fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Близький Схід Сирія

В Туреччині відбулося засідання РНБО. В Ірані смертні вироки за участь у протестах можуть отримати неповнолітні. Україна підтримала резолюцію в ООН про проведення міжнародної конференції у москві.

Туреччина: Вчора ввечері в Туреччині було проведено засідання РНБО під головуванням президента. За результатами засідання був випущений прес-реліз, в якому було роз’яснено позицію держави, щодо майбутньої військової операції проти РПК/КСК-PYD/YPG. «Щоб забезпечити оборону та безпеку нашої держави, єдиною метою операцій, що проводяться на наших південних кордонах згідно зі ст51 Статуту ООН, є існування та ефективність будь-яких терористичних організацій, що націлюються на наші кордони, міста, громадян та сили безпеки», – йдеться в повдіомленні.

Туреччина попереджає своїх союзників про неприпустимість будь-яких форм підтримки терористів РПК та відгалужень цієї кривавої організації. Про це заявив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар у бесіді з журналістами у четвер в Анкарі. «Неприпустимо перевдягати терористів у свої військові форми та прикривати прапорами своїх країн. Закликаємо [союзників] дислокувати сили подалі від місця розташування терористів, і загалом припинити будь-які форми підтримки», – сказав турецький міністр.

Глава Міноборони Туреччини підкреслив, що всі дії турецької армії щодо забезпечення нацбезпеки та кордонів ґрунтуються на «праві на самооборону». «Ми поважаємо територіальну цілісність і суверенітет сусідніх держав, і при цьому сповнені рішучості боротися з терористами», – сказав Акар, наголосивши на провокаціях та інших діях бойовиків РПК/YPG щодо дестабілізації ситуації на півночі Сирії. Турецький міністр нагадав про нещодавні обстріли прикордонних пунктів Туреччини з території Сирії, внаслідок чого загинули ні в чому неповинні люди.

Управління антитерористичного відділу поліції провінції Мерсін вночі провело операцію проти організації PПK/YPG. Було спіймано 2 терористи, які, як було встановлено, прибули до Мерсіна з Сирії.

Сирія: 13-й день повітряних і артилерійських турецьких ударів на півночі почався з околиць Айн-Ісса, що в зоні операції «Щит Євфрату». Після обстрілу, як повідомляється, 40 бойовиків РПК покинули свої позиції.

Асадити з нелогічних причин намагаються підняти градус протистояння на півдні провінції Ідліб. Сьогодні армією режиму було обстріляне село Обін на околиці Джіср-аль-Шугур. В результаті обстрілу загинули троє цивільних загинули і інші семеро отримали поранення.

Іран: Трьом неповнолітнім, звинуваченим у злочинах, пов’язаних з недавніми протестами в Ірані, може загрожувати смертна кара – The Washington Post. Трьох підлітків судять у передмісті Тегерану разом із десятком інших за звинуваченнями у вбивстві поліцейського, повідомляють державні ЗМІ. Прокурори системи Революційного суду, спеціальної гілки судової влади, яка розглядає злочини у сфері національної безпеки, також звинуватили підсудних у «корупції» [“corruption on earth.”]. За обидва злочини в Ірані передбачена смертна кара.

Влада звинуватила трьох неповнолітніх обвинувачених разом з іншими у використанні ножів та каміння для вбивства члена іранського воєнізованого формування Басідж 3 листопада. Слухання відбулися в середу та четвер у Караджі поблизу Тегерана. І під час судового розгляду головуючий суддя сказав, що трьох підлітків — Аріна Фарзамніа, Аміна Мехді Шокроллахі та Аміра Мехді Джаффарі — можна судити разом із дорослими, оскільки суддя пройшов підготовку як для розгляду кримінальних справ над неповнолітніми, повідомляє державне агентство судових новин. За повідомленням суду всі троє визнали свою провину.

Іран входить до числа країн з найбільшою кількістю страт, у тому числі страт дітей, незважаючи на те, що він підписав кілька конвенцій ООН, які забороняють смертну кару для неповнолітніх. Amnesty International заявила, що підтвердила три інших страти неповнолітніх цього року, які не були пов’язані з нещодавніми протестами. Згідно з іранським законодавством, Революційному суду технічно заборонено судити неповнолітніх.

Мохаммад Джафар Монтазері, генеральний прокурор країни, заявив, що система обов’язково покарає тих, хто, за його словами, вчинив злочини. За останні дні було приведені страти декількох белуджів. Монтазері також розповів про суд над 15 людьми в Караджі та можливість винесення їм смертельного вироку: «Я пішов зустрітися з родиною загиблого студента Армана Аліварді (бойовика Басідж), і його родина сказала, що очікує помсти».

