fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Близький Схід Сирія

Єдність НАТО. США шукають шляхи руху до порозуміння з Іраном. Російська дипломатія зазнала фіаско в Тегерані. Ізраїль готується продемонструвати експериментальну лазерну зброю.

Туреччина: Туреччина поставила крапку в питанні членства Фінляндії та Швеції в НАТО, Спільний меморандум за підсумками переговорів у Мадриді підписаний чотирма сторонами і поклав край спекуляціям, що нібито Анкара діє в інтересах москви, гальмуючи розширення Альянсу. Агов де ті аналітики, які кормляться в промосковських смітниках і навалювали лайна на цю тему?

З тим, за лаштунками радісних повідомлень, залишилися важливе питання – виконання умов меморандуму. І тут м’яч поки залишається на стороні Фінляндії та Швеції. Тому показовим стане задоволення запиту про екстрадицію 12 осіб із Фінляндії та 21 людини зі Швеції, які мають відношення або причетні до діяльності РПК та FETÖ Гюлена, яку в Туреччині також вважають терористичною організацією.

Міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг вже публічно оголосив про вимогу видачі терористів Туреччини. Особисто в мене якихось сумнівів в реалізації цієї вимоги немає, хоча в Фінляндії та Швеції будуть намагатися діяти обережно. Час потурання терористам та загравання з ліваками, які з радістю виконують роль «корисних ідіотів», закінчується.

В цілому ж, ситуація розвивається в позитивному ключі для нас. На саміті НАТО, який зараз відбувається в Мадриді, ху@лу все ж таки вдалося випередити Китай у змаганні головного ворога Цивілізованого світу. Єдність НАТО міцна, як ніколи. Союзники повни рішучості.

Сирія: Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила піти на більш широкі поступки Ірану для того, щоб стимулювати переговорний процес щодо відновлення ядерної угоди (Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), який загальмував цієї весни.

Джерела 12-го каналу ізраїльського телебачення повідомили про готовність Вашингтону дати зелене світло на те, щоб іранські нафтоналивні танкери займалися транспортуванням сировини до Сирії. За словами інсайдерів, важливим елементом домовленостей стане готовність Ізраїлю не перешкоджати транзиту палива.

Ізраїль готовий буде піти на такий крок за умови тотальної гарантії контролю за ситуацією у сфері безпеки, а іранська сторона, у свою чергу, забезпечить прозорість самої схеми. Щоб відкритим коридором не можна було переправляти зброю та інші військові ресурси в Сирію.

Вимушена поступливість Ізраїлю викликана тим, що навіть погане рішення може мати шанс на успіх, в той час як відсутність будь-якого веде прямо до війни з Іраном. Поки значну опозицію такому сценарію представляють високопоставлені члени Моссад, зокрема директор розвідувальної агенції Девід Барнеа. На думку спецслужбістів, це лише дасть лише можливість відстрочити отримання Іраном ядерної зброї і в кінцевому варіанті все рівно приведе до війни.

Іншим аспектом такого рішення є те, що від такого навіть вибіркового зняття санкцій прямим бенефіціаром стає асад та його режим. Збільшення надходжень вуглеводнів до підконтрольної йому частини Сирії допоможе вирішити багато соціальних проблем, які загострилися в результат блокади, та збільшити надходження до бюджету.

Не думаю, що у Вашингтоні пішли на вирішення однієї проблеми за рахунок створення іншої. Скоріш за все існує більш об’ємний план, який має забезпечити вирішення іранської проблеми комплексно, разом з Сирією і він буде реалізовуватися поступово. США раніше вже демонстрували готовність жертвувати інтересами та амбіціями на користь здорового глузду (як в Афганістані). І зараз це схоже на подібну історію, коли Вашингтон намагається якомога скоріше виграти війну, яка вже йде в Україні і не допустити/відстрочити іншу війну з Іраном.

Іран: Поки не маю підтверджень по факту, але відсутність повідомлень свідчить, що рашці нічого не вдалося добитися від Ірану, під час останньої подорожі лаврова до Тегерану. Неперевершене зухвальство, яке не відповідає практичній суті, помножене на бажання домінувати, а не шукати партнерів в решті решт зіграло з очільниками кремля злий жарт.

