fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 2 грудня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 грудня 2020 року

Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Іран Лівія ОАЕ Сирія Судан Туреччина

Північ Сирії в очікуванні турецького наступу. Проти РПК діють разом іракці та курди. Д.Байден розповів свої плани щодо Ірану. США припинило продаж ОАЕ зброї, до поки ті фінансують ПВК «Вагнер».

Сирія: Сьогодні попри перманентні обстріли в районі міста Аль-Бара в Джабал аль-Завії, турецькі військові обладнали тут черговий опорник. Асадити обстрілювали райони руху турецьких колон, що не завадило тим виконати отриману задачу.

З тим, градус напруги більше зростає в іншому місті Сирії. Так, турецька артилерія провела масовані обстріли позицій YPG/PПK в районі міста Айн Іса, провінції Ракка, а також в районі міста Манбідж на північному сході провінції Алеппо. Протурецькі формування ведуть бої зі стрілецької зброї з комуністами.

Важливою ознакою наближення турецької військової операції на півночі Сирії, стала сьогоднішня евакуація русні з розташування колишньої 93 бригади САА, куди вони переїхали після активізації боїв під Айн Іса. «Їхтамнети» драпали у трьох колонах, що свідчить про те, що забралися усім гамузом. Скоріш за все турки їх попередили завчасно.

Нагадаю, що русня намагалася стати «гарантом» відведення YPG/PПK далі на південь Сирії від турецького кордону і надалі – захисту курдського населення від «турецьких карателів». Жодного зі взятих зобов’язань московити не виконали.

В реальності вони «дали по тапкам» навіть раніше місцевого населення. Така ж сама ситуація відбудеться і у Нагірному Карабасі, коли азербайджанська армія буде проводити закінчення деокупації своїх територій.

Загальний стан в Сирії, нагадаю свіжою картою від Suriye Gündemi:

Прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин зустрівся у вівторок в Анкарі зі спеціальним представником США по Сирії Джоелем Д. Рейберн і делегацією, яка його супроводжувала.

Зустріч пройшла в Президентському комплексі в столичному районі Бештепе. Сторони обговорили ситуацію в Ідлібі, шляхи врегулювання сирійського кризи, в тому числі роботу Конституційного комітету. Порушена тема боротьби з тероризмом та інші актуальні питання регіонального порядку денного.

Обговорюючи поточну ситуацію в Ідлібскій зоні деескалації, Калин підкреслив, що не дивлячись на факти порушення режиму припинення вогню прихильниками режиму асада, ситуація в цілому контрольована і Туреччина дотримується взятих на себе зобов’язань в цьому регіоні.

Терористи YPG/PПK продовжують контрабандою переправляти сиру нафту в райони, контрольовані режимом асада, ігноруючи американський «Закон Цезаря». На фото – бензовози, що транспортують нафту з районів, контрольованих курдським комуністам до районів, контрольованих режимом.

У східному Заєвфратті, на землях підконтрольних проамериканським СДС, YPG зайняла домінуючу роль в курдських підрозділах та місцевих адміністраціях. Маючи організацію подібну до секти, РПК/ YPG експлуатує американську допомогу і разом з тим порушує встановленні США обмеження, як то на торгівлю та перемовини з режимом.

Лівія: Лівійська нафтова корпорація домовилася з французькою компанією Schlumberger про допуск французьких фахівців в лівійський нафтовий сектор, щоб допомогти збільшити видобуток нафти.

Туреччина: В ході антитерористичних операцій, проведених силами безпеки Туреччини, в період з 1 по 30 листопада нейтралізовані 140 бойовиків PПK і сирійського крила цієї організації – YPG. В операціях були задіяні військовослужбовці ЗС Туреччини, співробітники поліції і жандармерії, а також спецслужби.

Також за минулий місяць в Туреччині і за її межами затримано велику кількість осіб, підозрюваних в причетності до терористів YPG / PПK. З них 37 згодом були заарештовані. У листопаді також завдано потужного збитку і по логістичної структурі терористів. Вилучена велика кількість зброї, боєприпасів та вибухівки.

Успішні дії турецьких правоохоронних органів і армії привели до деморалізації в рядах терористів РПК. У період з 1 січня по 29 листопада ряди YPG/PПK покинули 216 бойовиків, які склали зброю і здалися силам безпеки Туреччини.

