fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

В СДС заявили про повернення повного контролю в Хасаке, однак проблема ІДІЛ залишилася. Іран вдався до газового шантажу Туреччини? В Ізраїлі при спробі затримати контрабандистів поранені прикордонники. Хусити завдали ракетного удару по Маарібу – постраждали невинні.

Сирія: В СДС вкотре заявили для преси, що вони відновили повний контроль над в’язницею Аль-Сіна в районі Гувейран в Хасаке, а всі живі бойовики ІДІЛ здалися. Про таке повідомила Новуроз Ахад, польовий командир СДС.

У своїй заяві Новуроз Ахад стверджує, що атака була спланована сторонніми сторонами, про що стало відомо з допитів затриманих терористів. «Атака була частково спланована в Іраку, а частково в Туреччині та районах, що перебувають під контролем Туреччини, таких як Сере-Каніє і Тель-Аб’яд на північному сході Сирії, а частина – в сирійській Бадії», – зазначила Нероз Ахмад.

Згідно з повідомленням СДС, атаку здійснили 200-300 членів ІДІЛ. Зловмисники проникли на територію ззовні, і за допомогою «сплячих» осередків розповсюдилися в районі. Перед нападом зловмисники проникли в райони Гувейран, аль-Нашва, аль-Зохур і в будівлю економічного факультету, що прилягає до в’язниці в місті Хасаке.

Зараз вцілілих терористів переводять для подальшого утримання в переобладнану в ізолятору тимчасового утримання будівлю на газовому заводі аль-Джабса неподалік від міста Шаддаді. Поближче до американців.

Цікаво, що в заяві курдської командирки під прапорами YPG, крім звинувачень Туреччині, не пролунало підтвердження, що без американської військової підтримки операція СДС/YPG була приречена на поразку, як і не згадала вона, в який спосіб чи то 200 чи то 300 іділівців та їх зброя дісталися до міста Хасаке. Так само не пролунали кількість терористів, яким вдалося вирватися з кола оточення і кількість з них лідерів ІДІЛ.

І жодного слова не було сказано про те, що курди вже зруйнували будинки в Хасаке де за їх даними могли або переховувалися терористи, або ці люди сприяли нападу. Звісно, що за добу яка минула, ніяких юридичних або судових норм дотримано не було. Складається враження, що курди з YPG навмисно підживлюють ненависть до себе у місцевого населення, чим лише сприяють відновленню ІДІЛ.

Однак, як запобігти відновленню ІДІЛ, розкриваючи нюанси ситуації після повалення «Ісламської держави», дає пораду турецьке видання TRTWorld.

 

Відповідь на ці питання криється в локальній динаміці північно-східної Сирії, яка сприяє піднесенню ІДІЛ. Очолювана США коаліція співпрацювала з YPG проти ІДІЛ і зуміла позбавити її території. Однак вона не пристосувала свою стратегію до нової ситуації. YPG зацікавлена у боротьбі з ІДІЛ, проте вона зацікавлена і підтримувати ІДІЛ – бо терористична організація є єдиним джерело легітимності для YPG, пише видання.

Більше того, YPG, можливо, довела певну здатність боротися з ІДІЛ, але бойовики YPG не мають ні ноу-хау, ні бажання чи спроможності боротися з причинами існування ІДІЛ. Навпаки, YPG є тоталітарною марксистською курдською силою, і є остаточним подарунком для ІДІЛ, щоб заручитися підтримкою серед племінних арабів-сунітів на північному сході Сирії. Як показав досвід в Іраку під час правління Нурі Аль-Малікі (прем’єр-міністр Іраку з квітня 2006 до 11 серпня 2014 року), ІДІЛ покладається на погане управління та відсутність представництва арабів-сунітів в їх органах.

Цілком імовірно, що відчуження місцевих племен арабів-сунітів є основною динамікою, яка сприяла недавній спробі втечі з в’язниці. Це показало, що Ісламська держава здобула достатньо новобранців і місцеву підтримку населення, щоб бути готовою ризикувати багатьма своїми осередками під час великої атаки. Знаючи оперативну стратегію ІДІЛ, можна стверджувати, що якщо 200 бойовиків атакують в’язницю, тисяча інших, ймовірно, чекають, щоб їх закликали.

Коли у 2014 році з’явилася ІДІЛ, США не були стурбовані Китаєм чи росією, оскільки конкуренція великих держав ще не була в повному розпалі. Якщо ІДІЛ знову з’явиться, чи будуть США готові боротися з ним, чи системний тиск змусить США ігнорувати терористичні угруповання та зосередитися на своїх суперниках?

