fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Президент Туреччини відповів на запитання журналістів. Під час обстрілу з Сирії загинув турецький прикордонник. В Ірані тривають протести на смерть Махси Аміні.

Туреччина: Ердоган: «Зерновий коридор» має працювати і на благо слабо розвинених країн. Президент Туреччини відповів на запитання журналістів, які супроводжували його на саміт ШОС в Узбекистані.

Президент Туреччини повідомив, що тема війни між рф та Україною перебувала у центрі уваги всіх зустрічей, проведених ним на полях саміту ШОС. Коментуючи тему будівництва першої в Туреччині АЕС «Аккую» у провінції Мерсін, президент Ердоган повідомив, що на зустрічі з ху@лом досягнуто відповідної домовленості. «Наразі [російська сторона] домовилася з турецькою компанією IC. Будівництво АЕС продовжиться активними темами, щоб протягом 2023 року ввести в дію перший енергоблок», – сказав президент.

Нагадаю, що русня за власні кошти будує АЕС в Туреччині, але як бачимо саме будівництво буде проводитися турецькими підрядниками. Різні експерти вважають, що в такий спосіб ху@ло намагався відкупитися від проведення або відстрочити час нового наступу турків в Сирії, за що сплатив 15 млрд. доларів, з яких половина сума пішла одразу в золото-валютні резерви турецького Центрального банку. Простійне нагадування Ердоганом питання добудови «Аккую» може свідчити лише про те, що виплачених грошей вже не достатньо. Збільшення резервів Туреччиною допоможе забезпечити стабільність курсу національної валюти на передодні президентських та парламентських виборів, які відбудуться у червні 2023 року.

Відповідаючи на запитання про останній виток напруженості на кордоні Вірменії та Азербайджану, президент Туреччини нагадав про заяви Баку про завершення операції щодо запобігання провокації вірменської сторони. «Зважаючи на завершеність операції, думаю, на даний момент роздмухувати тему не варто. За інформацією, наданою мені Ільхамом Алієвим, наші брати в Азербайджані забезпечили свою безпеку. У цьому дуже важливо, щоб Вірменія припинила провокації щодо Азербайджану, і дотримувалася взятих зобов’язань. Єреван має націлитись на мир та співпрацю. Туреччина виступає за успішне завершення процесів нормалізації відносин у регіоні, що дозволить забезпечити довгостроковий мир та стабільність на Південному Кавказі», – зазначив турецький лідер.

Сирія: Попри розмови про збільшення неофіційних контактів між Туреччиною і режимом асада, на землі цей процес залишається не поміченим. У неділю з території, яка поруч з турецьким кордоном біля Айн аль-Араб і під спільним контролем асадитів та РПК, був обстріляний пост турецьких прикордонників біля міста Суруч. В результаті чого один турецький військовослужбовець загинув.

У відповідь, турецька артилерія та авіація завдала потужних ударів, як по місцю розташування вогневих позицій нападників, так і по місцях скупчення ворожих сил в Айн Аль-Араб та Айн-Ісса, що на півночі Сирії. Повідомляють, що в результаті турецької відповіді нейтралізовані 17 терористів. В турецькому МО заявляють, що подібна тактика провокативних обстрілів з зон спільного контролю САА/РПК раніше використовувалася при атаках на Афрін та Аль-Баб.

В самих РПК/YPG не можуть збагнути ефективності турецьких ударів, коли гинуть власне командири терористів, як це сталося під час наради в розташуванні 93-й бригаді в Айн-Ісса, що на півночі Раккі. Тоді загинули 5 високопоставлених бойовиків. Щоб розібратися звідки турецька розвідка МІТ бере такі точні данні, РПК заарештувало для допитів 35 своїх бойовиків, 21 цивільних та 2 асадитів.

CENTCOM США підтвердило ракетний обстріл бази Грін-Віллідж на північному сході Сирії, де базуються сили США. Удар стався приблизно о 19:05 18 вересня. Ніхто з персоналу бази не постраждав. Обстріл був проведений реактивними 107-мм ракетами. Сили США на північному сході Сирії розслідують інцидент. Вочевидь, іранським проксі скоро знов «прилетить» від американців.