Монтазері назвав протести проти Ісламської Республіки гібридною війною і сказав: «Ця гібридна війна складається з різних проблем і є сумішшю політичної війни, кібервійни у віртуальному просторі, війни фейкових новин і брехні, війни дипломатії та порушення міжнародних відносин Ірану…».

Вчинено замах на заступника міністра промисловості та торгівлі Ірану Мегді Берадерана. Високопосадовець важко поранений і перебуває в комі.

Сьогодні президент Ірану відвідав провінцію Курдистан. Цей візит відбувся після критики Хаменеї щодо його «відсутності ініціативи» та критики з боку ЗМІ, які скаржилися, що Раїсі уникає публічних виступів під час криз. Тому іранський президент виступив у четвер на церемонії з нагоди завершення водопровідного проекту та пообіцяв вжити заходів щодо покращення іншої інфраструктури в Курдистані. «Вороги хочуть зупинити потяг прогресу нашої країни, і це залежить від волі ваших керівників і людей, і процес покращення ніколи не повинен сповільнюватися», – сказав він у промові до «духовних осіб та еліт».

Але знову ж таки, глухота іранського керівництва проявляється в повній мірі: обіцянки дій щодо інфраструктурних проектів і нарікання на ворогів із затертими гаслами повністю ігнорують вимоги та проблеми народу.

Ірак: За 40 днів ново призначений прем’єр-міністру Іраку Ас-Судані вдалося звільнити з посад приблизно 900 високопоставлених осіб. Поки важко сказати до чого це призведе, але нова влада Іраку застерігає на тотальній боротьбі з корупцією. Чистка «старих кадрів» триває.

У провінції Сулейманія на півночі Іраку було захоплено велику кількість зброї, яка, імовірно, «контрабандно переправлялася до Ірану». Хто був замовником цієї партії не повідомляється. Однак, в іранських ЗМІ повідомлялося що зброя призначалася для груп протестувальників.

Ізраїль: Ізраїль готується до ракетного обстрілу з сектору Гази. Розгорнуті додаткові батареї ППО «Залізний купол» на півдні країни. Приводом для ескалації може стати ліквідація високопосадовця «Ісламського Джихаду» в Секторі сьогодні вночі.

Воістину дивні люди працюють в нашому МЗС на ізраїльському напрямку. Генеральна Асамблея ООН закликала скликати міжнародну конференцію у москві, щоб допомогти вирішити ізраїльсько-палестинський конфлікт. Заклик був включений до широкого тексту під назвою «мирне врегулювання питання Палестини», який був схвалений 154 проти 9 при 10 утрималися. Україна проголосувала «За» резолюцію!!! Ще раз, Україна проголосувала за рішення про участь московії у вирішенні міжнародного конфлікту, попри війну, попри спроби того ж МЗС ізолювати кацапстан і попри і так складні відносини з Ізраїлем.

Загалом резолюція з 15 пунктів закликала до відновлення ізраїльсько-палестинських мирних переговорів на основі кордонів до 1967 року зі Східним Єрусалимом як столицею палестинської держави та припинення діяльності ізраїльських поселень. Пункт номер три в тексті закликав до «своєчасного скликання міжнародної конференції в москві, як це передбачено резолюцією 1850 (2008) Ради Безпеки «для просування та прискорення досягнення справедливого, міцного та всеосяжного мирного врегулювання».

Правда в іншій антиізраїльській резолюції прийнятою ООН в середу, наш представник успішно не зареєструвався для голосування (хоча б так). В цей раз Генеральна Асамблея проголосувала за проведення пам’ятного заходу на честь 75-го «Дня Накби», палестинської назви створення Ізраїлю, що перекладається як «катастрофа».

Голосування було 90-30, 47 країн утрималися. Сполучені Штати, Канада, Австралія та Велика Британія були серед тих, хто виступив проти цього кроку. Більшість країн Європейського Союзу також відхилили пропозицію, за винятком Кіпру, який підтримав цей захід. Посол в ООН Гілад Ердан написав у Twitter, що ООН, «прийнявши таку крайню та безпідставну резолюцію, лише допомагає продовженню конфлікту». Під час дебатів на пленумі Генеральної Асамблеї ООН перед голосуванням Ердан закликав ООН «перестати ігнорувати єврейську Накбу», маючи на увазі 750 000 євреїв, вигнаних з арабських і мусульманських країн після заснування Ізраїлю. «Що б ви сказали, якби міжнародна спільнота відзначала створення вашої країни як катастрофу? Яка ганьба”, – сказав Ердан.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року