Ще не пізно, каже TRTWorld. Відновленню ІДІЛ можна запобігти. Замість надання нових форм допомоги YPG, що означало б використання старих інструментів для вирішення нових проблем США, Вашингтон і Анкара можуть співпрацювати з незалежним арабським утворенням, щоб допомогти відрізати базу підтримки ІДІЛ та обмежити YPG.

Як на мене слушна думка, враховуючи, що нова-стара гаряча точка в Сирії з відновленням ІДІЛ потребуватиме більших зусиль і відволікання уваги США, що може дати нашим ворогам вікно можливостей або переговорні козирі – «бути корисним» для дядьки Сема. Складне питання, але Вашингтон все ж таки буде вимушений прийняти рішення.

Туреччина: “Ми можемо прокласти шлях до миру, прийнявши лідерів росії та України в Туреччині”. «Я сподіваюся, що росія не вдасться до збройного нападу та окупації України. Такий крок не може бути раціональним кроком для росії та нашого регіону» — президент Ердоган. А ще турецький президент повідомив, що запросив хула відвідати Туреччину, для того щоб обговорити двосторонні відносини.

Після поїздки до рф президента Ірану Раїсі (де, за версією російських ЗМІ, обговорювалася співпраця Ірану та немитої проти інтересів Туреччини, особливо на півдні Кавказу) Тегеран зупинив постачання газу до Туреччини, посилаючись на технічні проблеми із трубою. Деякі турецькі підприємства змушені були зупинити роботу. Сьогодні стало відомо, що постачання газу до 5 млн. кубометрів газу на добу до Туреччини збільшить Азербайджан.

Азербайджанська компанія Azerbaijan Gas Supply Company вже повіломила, що «вже відповіла на запит братської Туреччини і, мобілізувавши наявний потенціал, збільшуватиме експорт природного газу з Азербайджану до Туреччини відповідно до попиту».

Ізраїль: Сили безпеки Ізраїлю повідомляють, що вночі завадили спробі контрабанди великої партії наркотиків. Група контрабандистів з дев’яти чоловік була виявлена на територію Ізраїлю в районі Паранської територіальної бригади. Під час спроби їх затримати виникла стрілянина, в результаті якої двоє ізраїльських прикордонників внаслідок неправильної ідентифікації отримали поранення від «дружнього вогню».

Злочинці передані слідству. Вилучені близько 400 кг наркотиків орієнтовною вартістю близько – 8 000 000 шекелей. По факту «friendly fire» розпочато слідство.

Саудівська Аравія: Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Єгипет та Бахрейн вчора обговорили регіональні питання у столиці ОАЕ – Абу-Дабі, повідомляє інформаційне агентство Anadolu. У заяві єгипетського голови на зустрічі, в якій також взяв участь правитель Дубаї, обговорювалися регіональні питання та «засоби зміцнення координації та співпраці для просування механізмів спільних арабських дій для вирішення поточних проблем, що стоять перед регіоном».

За повідомленням інформаційного агентства Emirates, наслідний принц ОАЕ привітав позицію Єгипту щодо недавніх атак єменських повстанців-хуситів на цивільні об’єкти та об’єкти в ОАЕ. «У регіоні відбуваються стрімкі події та різні виклики, які вимагають від усіх нас зміцнення співпраці та консультацій для підтримки її безпеки та стабільності», — додав він.

Ємен: Вчора ввечері хусити ракетним ударом вразили місто Мааріб. В результаті чого 28 людей були вбиті та поранені, в тому числі 2 жінки та 5 дітей. Прес-служба хуситів поспішили повідомити що ціллю було місце дислокації сил урядової армії Ємену, однак докази з місця події спростовують це ствердження. Напад на мирне місто вже засудили провідні країни світу.

Єгипет: Державний департамент США в принципі погодився продати Єгипту 12 військово-транспортних літаків (C-130 Super Hercules) на суму 2,2 мільярда доларів та оборонні радіолокаційні системи на суму 355 мільйонів доларів.

Агентство США з питань співробітництва в галузі безпеки та оборони заявило, що цей пропонований продаж підтримає зовнішню політику та національну безпеку Сполучених Штатів, допомагаючи підвищити безпеку основного союзника, який не входить до НАТО, і який продовжує залишатися важливим стратегічним партнером на Близькому Сході.

Нагадаю, що Єгипет є другою за величиною американської військової підтримки країною в світі. На першому місті є Ізраїль. Почесне третє місце, з огляду на останні події, зайняла Україна.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року