fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 22 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 22 січня 2020 року

Близький Схід Ізраїль Ірак Ліван Лівія Сирія

Ірак та Ліван – намагаються владнати ситуацію з протестами. Європейські лідери ігнорують жалобні заходи в Ізраїлі, бо там ху@ло. Лівія, перемир’я!? Ні не чули. Сирія, вбивство росіянами мирного населення та дивовижна атака сирійських повстанців (відео).

Ірак: За останні два дні в Іраку мало що змінилося. Протести, які почалися у п’ятницю, тривають. Дороги перекриті. Шини палають.

Люди продовжують атакувати установи проіранських організацій, попутно знищуючи зображення іранських лідерів, де знайдуть. На відео протести в Діванії.

У  Басрі протестуючі спалили штаб-організації «Бадр», один із найкрупніших формувань «Хашд Шаабі».

Намагання політиків вирішити все у парламентський спосіб скоріш за все зазнає невдачі. Великий іранський вплив та намагання перед усе вигнати американців, не задовільнить протестувальників.

Треба зазначити відносну стриманість іракських силовиків. Після вбивства 4 протестуючих в Багдаді (скоріш за все проіранськими проксі), подібні випадки зупинилися.

Напроти, загинули 2 поліціантів, яких збило авто серед натовпу протестуючих. Чи навмисно діяв водій чи ні поки не зрозуміло. Проте вже сьогодні ще один такий самий в’їхав в групу протестувальників – загинула одна та поранені 7 осіб. Якщо такі випадки поширяться можна буте стверджувати про нову тактику з боку проіранських сил.

Намаганням загострення ситуації є також постійні недолугі намагання обстріляти «зелену зону» Багдаду, а власне влучити в американський сектор. І цього разу 3 ракети «катюши» впали біля американської амбасади. Ніхто не постраждав. США звинуватило у нападі «Катаїб Хезболла».

Іракські силовики досить стрімко відреагували і знайшли місце запуску ракет та саму установку. Саморобна пускова установка була розрахована на вісім реактивних снарядів, проте з якихось причин були випущені були лише три з них.

Після вимушеної перерви в роботі сил Міжнародної коаліції в Іраку та Сирії по боротьбі з ІДІЛ, оголошено про новий успіх. Антитерористичні сили заарештували одного з розшукуваних терористів. На його слід вийшли згідно зізнаннями терористів, що були заарештовані минулого тижня. Вилучена також зброя.

І в супереч офіційним заявам іракського командування про відсутність співпраці з американцями, іракський анти-іділівський спецназ провів операцію разом у взаємодії з Коаліцією у Мосулі.

В цілому ж іракська виконавча влада зайняла конструктивну позицію і намагається в таких складних умовах уникнути ще більшого погіршення політичної кризи. Попри погрози та публічні залякування з боку проіранських діячів, на полях економічного форуму в Давосі президент Іраку Бархам Салех провів зустріч з Дональдом Трампом.

Ще Трамп зустрівся з президентом іракського Курдистану Барзані, якого американський президент назвав «великим борцем».

У відповідь на це очевидне пом’якшення антиамериканської істерії, голова «Ліги праведників» Кейс аль-Хузалі, внесений США до списку міжнародних терористів, зазначав, що під час п’ятничного «Маршу мільйонів» світу буде дано чітке повідомлення. «П’ятниця стане днем захисту суверенітету Іраку та спротиву у разі відмови Америки піти».

Очікується, що активну роль в цьому марші приймуть члени та прибічники воєнізованої «Катаїб Хезболла» та шиїтського проіранського руху «Хашд Шаабі». Ті, діяльність яких контролював покійний Солеймані. Ще вони обіцяли вигнати Бархам Салеха з Багдаду, тож побачимо.

Ліван: На тлі чергової хвилі протестів, ліванські політики все ж спроміглися сформувати новий уряд технократів. В якому очільником міністерства оборони Лівану стала Зейна Акар. Перша жінка-міністр оборони в усьому арабському світі.

Будемо сподіватися, що на цьому етапі політична криза буде подолана а спротиви по-троху вщухнуть. Бо економічна ситуація в країні близька до катастрофи. Новий міністр фінасів заявив: “Lebanon is collapsing”.

