fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Близький Схід Сирія

Москва веде перемовини з Анкарою, щоб завадити турецькому наступу в Сирії. Американці також не згодні з наступом, але визнають право захисту від терористів. Іран розгортає сухопутні сили КВІР на кордоні з Іраком. В Дамаску вбитий впливовий іранських офіцер.

Туреччина: Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акаром провів переговори відносно півночі Сирії з шойгу. Про результати не повідомлялося, однак за словами представника ху@ла в Сирії лаврентьєва, рашці немає шо протиставити туркам. Проте, турки не втрачають надії запобігти наземній операції в спосіб, коли русня все ж виконає обіцянку і сприятиме виведенню бойовиків РПК/YPG з західних районів Євфрату і тому переговори між оборонними відомствами на рівні представників тривають.

Для русні важливо не допустити наступу турків, оскільки в цей конфлікт неодмінно будуть втягнуті і війська асада, що може привести до лава-подібного поширення зони бойових дій, про що, до речі і попереджає командувач сил курдів. А там не факт, що асад зможе встояти.

Сирія: «Туреччина грається з вогнем на півночі Сирії» під таким заголовком вийшов матеріал оглядача The Washington Post – Девіда Ігнатіуса. У своєму дописі оглядач звертає увагу на високу ескалацію на півночі Сирії через турецькі бомбардування, які він називає «небезпечною точкою спалаху». При цьому він зазначає на тому, що удари по Сирійським демократичним силам (SDF) [в турецькій інтерпретації: РПК/YPG] відбуваються в небезпечній близькості від сил США, які знаходяться в регіоні.

«Ці удари вже поставили під загрозу місію ІДІЛ», — сказав полковник Джозеф Буччіно, речник Центрального командування США, яке контролює регіон. «Один із ударів був завданий у радіусі 130 метрів від персоналу США, тому американські сили знаходяться під загрозою. Будь-яке розширення цих атак підвищить цей ризик», — сказав автору Буччіно в електронному листі.

В цілому ж стаття демонструє одну з позицій яка існує в США і активно просувається очільниками СДС/РПК/YPG, для недопущення початку сухопутної операції турецьких Збройних сил. Основним аргументом для цього є звинувачення Туреччини в підтримці і потуранні ІДІЛ, а також співпраці з «Аль-Каїдою».

Керманичі попросту шантажують американців, що турки звільнять 12 000 утримуваних бойовиків ІДІЛ з 28 тимчасових в’язниць на півночі Сирії. Як приклад наводиться січнева втеча з в’язниці в Хасеке більше 3000 бойовиків, частину з яких так і не вдалося затримати повторно. В інших версіях наводяться ще більш неправдоподібні варіанти.

Одночасно, генерал Мазлум Абді, головнокомандувач СДС, нагадує президенту США Джону Байдену про його обіцянку не зраджувати курдів, як це зробив раніше Дональд Трамп.

Заклики та погрози дали результат, і після заяв лідерів організації СДС/PПK/YPG про припинення контактів з американськими військами в Сирії та заклики до Дамаска спільно протистояти можливій турецькій наземній операції, в Держдепі США заявили:
– Ми закликаємо до негайного припинення ескалації на півночі Сирії.
– Ми глибоко стурбовані недавніми військовими діями, які дестабілізують регіон, а також загрожують нашій спільній меті по боротьбі з ІДІЛ і наражають на небезпеку американців.
– Ми послідовно висловлювали нашу стурбованість щодо наслідків ескалації в Сирії для мирних жителів з обох боків кордону.
– При цьому ми розуміємо, що Туреччина має законні підстави побоюватися тероризму.

Проте, таких двосторонній заяв курдам виявилося замало і до Мазлума Абді на перемовини прибув координатор Ради національної безпеки США для Близького Сходу та Північної Африки Бретт Макгурк. Зрозуміло що мова йшла про турків, однак американців ще більше цікавить те, щоб охорона в’язниць та таборів тимчасового утримання бойовиків ІДІЛ та членів їх родин не розбіглася, або не була відкликана. Власне для чого фінансування цієї охорони опісля січневих подій була збільшена.

