fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2020 року

Близький Схід Ізраїль Ірак Лівія Сирія

На початку публікації, хочу привітати всіх притомних українців кому не «всЁ равно и какая разница» на порталі здорового глузду про війни та військові події, на Мілітарному. Читайте, сперечайтесь, будьте з нами, не пропустите важливішого.

Сьогоднішня публікація буде про головні події міжріччя, які не можна було пропустити із-зі їх важливості в подальшому розвитку подій. Поїхали…

Лівія в очікуванні турецьких військ. Сирійці мобілізовані турками вже стабілізували фронт Тріполі. В Іраку розпочалася масштабна операція проти ісламської держави. Не забули й про іранських найманців.

Лівія: Напроти хвилювань, події в Лівії розгортаються по зрозумілому сценарію. Наступ хафтарівської ЛНА за підтримки до 2 000 вагнерівців та 3 000 суданських найманців значних успіхів не приніс.

В наступі на лівійську столицю основне просування хафтарівських сил відбулося на другорядних напрямках: Абу Салім та міжнародному аеропорту Тріполі. В тім основна вісь наступу в напрямку кварталу Салах ад Дін та Айн Зара залишилася без суттєвих змін. Повідомляють про здобуття контролю ЛНА над окремими будівлями та «знищенню сотень» опонентів.

В тім стратегічні завдання по відрізанню міста аль-Завії, разом з портами та нафто-терміналами від столиці, на захід від Тріполі, та блокування основного шляху підходу підкріплень з Місрати, на сході – не виконано. Також, не вдалося хафтарівцям відбити втрачене стратегічне місто Гар`ян.

Отже за рахунок майже тупцювання на місті, яке зветься штурмом Тріполі, Хафтар лише виснажує свої людські та матеріальні ресурси і збільшує жертви серед цивільного населення.

А що ж з іншої сторони? Турки рухаються згідно плану. Міністр оборони Туреччини Хукусі Акар: «Підготовка до відправки наших військ триває повним ходом. Зараз нам необхідно забезпечити безпеку та провести оцінку наших сухопутних, військово-морських та повітряних сил».

Разом з підготовкою військової компоненти йде відповідний політичний процес. Турецький парламент спробує сьогодні, 2 січня, проголосувати законопроект про відправку військ. І поки тривало питання узаконення військового втручання в лівійські справи, протурецькі сили збільшили свою чисельність в Лівії до 800. За жартами в мережі, напрямок Стамбул – Місрата став занадто туристично привабливим за останній час. Разом з людьми до Лівії прибуває й військове обладнання.

Кажуть, що більшість людей складають співробітники турецької ПВК SADAT. Я гадаю, що ми ще багато почуємо про цю компанію) Закиди, про масове вербування SADAT серед бійців Сирійської національної армії виявилися неправдивими. Туреччина вже акумулювала значні людські ресурси в себе в країні за рахунок мільйонів біженців. А платня в 1500-2000 доларів США виявляється достатньою, щоб привабити багатьох з них до своїх рядів. Отже, кажуть, що більшість бійців SADAT складають сирійські туркомани.

В очікуванні військ Султана, русня почала «трішечки» хвилюватися. Звичайні торги, до яких звикли у московії (баш-на-баш) з турками не пройшли. Питання півночі Сирії та Ідлібу, не змусили турків відмовитись від своїх планів. Хоча російські експерти наполягають на існуванні домовленостей за якими нібито «все решено». Но ми дочекаємося першого борту з «200» свинопсами для того щоб бути в цьому впевненими)

Кремлівський кінь лавров запропонував запровадити заборону польотів (no-fly zone) в небі над Лівією. Його пропозиція була не почута.

Ну а поки, бійці міжнародно визнаного Уряду Національної Єдності звітують про чергові успіхі на фронтах Тріполі. Кажуть про захоплення в полон групи хафтарівських вояк разом з технікою. За добрим станом техніки можна припустити що бойовики ЛНА скористалися поворотом «не туди» та вскочили в халепу, де їх зненацька схопили в полон.

Також оприлюднено відео, влучання керованої GPS ракети в групу техніки ЛНА, яка сховалася під шосейною розв`язкою в південній частині Триполі.

Ізраїль: Ізраїльтяни передають палкі привітання «Північному потоку»).

В перше в історії Ізраїль стане не споживачем, а експортером природнього газу. Ізраїльський міністр енергетики Юваль Штайніц повідомив про початок поставок газу в Йорданію. На наступному тижні ізраїльський газ має піти до Єгипту.

І це не все Сьогодні, 2 січня, ізраїльський прем’єр Нетаньяху підпише зі своїми кіпрським та грецьким колегами додаткову угоду про будівництво Східно-середземноморського газопроводу «EastMed». Цей газопровід забезпечить близько 10% європейських потреб.

І хоча політична складова проекту викликає «занепокоєння» у корумпованих руснею європейських політиків, політичні та стратегічні цілі США по перерозподілу газового ринку у Європі скоріш за все будуть досягнені. Бо і в цьому проекті є також й американські гроші.

Ірак: Топовою новиною новорічних свят сталі звістка про штурм американської амбасади в Багдаді.

