Дайджест подій на Близькому Сході. 20 серпня 2022 року
Поліція Берліну почала попереднє розслідування проти президента ПА Махмуда Аббаса. Іран офіційно відмовився від ключової вимоги по ядерній угоді. Туреччина готова силою забезпечити політичну стабільність в Лівії. Кремль планує повернути лівійський контингент ПВК Вагнер. Лідер «Хезболла» знов погрожує Ізраїлю.
Сирія: Сумним підсумком вчорашньої різанини, яку влаштували РПК/САА в місті Аль-Баб стала загибель 15 мирних жителів, у тому числі 5 дітей, і поранення 30 інших з яких 11 діти. Жахливий злочин, від відповідальності за який одразу відхрестилися в командуванні СДС. За повідомленням прес-служби СДС до обстрілу причетні якісь невідомі банди, які обов’язково курує Туреччина. Фактично ми почули туж саму мульку, що турки самі обстрілюють цивільних на підконтрольній території щоб звинуватити у цьому «невинних» РПК. Стара платівка, яка набридла вже тут в Україні, така ж безглузда як і нікчемна.
У відповідь, турецька артилерія завдала ударів по позиціях РПК/СДС в Хасаке та на півночі Алеппо. Примітне, що під вас стогону курдських комуністів про масштабні обстріли, мова йшла лише про 60 турецьких снарядів, які були розподілені між 5-6 позиціями терористів. Вже зараз, ми українці самі можемо зробити висновок що робота сучасної артилерії, навіть у 155 калібрі, є точковою по позиціям бойовиків, а не невибірковим обстрілом з РСЗВ багатолюдного ринку в місті.
Палестина: Поліція Берліну почала попереднє розслідування проти президента Палестини Махмуда Аббаса через його коментарі на цьому тижня про те, що Ізраїль вчинив «50 Голокосту» проти палестинців. Ці зауваження під час прес-конференції в Берліні разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцем викликали обурення в Німеччині, Ізраїлі та за їх межами.
Поліція підтвердила повідомлення в п’ятницю німецького щоденника Bild про те, що Аббаса будуть переслідувати за можливе розпалювання ненависті після офіційного відкриття карної справи. Применшення значення Голокосту є кримінальним злочином у Німеччині, але відкриття попереднього розслідування не означає, що карна справ відкривається автоматично.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що Аббас — як представник палестинської влади — матиме імунітет від судового переслідування, оскільки він відвідує країну з офіційним візитом. Німеччина не визнає палестинські території як суверенну державу – цю позицію Шольц підтвердив у вівторок.
Іран: Іран офіційно відмовився від ключової вимоги «червоної лінії», яка була головним каменем спотикання в спробах відновити іранську ядерну угоду, повідомив CNN високопоставлений чиновник адміністрації Білого Дому. «Поточна версія тексту та те, що вони вимагають, відкидає його», — сказав чиновник, зазначивши, що США неодноразово і послідовно відхиляли цю вимогу. «Отже, якщо ми ближче до угоди, то саме тому».
Іранці також відмовилися від вимог щодо виведення з під санкцій кількох компаній, пов’язаних з КВІР. Але чиновник сказав, що хоча угода зараз «ближча, ніж це було два тижні тому, результат залишається невизначеним, оскільки залишаються деякі прогалини. Президент Байден схвалить лише угоду, яка відповідає нашим інтересам національної безпеки».
Це повідомлення від CNN, підтверджує що не лише США прагнуть угоди і готові заради неї піти на поступки. Такого результату прагне і Іран. Однак офіційно, визнання готовності до компромісу може бути сприйняте, як прояв слабкості серед реакціонерів, тому пігулку краще підсолодити. Радник переговорної групи Ірану Маранді заявив, що вилучення КВІР зі списку іноземних терористичних організацій США ніколи і не було попередньою умовою чи ключовою вимогою. «Іран просто залишить CENTCOM у своєму списку терористів. Але якщо США потрібно сказати це, щоб продати угоду, то це їхня справа», – підсумував Маранді.
Лівія: Лівійська внутрішньополітична плутанина продовжується, і так званий прем’єр-міністр «паралельного уряду» Фатхі Башага продовжує свої погрози увійти в Тріполі із застосуванням сили, і заявив при тому у п’ятницю, що в групі його прихильників «7 мільйонів людей, тоді як лише 200 людей або менше проти нього». Звісно, що такі математичні викладки є лише результатом уяви Башаги і ніхто навіть соціологічних вимірів не проводив, а вибори це взагалі окрема тема для лівійців.
Не звертаючи увагу на це, законний лівійський уряд разом контртерористичними силами Лівії та підрозділами МВС розгорнув свої сили та техніку в Міжнародному аеропорту Тріполі для забезпечення безпеки об’єкта. Міжнародний аеропорт міг би стати однією з цілей озброєних прихильників Башага, які раніше вже намагалися посіяти хаос в лівійській столиці.
Окремо, щоб заручити підтримкою у цій складній ситуації, коли жодні міжнародні інституції не діють, глава Ради президента (колегіального органу який заміщає собою інститут президента до виборів) Халід Аль-Мішрі зустрівся з президентом Ердоганом у середу в Анкарі. А ще, Аль-Мішрі зустрівся з міністром МЗС Чавушоглу та міністром оборони Акаром.
Незважаючи на те, що порядок денний і подробиці зустрічей не розголошувалися, вочевидь що сторони досягли порозуміння у питанні покласти край лівійському політичному глухому куту та відновити стабільність в країні.
Підтвердженням цих домовленостей став візит помічника керівника турецької розвідки МІТ Джамалуддіна Чаліка до Тріполі, де він зустрівся з офіцерами лівійської розвідки та військовими, заявивши, що безпека Тріполі є червоною лінією, і будь-який нападник буде розглядатися як ворог, закликаючи всі сторони співпрацювати з законним Урядом національної єдності під час виборів.
У лівійському виданні Libyan Stand опубліковано інформацію з посиланням на неназвані джерела, що міністерство оборони немитої повідомило Головне командування ЛНА (НЗФ Хафтара ) про необхідність якнайшвидше вивести всі сили ПВК «Вагнер» з Лівії. Джерела пов’язують це зі збільшеною роллю ПВК «Вагнер» на тлі її активної участі у війні в Україні, що викликає невдоволення МО ерефії через погіршення його іміджу та регулярної армії зокрема. Libyan Stand також підкріплює тезу про зростання ролі ПВК «Вагнер» матеріалом газети The Washington Post про роль ПВК у Лівії, Малі, Сирії та інших країнах, в якій наголошується, що активна участь «вагнерівців» у СВО в Україні кардинально вплинула на хід війни.
Ліван: «Незалежно від того, чи буде підписана ядерна угода з Іраном чи ні, якщо посередник США не дає Лівану те, що він просив з точки зору своїх прав, ми йдемо до ескалації – ми рухаємося до проблеми», заявив генеральний секретар «Хезболли».
Керівник потужного ліванського озброєного угруповання «Хезболла», яке має велику фракцію в ліванському парламенті і підтримується Іраном, Сайєд Хассан Насралла заявив у п’ятницю під час телевізійної промови, що результати ядерних переговорів у Відні не вплинуть на морські переговори, спрямовані на делімітацію кордону Лівану з Ізраїлем.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.