fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 14 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Близький Схід Греція Іран Йорданія Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Іран скриває масштаби пандемії. Турецька армія готова до боротьби з коронавірусом. Першій пішов – повстанці відкрили новий рахунок підбитих танків САА. В Лівії підтримуваний росією узурпатор Хафтар зірвав перемир’я.

Узагальнені дані по епідемії на Близькому Сході, станом на вчора:

Іран: Іран вскочив з класичний цунг-цванг. Спочатку влада Ірану закликала зняти санкції на тлі загрози пандемії коронавірусу. На що США відповіли – «з 2012 р режим направив 16 млрд. доларів своїм проксі-терористам на Близькому Сході. А чиновники вкрали ще 1 млрд., призначений для закупівлі медикаментів». При тому нагадавши, що гуманітарна допомога не підпадає під санкції.

Потім Верховний лідер Кхаменеї, заявляє, що Іран не потребує ніякої допомоги, а особливо від США. І притому закликав населення дотримуватися вказівок Національного комітету з боротьби з коронавірусом. Які стосуються навіть скасування релігійних зборів, що є безпрецедентним в цій країни. А виставкові торгівельні центри та спортзали готуються для переобладнання в лікарні.

 

З тим його заклики були почути ледь-ледь. На відео, шиїтский імам відвідує в лікарні та благословляє хворих на коронавірус зі словами: «Це від Пророка. Це вилікує вас». Священик без маски та рукавичок. І скільки цей імам заразить людей зовні лікарні, питання риторичне.

А ситуація зі захворюванням в Ірані скоріш за все замовчується владою. Ще один високопосадовець КВІР – генерал Хусейн Асад, помер від коронавірусу. Він був відповідальним за вербування найманців для направлення в Сирію. Особливо опікувався покійний афганською бригадою Фатемійюн.

І в кінці цього акту трагікомедії, наведу слова держсекретаря Помпео: «Дезінформація надходить не лише від випадкових суб’єктів у всьому світі, а й від Компартії Китаю, росії та іранського режиму. Ми не повинні допустити того, щоб ці зусилля підірвали нашу демократію, нашу свободу і наші дії з реагування на уханьський вірус».

Туреччина: Турецьке МО повідомило, що армія повністю забезпечена всіма необхідними засобами для протидії пандемії коронавірусу. Для задоволення потреб військових, задіяні потужності пов’язані з МО. Цивільні запаси протиінфекційних засобів для потреб армії вилучатися не будуть.

А як ЗСУ підготувалося по пандемії?

Вірус не вірус, а Туреччина продовжує тиснути на рашку для виконання нею своїх зобов’язань. Простими словами здриснути геть звідти, щоб не бути розчавленими. На турецькому каналі TRT (анг. версія) продемонстрували ось таку карту, на якій зображені безпекові уявлення Туреччини щодо сирійського питання. Як бачимо, що зона безпеки визначена на неї, включає об’єднання всі чотирьох зон військових операцій турецької армії. Те що на зараз розміри цих зон не відповідають реальному положенню справ, я гадаю, лише питання часу. І нафтовий бог мені свідок.

А своє відношення до рашиків турецькі армійці демонструють досить чітко. Вони з задоволенням проїжджають трасою М4, яку люб’язно місцеві застелили російським аквафрешем.

І що цікаво, на тлі постійного збільшення турецького угруповання в Ідлібі. А особливо звертаючи увагу на самохідну артилерію, що почастішала в колонах – турки планують наступати.

А ось русня навпаки. Кажуть, що її присутність, що на півночі Сирії в районі міста Ракка що в Ідлібі почала зменшуватися. Чи то пов’язано з коронавірусом, чи турки їх попередили про щось, побачимо.

І сьогодні відбулося друге недопатрулювання траси М4 спільними патрулями. Цього разу проїхали навіть менше, чим першого. Аж 3 км. Як бачимо Туреччина виконує свої обіцянки)

Сирія: В Сирії повідомили про першого офіційно зараженого вірусом COVID-19. Ну оскільки тут всім керує русня, воно і не дивно. Але з’являються нові відео, схожі не уханські, де люди падають просто прямо на вулиці. Це відео з Дамаску.

З тим, в самій Сирії все ще не закінчилося. Сирійський експрес працює. БДК «Орск» чорноморського флоту немитої з повними трюмами російського «воєнторгу» пройшов Босфор і прямує в Тартус. Русня намагається поповнити втрати в техніці асадівських військ, особливо в танках.