Ну все по порядку. Наприкінці року Міжнародна коаліція провела велику операцію по ліквідації виявлених осередків ІДІЛ в Іраку та їх баз і місць розташування. Разом з іділівцями під гарячу руку потрапили іранські найманці з іракської Хезболла (Катаїб Хезбалла).

Як з годом стало відомо, під американські удари попали п`ять об’єктів цієї організації на заході Іраку та Сирії. Загальна чисельність втрат за попередніми оцінками складає 25 вбитих, 51 поранений і ця цифра вочевидь зросте. На відео можна побачити результат одного з ударів.

Американці свою акцію провели як відповідь на неодноразові обстріли американських баз та їх союзників в Іраку.

Їх кількість значно зросла після чергового витка загострення ситуації на Близькому Сході з моменту іранської атаки з території Іраку по Saudi Aramko в КСА.

І в цьому випадку американська відповідь не залишилася непоміченою. Іракський прем`єр виступив з різкою антиамериканської заявою та погрозами вигнати їх з Іраку. В іракському парламенті про іранські сили також закликали про вивід всіх іноземних військ з країни.

Командир Катаїб Хезболла, також пригрозив жорстокою і нестандартною відповіддю та закликав іракські силові структури, правоохоронців та інші воєнізовані формування готуватися до нової славетної сторінки історії – «вигнанню американського ворога зі священної іракської землі».

Як повідомили в ЦРУ «нестандартною відповіддю» мало б стати захоплення в заручники американських громадян. Американські сили безпеки завчасно прийняли відповідні заходи на закрили амбасаду для допуску сторонніх осіб, співробітників амбасади відвели в безпечне місце. Ніякої евакуації не відбулося.

Після чого розлучений та підбурюваний іранцями натовп безперешкодно пройшов в «зелену зону» Багдаду та підпалив ворота американської амбасади.

Сама територія американського представництва складає більше 4 кв. км тому дії натовпу не виглядали настільки загрозливими.

Багдадські поліціанти виявили прихильність до проірански налаштованого натовпу. По-перше пропустили їх в «зелену зону». Нагадаю, що саме протистояння за доступ до цієї урядової зони і призвів до численних жертв серед протестувальників в Багдаді під час що давніх заворушень. А по-друге виставили кордони, коли стало зрозуміло, що сама акція нічого не дасть. Потім поліцію замінили на іракську армію.

 

 

Ще показовим, стали зафіксовані моменти підняття прапорів після атак на іранську та американські амбасади. В першому випадку, протестувальники підняли державний прапор Іраку в іншому – Катаїб Хезболла. Тому іранських замовників невдалого штурму американської амбасади довго шукати не прийшлося.

Держсекретар Помпео відразу висунув звинувачення конкретним особам: «Напад на американське посольство в Іраку сьогодні організували терористи – Абу Махді аль-Мухандіс та Каїс Хазалі – і підбурювали два агенти Ірану – Хаді аль-Аммарі і Фалех аль-Фаяд».

Також відразу американці посилили захист своїх об`єктів в Багдаді. Майже миттєво прибула морська піхота та 3-х гелікоптерах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще на підході 650 десантників з 82-аєромобільної

та рейнджери зі 101-ої бригади. В цілому складається враження, що американці в Іраку збираються не лише оборонятися.

Процес розгортання наметів про іранськими силами напроти себе американці попередили сльозогінним газом. І іракська влада закликала натовп триматися подалі від американців.

Сирія: Центром сирійський подій лишається Ідліб. Обстріли які не зупиняються з боку асадитів, чітко вказують на подальші наступальні кроки сирійської армії, що плануються. Тобто не зняте питання по Маррет аль-Н`уману і великим шматком траси М5, а також можливий новий перспективний напрямок – на сході Алеппо. Тут, крім обстрілів повідомляють про прибуття танкових підрозділів САА.

Жорстокість режиму до власного населення та нехтування будь-яких міжнародних гуманітарних норм вже стало в Сирії буденністю.

Черговий факт застосування тактичного ракетного комплексу 9К79 «Точка» з кластерною начинкою по місту Сармін став причиною загибелі шістьох та поранення багатьох інших цивільних.

Це вже 7-ий задокументований випадок використання асадитами ОТРК«Точка» разлічних модифікацій  за останні 2 місяці.

Повстанці поки намагаються контратакувати. В основному це рейди з метою виснаження передових підрозділів сирійської армії. Швидке зближення, швидкий бій і потім швидкий відхід. Поки русня не вспіла прилетіти.

Також бійці опозиції поздоровили ху@ло/асада з НР, одночасними обстрілами з 31 на 1 військових аеродромів в Хама та Хмеймім з РСЗВ.

Свинособачі сирійські посіпаки у всьому копіюють своїх хазяїв. Цього разу вони вирішили перевірити реакцію та терпіння турецьких військових на спостережному посту №8 в Сурмані. Чи то з дуру, чи то з п`яну в САА вирішили обстріляти турків з мінометів.

Поки турки займали бойові позиції та ховалися в укриття було смішно. Потім, коли вони викликали важку артилерію – не дуже. Турки повідомили про знищення вогневих позицій асадитів у Маар Хатхат, як відповідь на мінометний обстріл свого СП.

Ні в русні, ні в асада офіційної оцінки цього інциденту не було. В цілому ж, тривожна динаміка.

Близький Схід Ізраїль Ірак Лівія Сирія

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)