fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Близький Схід Сирія

США тисне на Туреччину для заборони польоту літаків російських авіакомпаній. Русня зменшує зарплатну своїх проксі в Сирії. СДС спільно з коаліцією провели масштабну операцію проти ІДІЛ. ЦАГАЛ ліквідував осередок терористів в Дженіні.

Туреччина: Згідно з заявою президії регіону Курдистан, президент Курдської регіональної автономії Іраку Нечірван Барзані в Анкарі зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. У заяві йдеться про «відносини між Іраком і регіоном Курдистану та Туреччиною, політичні події в Іраку та регіоні Курдистану, відносини Ербіль-Багдад у період після вступу на посаду 9-го урядового кабінету, можливості вирішення проблем між сторонами, а також відносини між Іраком, Курдистаном і Туреччиною”. Обговорювалися можливості співпраці в енергетичній сфері.

У заяві зазначено, що сторони наголосили на розвитку відносин між регіоном Курдистан і Туреччиною у всіх сферах, особливо в торгівлі та економіці. З урахуванням дефіциту енергії та газу у світі, особливо в Європі, було «наголошено на важливості співпраці з метою взяти активну роль у заповненні зазначеної прогалини». З чого виходить, що Ердоган працює над створенням свого енергетичного хабу, в який буде залучені і курдська нафта.

Офіційні особи США тиснуть на Туреччину, щоб вона припинила польоти російських авіакомпаній на літаках американського виробництва в країну та з неї, заявили офіційні особи, знайомі з переговорами, сигналізуючи про новий поштовх у Вашингтоні, щоб переконати країни застосувати санкції, накладені на москву після її вторгнення в Україну минулого року.

Минулого місяця високопоставлені американські чиновники попередили, що турецьким особам загрожує тюремне ув’язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони надають такі послуги, як заправка паливом і запасні частини для літаків американського виробництва, які літають до росії та Білорусі та з них, порушуючи експортні правила. контролю, запровадженого минулого року, сказали чиновники. Помічник міністра торгівлі Теа Розман Кендлер передала це повідомлення турецьким офіційним особам під час грудневого візиту до Туреччини.

Попередження Туреччині є ключовим випробуванням того, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в довгостроковій ізоляції росії, чи зможе москва знайти спосіб продовжити економічну діяльність за допомогою третіх країн, які є центральними у стратегії кремля щодо пошук партнерів за межами Заходу. Міністерство закордонних справ Туреччини не відповіло на прохання прокоментувати попередження.

«У певний момент їм доведеться вжити заходів, пов’язаних із правозастосуванням», — сказала Емілі Кілкріз, колишній заступник помічника торгового представника США, а зараз старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки у Вашингтоні. «Інакше вся ця справа розвалиться, якщо виявиться, що вони знають про порушення, але вони не можуть нічого зробити, щоб їх усунути».

Сирія: Командування п’ятого корпусу знижує зарплату солдатам корпусу в Дейр-ез-Зорі. Командування проросійського з’єднання повідомило своїх підлеглих, що зарплатня буде знижена на $50 до $150. Як повідомляють зарплатня асадитам з 5-го корпусу утримувалася на високому у порівнянні з іншими підрозділами армії режиму рівні і лише три місяця тому була зменшена на $100 до $200 для рядового, $250 для сержантського складу та $500 командно-офіцерського. Зараз відбувається друга хвиля «економії».

Цей корпус фінансувався за рахунок московії і вважається «елітою» армії асада. Підвищена фінансова мотивація була потрібна оскільки військові цього підрозділу виконували більш ризиковані завдання, у боротьбі з залишками ІДІД, сирійськими повстанцями тощо. Підсилені кадровою руснею вони складають основу ударної сили режиму. Однак, фінансовий стан московії вочевидь не дозволяє платити «премії» асадитам, що безумовно вплине на їх боєздатність і відкриє їм шляхи до проіранських структур, де платять справно.

Свою фінансову неспроможність підтримувати проксі сили в Сирії русня намагається замістити симулякрами, які мають переконати всіх що московія залишається впливовим гравцем в регіоні. Так, пропагандистські канали розпочали нову інформаційну компанію під назвою: «про зміцнення позицій рф у Сирії замість очікуваного послаблення» на тлі проведення так званої сво.

Цікаво, що в цій компанії ключова роль віддається щойно, 23 січня, відкритій авіабазі Джира (Джейрах) на сході Алеппо, яку русня і асадити планують використовувати спільно. Буцімто, нова база дозволить «російському угрупованню гнучкіше використовувати наявні сили та реагувати на погрози». Близькість бази до турків та американців додає русні гострих відчуттів, хоча ні перші ні другі ще жодного разу не атакували об’єкти офіційно задекларовані за московитами. А ось з євреями, все виходить не так складно, тому іранців на базу не пускатимуть, про що пропагандисти забули сказати.

