fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 28 жовтня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Минулий тиждень в Афганістані став кривавішим за останні три місяці

Минулий тиждень в Афганістані став кривавішим за останні три місяці

Дайджест подій на Близькому сході. 9 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 квітня 2021 року

Афганська армія звільнила від талібів цілий район в Кандагарі

Афганська армія звільнила від талібів цілий район в Кандагарі

ХТШ, або хто такий Абу Мохаммад аль-Джолані в Сирії

ХТШ, або хто такий Абу Мохаммад аль-Джолані в Сирії

Дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2021 року

США звернулися з пропозицією до «Талібану» про перенесення дати виходу військ.

США звернулися з пропозицією до «Талібану» про перенесення дати виходу військ.

Дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2021 року

Росія не в змозі зупинити відновлення ІДІЛ в Сирії

Росія не в змозі зупинити відновлення ІДІЛ в Сирії

Дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 жовтня 2020 року

Близький Схід Іран Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

В Ідлібі артилерійська активність продовжується. ІДІЛ вдарила по асаду з іншого напрямку. Лівія нагадала москві про двох утримуваних російських шпигунів. Ердоган виступив з промовою про путіна, Карабах, Сирію, РПК, Францію. Іран продовжує збагачення урану – МАГАТЕ.

Сирія: Після майже доби активних обстрілів з боку повстанців, як відповідь на бомбардування навчального табору «Файлак аш-Шам», настала черга асадитів показувати на що вони здатні. І як завжди цілями цих вояк стали мирні поселення вільного Ідлібу.

Основні удари припали на центр міста Аріха на півдні Ідлібу. Тут асадівські терористи навмисне знищили штаб рятувальне-гуманітарної організації «Білі Шоломи», яка фінансується за рахунок міжнародної допомоги та документує факти військових злочинів з боку русо/асадитів.

В результаті обстрілу міста загинули щонайменше 5 його жителів, велика кількість постраждалих. Російські пропагандисти заявляють про точкові удари по «терористам».

Ще асадити жорстко накривають дорогу між селищами Бінніш та Фуа. Де так само під уламки потрапляють місцеві жителі.

Тому повстанці вирішили не відпочивати і знов взялися до зброї. Особливо вдалим було попадання по штабу асадитів в Айн-Кантара. Після влучання будівля загорілася, спостерігалися вторинні підриви боєприпасів.

Бойовики ісламської держави, ще ті креативники. Після активних боїв у східних місцевостях провінцій Хама та Хомс, де скоріш за все асадитам вдалося відтіснити їх в пустелю, вони розпочали атаку з іншого напрямку.

Повідомляють, що загони ІДІЛ розпочали напад на місця дислокацій іранських найманців та сил, пов’язаних з режимом асада, в сільській місцевості провінції Дейр-Ез-Зор на сході Сирії.

Атакуючи групи іділівців досягли околиць військового аеропорту Аль-Хамдан, що поруч з містом Альбукамал на сході провінції. Місцеві кажуть, що бойовикам ісламської держави вдалося пошкодити/знищити засоби ППО іранських найманців в аеропорту, наголошуючи, що ІДІЛ використав для цього під час атаки 57 мм гармати.

Серед іранських найманців, суттєві втрати – понад 16 загиблих (6 з них афганців з бригади “Фатеміюн”) і ще багато поранених.

Як бачимо, Ісламська держава посилила атаки на режим асада та іранські сили з початку жовтня в пустельних районах провінцій Хомс, Дейр-Ез-Зор та Хама. І незважаючи на безпосередню участь російських військових літаків у бомбардуванні сил ІДІЛ, сирійська влада не може досягти успіху у запобіганні продовження атак.

У східній сільській місцевості Дейр-Ез-Зор було виявлено масове поховання, в якому знаходилися тіла 26 мирних жителів з сіл Кашкія Абу Хамам та Гаранідж, страчених ІДІЛ під час контролю над цим районом у 2014 році.

Тим часом, на підконтрольних асаду територіях продовольча криза продовжує набирати оберти. Упаковка такого дивного на вигляд і якість хліба (на фото) коштує сьогодні в окупованому місті Хама – 1000 SYR, що становить приблизно 0,5 $. Для порівняння: в Ідлібі упаковка хліба більш високої якості коштує 2 турецькі ліри, і це всього лише чверть долара.

З тим навіть такого хлібу в асадівській Сирії не вистачає. А він на зараз по причині крайнього зубожіння населення є основним харчовим продуктом. Дефіцит хлібу приводить до багатогодинних черг біля пекарень. Щоб гарантовано отримати свою порцію, люди ще з ночі займають чергу. На фото «нічна» черга за хлібом в пекарні ібн Аміда в Дамаску.

Лівія: На тлі нового погіршення російсько-турецьких відносин, русня знов нагадала про своїх двох шпигунів, які утримуються законною владою Лівії. За словами, прес-секретаря мзс немитої манькі захарової: «Контакти з цього питання стали більш активними, но поки рано говорити про якісь результати».

