fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

Ердоган планує відвідати Київ. Іракська армія провела операцію проти РПК в Синджарі. Палата представників в Тобруку посилює кризу в Лівії. Президент Ірану прибув до москви.

Сирія: На початку цього допису, хотів би нагади акцію сирійців 2014 року на підтримку України в якій вони закликали «українських братів не задаватися здичавілій русні» та «не покладатися на міжнародне співтовариство».

Ця згадка має нагадати, в якому маленькому світі ми живемо і як речі, що відбуваються навколо тісно пов’язані з нами. Хто намагається мислити масштабами та категоріями однієї країни – сліпець.

Туреччина: Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після вчорашніх слів підтримки України через свого прес-секретаря Ібрагіма Калина запросив до Туреччини главфюрера московії і українського президента. Порядком денним зустрічі буде «врегулювання розбіжностей». Іншою важливою інформацією стало повідомлення про підготовку візиту турецького президента до Києва, яка має відбутися у лютому.

Насправді це дуже позитивний знак, враховуючи що трьохстороння зустріч в Туреччині навряд чи відбудеться. Це повідомлення лише підкреслює важливість і плідність україно-турецьких відносин, які лише посилюються. Воно також повністю вкладається у канву союзницьких відносин, які почав вибудовувати під час свого візиту до української столиці президент Азербайджану.

Ну і «вишенькою на тортик», є те, що ініціатива президента Ердогана, про роль посередника між Україною та московією, зводить всі вселенські мрії ху@ла про світове володарювання до рівня регіонального злочинця. А Туреччина тут виглядає, як лікар, який вже блокує «російські метастази» в Сирії, Лівії та Азербайджані. Нам дуже щастить з друзями.

Ізраїль: Міноборони Ізраїлю публікує фото сьогоднішніх випробувань зенітного ракетного комплексу Arrow 3, показуючи свою обороноздатність після атаки хуситів по Абу-Дабі. Нагадаю, що Arrow 3, або «Стрілець 3», це екзоатмосферна гіперзвукова протибалістична ракета, фінансована і спільно розроблена та виготовлена Ізраїлем і США. Під керівництвом Ізраїльської аерокосмічної промисловості і Boeing та контролем Міністерства оборони Ізраїлю та Агентства протиракетної оборони США.

Ірак: Іракська армія вирішила взяти під контроль адміністративний центр провінції Найнава, одне з місць компактного проживання іракських єзидів – місто Синджар. Саме місто, як і навколишні гори контролює місцеве ополчення, яке складалося з прихильників РПК.

Колись союзники по боротьбі з ІДІЛ, це ополчення далеко відійшло від спільної мети з іракською армією і вже давно стало захисником не стільки місцевих єзидів, як етнічної групи, яка чи найбільше постраждала від панування ІДІЛ, а організованою злочинною групою яка контролює ділянку сирійського кордону і шляхи контрабанди зброї та бойовиків. Існуючий анклав ІДІЛ, на території південніше Синджару, до останнього часу не дуже турбував РПК.

Однак, після спроб іракських сил безпеки взяти кордон під свій контроль, бойовики РПК у 2020 році вчинили напад на блок-пост іракської армії і відношення між ними почали стрімко псуватися. Іракська армія і раніше намагалася провести зачистку Синджару, однак завчасно попереджені бойовики укривалися найближчих в горах і поверталися, коли армійці уходили.

Зараз, як повідомляють, такого не вийшло. Контртерористичні підрозділи армії Іраку оточили місто і змогли провести фільтраційну операцію, в результаті якої частина бойовиків була роззброєна, а ватажки та ті хто скоїв злочини заарештовані.

Ця операція, скоріш за все є виконанням іракською центральною владою своєї частини угоди з урядом Курдської автономії Іраку (КРАІ), по витісненню РПК з Синджару, оскільки самотужки КРАІ не може здолати вплив РПК в себе, поки курдські комуністи мають такі потужні бази за межами автономії.

Лівія: Спецпредставник генсека ООН по Лівії Стефані Вільямс провела зустріч у москві з заступником міністра МЗС немитої вершиніним. А ще до вершиніна, Стефані Вільямс «нагодували» пригожиним (нагадаю, що він є формальним власником ПВК Вагнер). Їх обох засняли перед зустріччю у готелі Lotte вчора в районі 22.30.

