Дайджест подій на Близькому сході. 29 серпня 2020 року
В Лівії тимчасово відсторонений очільник МВС. Греція-Туреччина конфлікт наростає. РБ ООН зменшив чисельність миротворців в Лівані. В Сирії скоєний зухвалий напад на турецьку базу. США обіцяють повернути всі санкції проти Ірану 20 вересня.
Лівія: Прем’єр-міністр визнаного ООН Уряду Національної Єдності/Згоди Файез аль-Саррадж тимчасово відсторонив від посади голову МВС країни Фетхи Башагу. Про це повідомляє прес-служба Президентського ради УНЄ Лівії. Згідно з рішенням глави уряду, Башага повинен дочекатися завершення розслідування на предмет забезпечення безпеки прав учасників акцій в Тріполі і ряді інших міст країни. Тимчасове виконання обов’язків глави МВС доручено заступнику голови відомства Халіду Ахмеду Ет-Тіджані Мазіну.
У ряді міст Лівії раніше пройшли акції протесту проти погіршення умов життя в країні на тлі блокади нафтових об’єктів з боку найманців Халіфи Хафтара. В ході акцій протесту вогнепальне поранення отримав один з учасників протесту. Глава УНЄ назвав застосування зброї проти демонстрантів «підступами прихильників Хафтара» і пообіцяв всебічно розслідувати інцидент. США підтримали лівійський уряд у додержані верховенства права під час розслідування.
Греція: 6 грецьких винищувачів F 16 вилетіли з Криту та спробували наблизитися до району Navtex в Середземному морі де знаходяться турецькі дослідні кораблі. В результаті 8 турецьких винищувачів F 16 перехопили греків і змусили їх відступити.
Туреччина:
Ліван: В південному Бейруті відбулися поховання двох ліванських сунітів, що загинули вчора під час сутичок з бойовиками «Хезболла», які ті і спровокували. Як бачимо вибухонебезпечна суміш ліванського суспільства може вибухнути катастрофою в любий момент.
Радбез продовжив мандат миротворчих сил ООН (ЗСООНЛ) в Лівані на рік, однак прийняв рішення про скорочення чисельності блакитних шоломів. Відповідно до рішення РБ ООН чисельність миротворців на півдні Лівану скоротиться з 15 до 13 тисяч.
В останні роки США та Ізраїль звинувачували ЗСООНЛ у невиконанні миротворчої місії щодо угруповання «Хезболла» і Вашингтон виказував свою стурбованість зростанням впливу цього терористичного угруповання в регіоні, заявляючи, що виділяє надто багато коштів на миротворців в Лівані.
Пропозиції американців про розширення повноважень миротворців, на чому наполягав і Ізраїль, прийняті не були. Навряд чи таке рішення СБ ООН додасть миру в регіоні. Миротворці ООН були введені в Ліван в 1978 році після виведення ізраїльських військ з півдня цієї країни.
Сирія: Сьогодні вночі стався напад на турецький опорник в районі н.п. Салат-Аз-Заур, що на трасі М4 східніше міста Джиср аш-Шугур. З початку невпізнаний автомобіль «Hyundai Santa Fe» намагався дістатися місця розташування турецьких солдат, але був своєчасно помічений і знищений пострілом з гранатомета.
Поцілення автівки спричинило детонацію вибухівки, яку та перевозила. Внаслідок сильного вибуху легкі поранення отримали два турецьких військових, які були евакуйовані автотранспортом.
Після чого, група нападників розпочала хаотичний обстріл турецьких позицій. В результаті стрілянини загинули два бійця протурецького угруповання “Файлак аш-Шам”. Турки підняли в повітря ударні БПЛА та гелікоптери, дислоковані на опорнику бійці розпочали зачистку місцевості. А з Джиср аш-Шугура висунулося підкріплення.
Повідомляють про напад на колону сирійської армії на дорозі Хумейма – станція Т3 на сході провінції Хомс. СВП спрацював під автобусом який перевозив асадитів зі складу 11-ї дивізії САА на шляху до міста Пальміра. В результаті вибуху, як мінімум 4 асадитів загинули, ще 12 отримали поранення.
Примітне, що напад стався відразу після оголошення московитами «надцятої перемоги» над осередками ІДЛІ у цьому регіоні, після проведення картельної операції в сирійській «білій пустелі» на знищення свого генерала.
Іран: «США ініціювали 30-денний процес відновлення практично всіх санкцій ООН проти Ірану після того, як Рада Безпеки не підтримала свою місію з підтримання міжнародного миру та безпеки. Ці санкції почнуть діяти опівночі за Гринвічем 20 вересня », – написав Помпео у своєму Twitter.
Цей твіт з’явився після того, як у п’ятницю 13 членів ради висловили свою протидію заявці США повернутися до процесу повернення всіх санкцій ООН проти Ірану. Основним запереченням нових санкцій стало самостійне припинення участі США в ядерній угоді між Іраном та світовими державами два роки тому.
“Рада Безпеки вносить резолюцію про продовження пом’якшення санкцій, і США будуть проти цього. Якщо резолюція не буде введена, санкції проти Ірану все одно повернуться 20 вересня. Так працює РБ ООН 2231.” That’s how works.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.