними арештами, зникненнями та вбивствами серед них.

Ситуація почала загострюватися і русня запропонувала бійцям 8-ї бригади взяти участь у зачистках сирійської пустелі – Бадії, від осередків ІДІЛ. Щоб, так би мовити «вбити двох зайців одним пострілом» – і з іділівцями розібратися і колишніх повстанців «утилізувати».

Однак, 8-а бригада не зголосилася на таке, і русня призупинила з квітня минулого року виплату заробітної платні бійцям бригади. А після провалу «виборів» в Дараа, коли колишні повстанці фактично прикривали собою місцеве населення від розправи з боку режиму, їм запропонували здати зброю.

На здачу зброї бійці 8-ї бригади погодилися лише після отримання якихось гарантій від тієї ж русні. Станом на зараз, склалася ситуація коли вони без грошей, без зброї, очікують нової компанії арештів та вбивств з боку режиму. І тут русня вже повністю відійшла на задній план.

І як не дивно, подібні дії йдуть у розріз з інтересами самої москви в Сирії (як я їх бачу). За рахунок 8-ї бригади, русня могла б продовжувати стримувати збільшення поширення іранського впливу на півдні Сирії на кордоні з Голанами, як обіцяла те Ізраїлю.

Отримавши доступ до Голан і скоротивши відстань для підльоту своїх ракет, Іран зможе використовувати майже весь наявний реактивний арсенал та запаси ударних БПЛА і замінованих дронів. Як показало травневе загострення минулого року, 4 тис. ракет та боєприпасів, випущених з сектору Газа, майже вистачило для того щоб виснажити систему ППО ЦАХАЛу.

Отже нова ескалація між ХАМАС-Хезболла-Іран та Ізраїлем, почнеться коли вони зможуть накопичити умовно 8 або 10 тис. снарядів та ракет. І в такому випадку, русня взагалі перестане відігравати роль будь-якого запобіжника масштабної війни на Близькому Сході, в якій зараз намагається виставити себе перед світом.

Таку поведінку очільників кремля сприймаю не як втрату рештки здорового глузду, а як перехід від політики збереження статусу-кво «ні миру ні війни», до стимулювання відкритої конфронтації. Складається враження, що ху@ло вірить – коли Іран зчепиться з Ізраїлем, США буде вже не до України.

Зайвим підтвердженням цього, стали російські військові патрулі в порту Латакії, який, нагадаю, вже двічі за останні неповні два місяця ставав ціллю для ізраїльських літаків. За ізраїльськими розвідданими, контейнерний термінал порту використовується іранськими проксі силами, для доставки до Сирії важливих елементів БПЛА та ракет.

Тобто, москва тушками своїх військових намагається прикрити іранців, в той час як скрепоносні ППО виявилися безсилими.

Ємен: Вчорашня атака хуситів по Абу-Дабі, нікчемна у воєнному відношенні, підняла багато галасу у політичному. Ну це крім того, що ОАЕ вже не формально повернулися до складу арабської коаліції і разом з літаками КСА вчора та сьогодні завдавали численних ударів по об’єктам хуситів, як в окупований столиці Сана так і на околицях.

На напад швидко відреагували у Білому Дому, і у випущеному прес-релізі було категорично засуджено атаку та повідомлено, що «ми будемо працювати з ОАЕ та міжнародними партнерами, щоб притягнути їх (хуситів) до відповідальності».

Своє категоричне слово сказав і Ізраїль. Глава МЗС Ізраїлю Яїр Лапід: «Рішуче засуджую сьогоднішню атаку безпілотників в Абу-Дабі та висловлюю співчуття сім’ям загиблих та побажання якнайшвидшого одужання пораненим. Ізраїль висловлює свою підтримку Об’єднаним Арабським Еміратам та закликає міжнародне співтовариство рішуче засудити такі напади та діяти негайно, щоб позбавити Іран та його маріонеток від інструментів для подальшого підриву регіональної безпеки та заподіяння шкоди невинним людям».

З огляду на такі події, ОАЕ закликало США повернути хуситів до списків терористичних організацій, повідомляє Bloomberg. За словами представника, ОАЕ працюватимуть над посиленням тиску через Раду Безпеки ООН у зв’язку з цим ударом і захопленням еміратського судна біля берегів Ємену на початку цього місяця.

Здається, і в цьому тривалому конфлікті сторона агресора зробила все, щоб переговорні зусилля та спроби США домовитися мирно були провалені. Удар по провідному союзнику Сполучених Штатів серед арабських держав Перської затоки виводить війну між угрупованням хуситів і коаліцією на чолі з Саудівською Аравією на новий рівень.

А ще додайте, до цього перемовини щодо іранської ядерної програми, час яких спливає, а позитивних зрушень нема. А ще повідомлення, про тещо засідання державної думи немитої у четвер, 20 січня, розпочнеться з виступу президента Ірану Ебрагіма Раїсі. Тому, ті хто побоювався союзу росії з Китаєм, можуть видихнути – маємо союз немитої з Іраном. Навіть не знаю, що може бути гіршим.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року