fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Україна та рф змогли досягти домовленості щодо обміну полоненими – Ердоган. Турецькі банки приєднуються до санкцій проти рф. Протести в Ірані тривають. Тегеран втратив інтерес до відновлення «ядерної угоди» – Reuters. Наступного тижня Ірак шукатиме вихід з політичного кута.

Туреччина: Україна та рф змогли досягти домовленості щодо обміну полоненими, повідомив президент Туреччини в інтерв’ю на телеканалі PBS. За його словами, буде обміняно 200 осіб. Також Ердоган заявив, що ху@ло готовий до завершення конфлікту в Україні.

“В Узбекистані я зустрівся з президентом путіним, і у нас відбулися дуже розгорнуті обговорення з ним. І він насправді показує мені, що він готовий завершити це якнайшвидше. Це було моє враження, оскільки так, як справи рухаються зараз, то це досить проблематично. 200 заручників буде обмінено на основі домовленості між сторонами”, – заявив Ердоган. На питання про захоплені московщиною території України з початку повномасштабного вторгнення Ердоган відповів, що “землі, які зазнали вторгнення, будуть повернуті Україні”.

Турецький найбільший приватний банк Iş bankası припинив роботу з російською платіжною системою «Мир». В такий спосіб турецька фінансова установа приєдналася до запроваджених США обмежень, націлених на осіб та організації, звинувачені у допомозі москві обійти фінансові санкції. Минулого тижня Сполучені Штати наклали санкції на виконавчого директора Національної карткової платіжної системи Банку росії (NSPK), яка керує «Миром».

Це рішення болюче відбилося на самому банку та Стамбульської фондової біржі банківський індекс якої впав більш ніж на 9% на сесії у понеділок, що призвело до падіння загального індексу та тимчасовій зупинці торгів. У заяві банк зазначив, що прагне вести свій бізнес відповідно до національних і міжнародних законів, правил і принципів комерційного бізнесу.
Русня, яка прибула до Туреччини після того, як московщина вторглася в Україну, мала труднощі з проведенням банківських операцій, оскільки місцеві кредитори стежили за наслідками санкцій, накладених західними країнами на росію. Повідомляють, що до санкцій приєднався ще один турецький банк – Deniz.

Турецький аналітик із зовнішньої політики та безпеки Омер Озкізілджик вважає, що турецькі заяви та повідомлення ЗМІ про зміст зустрічі розвідки та заяви Ердогана щодо башара асада вказують на те, що «Туреччина посилює свою гру в переговорах з Дамаском».

Після «сочинського» саміту, здавалося, що московія була єдиною сполучною ланкою між Анкарою та Дамаском, яка намагалася домогтися відновлення відносин між ними. Поки що точно невідомо, яких цілей прагне москва від такого зближення і чи вдасться їй мінімізувати напружені багаторічні відносини між Туреччиною та сирійським режимом.

А ось Туреччина, за словами дослідника, «покладається на обман росії і випробовує атмосферу відносин з Дамаском на передодні турецьких виборів». Омер сказав Al-Hurra: «Турецький дискурс щодо Дамаска служить двом основним цілям: відповідь на тиск росії та вирішення внутрішньополітичних проблем». Турецькі опозиційні партії стверджують, що примирення з режимом асада сприятиме поверненню біженців до Сирії, і що лише “непоступливість турецького уряду є єдиною перешкодою”.

Хоча найближчим часом зустрічі на високому рівні не очікується, газета Al-Hurra додає, що “розвідувальні підрозділи продовжують діалоги, щоб створити необхідне підґрунтя”. Турецький дослідник Омер Озкізілджик не очікує, що «проблеми між Туреччиною та Дамаском будуть вирішені найближчим часом». Він пояснює свою ідею такими словами: «З точки зору режиму асада, сирійська опозиція є загрозою існуванню, тоді як YPG є локальною проблемою, яку можна вирішити шляхом інтеграції своїх сил у сирійську армію та надання деяких прав на місцеве управління сирійських курдів».

Але для турків «загони народної самооборони (YPG) є головним пріоритетом у Сирії, тоді як для режиму асада пріоритетом є сирійська опозиція, яку підтримує Туреччина». “Тому найближчим часом не варто очікувати прориву. Переговори на наземному рівні розвідки можуть поступитися місцем якимось дипломатичним переговорам, але режим асада навряд чи піде на поступки сирійській опозиції”, – додає Озкізілджик. «Якщо спроби Туреччини зазнають невдачі, це спочатку покаже турецькій громадськості, що аргументи турецької опозиції були нереалістичними, і посилить позицію Туреччини проти росії». Після цього москві буде дуже складно протистояти черговій військовій операції проти РПК/ YPG в Сирії.

Іран: Сполучені Штати вимагають притягнення до відповідальності винуватців у смерті іранської жінки після її арешту в Тегерані минулого тижня за носіння «неналежного» хіджабу, заявив у понеділок речник Ради національної безпеки Білого дому. «Смерть Махси Аміні після травм, отриманих під час перебування під вартою в поліції за носіння «неналежного» хіджабу, є жахливим і кричущим порушенням прав людини», — сказав чиновник.

«Наші думки з родиною та близькими Махси». «Жінки в Ірані повинні мати право носити те, що вони хочуть, без насильства чи переслідувань. Іран повинен припинити використання насильства щодо жінок за здійснення своїх основних свобод», – сказав чиновник. «За смерть Махси має бути відповідальна».

Тим часом влада повністю відключила доступ до Інтернет в іранському Курдистані, який є епіцентром заворушень спричинених смертю Масхи Аміні.