Всі дипломатичні потуги московії йдуть прахом, а найближчі «союзники» повертаються спиною. Так, цей міжнародно-дипломатичний колапс має відсторонено кумулятивний ефект, який прямо зараз не впливає на кількість випущених по нам ракет. Однак, бірка країни-вигнанця з якою не бажають стояти поруч навіть інші країни-вигнанці міцно тримається на лобі ху@ла.

І хоча в тому ж Ірані, не занадто переймаються емпатією до українців, узагальнену оцінку російській дипломатії дають з оцієї фотографії манькі захарової в іранському МЗС. Під порівняння потрапив одяг відомої пропагандистки, яка намагається дотримуватися дрес-коду в Ісламській республіці, який був визнаний таким же брехливим, як і вся русня.

Ізраїль: Очікується, що ізраїльські офіційні особи продемонструють експериментальну лазерну систему протиповітряної оборони для президента Байдена під час його візиту на Близький Схід наступного місяця, розповідає Wall Street Journal.

В такий спосіб Ізраїль бажає заручитися підтримкою США для проекту, який буде щитом для Єврейської держави та її арабських сусідів від будь-яких іранських атак. Відома як Iron Beam, лазерна оборонна система нещодавно продемонструвала нові перспективи в її здатності знищувати безпілотники, ракети та мінометні постріли. Такі новини підживлюють оптимізм в Ізраїлі, що проект нарешті зможе забезпечити країні новий, вищий рівень захисту.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт каже, що ця система потенційно може змінити гру в її обороні від іранських союзників, таких як «Хезболла» в Лівані та ХАМАС в Газі. «Це може здатися науковою фантастикою, але це реально», — сказав пан Беннетт у квітні, опублікувавши відео, що демонструє успішні випробування системи Iron Beam.

«Це зміна гри»: Ден Шапіро, колишній посол США в Ізраїлі, а тепер видатний співробітник вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council, сказав, що візит Байдена стане шансом для президента уважно ознайомитися з Iron Beam, щоб побачити, чи повинні США фінансувати експериментальний проект, як це було з минулими проектами.

Міністр оборони Бенні Ганц у середу заявив, що Іран та його союзник ліванська «Хезболла» нещодавно спробували кібератаку проти миротворчих сил ООН, що розташовані на півдні Лівану. Метою атаки було викрасти інформацію про діяльність миротворчого підрозділу у цьому районі.

«Лідером глобального, звичайного тероризму є Іран. Це стосується і кібертероризму», – сказав Ганц на конференції Cyber Week у Тель-Авіві. «Іран працює через проксі, як-от «Хезболла», у всіх вимірах, включаючи кібер. «Сьогодні я можу розкрити недавню зловмисну діяльність іранських установ безпеки у співпраці з Хезболлою: спробу зірвати операції UNIFIL (тимчасових сил ООН у Лівані), – сказав Ганц.

Під час конференції Cyber Week вперше публічно виступив старший офіцер підрозділу 8200 та заступник командира елітного кіберпідрозділу полковник «У». Він сказав, що понад 70% особового складу підрозділу мають вік до 23 років. «У нас щодня нові виклики. Коли ми досягаємо успіху, ми рятуємо життя. Коли ми зазнаємо невдачі, це стає великою проблемою для нашої нації».

«Ми тут, і ми готові співпрацювати. Більшість з того, що ми робимо, має залишатися в цілковитій таємниці, але деякі аспекти того, як ми це робимо, можна і потрібно обговорювати», – додав він.

ОАЕ: Ізраїль розмістить військові радари виявлення літаків та дронів в Об’єднаних Арабських Еміратах. Таким чином Ізраїль почне вибудовувати спільну із США та арабськими країнами оборону, націлену проти потенційної агресії Ірану.

Греція: Wall Street Journal: влада США зупинила нафтовий танкер Daytona, що прямував з рф у Новий Орлеан (Луїзіана), який належить грецькій компанії TMS Tankers Ltd і був зафрахтований швейцарсько-голландською компанією-нафтотрейдером Vitol. Він перевозив мазут та вакуумний газойль. Нагадаю, що комерційний флот Греції є найпоширенішим засобом за допомогою якого, московія обходить міжнародні санкції.

___________________________

Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

Ставай патроном на Patreon

Будь спонсором на Youtube

___________________________

Приймаємо донати:

PayPal - [email protected]

Приватбанк 4149 6293 1808 2567

monobank 4441 1144 4179 6255

________________________

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube

Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 серпня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 липня 2022 року