Іран: На тлі скандалу через загибель Махси Аміні, президент Ірану Ебрагім Раїсі вирушив до Нью-Йорку для участі в засіданні Генасамблеї ООН. Американська влада не наважилася не надати візи іранський делегації, оскільки доля «ядерної угоди» висить на волосині і черговий привід для звинувачень не потрібен. Однак, адміністрація наразилася на звинувачення з іншого боку. Впливові американці, сенатори та конгресмени в голос заявляють, що секретна служба США за кошти платників податків буде забезпечувати безпеку Раїсі, який винен у нападах на американців.

Особливого контрасту темі візиту Раїсі додало останнє інтерв’ю, в якому той заявив, що необхідно провести розслідування, щоб визначити, чи мав місце Голокост. І це коли міністр закордонних справ ОАЕ, за два дні до того, під час свого історичного візиту поклав квіти на меморіал жертв Голоску в Ізраїлі.

«Вам не потрібно бути істориком чи дослідником, щоб зрозуміти жахи Голокосту — ви повинні бути людиною», — сказав начальник Генерального штабу ЦАХАЛу сьогодні в Освенцімі, реагуючи на заперечення Голокосту президентом Ірану.

Тим часом в самому Ірані, двоє високопоставлених аятолл заявили, що «поліція моралі» в країні, яка викликає побоювання, є незаконною та неісламською. Сили, відомі як Gashteh Ershad (керівні загони пильності), є «не тільки незаконним і антиісламським органом, але й нелогічним», заявив аятолла Баят Занджані в суботу в офіційній заяві. «Жодна частина законів нашої країни не покладає жодної місії чи відповідальності на ці сили пильності», – додав він, звинувативши їх у вчиненні «репресій та аморальних дій».

В окремій заяві інший аятола, Мохакек Дамад, повторив цю думку: «Створення сили для просування чеснот і запобігання порокам насправді має на меті стежити за діями правителів, а не придушувати свободи громадян і є відхиленням від ісламського вчення». Група реформаторів заявила, що «поліцію моралі» слід скасувати. «Національна трагедія жахливої смерті Махси Аміні настільки велика, що нічого, крім повної ліквідації «поліція моралі» владою, не вдасться», — заявив Фронт іранських реформістів у суботу.

Стаття 638 ісламського кримінального кодексу говорить, що поява жінок на вулицях і в громадських місцях без ісламського хіджабу є злочином. Заперечується, що поліція має право свавільно заарештовувати громадян згідно з цим кодексом без ордера суду.

Примусовий хіджаб не є «культурним» або спадковим явищем для Ірану. Ось зображення жінок в Ірані до 1979 року, які протестують проти примусового носіння чадри на початку створення Ісламської Республіки. І переважна більшість іранських жінок, які залишають Іран, знімають покривала.

Ну а поки протести ширяться країною, офіційна влада Ірану зберігає мовчання, разом з верховний лідером Хаменеї. Однак, незважаючи на спроби блокувати доступ до інтернет хештег #MahsaAmini став одним із найпопулярніших у перськомовному Twitter досяг 1,63 мільйона згадок. Багатолюдні поховання Махси Аміні у її рідному місті Сакез переросли у демонстрацію, яку влада намагалася розігнати. За орієнтовними даними внаслідок застосування сили поліцією 33 людини опинилися в лікарні.

Ізраїль: Глава ЦАХАЛу Кохаві, який наступного тижня прямує з офіційним візитом до Польщі та Франції, зустрінеться з колегами з обох країн, обговорить загрозу Ірану та «виклики безпеці» на північному кордоні, кажуть військові.

Лівія: Згідно з щомісячним звітом ОПЕК, Лівія посіла друге місце в Африці з виробництва нафти та обігнала Нігерію за цим показником. Виробництво в Лівії зросло до 1,123 млн барелів на добу завдяки поновленню роботи кількох великих родовищ країни після зняття режиму «форс-мажору», введеного в липні.

Ліван: Влада Лівану затримала чергову велику партію каптагону у порту Бейрута. Понад мільйон таблеток було конфісковано, коли вони були готові до відправлення до Кувейту через Судан.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року