fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 30 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року

Близький Схід Греція Єгипет Іран Лівія Сирія Туреччина

Туреччина-Греція новий напрямок ескалації. В Сирії зростає потужність обстрілів. Іран знов влаштував провокацію з пасажирським літаком.

Лівія: Лівійська армія розмінувала та знищила вже 14 тон нерозірваних боєприпасів та мін (на відео про 10 з них), що залишили по собі найманців Хафтара в Тріполі, про це повідомив представник армії генерал Міфтах аль-Харарі. Боєприпаси вилучалися з районів Салах Аль-Дін, Айн Зара, Машроа, Ваді Рабеа, Халлата Аль-Фурджана та інших районів, де сутички тривали з квітня 2019 року.

Як сказав Міфтах аль-Харарі, лівійська армія закликала мирних жителів не поспішати з поспішним поверненням до своїх домівок, поки райони не стануть безпечними та повністю очищеними від мін. Проте, деякі цивільні особи отримали поранення, оскільки вони ігнорували попередження.

Не отримавши бажаного результату від перемовин по Лівії, які пройшли в Анкарі 21-22 липня, міністр МЗС немитої лавров зателефонував міністру МЗС Турецької республіки М.Чавушоглу. За офіційним релізом МЗС ерефії і звичайним бла-бла-бла, чітко проглядається нервозність від рішучості Туреччини. І якщо, я вірно розумію натяки, треба очікувати дзвіночка від ху@ла до турецького президента з благанням відтермінувати військову операцію в Лівії.

Прес-служба Національної нафтової корпорації (NOC) Лівії повідомила, що голова NOC Мустафа Саналла провів переговори з міністром енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі. В ході переговорів Саналла підкреслив, що NOC дотримується нейтральної позиції і ставить пріоритетом національні інтереси Лівії.

Саналла наголосив на необхідності негайного відновлення видобутку нафти в Лівії і зниження напруженості в районі нафтових родовищ в затоці Сидру. NOC закликає забезпечити виведення іноземних найманців з районів нафтових родовищ, сказав Саналла.

Влада ОАЕ є основним спонсором незаконних збройних формувань Хадіфи Хафтара і продовжує фінансувати найманців з російського ПВК «Вагнер», а також бойовиків з Сирії та суданського воєнізованого угрупування «Джанджавід».

Туреччина: Символ завоювання Стамбулу – Айя-Софія, сьогодні побачить першу за 86 років п’ятничну молитву. Коли пишу про подібні речі, я уявляю гасло «Армія, Віра, Мова» у турецькому варіанті, що було сприйняте турецьким суспільством. Зрозуміло, що замість «Мова» – треба розуміти тюрксько-османську єдність. На жаль, українське суспільство поки не виросло до розуміння цих надважливих і простих речей.

Продовжуючи рядки вище, зупинюсь на понятті «Армія» у турецькому виконані. Фахівці турецької оборонної компанії Nurol BAE Systems (BNA) розробили безпілотник Alesta, з вертикальним зльотом і посадкою. Проекти безпілотних літальних апаратів користуються активною підтримкою Управління оборонної промисловості Адміністрації президента Туреччини.

 

Цей БПЛА за своїми параметрами серйозно відрізняється від інших безпілотників. Він володіє особливою конфігурацією обертового крила, що дає йому переваги гелікоптера. БПЛА оснащений електричним двигуном, не потребує злітно-посадковій смузі і при цьому може літати на більш довгі відстані, ніж гелікоптер.

Alesta даної конфігурації може нести до 8 кг корисного вантажу, або в нього можуть бути інтегровані різні розвідувальні сенсори. Він здатен автоматично ухилятися від ймовірних перешкод на своєму шляху, розвиває швидкість до 120 км на годину і може на одній зарядці подолати шлях у 20 км. Роботи по покращенню вже існуючих параметрів даної концепції БПЛА продовжуються.

Греція: Користуючись консолідацією суспільства (навколо зрозумілих і очевидних речей) Туреччина продовжує свій шлях «від Сяну до Дону», що сусідами сприймається як незаконна експансія.

Не зважаючи на погрози з боку греків, турки продовжують розвідувальні роботи навколо крихітного грецького острова Кастеллорізо, розташованого лише за 2 км від узбережжя південного турецького курортного міста Каш. Хоча ні, вони (турки) все ж звернули увагу. В цей район направлена флотилія з 18 бойових кораблів.