Зрозуміло, що ця зустріч залишилася за лаштунками офіційних повідомлень, однак з неї виходить, що питання виведення найманців Вагнера з Лівії виходить на перший план з актуальністю для міжнародних інституцій та зацікавлених сторін. Проте, русня не збирається поки нічого виводити.

Насправді цікаво спостерігати, як московити намагається вставити свій інтерес у «внутрішньо лівійські розборки». Однак єдиною картою у цій грі залишаються 3,5 тис. вагнерівців в районі Аль-Джуфра, і задача решти нормальних країн, щоб ця карта не стала козирем.

Ну а тим часом, лівійська політично-парламентська криза поглиблюється. Не дивлячись на заяви ООН, США та Великобританії про підтримку та визнання складу діючого лівійського уряду без прив’язки до дати виборів, спікер Палати представників в Тобруку Агіла Салех закликав переформовувати уряд, звинувативши його представників у корупції. Звичайна справа) Він також закликав керуючого Центрального банку Лівії Садіка аль-Кабира взяти на себе відповідальність і не дозволяти витрачати кошти з бюджету, за винятком рішень, які ухвалює фінансовий комітет Палати представників.

Далі Салех, закликав визначити дату наступних виборів не пізніше наступного лютого, тобто за контекстом повідомлення, вибори мають відбутися через рік до лютого 2023, що йде в розріз закликами міжнародних партнерів провести вибори до червня цього року. Щоб прийняти всі «хотєлки», Салех закликав всіх депутатів бути в Палаті, а ті хто не з’явиться не виплатять зарплату, не зможуть голосувати, а бо навіть будуть позбавленні мандату.

Про термін в шість-вісім місяців, щоб відновити виборчий процес в країні, заявив і голова Вищої національної виборчої комісії (HNEC) Емад Ель-Сайєх. Під час свого брифінгу в Палати представників Ель-Сайєх сказав, що інший виборчий процес означає додаткову реєстрацію виборців.

«Комісія повторно перевірить файли всіх кандидатів, які балотуються на президентські та парламентські вибори, – сказав голова HNEC, пояснивши, що раніше комісія не могла цього зробити через обмеженість у часі.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш в свою чергу ще раз закликав лівійські сторони працювати разом, щоб якнайшвидше провести інклюзивні та надійні вибори, підкресливши необхідність продовжити виконання угоди про припинення вогню з повним виведенням найманців, а також іноземних бойовиків і сил з Лівії, чисельність яких ООН оцінює у понад 20 тис.

Іран: Президент Ірану Раїсі прибув сьогодні до москви для зустрічі з кремлівським щуром. За словами Раїсі, “ця поїздка відбувається на запрошення президента росії і може стати поворотним моментом для поліпшення і зміцнення відносин з рф”. “Взаємна співпраця двох країн може вплинути на регіональну та міжнародну обстановку”, – вважає президент Ірану.

Іран цим візитом прагне залучити московію у свої розборки з США, проте цього не станеться з багатьох причин. Однак, головна небезпека полягає в тому, що рашка як власник ядерної зброї, може неофіційно передати її (або елементів яких не вистачає) Ірану, країні яка без зволікань застосує таку зброю проти Ізраїлю. І якщо конфлікт на Близькому Сході вийде на такий рівень, то всім буде вже точно не до України. Для рашки це вагомий аргумент для торгу з Вашингтоном.

ОАЕ: Associated Press показало супутникові знімки нафтопереробного заводу в Абу-Дабі, яким вчора відпрацювали єменські хусити. На першому фото від 15 січня, як було до нападу. Наступне фото демонструє великий стовбур диму з місця пожежі і на третьому знімку видно місця горіння, які загасили протипожежною піною.

Як би там не було, наслідки нападу на Абу-Дабі виявилися більшими чим визнала влада ОАЕ. Після атак єменських хуситів на нафтові об’єкти в ОАЕ ціна на нафту піднялася до $88 за барель. Це найвищий показник із жовтня 2014 року.

Саудівська Аравія: Арабська коаліція звітувала про знищення ключових об’єктів хуситів у Сані, включно з комунікаційним центром управління безпілотниками, що було відповіддю на ракетну атаку на Абу-Дабі. Медіацентр хуситів опублікував відео з місця авіаударів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року