Ірак: В свою чергу іракські сили безпеки розпочали розгортання в Синджарі в рамках Синджарської угоди. Основною задачею іракських силовиків буде витіснення бойовиків РПК з території Іраку. Операція буде проводитися у взаємодії з підрозділами Пешмерга, Іракського Курдистану.

Іран: Дані Федерального банку Німеччини і заяви дипломатів вказують на те, що Франція, Британія і Німеччина не припиняли фінансові операції з іранськими банками, щодо яких Трамп наклав санкції. Це допомогло знизити ефект санкцій США щодо Ірану.

Джо Байден розставив крапки, щодо подальшої політики США по Ірану у своєю інтерв’ю для New York Times: Команда Байдена усвідомлює цей факт, що переважний національний інтерес Америки полягає у тому, щоб повернути ядерну програму Ірану під контроль і провести повну перевірку. На їх думку, розробка Іраном ядерної зброї представляє пряму загрозу національній безпеці США та для глобального режиму контролю ядерної зброї – Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Якщо, Іран піде на поступки і повернеться до виконання ядерної угоди, Байден готовий зняти санкції накладені Трампом. В ідеалі, команда Байдена хотіла б бачити, щоб подальші переговори включали не лише оригінальних підписантів угоди – Іран, США, Росію, Китай, Великобританію, Францію, Німеччину та Європейський Союз, – а також арабських сусідів Ірану, зокрема Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати.

Офіційний представник уряду Ірану Алі Ребії заявив про встановлення осіб, причетних до вбивства вченого-ядерника Мухсіна Фахрізаде. «Міністерство розвідки і національної безпеки Ірану встановило причетних до вбивства Фахрізаде», – сказав Ребії на одній з програм на іранському державному телебаченні.

За його словами, злочин було всебічно вивчено і по завершенню розслідування будуть зроблені всі необхідні кроки. Проте, ще 30 листопада міністр розвідки Ірану Махмуд Алаві не повідомив деталі щодо замаху, заявивши лише, що відомство має у своєму розпорядженні відповідні докази.

Греція: Прем’єр-міністр Греції Міцотакіс провів телефонну розмову з президентом Франції Макроном. Обговорювалися двосторонні відносини, засідання Ради ЄС 10-11 грудня і можливі санкції щодо Туреччини.

ОАЕ: Foreign Policy повідомляє: «ОАЕ фінансують російських найманців Вагнера» – згідно зі звітом генерального інспектора Пентагону за операціями з боротьби з джихадистськими угрупованнями в Африці».

За даними видання, ОАЕ стали найближчим союзником росії в Перській затоці, особливо після їх тісної співпраці по Лівії. Цей зв’язок між двома країнами посилився після турецької інтервенції в Лівію.

ОАЕ відкликали своє обладнання з авіабази Аль-Хадим неподалік від Бенгазі і дозволили російським військам контролювати базу, а також допомогли розгорнути десятки російських літаків в Лівії, які експлуатуються вагнерівцями.

Ця інформація відома і американцям. І що цікаво, Вашингтон зайняв принципову позицію по питанню продажу зброї ОАЕ, в тому числі і F-35. Якщо в попередніх умовах було лише покращення відносин з Ізраїлем, то зараз США вимагають ще й зупинення фінансування російської ПВК у Лівії.

Ізраїль: За повідомленнями, що надходять, на рівні спецслужб Туреччини та Ізраїлю ведуться переговори про нормалізацію відносин між двома країнами.

Судан: The New York Times: Судан не буде просувати угоду за посередництва США по нормалізації відносин з Ізраїлем, якщо США відмовляться надати імунітет від майбутніх позовів за тероризм в судах.

Лідер Судану Абдель Фаттах аль-Бурхан ясно дав зрозуміти, що рішення про нормалізацію відносин з Ізраїлем стало стимулом для адміністрації Трампа виключити Судан зі списку країн, що підтримують тероризм. Аль-Бурхан хоче, щоб Конгрес схвалив до кінця року закон, який захистить його від судових позовів, пов’язаних з тероризмом в майбутньому.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Іран Лівія ОАЕ Сирія Судан Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року