І поки що ні вмовляння Німеччини, ні погрози Франції не можуть звернути турків з цього шляху і напруга зростає. Протистояння в Егейському морі не обов’язково приведе до прямого військово конфлікту, але така можливість більше ніж раніше.

Досить цікавою є позиція США в цій ситуації. Повідомляють, що американський швидкісний транспорт прибув з вантажем гелікоптерів для турецької армії. Так, що американці підтримують Туреччину в цьому протистоянні?

Єгипет: А ось Єгипет, який теж прагне до своєї гегемонії у арабському світі, поки не корелює свої прагнення з можливостями. Та сама проблема з недобитим ІДІЛ на Синайському півострові лише збільшується.

Повідомляють, що іділівці захопили і продовжують утримувати н.п. Катия на Синаї. Більша частина мирних мешканців зуміли втекти, проте ті хто залишилася стали фактичними заручниками терористів. Декого вже заарештували за співпрацю з єгипетською владою.

Єгипетська армія здійснили декілька спроб відбити поселення, але поки все марно. Подібний напад мав би статися і в н.п. Рабаа, де іділівці за допомогою смертника на авто атакували позиції армійців. Проте єгипетським солдатам вдалося утриматися і захоплення ще одного населеного пункту не сталося.

Така поведінка терористів ісламської держави є доволі не звичайною за останній час. Раніше вони обмежувалися лише поодинокими нападами з метою диверсій та поповнення своїх запасів. Подібний зухвалий напад свідчить лише про нарощування сил терористів, з чим єгипетська влада не може впоратися.

Сирія: В Сирії оголошені результати третіх під час війни виборів до парламенту. Вибори пройшли за наднизької явки. Навіть офіційні дані повідомляють про 33,17% тих взяв участь у голосуванні. Попри накручування явки, змушення до голосування за рахунок адмінресурсу та погроз, більша частина громадян Сирії бойкотувала ці вибори.

Самі результати не стали ні для кого неочікуваними. Єдине, що трішечки відрізняє ці т.зв. вибори від попередніх, так це отримання мандатів великою кількостю командирів проіранскьих формувань і зменшення впливу проросійських сил.

Тим часом в самій Сирії знов все йде до бійки. Асадити перекидають нові підкріплення на фронти Джабал аль-Завії на півдні Ідлібу. Серед новоприбулих помічають солдат російської 25-ї штурмової дивізії.

Висока також артилерійська активність. Продовжуються обстріли сирійською армією населених пунктів в Джабал аль-Завії, і знов дісталося місту Аль-Баб, що на півночі на підконтрольній туркам території «Щит Євфрату».

Над Ідлібом активна авіація русні.

Так само значно зросла терористична активність на непідконтрольних режиму територіях. Цього разу автомобільна бомба вибухнула у місті Рас аль-Айн, що на турецькому кордоні. Загинули 12 цивільних, багато поранених.

Ще одна бомба була підірвана північніше міста А’заз в н.п. Шамарін, так само в 5 км від турецького кордону. На даний час повідомили про 4 (троє дітей та жінка) загиблих та 10 поранених. Якщо русня, в такий спосіб, намагається надіслати туркам послання, то гадаю, цей мессидж вже дійшов до адресату.

Іран: Іранці ніяк не вгамуються і після збиття українського лайнера намагаються повторити це ще раз в іншій інтерпретації. Вчора іранське телебачення оприлюднило інформацію, що ізраїльський винищувач “загрозливо” пройшов біля іранського пасажирського літака, демонструючи таке відео.

Потім, були оприлюднені пояснення самого пілота пасажирського літака, який просто запанікував і зробив різкі інтенсивні маневри, щоб запобігти зіткненню його літака з відповідним винищувачем. Ряд пасажирів, які не пристебнули ремені, отримали травми.

Далі виявилося, що то був американський літак. А іранський пасажирський слідував з Тегерану до Бейруту, причому зайшов у 55 км. зону району ат-Танф, яка контролюється американцями. Тому, як повідомили в CENTCOM, американський F-15 ВВС здійснив стандартну процедуру візуального огляду пасажирського лайнера Mahan Air на безпечній відстані у 5000 футів (1524 метри). Причиною огляду була зміна маршруту пасажирським авіалайнером.

«Після того, як пілот F-15 ідентифікував повітряне судно як пасажирський літак Mahan Air, американський винищувач віддалився на безпечну відстань. Професійне перехоплення проводилося відповідно до міжнародних стандартів», – йдеться в повідомленні CENTCOM.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Греція Єгипет Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 30 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року