fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Іран бреше про масштаби COVID-19 в країні. Учасники Міжнародної Коаліції залишають Ірак. Ізраїль, як зразок протидії хворобі. Втрати Сирії, як наслідок приходу «руського миру». В Лівії війна вийшла на гостру фазу.

На початку допису офіційні цифри по коронавірусу на Близькому Сході:

Іран: Тегеран бреше міжнародному співтовариству щодо кількості громадян, заражених і вбитих коронавірусом, і щодо позбавлення волі з громадян за їх вислови, повідомляє Державний департамент США.

“Режим ув’язнив десятки іранців за обмін статистикою та змусив чиновників шпиталів по всьому Ірану підробити кількість випадків заражень і випадків смерті”, – заявила прес-секретар Держдепартаменту Морган Ортагус.

Іранський режим стверджує, про одну кількість заражених та померлих. Але США та інші спостерігачі кажуть, що жертв набагато більше. Прагнучі зберегти таємницю фактичного рівня зараженості та кількості загиблих, іранські чиновники вдалися до насильства.

“Ми можемо бути впевнені, що той самий режим, який брехав про збиття пасажирського літака і який досі не виявив кількість протестуючих, загиблих у листопаді минулого року, не є прозорим із кількістю випадків та загиблих від коронавірусу сьогодні”, – сказала Ортагус.

Хвороба в Ірані рясно пройшлася по високопосадовцям і продовжує збирати свій «врожай». Цього разу від COVID-19 помер командувач іранської республіканської гвардії Хабіб Берцгері. За версією Міністерства охорони здоров’я Ірану на сьогодні: “Кількість летальних випадків від конавірусу досягло 2243-х випадків, а також загальна чисельність заражених становить 29406 осіб”.

В рамках заходів по боротьбі з пандемією коронавирусу нового типу в Ірані вступила в силу заборона на поїздки і виїзди з провінцій. Про це сказав журналістам заступник міністра МВС Ірану Хюсейн Зюльфікарі.

Ірак: У четвер міжнародна коаліція передала військову базу аль-Кайяра, що на південь від Мосулу, під управління іракській владі. Разом з авіабазою передано обладнання загальною вартістю 1.7 млн доларів США. Сама авіабаза здатна вміщати до 800 чоловік особового складу.

Передача бази відбулася після того, як французькі сили покинули Ірак за домовленостями з урядом Багдаду, і через тиждень після того, як Міжнародна Коаліція передала іракським військам військову базу ель-Каїм.

Передача баз на яких розміщувалися підрозділи Міжнародної Коаліції відбувається з метою ліквідації перш за все американської присутності на невеликих базах в Іраку з міркувань спрощення організації безпеки персоналу. Частина якого переводиться на великі бази.

Частина країн Міжнародної Коаліції прийняла рішення про скорочення своєї присутності в Іраку у зв’язку з поширенням коронавірусу в цій країні. Разом з цим завершені програми підготовки іракських силовиків. Про зменшення кількості військ США в Іраку не йдеться. Ті війська, що залишилися перебувають на повному карантині на своїх базах.

Ізраїль: Ситуація з коронавірусом в Ізраїлі розвивається так само блискавично, але загальні цифри та процент померлих відрізняються від «італійських». Всього: 2369 хворих, 5 померлих; 39 хворих у важкому стані. Дають ознаки впевнені та професійні дії ізраїльської влади.

 

ЦАХАЛ планує задіяти 8 навчальних батальйонів для надання допомоги поліції з забезпеченням карантину. Ще одна тисяча військових буде залучена для надання адресної допомоги літнім людям та немічним.

Мінздрав Ізраїлю надає такі рекомендації для запобігання поширенню інфекції:

Фото дня сьогоднішнього Ізраїлю є молитва, в перерві від праці, двох медичних працівників «Швидкої допомоги»: єврея та мусульманина.

Туреччина: Вчора диверсійна група терористів PПK/YPG скоїла напад на турецький патруль на півночі Іраку, в наслідок чого загинули двоє військових. Турецька армія у відповідь атакувала чотири виявлені цілі, причетні до нападу. В результаті МО Туреччини повідомило про нейтралізацію 8 бойовиків в північній частині Хафтаніна, в Іраку.

Ще 5 терористів були ліквідовані турецькими командос в районі операції «Щит Євфрату», в Сирії.

В Ідлібі Туреччина продовжує військове розгортання. Черговий великий конвой з понад 100 одиниць техніки, включаючи важку, увійшов в місто Аль-Мастума на півдні провінції.

Тут я окремо залишу звернення президента Ердогана до нації, у зв’язку з поширенням вірусу. Кому цікаво можете порівняти зі зверненням найвеличнішого.

Сирія: Вчора чеський журналіст Jakub Janovský на сторінках Bellingcat опублікував статтю-дослідження по втратам броньованої техніки армії асада на сім років громадянської війни в Сирії. Всі наведені факти втрат мають візуальне підтвердження, отже реальні втрати є більшими.

У цій статті ви можете дізнатись, як режиму вдалося втратити щонайменше 2677 танків, БМП та іншої бронетехніки. Вона також включає статистику втрат окремих типів транспортних засобів та графіки річних та щомісячних втрат.

На що я б хотів би звернути увагу, так це на виділену в окрему цифру кількість втрат бронетехніки саме внаслідок дій турецьких БПЛА. Кінцевим результатом, активного втручання ВПС Туреччини в бої на сході Ідлібу, став майже безпрецедентний рівень втрат бронетехніки для режиму асада – 106 візуально підтверджених вражених цілей. Туреччина звісно ж заявляла про більшу кількість уражень, але були опубліковані лише деякі них.