З тим, Bloomberg повідомив, посилаючись на офіційних осіб УНЄ, що угода між Тріполі та москвою про екстрадицію російських шпигунів була укладена минулого тижня. За словами двох офіційних осіб лівійського уряду, утримуваних можуть відправити до рашки протягом декількох днів. Вони говорили на умовах анонімності, тому що угода ще не є публічною.

Проте, з моменту підписання угоди, рашка вже накоїла багато дурні і цікаво буде поспостерігати чи проявить Туреччина в цьому випадку, оглядаючись на обставини, «добру волю» чи все ж таки покаже свинособакам фігуру з трьох пальців?

Туреччина: Туреччина сповнена рішучості забезпечити довгострокове припинення вогню в сирійському Ідлібі і вживає необхідні військові заходи для підтримання миру «на місцях». Про це заявив постійний представник Туреччини при Організації Об’єднаних Націй (ООН) Ферідун Сінірліоглу.

«Слід уникати порушень режиму припинення вогню і провокаційних дій, які завдадуть шкоди відносному затишшю», – сказав Сінірліоглу, виступаючи по відеозв’язку на засіданні Ради Безпеки ООН по Сирії.

Сьогодні під час свого виступу на засіданні парламентської фракції правлячої Партії справедливості і розвитку президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прокоментував основні події навколо та зробив декілька важливих заяв (а заяви турецького лідера не розбігаються з діями).

Про останню розмову з кремлівським щуром: «Я закликав спільно (з рашкою) вирішити конфлікт на Кавказі. Мала місце позитивна розмова і я окреслив «червоної лінії» для Анкари». (Коротше, ху@лу вказали на його місце).

Щодо Сирії. Президент Ердоган: «Якщо терористи в Сирії не будуть відведені від кордонів Туреччини, Анкара перейде до рішучих дій. Туреччина має достатній потенціал для зачистки від терористів всій території Сирії».

Щодо терористів РПК. Президент Ердоган: «За підтвердженими даними розвідслужб, що в окупованому Карабасі на стороні Вірменії воюють 2 тис. Терористів PПK. Їм платять по $600».

Щодо останніх провокацій русні в Сирії. Президент Ердоган: «Удар вкс рф по навчальному центру сирійської опозиції в Ідлібі – показник небажання до миру в регіоні».

Щодо політичної кризи зі Францією. Президент Туреччини: «Тероризм не має нічого спільного з ісламом. Терористи не можуть бути мусульманами, а мусульмани – терористами. Пропаганда ненависті до Ісламу та Туреччини не має нічого спільного зі свободою слова. Популісти і радикали котять Європу назад в первісний період».

Тим часом в самій Франції, під прикриттям свободи слова, влада та обрані журналісти продовжують відволікати французьких громадян від внутрішніх проблем боротьбою з ісламським радикалізмом. Часто скочуючись до низькопробних жартів з вигаданою реальності. На фото карикатура на президента Туреччини зі свіжого Charlie Hebdo, з написом фр.: «Ердоган. В особистому житті він дуже кумедний!».

У провінції Діярбакир на південному сході Туреччини розпочався 14-й етап антитерористичної операції «Блискавка» (Yıldırım), повідомляє в середу МВС Туреччини. В операції бере участь 1 451 співробітник сил правопорядку. В цілому в рамках етапів антитерористичних операцій «Блискавка», що тривають з 13 липня 2020 року, нейтралізовані 137 бойовиків РПК, затримані 74 пособників терористів.

Іран: У вівторок, 26 жовтня, інспектори Міжнародного агентства атомної енергії ООН підтвердили, що Іран розпочав будівництво нової підземної станції збору центрифуг «в самому серці гір Натанзі», після вибуху попередньої станції.

 

Попередня станція, була знищена 2 липня ц.р. – за версією Тегерану в результаті диверсійної атаки. Про таке агентству Associated Press повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Таким чином, за повідомленням агентства, влада Ірану має намір і надалі продовжувати роботи по збагаченню урану. “Вони почали, – сказав Гроссі, – але вона (будівля) ще не завершена. Це довгий процес”. Інших деталей він не повідомив, заявивши, що це “секретна інформація”.

Саудівська Аравія: Арабська коаліція звітувала про відбиття чергової атаки дронів випущених з боку хуситів в сторону Королівства. Як повідомляють, що всі (декілька) БПЛА камікадзе були знищенні силами ППО Саудівської Аравії.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Іран Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Минулий тиждень в Афганістані став кривавішим за останні три місяці

Минулий тиждень в Афганістані став кривавішим за останні три місяці

Дайджест подій на Близькому сході. 9 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 квітня 2021 року

Афганська армія звільнила від талібів цілий район в Кандагарі

Афганська армія звільнила від талібів цілий район в Кандагарі

ХТШ, або хто такий Абу Мохаммад аль-Джолані в Сирії

ХТШ, або хто такий Абу Мохаммад аль-Джолані в Сирії

Дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2021 року

США звернулися з пропозицією до «Талібану» про перенесення дати виходу військ.

США звернулися з пропозицією до «Талібану» про перенесення дати виходу військ.

Дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2021 року

Росія не в змозі зупинити відновлення ІДІЛ в Сирії

Росія не в змозі зупинити відновлення ІДІЛ в Сирії

Дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2021 року