Судячи з відео, опублікованих іранськими журналістами в соціальних мережах, сили безпеки в столиці стріляли з вогнепальної зброї та водометів, переслідували протестувальників і били їх кийками. У рідній провінції пані Аміні на північному заході, Курдистані, де протести назрівають після її похорону в суботу, четверо чоловіків у трьох містах були застрелені, повідомила Kurdistan Human Rights Group, яка опублікувала їхні імена та фотографії в Інтернеті.

За даними правозахисної групи, ще 85 людей отримали поранення, у тому числі троє дітей, і 200 були заарештовані. За даними правозахисних груп, принаймні в десятку міст провінції Курдистан більшість магазинів закрилися після того, як опозиційні курдські політичні групи виступили із спільним закликом до страйків.

Показовим тут є те, що незважаючи на вбивство Масхи Анімі, напад на одного з кандидатів в ЄС – Албанію і продаж ворогу іншого кандидата в ЄС – України, новітньої зброї, загальний підхід єврочиновників до Ірану залишається незмінним. Настав час їм задуматися над таким підходом.

Джерело, близьке до ядерної команди Ірану, повідомило Reuters, що Тегеран втратив інтерес до відновлення «ядерної угоди», яка може тривати лише 2 роки. “Наша ядерна програма просувається з кожним днем, і цей час на нашому боці. Нехай вони про це хвилюються”, – сказало джерело.

У понеділок Франція заявила, що для Ірану не буде кращої пропозиції відновити ядерну угоду зі світовими державами, і Тегеран повинен прийняти рішення зараз разом з координатором ЄС на переговорах, заявивши, що бачить мало шансів на прогрес цього тижня. «На столі не буде кращої пропозиції, і Іран має прийняти правильні рішення», — заявила журналістам міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна в кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, додавши, що жодних ініціатив не було, щоб розблокувати ситуацію.

Учора до москви з черговим візитом прибув іранський вантажний Іл-76 EP-PUS авіакомпанії Pouya Air. За 10 днів це вже третій рейс з Тегерану до аеропорту Внуково. Точно невідомо, з якою метою ці вантажні літаки прибувають до столиці немитої, проте останнім часом вони явно з цим зачастили.

Саудівська Аравія: Ціни на нафту стабілізувалися у вівторок після зростання на попередній сесії через побоювання, що подальше підвищення процентної ставки в США цього тижня для приборкання інфляції стримає економічне зростання та підживить попит у найбільшому споживачі нафти у світі.

«Ціни на нафту знижуються з середини червня, а побоювання рецесії та уповільнення темпів зростання в Китаї все ще залишаються головними ведмежими факторами», — сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets. У той час як інші великі економіки посилюють економіку, Китай, другий за величиною споживач нафти у світі, у вівторок залишив свої базові ставки за кредитами без змін, намагаючись збалансувати підтримку свого повільного економічного зростання та ослаблення юаня.

Ознаки того, що основні виробники не в змозі виконати свої квоти на виробництво, справді дали певну підтримку цінам. Внутрішній документ Організації країн-експортерів нафти та її союзників на чолі з росією, відомої як ОПЕК+, показав, що група не досягла своєї мети видобутку нафти на 3,583 мільйона барелів на день (б/д) у серпні. У липні група не досягла своєї мети на 2,892 млн б/д. Тупикова ситуація щодо відновлення ядерної угоди з Іраном також продовжує заважати експорту цієї країни повністю повернутися на ринок.

Ірак: Очікується, що наступного тижня члени високопоставленої делегації іракських політиків зустрінуться з шиїтським священнослужителем та лідером політичного руху свого імені Муктадою аль-Садром у священному місті Наджаф, щоб закликати його допомогти знайти вихід із політичного глухого кута країни, повідомили іракські офіційні особи місцевим і міжнародним ЗМІ.

Після жовтневих виборів минулого року в Іраку немає нового уряду та президента, оскільки різні шиїтські, курдські та сунітські політичні партії не змогли дійти консенсусу. Напруга після виборів минулого місяця перетворила столицю Багдад на зону бойових дій із зіткненнями між садристами та проіранськими фракціями.

«Є ініціатива від президента регіону Іракського Курдистану Нечирвана Барзані, спікера парламенту Іраку Мохаммеда Аль-Хальбусі, голови альянсу Аль-Фатех Хаді Аль-Амірі, голови сунітського альянсу Аль-Сіяда Хаміса аль-Ханджара, щоб провести зустріч між цими політиками та ас-Садром”, – сказав високопоставлений лідер Садристського руху Al-Araby Al-Jadeed, який побажав залишитися неназваним.

«З цього приводу тривають заклики підготуватися до проведення зустрічі, яка має на меті знайти рішення для політичного процесу, а також переконати Садра не дозволяти своїм прихильникам знову виходити на вулиці, оскільки є побоювання, що публічні протести можуть перерости у зіткнення з підтримуваними Іраном групами». Шиїтські суперники Садра, включають колишні воєнізовані формування підтримуваної Іраном мережі Хашд аш-Шаабі (Народні мобілізаційні сили) та партію колишнього прем’єр-міністра Нурі Аль-Малікі, давнього ворога священнослужителя.

Ліван: «Хезболла» звинуватила ООН у потуранні Ізраїлю Лідер ліванського угрупування шиїтів «Хезболла» Хасан Насралла засудив нещодавню поправку до мандату миротворчих сил ООН вздовж кордону з Ізраїлем. Рада Безпеки ООН продовжила ще на рік мандат миротворчих сил UNIFIL, але з невеликими змінами у формулюванні. Хасан Насралла в телевізійному виступі розкритикував частину резолюції, в якій йдеться про те, що миротворчим силам «дозволено проводити свої операції самостійно».


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року