fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 25 листопада 2021 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 січня 2022 року

Іранське фіаско в московії

Іранське фіаско в московії

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 листопада 2021 року

Близький Схід Сирія

Курди продовжують спроби домовитися з Дамаском через москву. МО ерефії знов перебільшує ефективність власних ППО. Командувач CENCOM заявив, що Тегеран «дуже близький» до створення ядерної бомби. Сина Каддафі зняли з лівійських президентських перегонів.

Сирія: Автономна адміністрація Північно-Східної Сирії (AANES) продовжує вести переговори з урядом асада через росію. Президент Сирійської демократичної ради (SDC) Ільхам Ахмед, чия група керує північно-східною Сирією, вчора зустрілася з міністром закордонних справ немитої – лавровим, щоб обговорити політичне врегулювання в Сирії.

SDC є політичним органом, який керує Автономною адміністрацією Північної та Східної Сирії (AANES). Ця територія становить приблизно чверть території країни і містить більшість її запасів пшениці та нафти. AANES користується фактичною політичною автономією від Дамаска з 2013 року і складається в основному з курдів.

З огляду на відсутність гучних релізів за підсумками цієї зустрічі у москві, сподіватися на якісь значні результати переговорів не варто. Тим більше, що на передодні візиту Ільхам Ахмед, військово крило AANES – Сирійські демократичні сили (СДС) повідомили про зрив останнього раунду переговорів з сирійським режимом. Буцімто, асад не погоджується на будь-яку автономію курдів в складі єдиної Сирії.

Проте на що сподіваються самі курди не зовсім зрозуміло, бо сирійські правителі – батько та син асади, систематично пригнічували курдську меншину в Сирії через заборону курдської мови та позбавлення деяких курдів сирійського громадянства.

Разом з тим, роль кремля у цьому проглядається чітко. Обіцяючи всім і все, русня намагається зберегти статус-кво існуючого хаосу та недовіри, щоб отримати для себе дивіденди. Хоча присутність і значення московії в регіоні є значно перебільшеною, а фактична роль незначною.

Прикладом того, стало розгортання подій на півдні Сирії в провінції Дараа, де русня гарантувала колишнім сирійським повстанцям та Ізраїлю, що проіранські озброєнні групи не будуть допущені в регіон. Однак сталося як раз навпаки.

Як тільки іранські проксі набрали достатньо сил, вони в насильницький спосіб провели зачистку повсталих районів та міст провінції Дараа, яку назвали «процесом примирення», і в якому русня відіграла свою роль статиста та ніяким чином не вплинула на сам процес.

Тому і зараз, і раніше було і залишається відкритим питання, на що розраховують курди, коли намагаються вести сепаратні переговори з москвою, за спиною США, від яких отримують мільярди доларів допомоги та продовжують тероризувати турків, коли їх справжній ворог все ще живе у Дамаску?

Наслідки вчорашнього удару ізраїльських літаків по об’єктам іранських проксі в провінції Хомс викрили чергову брєхню з боку російських офіційних джерел. Так, міноборони ерефії повідомило, що «24 листопада з 02:28 до 02:38 шість тактичних винищувачів F-16 ВПС Ізраїлю з повітряного простору Лівану завдали удару дванадцятьма керованими ракетами по об’єктах на території сирійської провінції Хомс Черговими силами ППО збройних сил САР із комплексів російського виробництва «Бук-М2Е» та «Панцир-С» знищено десять ракет. Внаслідок ізраїльських авіаударів завдано незначних матеріальних збитків, поранення отримав один сирійський військовослужбовець».

Оскільки за традицією ізраїльтяни не поспішають публікувати результати ударів, то стосовно матеріальної шкоди і кількості «збитих» ізраїльських ракет точних даних немає, однак щодо поранення одного асадита – виникли сумніви.

Бо трьох асадитів, які загибли внаслідок ізраїльських ударів, вже поховали. Питання залишається ще по 3, яких позначили як поранених. Вочевидь, що зменшення втрат серед асадитів, не є для русні самоціллю бо на кількість трупів сирійців їм начхати. Просто великі втрати супутньо вказують на результативність ізраїльських ударів, які насправді били не по сирійським військовим. А оскільки, все ж таки, серед них є втрати, то з великою ймовірністю то були екіпажі вже загаданих «Бук-М2Е» та «Панцир-С». Але про те русня «ані пар із вуст».

