Дайджест подій на Близькому Сході. 26 травня 2022 року
РНБ Туреччини оприлюднила заяву за результатом засідання. Туреччина оголосила про затримання очільника ІДІЛ. Ізраїль звітував про ліквідацію високопоставленого офіцера іранської армії. На тлі санкцій Іран та росія вступили в жорстку конкуренцію за нафтові ринки. КСА відновлюють постачання нафти до Європи.
Туреччина: Сьогодні відбулося засідання Ради Нацбезпеки Туреччини з приводу поновлення військової операції на півночі Сирії. У оприлюдненій за підсумками заяві йдеться: Операції, які проводяться і які будуть проводитись на південних кордонах Туреччини, не торкаються територіальної цілісності наших сусідів і є необхідністю національної безпеки. – Країнам, які порушують міжнародне право, підтримуючи тероризм, було зроблено заклик покласти край такому відношенню та взяти до уваги питання безпеки Туреччини.
Перекладаючи з дипломатичної мови, можна зробити висновок, що операція відбудеться, а провину за її продовження перекладено на США та росію, які не виконали взятих зобов’язань по відведенню бойовиків РПК від турецьких кордонів.
Турецькі ЗМІ повідомляють, що спецслужби у Стамбулі затримали голову терористичної організації ІДІЛ Абу аль-Хасана аль-Курейші. Його попередник Абу Ібрагім аль-Хашімі був ліквідований у ході спецоперації американців у Сирії поблизу турецького кордону.
Ердоган провів телефонну розмову із президентом Франції Макроном. Крім турецько-французьких відносин, обговорювалися регіональні питання, у тому числі війна між Україною та Росією та заявка Швеції та Фінляндії на членство в НАТО.
Ізраїль: Влада Ізраїлю повідомила США про ліквідацію ними високопоставленого офіцера іранської армії, який, за їхніми даними, був відповідальний за вбивства ізраїльтян та громадян інших країн у всьому світі, пише New York Times. Ліквідація відбулася в Тегерані, коли той знаходився за кермом свого авто.
Ізраїльські чиновники повідомили, що ліквідований полковник Саяд Ходаї був керівником таємного підрозділу 840, якому поставлено завдання викрадення та вбивства ізраїльтян та інших іноземців у всьому світі.
Іран ніколи не визнавав існування підрозділу 840, зобразив полковника як героя-мученика, який приєднався до Революційної гвардії підлітком, виступив добровольцем у ірано-іракській війні та відігравав визначну роль у силах «аль Кудс», які борються з ІДІЛ в Сирії.
Іран: Reuters: США конфіскували іранську нафту, яка зберігалася на російському судні поблизу Греції, і буде відправлена вантажем до Америки на борту іншого судна. Поки незрозуміло, чи був конфіскований вантаж через те, що це була іранська нафта, чи через санкції щодо танкера через його зв’язок з росією. Корабель Pegas під іранським прапором був серед п’яти суден, проти яких Вашингтон запровадив санкції 22 лютого – за два дні до повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Російські постачальники енергоносіїв на тлі санкційного тиску Заходу виявили вікно можливостей в Азії, запропонувавши місцевим покупцям сировину за значно зниженою ціною.
Побічним ефектом цього стало те, що негативні наслідки відчула ще одна «економіка опору» — Іран. Аналітики галузі зафіксували, що у березні іранський експорт до Китаю складав 700-900 тис. барелів на добу, а у квітні він упав на 200-250 тис. Паралельно з цим постачання сирої нафти до КНР з Росії підскочили на 16% у квітні порівняно із березнем.
За спостереженнями, у середині цього місяця близько 20 танкерів із сировиною іранського виробництва, що не знайшло покупців, стояли біля берегів Сінгапуру. Окремі з них перебували на якорі з лютого, проте у весняний сезон кількість суден почала зростати.
Аналітична фірма Kpler зазначає, що обсяги іранської нафти, яка в порту Сінгапуру очікувала відвантаження, збільшилися з 22 млн. барелів на початку квітня до 37 млн. барелів у середині травня. Цього, як кажуть дослідники, достатньо, щоб говорити про конкуренцію за ринки між росією та Іраном за ринки.
Саудівська Аравія: Об’єднані Арабські Емірати вирішили відновити постачання нафти до Європи після дворічного припинення. Про це пише Bloomberg. Відповідне рішення пов’язане із небажанням європейців закуповувати російську нафту.
Нафтовий танкер Moscow Spirit, найнятий французькою нафтогазовою компанією TotalEnergies SA, з 1 млн. тон нафти прямує з ОАЕ до нідерландського порту Роттердам. Bloomberg вивчив дані з порталу для відстеження морських суден VesselFinder і з’ясував, що корабель Moscow Spirit вирушив з єгипетського порту в Суеце 20 травня, а Роттердам повинен прибути до 1 червня. Судно ходить під прапором Багамських островів.
Ще один супертанкер французька компанія направила до Єгипту, очікується, що він також проїде до Європи через середземноморський порт Седі-Керір. ОАЕ припинила постачання нафти до європейських країн у травні 2020 року через пандемію коронавірусу та обвалення ринку енергоносіїв, йдеться в публікації.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.