Сьогодні в Дамаск прилітав кремлівський бойовий бурят шойгу. Зустрічався з диктатором. Без подробиць.

А ось на фронті, як то кажуть з «почином». Асадити намагалися атакувати в Джабал аль-Завії за підтримки танків. І знов не вдало. А повстанці відкрили новий, з моменту оголошення перемир’я, рахунок підбитих танків сирійської армії.

Йорданія: А ось знайшлися літаки Міжнародної Коаліції, що «кошмарять» іранські проксі в районі Дейр Ез-Зор. На свіжих супутникових фото можна розгледіти чотири F-35A на авіабазі Муваффак аль-Сальті (Muwaffaq Al-Salti) в Йорданії. Це частина винищувального 388-го крила з дванадцяти F-35A , які дислокуються в Аль-Дафра, ОАЕ. Ще на фото помітні чотири F-15E.

Лівія: В Лівії і Хафтар зі своєю ЛНА вирішив приєднатися до припинення вогню, пов’язаного з пандемією COVID-19. Хафтар заявив про перемир’я з 21 березня, а до цього- 18 березня вогонь зупинили сили міжнародно визнаного УНЄ.

Таке рішення підтримали серед інших в ООН, США та Італії, сподіваючись що таке короткострокове перемир’я переросте в більш довготривалий спокій. Хоча надій не багато.

Після тривалих позиційних боїв обидві сторони зазнали втрат та потребують відпочинку і відновлення. Серед підтверджених загиблих з боку сил Уряду Національної Єдності є сирійці, які воюють в складі турецьких ПВК.

Така собі відповідь Ердогана на 2,5 тис. вагнерівців в Лівії. Кажуть, що чисельність сирійських бійців на боці УНЄ вже дорівнює запланованим 6 тис. чоловік. Ще пару сотень, мають поповнити санітарні втрати і завершують свою підготовку в Туреччині.

Після зради 604 піхотного батальйону і його переходу на бік ЛНА та втратою міста Сірта, значна кількість підрозділів з числа Бригад Місрати вимушено відправились на захист свого рідного міста, чим послабили оборону столиці Лівії. Сирійці ж, якісно замінили місратців в Тріполі.

Тому згоду на перемир’я з боку Хафтара треба розуміти не як гуманний акт, а лише як спробу вигадати час в патовій ситуації на фронтах. Тим більше він сам себе заганяє все більше і більше у глухий кут.

І вже сьогодні в результаті ракетного удару підконтрольних Хафтару незаконних збройних формувань на сході Лівії по аеропорту Мітіга в Тріполі загинули 2 іноземних співробітника.

Рішення Хафтара про блокування нафтової галузі Лівії виглядало з самого початку як стрільба у ногу самому собі. І в даній ситуації лише кремлівський карлик був зацікавлений у зменшені видобутку нафти.

Лівія з початку блокування (вже як три місяця) втратила більше 1,2 млрд. доларів нафтових надходжень. Дефіцит пального відчувається і в самій Лівії. І перед усім в самого Хафтара.

Морські сили УНЄ, заарештували танкер із ОАЕ Gulf Petroleum 4 під ліберійським прапором, який контрабандно намагався доставити нафту в порт міста Бенгазі, що під контролем ЛНА. Вочевидь, що нестача пального швидше змусить Хафтара до реальних перемов, чим COVID19.

Саудівська Аравія: Нафтова війна триватиме. Повідомлення про те, що американці запропонували саудитам притримати збільшення видобутку нафти добавило бичих настроїв на ринку. Це те що ми спостерігали в кінці минулого тижня.

І тут, самі американці заявили, що не збираються зменшувати видобуток. Техаський регулятор освоєння нафтогазових запасів Техасу (Railroad Commission of Texas) заявив, що не вважає за потрібне вводити обмеження на видобуток нафти у штаті. Регулятор в даному випадку керується долями сотень тисяч техасців, добробут яких залежить від нафтового заробітку. Техас не знижував видобуток з 1970-х. І ціна знов поповзла до низу)

Для стабілізації ринку нафти і «прибирання» надлишків, Міністерством енергетики США планується скуповувати надлишкову пропозицію нафти американського виробництва для стратегічного резерву країни.

Греція: Штурм кордону ЄС триває. Тисячі афганських/пакистанських/сирійських біженців невтомно намагаються прорвати заслони грецьких прикордонників.

У цьому «трішечки» їм допомагають турки, обстрілюючи грецьку сторону димовими та сльозогінними гранатами. Європа ти ще занепокоєна?


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Греція Іран Йорданія Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 14 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року