Іран: Командувач Центрального командування США генерал Кеннет Маккензі у коментарі журналу TIME сказав, що Іран має можливість створити ядерну зброю за дуже короткий час, і що американські військові готові запропонувати інші варіанти, щоб запобігти цьому, якщо дипломатія зазнає невдачі.

«Наш президент сказав, що у них не буде ядерної зброї», – сказав командувач CENCOM. «Дипломати лідирують у цьому питанні, але Центральне командування завжди має різноманітні плани, які ми могли б виконати, коли отримуємо наказ».

Цей коментар став найчіткішим з боку офіційних американських посадових осіб, щодо можливості американського військового варіанту в разі невдачі перемовин по «ядерній угоді». Генерал Маккензі сказав, що він вважає, що Тегеран наразі не прийняв рішення продовжувати створення фактичної боєголовки, але ставить себе в положення, коли він міг би зробити це за дуже короткий час. «На цей раз вони дуже близькі», — сказав командувач. «Я думаю, що їм подобається ідея прориву».

Серед арабського населення провінції Ахваз (Хузестан) в Ірані лунають заклики до виходу людей на демонстрації у п’ятницю. Протестний настрій викликаний планами Тегерану перенаправити воду річки Карун жителям міста Есфаган, які страждають від посухи і вже вийшли на протест.

Жителі Ахваза також відчувають нестачу води і в червні в десятках міст нафтоносної провінції щовечора виходили на вулиці на знак протесту. Іран цьогоріч зіткнувся з найсильнішою посухою за багато років. Криза посилюється неефективним управлінням водними ресурсами, яке вдарило по сільському господарству та залишило греблі з невеликою кількістю запасів води.

На цьому тлі повідомлення про ізраїльські кібератаки на греблі Ірану здаються цілком своєчасними, оскільки можуть спричинити додаткові проблеми з керуванням водними ресурсами та завдати нових проблем іранському режиму.

Лівія: Кандидатура Саїфа аль-Іслама Каддафі та ще чотирьох претендентів на президентські вибори в Лівії були відкинуті Вищою виборчою комісією. Власне заяву Каддафі відхилили за відсутність у поданих ним документах довідки про відсутність судимості.

Щодо іншого «проблемного» кандидата – Хафтара, на моє відчуття, законна лівійська влада може спробувати йому дозволити взяти участь у виборах, щоб той не почав працювати на зрив виборчого процесу. Чисельні НЗФ під його командою, можуть вдатися до провокацій і завадити проведенню голосування на підконтрольних територіях, що знов заморозить вирішення лівійського конфлікту через нестачу легітимності нових органів представницької влади.

Наприклад, сьогодні банди Хафтара розігнали Апеляційний суд у Сабсі, що позбавлений права висуватися Саїфа аль-Іслам Каддафі не зміг оскаржит таке рішення Вищої виборчої комісії. Зараз прихільники Каддафі намагаються відновити роботу суду, але від того мало толку, бо хафтарівці озброєнні.

З тим, розвиток ситуації з лівійськими виборами залежить не лише від агерсії Хафтара. Так от наприклад Військовий суд міста Місрати заочно засудив до страти маршала Халіфу Хафтара та шістьох інших офіцерів ЛНА за вбивство 29 курсантів військового коледжу на плацу закладу реактивною ракетою 5 січня 2020 року та поранення ще 23. Тому почекаємо реакцію лівійської ВВК.

Пакистан: Поки російські пропагандисти вторять талібам, як ті подолали наркоторгівлю «налагоджену американцями», пакистанська влада докладає неабияких зусиль, щоб припинити наркотрафік.

Вчора правооохоронні органи Пакистану спалили конфісковані наркотики на суму 1,3 мільярда доларів, повідомляє Reuters. Загальна вага знищених хашішу, опіуму, героїну, амфетаміну, метамфетаміну, кетаміну, кокаїну, екстазі та ін. склала 18 тон. І це все результати улову за цей рік.

Пакистан є основним каналом доставки наркотиків виготовленних на території його західного сусіда Афганістану, який є найбільшим у світі виробником героїну та гашишу.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 січня 2022 року

Іранське фіаско в московії

Іранське фіаско в московії

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2022 року

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!