fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина продовжує будувати логістичні шляхи в обхід московії. Коли почнеться турецька операція в Сирії. Іракський лідер шиїтів почав небезпечну політичну гру. В Ізраїлі пройшла акція на підтримку бійців «Азовсталі».

Туреччина: Туреччина готова до спільних кроків з Азербайджаном та Казахстаном щодо розвитку Серединного транспортного коридору між Заходом та Сходом. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу за підсумками першої тристоронньої зустрічі міністрів закордонних справ та транспорту Туреччини, Азербайджану та Казахстану у понеділок у Баку.

«Постачання вантажів Каспійським морем має велике значення. Ми готові й надалі робити кроки щодо підвищення значущості цього коридору. Зростання інвестицій у сфері транспорту та логістики дозволить підвищити рівень добробуту у всьому регіоні», – сказав міністр.

Чавушоглу зазначив, що криза (навколо України) продемонструвала значущість наявності безпечних і стабільно діючих транспортних коридорів. Тому дуже важливо вкладати інвестиції як у вітчизняну інфраструктуру, так і розширювати можливості у регіоні. За його словами, наочним свідченням успішної регіональної взаємодії в транспортній та енергетичній сферах є проекти залізничного транспорту Баку-Тбілісі-Карс, а також енергетичні проекти нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан та Трансанатолійського газопроводу (ТАНАП).

Іншими словами, турки вже давно планують і реалізують кроки з загальною назвою «подалі від йоб..го сусіда», напроти української влади яка лише шукала «шляхів подивитися в очі». Тому далі просто, хто буде порівнювати турецьку владу і турецького президента, зокрема, до відомих деспотичних режимів або до ху@ла – відсилайте у напрямку «руського корабля», бо влада Туреччини діє в інтересах своєї країни. Насправді цей той прагматизм, якого прагнуть і всі українці від своєї влади.

Туреччина, НАТО та дві країни-кандидати в альянс – Швеція та Фінляндії – проведуть у Мадриді переговори на найвищому рівні. Про це повідомив прес-секретар президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана Ібрагім Калин.

Щоб стимулювати турків бути більш поступливими, радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що президент США Джо Байден поки що не має графіку на зустріч із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом в рамках саміту НАТО в Мадриді, але в цьому питанні графік може змінитися.

За кілька днів до Азербайджану повернеться перша група операторів БПЛА Bayraktar AKINCI, яка пройшла навчання в Туреччині. Про це заявив голова Міноборони Азербайджану Закір Гасанов. Скоро ці нові, важкі ударні БПЛА з українськими двигунами АІ-450С стануть на озброєння азербайджанської армії. З нетерпінням чекаємо, коли ці красені з’являться у нас.

Сирія: Хуссам Закі, помічник генерального секретаря Ліги арабських держав, повідомив Близькосхідному інформаційному агентству, що немає єдиної думки щодо повернення Сирії (під контролем асада) до ЛАГ. Схоже, що процес розпочатий московією по легалізації асадівського режиму через поновлення його присутності в міжнародних організаціях –пригальмовує. А враховуючи очевидні результати широкомасштабного вторгнення в Україну, у росії в числі «друзів» залишаться такі самі країни-вигнанці – Іран, Сирія, Куба.

В питанні чому турки не проводять анонсовану військову операцію на півночі Сирії в принципі не має не вірних відповідей. Так, це і проблеми, які викрилися серед турецьких проксі по сприйняттю незалежного угруповання ХТШ, і переформатування в середині СНА, як наслідок цього конфлікту.

Це і відверто негативне відношення в США до подібної акції проти підопічних СДС. Оскільки жах афганської невдачі у Вашингтоні ні куди не подівся. З тим, в цьому контексті, відверта співпраця бойовиків РПК, які для отримання доларової зарплатні перефарбовуються в лояльні до американців Сирійські демократичні сили, а ввечері нападають на союзників США – турків, теж багато чого вартує. Оскільки тут переформатування роботи в Сирії потребує вже США.

Це і перестановка сил в Сирії, оскільки турецьким проксі будуть протистояти не лише асадівські війська разом з курдськими комуністами, а й іранські проксі, які набагато більш вмотивовані та боєздатні. Однак, сам факт такого протистояння робить великий аванс у поновленні нормальних відносин Туреччини з Ізраїлем.

Отже бачимо, що навіть не проведена військова операція виявила та вплинула на вельми важливі процеси розстановки сил в Сирії та на Близькому Сході загалом, які потребують більшого часу для реалізації. Тому операція, як попереджали турецькі військові, відбудеться у свій час і її результат буде на сто відсотків відомий.

