fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

СДС не вдається локалізувати осередки спротиву ІДІЛ в Хасаке. Проблему постачання Туреччині F-16 роз’яснює The Wall Street Journal. Сьогодні вночі хусити провели масовані ракетні атаки по КСА та ОАЕ.

Сирія: Попри «трохи передчасної» заяви командуючого СДС про ліквідацію рештки іділівців в місті Хасаке, бої тривали і в понеділок. Обидві сторони закидають неправдиву інформацію, щоб вплинути на ситуацію, тому спробуємо розібратися що до чого.

Так от, за попередніми даними в початковому нападі на в’язницю Ас-Сінаа брали участь зовні близько 80 бойовиків ІДІЛ. Під час штурму в’язнями з середині, вдалося втекти десь 800, з близько 5000 ув’язнених членів ІДІЛ. 89 з них вдалося схопити неподалік від муру в’язниці, поки вони не похватали зброю. Хто відмовився здаватися був ліквідований.

Решта бойовиків, озброївшись заздалегідь підготовленою зброєю, зуміла пробитися до міста Хасаке та запити дві будівлі економічного та військового коледжів в місті. Вочевидь, що під контролем іділівців залишалися і досі залишаються прилеглі до коледжів території.

Ще частина терористів залишилася в самій в’язниці і тримає під контролем її південне крило, в якому знаходилися не менше 100 ув’язнених. Цій групі вдалося захопити як мінімум 23 працівника в’язниці і тримати в якості заручників і є сподівання, що хоча б частина з них досі живі. Командування СДС поспіхом заявило, що заручники не є комбатантами і лише робітники їдальнь.

Щоб, стримати розповзання ескалації до Хасаке були перекинуті підкріплення як СДС так і військових США на бронетехніці. У повітрі діють американські гелікоптері та F-16.


Втрати сторін. Вбитих серед іділівців порахувати складно, бо продемонстровані кадри трупів не дозволяють зробити узагальнену оцінку. Так само як і спотворені дані обох сторін. Однак рахунок може йти вже на сотні.

Приблизно така ж картина і з охоронцями в’язниці та силами СДС, які проводять контр терористичну операцію. Офіційно командуванням СДС були визнані 17 вбитих, які скоріш за все загинули в першій день при першому штурмі. Далі цифри втрат не оголошувалися, тому що в СДС, скоріш за все, самі не знають де їхні люди та скільки з них і досі залишаються заблоковані у в’язниці. Однак попередня оціночна цифра може сягати близько 200 загиблих, як під час зіткнень в районі Гувейран міста та і в самому аль-Хасаке.

За масштабами інциденту його можна порівняти з подібними в період найбільшої активності ІДІЛ в 2014-15 роках. Жителі Хасаке масово покидають місто, побоюючись потрапити під вогонь. Досвід, того ж панування ІДІЛ в місті не залишив людям іншого вибору. Ймовірно, що в хаосі, породженому тижневими сутичками, частині терористів і ув’язнених вдасться вирватися.

Цей напад мав би статися при любих розкладах, рано чи пізно, така «міна уповільненої дії» мала б вибухнути. Безстрокове утримання п’яти тисяч терористів іноземців, яких відмовилися приймати на батьківщинах, були не «по зубах» СДС. Так само поки не відомо, чи допомагав хтось з охоронців у першій атаці, яка виявилася настільки ефективною. Практика підкупу або залякування охоронців та робітників установ на які планувалися напади була поширеною тактикою іділівців в попередні періоди.

Цей напад вже став найгучнішою пропагандистською акцією терористів на останні роки в Сирії та Іраку. Осередки в інших частинах Леванту (Іраку та Сирії) також почали свої рухи, щоб солідаризуватися з Ас-Сінаа. У стан підвищеної бойової готовності приведені не лише підрозділи СДС на інших землях на схід від Євфрату, а й іракські сили безпеки.

Ще одним негативним моментом з боку СДС стало намагання звинуватити Туреччину в організації нападу терористів на в’язницю. Курдська автономна адміністрація Північної та Східної Сирії (AANES) бездоказово звинуватила Туреччину у дестабілізації безпеки та стабільності шляхом «навчання найманців у спеціальних таборах у Рас-аль-Айн та Таль Абьяд та відправлення їх до провінції Хасаке».

