fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Масові протести в США продовжуються

Масові протести в США продовжуються

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Близький Схід Ізраїль Іран Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

В Лівії урядові війська продовжують активні бої проти сил заколотника Хафтара.
Іран та Сирію накривають економічні кризи – прогнозуються голодні бунти. Туреччина та КСА не відповідають на телефонні дзвінки з кремля.

Іран: Інформагентство Працівників Ірану повідомило, що в ході спалаху коронавирусу близько 50% працездатних Ірану вже втратили свою роботу. І це всього лише початок пандемії – наслідки якої ще все попереду.

У четвер, 26 березня, США оголосили про введення санкцій відносно ще 15 осіб і організацій, обвинувачених в сприянні «терористичної діяльності» Ірану. Примітно, що чотири людини і два підприємства в новому списку – з Іраку. Судячи з усього, Білий дім методично відсікає всі канали, через які Тегеран заробляє хоч якісь гроші навіть в Іраку. Адже торгувати нафтою легально в будь-яких серйозних обсягах Тегеран вже давно не може.

До того ж, в той же день Вашингтон з 45 до 30 днів скоротив термін дії дозволів, які звільняють від дії американських санкцій закупівлі Багдадом іранського газу і електроенергії. Іншими словами, США вкоротили Тегерану поводок. Іранські ЗМІ з посиланням на Русія аль-Яум пишуть, що американці попередили про повне скасування цих дозволів, якщо атаки на американські сили в Іраку триватимуть. Дійсно, в четвер неподалік від посольства США в Багдаді впали дві ракети. У першій половині березня невідомі двічі запускали ракети і по американській базі в іракському місті Таджі.

Ізраїль: Кількість хворих в 9-мільйонному Ізраїлі перевалило за 3 тисячі. З яких: 3035 – хворих; 10 померлих; 49 хворих у важкому стані. Кількість безробітних збільшилася до 24,1% (!) (в лютому було 3,5%).

ЦАХАЛ виділить 500 солдат для надання допомоги поліціантам. З неділі війська IDF надаватимуть допомогу поліцейським групам у патрулюванні, ізоляції та безпеці районів в Ізраїлі.

Туреччина: Кажуть, що президент Туреччини вкотре відмовився від спілкування телефоном з ху@лом. Посилаючись на зайнятість Реджеп Таїп Ердоган запропонував перетелефонувати «папізже».

Сирія: Складається враження, що масштаби розповсюдження коронавірусу серед асадівських військ змусили асада/путіна взяти паузу в підготовці до нового наступу на Ідліб. Не дивлячись на поодинокі провокації з боку режиму, загальна кількість обстрілів знизилася.

В тім, це ніяк не вплинуло на решту проблем сирійського режиму. Як я писав раніше, економічна криза в Сирії продовжує поширюватись на критично важливі галузі. Проте асад вчиняє контр заходи згідно «завєтам ху@ла».

Не маючи фінансових спроможностей купувати хліб за комерційною ціною, сирійське населення на територіях підконтрольних режиму, скупчувалося у величезні багатогодинні черги за соціальним хлібом. Чергу займати з ночі вже неможливо із-за запровадженої режимом комендантської години з 18.00 до 6.00.

І як режим, вирішив проблему з чергами? Згідно постанови уряду, заборонено продавати хліб безпосередньо в пекарнях. Зараз весь хліб буде реалізовуватися через мережу посередників яку визначив режим. Що вийшло? Наближені до уряду ділки отримують прибуток, соціальний хліб здорощав, питання дефіциту хлібу не вирішене.

Але для того, щоб купити цей хліб, сирійці змушені наздоганяти перекупників, які постійно переміщуються щоб завадити великому скупченню людей. І фактично ця вся черга просто бігає за автівкою з хлібом. Бажане дістається найспритнішим. На відео нижче кадри приниження голодних людей в Алеппо та Дамаску. Голодні люди вже б’ються за хлібину. Соціальна напруга наростає.

На тлі загострення соціальної ситуації, поновилися атаки осередків ІДІЛ, що переховуються в сирійській пустелі. Терористи вийшли за здобиччю. На околицях Пальмири, в результаті засідки на конвой армії режиму, іділівцями було знищено 11 одиниць техніки. Весь особовий склад сирійської армії, який був в колоні, перебитий.