Гадаю, що в історії з Джира русня ще раз спробує створити своєю присутністю парасольку для асадитів під якою вони спробують укріпитися для негативних сценаріїв на півночі Сирії, коли прийдеться стрімко тікати від сирійських повстанців.

Не включаю, що першою «ластівкою» спільної роботи русо/асадитів стало вчорашне вбивство одного з лідерів протурецького угруповання Ахрар аш-Шам – Саддама аль-Муса (Абу Удай), поблизу міста Аль-Баб, що на сході Алеппо. За повідомленнями, напад стався за допомогою ударного БПЛА, а як відомо у асадитів подібного поки не водиться.

За іншою причиною, концентрація російських сил на півночі Сирії обумовлене не бажанням бути хоч якось причетним до конфлікту між Ізраїлем та Іраном, який за географією відбувається південніше. Бо стримувати іранців русня вже не в змозі і тому гордо включила задню.

Контртерористичні підрозділи СДС та Сили внутрішньої безпеки (Asayish) розпочали низку операцій за підтримки сил Міжнародної коаліції у відповідь на атаку терористичної організації ІДІЛ на Ракку наприкінці грудня, яка призвела до загиблих серед лав СДС. Операції були спрямовані проти міста Ширін у Айн Аль-Араб, а також міста Карама на сході Ракки та Мансура на заході. В ході операції, за даними SOHR, СДС також захопили загалом більше 60 членів ІДІЛ. Було заявлено, що серед захоплених був так званий «губернатор Ракки» ІДІЛ.

Ізраїль: Ізраїльські сили безпеки провели блискавичну операцію проти осередка терористів в таборі переміщених осіб міста Дженін, що в Самарії на Західному березі річки Йордан. За оперативною інформацією група бойовиків готувалася до теракту і була на фінальній стадії. Ізраїльський спецназ використавши молоковоз, як прикриття, точно прибув на місце підготовки теракту і почався бій. В ході бою за різними оцінками ліквідовано 9 терористів. Ще 16 неідентифікованих людей отримали поранення та доставлені в лікувальні заклади.

Повідомляється, що під час перехресного вогню загинула літня палестинська жінка. Армія оборони Ізраїлю заявила, що не націлювалася на цивільних осіб і не використовувала озброєні безпілотники, які були готові до операції.

Після закінчення «гарячої» фази операції ізраїльтяни ввели в Дженін додаткові стабілізаційні сили. Представники ХАМАСу та «Палестинського ісламського джихаду» проводять екстрену зустріч, з метою прийняття спільної реакції на ескалацію в Дженіні.

Не відпочиває і ЦАГАЛ. Міністр оборони Йоав Галлант, який зараз перебуває в Сполучених Штаатах, незабаром планує провести оцінку з вищими військовими та представниками служби безпеки після цього ранкового рейду армії в Дженіні, повідомляє його офіс. Галлант постійно отримував оновлення щодо рейду. Серед офіційних осіб, які візьмуть участь у майбутній зустрічі, є начальник генерального штабу Герці Галеві, керівник агентства безпеки Shin Bet Ронен Бар, керівник військової розвідки Аарон Халіва, начальник оперативного управління Одед Басюк і військовий зв’язок з палестинцями Гасан Аліан.

Нагадаю, що зараз в Ізраїлі відбувають най масштабніші спільні навчання американо-ізраїльські навчання Juniper Oak 23-2. Juniper Oak 23-2 – це двосторонні військові навчання, спрямовані на підвищення оперативної сумісності між армією США та Ізраїлю. Участь приймають сили з компонентів Центрального командування США (USCENTCOM) та Армії оборони Ізраїлю (IDF). Незважаючи на те, що це перша ітерація Juniper Oak, вона приєднується до давньої серії Juniper, яку США та Ізраїль проводили більше 20 років.

Навчання Juniper Oak 23.2, які завершиться завтра, є моделюванням повномасштабної війни з Іраном за участю Повітряних сил та флоту США і Ізраїлю. Вони змоделювали операцію з кількох фронтів, щоб не лише знищити ядерні іранські ядерні об’єкти, але й протистояти проксі силам Ірану навколо Ізраїлю.

Єгипет: Президент Єгипту ас-Сісі найближчими днями здійснить офіційний візит до Вірменії та Азербайджану у рамках своєї першої регіональної поїздки до країн Південного Кавказу. Як бачимо, Єгипет значно посилює свій вплив в регіоні і певно намагатиметься зайняти роль посередника в довготривалих конфліктах.

 


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року