Туреччина: Адміністрація Байдена розглядає пропозицію Туреччини придбати парк реактивних винищувачів F-16, які, за словами чиновників в Анкарі, налагодять розірвані зв’язки безпеки між країнами, повідомляє The Wall Street Journal. Однак продаж заперечують деякі члени Конгресу.

Запропонована угода ілюструє складні питання національної безпеки у відносинах США з Туреччиною, союзником по НАТО і регіональною державою, яка розміщує тисячі американських солдатів. Безпекові відносини між Анкарою та Вашингтоном, що тривають десятиліттями, за останні роки стали напруженими, оскільки Ердоган налагодив тісніші зв’язки з росією.

Так, саме відносини Ердогана з кремлем стали причиною невдоволення Конгресу. Зокрема, WSJ згадує і російську систему протиповітряної оборони С-400, і суперечку Туреччини з Грецією щодо морських кордонів, і Сирію.
Повідомляють, що головний радник президента Ердогана – Ібрагім Калін поцікавився угодою 10 січня під час розмови з радником Білого дому з національної безпеки Джейком Салліваном. Однак Салліван відмовився від коментарів.

З іншого боку американці побоюються, що зайвий тиск та Анкару ще більше може підштовхнути Ердогана в бік москви. Британські санкції через вторгнення Туреччини в Сирію завадять закупівлі Анкарою Eurofighter Typhoon, і Франція навряд чи схвалить продаж своїх винищувачів Dassault Rafale, частково тому, що минулого року вона продала літаки конкуренту Туреччини Греції. Тому, єдиною, як здається, альтернативою може стати російський Су-57.

А ще, нинішні та колишні турецькі чиновники кажуть, що руйнування угоди про F-16 покарає оборонний істеблішмент Туреччини, який залишається в цілому пов’язаним із США і виступає проти росії, незважаючи на відносини Ердогана з кремлівським щуром. «Їм дійсно потрібні ці літаки», — сказав Чарльз Форрестер, провідний аналітик Janes, видання оборонної промисловості. «Але проблема для них полягає в тому, що ситуація С-400 насправді не була вирішена публічно», сказав пан Форрестер.

Як сказав колишній спецпредставник США в Сирії і посол США в Туреччині Джеймс Джеффрі: «Вони можуть піти до росіян». «І тоді у вас з’явиться низхідна спіраль звинувачень і поганих почуттів, і це лише посилить рух у неправильному напрямку. Ось чому F-16 настільки важливий», – додав Джеффрі.

ОАЕ: Міністерство оборони повідомило, що протиповітряна оборона Еміратів перехопила та знищила дві балістичні ракети, випущені терористичним угрупованням хуситів в бік країни сьогодні, у понеділок.


Перехоплено було проведено ЗРК Patriot PAC-3. Рештки ракет хуситів впали за межами Абу-Дабі, жертв та шкоди немає.
Саудівська Аравія: Дісталося сьогодні і КСА. Рештки збитих БПЛА-камікадзе хуситів були продемонстровані, як доказ успішності дій ППО Королівства.

В той же час, прес-служби хуситів переможно повідомляє про враження низки цілей на території КСА великою кількістю БПЛА Samad 1 та Kasef 2 в районі Шарура та балістичними ракетами в Джизані та Асірі. Кажуть, що цілям стали життєве важливі та чутливі об’єкти інфраструктури.

Літаки Арабської коаліції у відповідь провели чергову масштабну атаку по пусковим установкам хуситів та місцях збору і зберігання ракет.

Ємен: Флот США перехопив в Оманському морі судно, що перевозило 40 тон матеріалів виготовлення вибухівки. Судно рухалося з Ірану до Ємену, і минулого року вже затримувалося зі зброєю на борту.

Палестинська Автономія: Радикальні угруповання Палестинської автономії провели марш на підтримку хуситів в Ємені. З плакатами із зображенням Сулеймані, Насралли та хуситських лідерів, вони скандували «Смерть Америці!» та “Смерть Саудівській королівській родині!”. Правда не обійшлося без курйозів. На плакаті лідера хуситів було написано «Командир-мученик», в той час поки він все ще живий. Проте, ця акція лише зайвий раз окреслює зони іранського впливу.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року