Для поціновувачів цієї теми сама стаття за посиланням: https://www.bellingcat.com/news/mena/2018/03/27/saa-vehicle-losses-2011-2017/

А ось фото дня для Сирії, сьогодні є оцей малюк-біженець з написом: «Залишся вдома! Я б залюбки.»

«Руський мир» в Сирію таки прийшов. Вчора асадівські вояки отримали зряплату за місяць. На відео нижче, асадівський військовий перераховує отримані 27 500 сирійських фунтів і намагається перерозподілити свій місячний бюджет: 3 500 на мазут; 10 000 повернути борг; 2 000 на зв’язок; 2 000 проїзд автобусом до дому; 3 000 борг для магазину з продуктами.

Офіційний курс сирійської ліри до долара складає 960 до одного, реальний же курс добігає вже 1300 за один зелений. Таким чином асадити будуть скоро вмирати за злочинний режим асада/путіна за 28~23 бакси (в залежності яким курсом рахувати) в місяць.

І це «свято життя» триватиме не довго. Професор Хазем Карфул, керуючий Центрального банку Сирії, розповів супутниковому каналу Sama: «Ми зробили все, що могли, і більше не можемо підтримувати обмінний курс долара США. Протягом найближчого часу обмінний курс на чорному ринку може досягти 2200″. Отже сирійці в складі САА скоро будуть гинути вже за 12 доларів. «Руський мир» він безжалісний.

Але спокою в цій країні не буде, поки ще кремлівський режим буде присутній на сирійський землі. Подейкують, що «сирійський експрес» доставив до Сирії далекобійні арт.системи – 152-мм гаубиць 2А65 Мста-Б. Цей вид зброї перезначений саме для протидії туркам. І після нетривалої перерви, також повідомляють про повернення відносно відновлених підрозділів сирійської армії на фронти Ідлібу.

В свою чергу поширюється партизанський рух у провінції Дараа. Лише за вчора сокєні замахи на вбивство чотирьох урядових функціонерів режиму. Три з яких вдало. Зрадники народу довго не живуть. Це треба пам’ятати і українським манкуртам.

Лівія: В Лівії війна вийшла на гостру фазу. За заявою голови визнаного ООН Уряду Національної Єдності (GNA) Лівії Фаїза Сараджа – наказ про початок масштабної операції «Буря миру», був відданий у відповідь на безперервні провокації і обстріли Тріполі з боку незаконних збройних формувань Халіфи Хафтара.

«Я наказав почати операцію в якості запобіжної жорсткої відсічі на атаки терористів», – йдеться в заяві Сараджа, розміщеному в соцмережах. Глава УНЄ підкреслив, що прихильники визнаної влади Лівії дотримувалися режиму перемир’я, проте не могли ігнорувати обстріли мирних кварталів.

З самого початку операція по атаці бази аль-Ватія не ставила за мету її захоплення, а лише превентивно зірвати наступ ЛНА в Західній Триполітанії.

В тім перші кроки в новій операції «Буря миру» сил УНЄ були вдалими. Після вчорашнього успішного, але нетривалого захоплення другого за значимістю стратегічного об’єкту на заході Лівії, після аеропорту Мітіга в Тріполі – бази аль-Ватійя. І здобуття численних трофеїв – літак, та десяток одиниць бронетехніки, включаючи бронемашини ОАЕ, справи пішли не дуже. Велику роль у першочерговому руйнування оборони бази зіграли турецькі БПЛА.

На цій базі масштабно розгорнулися вагнерівці з важкою технікою та авіацією Хафтара і з якої проводили напади на Тріполі. Сама військова база розташована в 140 км на північний захід від лівійської столиці. Тому не втратити цей об’єкт, який вже охрестили лівійським «Хмеймім2», для Хафтара було критично важливим. Численні підкріплення військ ЛНА були терміново перекинуті на цю ділянку для відновлення положення.

Підрозділи УНЄ не могли здолати такого потужного спротиву і відступили у двох напрямках. Техніку та озброєння яку не вдалося забрати з собою знищили. Частина відійшла до кордону з Тунісом, де сподівається отримати допомогу місцевих силовиків. Інша отаборилася в місті Зувара і готується до оборони.

Отримавши таким чином значну чисельну перевагу над урядовими силами, хафтарівці продовжили просування і майже з ходу увійшли у н.п. Залтан. Декілька бійців УНЄ під час відходу з боєм потрапили в полон, одного з них хафтарівці розстріляли без суду.

Далі, хафтарівці, шантажуючи місцевих руйнуванням міста Залтан, намагаються змусити місцеву раду піти на здачу міста без бою. Але поки все йде до штурму.

В цьому району західної Лівії проживають в основному лівійські бербери (амазигхи) і сповідають окремий вид Ісламу – Ибадізм. А салафітський «Комітет по фетвам» — головного релігійного органу хафтарівського Тимчасового уряду в Тобруку визнало ибадітів невірними. Так що без бійки не обійдеться.

Перекидання значних підкріплень до бази аль-Ватійя, послабило сили хафтарівців в самому Тріполі, тому на зараз війська УНЄ намагаються також прогресувати і відтиснути противника в лівійській столиці. Ситуація дуже складна і стрімко розвивається.

Греція: Міністерство оборони Туреччини оголосило про затримання 3 541 людини під час спроби перетнути кордон до Туреччини нелегальним способом, більшість з яких – сирійці. Отже, тепер вже Греція починає нелегальну переправу біженців через кордон ЄС.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Греція Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року