Ізраїль: Низка європейських країн, наших друзів, відмовилися від участі в жалобній церемонії в Єрусалимі, яка відбудеться 22-23 січня. Основна частина пройде 23 січня в Меморіалі жертв Голокосту Яд Вашем.

Лідери Литви, Естонії та Польщі відмовилися від запрошень, а Латвію представить прем’єр-міністр. Не звертаючи уваги на причини офіційних відмов, основною причиною є наявність ху@ла на цих заходах.

Натомість, всі ці лідери країн приймуть участь 27 січня в жалобних заходах з нагоди 75-річчя визволення в’язнів Аушвіца, що пройдуть в Польщі в музеї Аушвіц-Біркенау. На ці заходи приїдуть глави та представники 120 країн світу, а ху@ло не запрошений.

Звісно ж «найвпливовішому лідеру світу» це все по цимбалам. Іспанський сором(

Лівія: Перемир’я так і не настало. Незважаючи на домовленості досягнуті на Берлінському саміті наступальні дії ЛНА Хафтара продовжилися.

Сили УНЄ доповіли, що в ніч з 20 на 21 січня їм вдалося відбити атаку ЛНА, знищивши при цьому транспортний засіб хафтарівців. Спроба атакувати хафтарівцями була здійснена з боку Аль-Кави в напрямку Кастельвердє.

Двічі, 20 січня та сьогодні авіація ЛНА нанесла удари по силам УНЄ в районі Ваді Замзама біля міста Місрати.

А офіційний сайт ЛНА опублікував відео переміщення підкріплення своїх сил на фронт Тріполі.

У Хафтара заявил про збиття турецького Bayraktar біля аеропорту Мітіга.

Рейси в аеропорт Мітіга в Тріполі сьогодні призупинено після влучання шести реактивних ракет в районі аеропорту з боку ЛНА Хафтара.

Пам’ятаємо, там де замішана русня перемир’я не буває.

Національна лівійська нафтова корпорація повідомляє, що блокування лояльними прибічниками Хафтара нафтових родовищ і портів призведе до втрат у видобутку нафти в 1,2 мільйона барелів на день та фінансових втрат, що оцінюються в 77 мільйонів доларів на день.

Оскільки сам Хафтар не вбачив за необхідне дослухатися до європейців, в гру вступили США. Поки на рівні лівійської амбасади. Посол США в Лівії Річард Норланд, після зустірчі з Хафтаром, заявив, що діяльність Національної нафтової корпорації повинна бути відновлена негайно.

Підтримала США й Великобританія.

Чи дослухається Хафтар «порад» від американців та британців – побачимо. Хоча його імпульсивність та неадекватність може стати на заваді не стільки його ворогам, скільки союзникам. Його поведінка та дії йдуть на користь лише кремлю, який потирає руки від зростання нафтових цін на розповсюдження хаосу світом. Тому питання особисто по Хафтару може бути вирішене в недалекій перспективі.

Далі більше, турецькі джерела стверджують, що за минулий тиждень військово-транспортна авіація ОАЕ зробила 22 літакорейси на авіабазу ЛНА в аль-Джуфра, доставивши системи ППО, важку техніку та стрілецьку зброю з боєприпасами.

На черговому засіданні Рада Безпеки ООН закликала “обидві сторони конфлікту в Лівії” якомога швидше домогтися припинення вогню, щоб почати політичний процес. Рада Безпеки ООН також закликає лівійські сторони до конструктивної участі у Військовій комісії за системою 5 + 5, щоб найшвидше підписати угоду про припинення вогню.

І на додачу для з’ясування загальної ситуації в Лівії демонструю свіжу картинку територіального контролю. На якій зеленим вказані території під контролем ЛНА, червоним УНЄ. На додачу зазначена активність ІДІЛ в Лівії за 2019 рік.

Сирія: В Сирія продовжується «російське перемир’я». Лише за 20 січня в Ідлібі та Алеппо від повітряних атак свинособак загинуло 10 мирних жителів, з них 5 дітей. Всього ж здійснено 21 авіаційний удар та понад 60 артилерійських обстрілів. Під вогонь потрапили 25 міст і селищ.