Активність ІДІЛ, також виросла і на територіях підконтрольних Сирійським демократичним силам. Вже двічі за тиждень бойовики намагалися атакувати об’єкти нафтової інфраструктури. У двох випадках конвой СДС підривався на СВП, в провінції Дейр Ез-Зор. Пошкоджені декілька одиниць техніки, ряд бійців отримав поранення. А в провінції Хасака, терористи скоїли два напади на представників СДС. Загинули чотири члени Сирійських демсил.

Також продовжує діяти анирежимне підпілля на півдні Сирії. Цього разу в провінції ас-Сувейда партизани ліквідували чотирьох прибічників режиму, троє з яких були перебіжчиками з революційного боку. П’ятий, військовий режиму був знайдений мертвим, після того як його викрали два дні тому.

Один з найбільших таборів для біженців – Рукбан, що знаходиться в 55км. зоні Ат-Танф, під контролем американців на йорданському кордоні, знаходиться на межі гуманітарної катастрофи. Після провалу намагань повернути біженців на підконтрольну режиму територію, під гарантії безпеки з боку москви, асадити заблокували дороги до табору в т.ч. і для гуманітарної допомоги. На зараз в таборі Рукбан закінчується мазут та борошно, що робить неможливим подальше випікання хліба для біженців. Затягування вирішення цієї проблеми може призвести до голоду серед людей.

Лівія: Черговий виток війни в Лівії продовжує наростати. Але спочатку нагадаю, що відбулося зі вчора на фронтах західної Тріполітанії. Після вдалого рейду урядових сил на військову базу аль-Ватія, частина атакуючих, під тиском підкріплень хафтарівців, вимушено відійшла до кордону з Тунісом. Кажуть, що вони безперешкодно перейшли кордон і зараз знаходяться у безпеці. Інша частина, готується до оборони важливого міста Зувара. Підрозділи ЛНА накопичуються навколо цих територій готуючись до штурму. Місто фактично знаходиться в облозі.

Ці бойові дії проводилися силами і на землях союзників міжнародного визнаного уряду в Тріполі – лівійських берберів.

Голова президентської ради УНЄ Фаєс Аль-Сарадж заявив, що нова операція розпочата у відповідь на атаки хафтарівцями цивільних, не дивлячись на заяви про перемир’я: “Уряд (GNA) має легітимність у Лівії, і він поважає міжнародну спільноту, але він також зобов’язаний захищати лівійських цивільних осіб відповідно до міжнародних законів”.

Разом з цим, контрнаступ сил УНЄ відбувся і на півдні Тріполі. Де їм поки вдається відтісняти підрозділи УНЄ далі від Тріполі. Кінцевою метою цих зусиль може стати охоплення і звільнення території міжнародного аеропорту Тріполі.

Іншим напрямком, контранступу став Абу-Курайян, що на захід від Сірти. Тут урядові сили намагаються відновити втрачене, як спадок зради, і повернути втрачене місто Сірта. І відповідно зняти загрозу з міста Місрати.

 

Сили УНЄ використовують ВПС та наші любимі БПЛА Bayraktar TB2. Повідомляють про знищення як мінімум двох хафтарівських ББМ виробництва ОАЕ.

 

На зараз обидві сторони заявлять про свої успіхи. Що достеменно відомо – бої тривають. Зрозуміло, що заклики ООН до поновлення перемир’я не спрацьовують.

Саудівська Аравія: Ціни на нафту і газ в 2020 році продовжать залишатися низькими, вважають у міжнародному рейтинговому агентстві Moody’s. За прогнозами агентства, збитки від пандемії коронавируса нового типу (Сovid-19) збережуться і в другому кварталі поточного року. Але нафтовий ринок зможе стабілізуватися в міру зменшення пропозицій.

В нашому випадку, не має різниці, скільки коштуватиме нафта, якщо рашка не зможе продати ні бочки. І саме такий сценарій на зараз проглядається. Скільки б не запропонував кремль за свою жижу, Ер-Ріяд завжди запропонує дешевше.

Такий розвиток нафтової війни викликає паніку немитої, і вона судорожно намагається вийти на нові переговори з саудитами за посередництва ОАЕ. Поки без успішно.

За прогнозом Moody’s, ціна на нафту марки Brent в нинішньому році буде залишатися на рівні 35-40 доларів за барель, а в наступному році зросте від 45 до 50 доларів за барель.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Ізраїль Іран Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Масові протести в США продовжуються

Масові протести в США продовжуються

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року