Іншим цікавим моментом розвитку подій в Сирії, є імітування руснею рухів «безголової курки», яка продовжує ще бігати по колу нібито нічого «такого» не сталося. До такого «бігу», можна віднести продовження спільних російсько-турецьких патрулювань навколо Айн-аль-Арабу, як відповідна вимога турків проти подібних патрулювань траси М4 в Ідлібі. Тобто, останній раз коли русня з’являлася в Ідлібі навіть згадувати забули, а ось турки демонструють свою присутність в районах підконтрольних РПК вже більше сотні разів.

Іншим симулякром після демонстрації міці «другої армії» є типу гуманітарний аспект, коли за рашистською традицією за дві копійки, русня намагається отримати найбільший інформаційний розголос. Тут типу миротворці, типу допомагають, типу нужденним, типу продовольчими пайками. Подібні вистави ми вже бачили і в Херсоні, і в Мелітополі, і в Маріуполі, з єдиною відмінністю, що крім привезених «рускомирівців» в Сирії беруть участь члені сімей асадівських функціонерів на місцях. А літера Z, як і їх сутність залишається такою самою.

Іран: Другий тестовий запуск ракети-носія «Зульджанах» пройшов успішно, повідомило агентство Fars із посиланням на Міністерство оборони Ірану. Наголошується, що йдеться про триступінчастий носій, де два ступені працюють на твердому паливі, третій — на рідкому.

Ірак: Після складання повноважень лідером руху, який переміг на останніх виборах в Іраку – Муктадом ес-Садром, очікується, що країна зануриться у період політичної нестабільності яка може перерости у громадянську війну.

Небезпека публічної відмови Муктада ес-Садра від участі у політичному житті полягала в тому, що в такому разі, відповідно до іракського законодавства, на його місце в парламенті, як і на місця його фракції, мали б зайти кандидати які обрали друге місце на перегонах. У великій кількості випадків, це кандидати від проіранських шиїтських сил. І в такий спосіб проіранські сили у Іракському парламенті могли би отримати більшість.

А враховуючи те, що Ірак є другою країною з видобутку нафти серед країн-членів ОПЕК, такий важіль впливу на ситуації на ринку, на тлі війни в Україні та санкцій проти нафтопереробного комплексу московії, був би занадто потужним.

І попри очікування від Муктада ес-Садра, відход якого був мотивований корумпованістю низки іракських політиків та чиновників, він не зачаївся в очікуванні результатів свого вчинку, а одразу перейшов у наступ.

Поки тривають юридично-адміністративні відмови від мандатів членів фракції Руху Садра в Парламенті, сам лідер не втрачає контролю над процесом і складання проіранської більшості явно не входить в його плани. Більше того, саме він розпочав виводити на вулиці своїх прихильників під гаслами боротьби з корупцією та проти неефективного управління, а враховуючи що серед його руху так само є озброєне крило, розігнати членів найбільшого політичного руху в країні буде складно.

Очевидно, що політичний крок або кульбіт, який зараз на наших очах розігрує Муктад ес-Садр, є точно вивіреною комбінацією, яка має привести до дочасних парламентських виборів і нової перемоги Руху Садра ще з більш вагомою перевагою. І чесно кажучи, з урахуванням того, що це рух має підтримку з боку усіх верств іракського суспільства, особливо з боку шиїтської бідноти в країні, такий план має великі шанси на успіх.

З українського боку, важливо, щоб Ірак якомога скоріше пройшов цю політичну кризу і не занурився у внутрішнє протистояння, яке могло б знизити роль Іраку як країни експортера нафти. Насправді, таке майбутнє і є метою Муктада ес-Садра, який замість між фракційних свар і розподілу «портфелів» серед учасників коаліції, намагається отримати все й одразу. Чи вдало він вибрав час для свого демаршу – покаже час.

Прес-секретар МЗС Ірану анонсував відновлення прямих перемовин з КСА: Прем’єр-міністр Іраку передав нам зауваження Саудівської Аравії щодо двосторонніх переговорів. – Ер-Ріяд готовий продовжити переговори на дипломатичному рівні. Зустріч очікується у Багдаді.

Ізраїль: Увечері у суботу, 25 червня, у рамках всесвітнього марафону на набережній у Тель-Авіві відбулася акція на підтримку бійців «Азовсталі». За оцінкою організаторів, в акції, яка була погоджена з поліцією, взяли участь понад 200 осіб. Цей ще один явний доказ нікчемності російської пропаганди, яка проводилася проти полка «Азов» НГУ.

___________________________

Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

Ставай патроном на Patreon

Будь спонсором на Youtube

___________________________

Приймаємо донати:

PayPal - [email protected]

Приватбанк 4149 6293 1808 2567

monobank 4441 1144 4179 6255

________________________

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube

Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року