Хоча, голова Комітет із закордонних справ Сенату США сенатор Боб Менендес був більш конкретним.

Ну а поки не землі ескалація триває. Турки зосередили артилерійські удари в районах Манбіджу та Таль Ріфаату, які вважаються цілями в майбутній можливій наземній операції, при тому що ударні БПЛА активно нищать інфраструктуру контрабанди нафтопродуктів РПК/ YPG.

Примітне, що місцеві курди однозначно оцінили «гарантії» від русні про захист від турків. І під час чергового патрулювання біля Дарбасії в районі Манбідж, яке свнбк провели вже без турецьких військових, закидали тих не просто камінням, а «коктейлями Молотова».

Іран: Іран розгортає свою бронетехніку та спеціальні підрозділи вздовж свого західного кордону, щоб запобігти проникненню курдських опозиційних груп, що базуються в Іраку, заявив у п’ятницю командувач Корпусу вартових революції. Це посилює ризик більш широкого військового конфлікту в нестабільному районі, повідомляє The Wall Street Journal.

Розгортання відбулося після посилення відповіді Тегерану на протести, що охопили країну, особливо в курдських прикордонних районах, де відбувалися одні з найбільш послідовних антиурядових виступів. Курдистан може постраждати від ще більшого насильства, якщо Тегеран посилить військову конфронтацію з курдськими групами по обидва боки кордону.

Бригадний генерал Сардар Мохаммад Пакпур, командувач сухопутними силами КВІР, сказав, що гвардія зміцнює сили в цьому районі, «слідкуючи за діяльністю агресивних і сепаратистських анти іранських терористичних угруповань». Він звинуватив ці угруповання в дестабілізації північно-західної частини країни, повідомляють іранські інформаційні агентства.

Уряд Іраку засудив атаку Ірану цього тижня на його курдські райони як односторонній ворожий акт. Прем’єр-міністр Мухаммед ас-Судані заявив, що Рада національної безпеки збереться для обговорення розгортання іранських військ біля кордону. За словами високопоставленого іракського шиїтського політика, пов’язаного з Іраном, Тегеран попереджав про це уряд Багдаду, перш ніж розпочати свої перші удари по курдським районам в Іраку. За його словами, Іран заявив, що використовуватиме ракети та безпілотники проти конкретних цілей і не вживатиме більш широких військових дій чи наземного вторгнення, щоб не поставити в незручне становище новий проіранський шиїтський уряд у Багдаді.

У відповідь на жорстоке припущення протестів іранськими силовиками у Загедані та Тегерані університети іранської столиці закликають до завтрашніх протестів, на яких студенти будуть одягнені в чорне. Вони називають це «чорною суботою».

Баку зробить все можливе, щоб захистити азербайджанців, які мешкають в Ірані, — заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв. Він також повідомив про небувалу напруженість у відносинах з Іраном: «Ніколи ще Іран не проводив двічі протягом кількох місяців військові навчання біля наших кордонів. Ніколи ще не було зроблено стільки заяв, сповнених ненависті та погроз на адресу Азербайджану. <…> Тому ми змушені були розпочати військові навчання на кордоні з Іраном, щоб продемонструвати, що ми їх не боїмося. Ми зробимо все можливе, щоб захистити наш спосіб життя, секулярний вектор розвитку Азербайджану та азербайджанців, включаючи азербайджанців, які мешкають в Ірані».

Ірак: До Іраку прибула делегація Конгресу США, яку прийняли прем’єр -міністр країни Мухаммед ас-Судані та заступник Об’єднаного оперативного командування Іраку генерал Каїс Аль-Мохаммадаві.

Ізраїль: Іранські ЗМІ повідомляють, що керованою бомбою в понеділок поблизу Дамаску було вбито полковника аерокосмічних сил КВІР Давуда Джафарі. Аерокосмічний відділ КВІР виробляють безпілотники, ракети та супутники. Іранська влада одразу звинуватила в ліквідації Ізраїль.

Джафарі також був присутній під час захоплення в полон військових США та двох катерів у січні 2016 року.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року