Ще більше сирійців від рук русні загинуло вчора. 28 людей втратили життя в Алеппо та Ідлібі під російськими авіаударами, які націлили більше 30 районів на півночі Сирії. Всього здійснено 74 авіаудари, скинуто 14 барель-бомб та сотні артилерійських снарядів.

В Західному Алеппо вчора була вбита ціла родина, в тому числі 6 (!) дітей. Десятки мирних жителів були поранені російськими авіаударами.

А сьогодні зранку рятувальники закінчили розбирання завалів у селі Кафар Норан, зруйнованих свинопсами. Були вилучені тіла 10 людей, у тому числі 4 дітей.

Вірні традиціям «руського міра», застосовуючи «передовий досвід» війни в Україні путінські сирійські посіпаки встановлюють вогневі позиції для своїх РСЗВ «Голан» прямо серед міської забудови в Алеппо. Ну прямо як донбаські орки, та шмаляють по повстанцям, провокуючи зворотній вогонь з жертвами серед мирного населення.

Очікуючи такі підлості від асадитів, повстанці випустили заяву: “Ми рекомендуємо нашим людям у місті Алеппо та його сільській місцевості, що примикає до передових ліній у зонах контролю злочинних банд, триматися подалі від ворожих солдат, їх казарм, вогневих позицій та аеропортів. Усі вони для нас є законними цілями “.

На землі, повстанські сил звітували про відбиття трьох атака на осі Талль Мустаїф минулої ночі, вбивши понад 30 зловмисників.

Активні бойові дії тривають. Дуелі на ПТРК. Цього разу виграв боєць опозиції.

Наступне дивовижне відео наземної атаки протурецької сирійської опозиції, яка сталася три дні тому! Невеличка група піхоти повстанців обертає на втечу просто тучу асадитів, відсталих знищує, пострілом з РПГ пошкоджує танк, який прикриває втечу. Штурм чітко показує, наскільки ефективніша піхота Національного фронту визволення над сирійською армією. Незважаючи на перевагу в обороні, живій силі та озброєнні, війська режиму сили втікають не озираючись.

Американці взагалі отямились після виводів/не виводів сил з Сирії та почали займатися справжньої справою. Вже в котре (здається в третій раз) за цей рік, американці заважають русні роз’їжджати де їм заманеться.

Цього разу їх повернули від нафтових об’єктів, розташованих в провінції Хасака. А чого ви запитаєте у свинопсів така зацікавленість у нафтових родовищах в Сирії, запитаєте ви?

А ось чому, російська газета “Нова газета” розкрила подробиці таємної угоди, укладеної між режимом асада та найманцями з ПВК “Вагнера” керованими дехто євгеном пригожиним, відомим кухаром самого великого ху@ла.

«Нова газета» з’ясувала, що пов’язані з петербурзьким «бізнесменом» пригожиним компанії «Велада» та «Меркурій», про яких в середовищі нафтовиків нікому невідомо, займуться геологорозвідкою і видобутком нафти в Сирії.

У грудні 2019 року парламент Сирії прийняв законопроекти про укладення договорів на геологорозвідку і видобуток нафти та газу з двома російськими «нафтовими» компаніями. «Велада» отримує блок 23, а «Меркурій» – блоки 7 і 19. За словами міністра нафти Сирії Алі Ганема, на кожному блоці запаси становлять не менше 250 млрд кубометрів газу.

За підрахунками «Нової», вартість ресурсів, щомісяця отримуваних в Сирії структурами пригожина в 2018 році, могла скласти приблизно 20 млн доларів. Обсяг видобутку в 2019 році поки не уточнено.

А поки асада «разбазаріваєт» державну власність, в самій Сирії, згідно останній рішень режиму, розпочалася активна боротьба з теньовим валютним ринком.

У місті Тартус, відділ по боротьбі з кримінальними злочинами заарештував трьох людей за “спекулятивні махінації з валютою”. У затриманих було знайдено понад 3,5 млн сирійських лір та долари США. «Руський мір» жорстокий та безжалісний, звісно якщо ти не ху@ло.

Близький Схід Ізраїль Ірак Ліван Лівія Сирія

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)