fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 29 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Турецькі банки відмовляються від російських платіжних систем. Іран створив власний аналог Google. Різка реакція США та союзників на обстріл КВІР Іракського Курдистану. Ізраїль буде використовувати точкові операції з повітря проти терористів на Західному березі.

Туреччина: Повідомляється, що турецькі державні банки планують відмовитися від використання російської платіжної системи «Мир», щоб не потрапити під вторинні санкції США. Три державні банки Turkiye Halk Bankasi AS, TC Ziraat Bankasi AS та Turkiye Vakiflar Bankasi з 27 вересня відмовилися від обробки платежів, повідомив агентству Bloomberg високопоставлений турецький чиновник, попросивши не називати його імені.

Приватні банки Turkiye Is Bankasi AS та Denizbank AS призупинили участь у програмі “Мир” ще минулого тижня. Ці події пов’язують з візитом президента Ердогана на 77-у ГА ООН у Нью-Йорку і зустрічами з американськими високопосадовцями, які він там провів. А враховуючи, виліт турецької парламентської делегації до США з метою лобіювання питання продажу Туреччині F-16, можна припустити, що це є складовими однієї великої гри.

Офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калин в інтерв’ю турецькому телеканалу NTV, щодо відносин з Єврейською державою: «Процес нормалізації відносин з Ізраїлем важливий як з погляду палестинського питання та близькосхідного регіону, так і для двосторонніх відносин. Енергетичне співробітництво Туреччини та Ізраїлю посилить енергобезпеку двох держав, і на нього є серйозний запит з боку Європи».

Іран: Хакерська група Anonymous каже, що отримала документи від Національного банку Ірану, які показують, що Ісламська Республіка «відмила» величезну суму грошей через корупціонерів у Європі, і незабаром планує оприлюднити їх. Вилучені документи будуть передані органам, які займаються боротьбою з відмиванням грошей.

«Іран створив власні версії Google, Instagram, WhatsApp тощо, щоб переконатися в лояльності їх вмісту. Однак статистика з власних магазинів-додатків Ірану показує, що лише кілька мільйонів людей у країні з населенням близько 85 мільйонів завантажили їх», – NY Times.

«В одному світі уряд контролював усе, і людям завжди доводилося приховувати те, що вони думають, чого хочуть, що їм подобається, чим вони насолоджуються у своєму реальному житті», — сказав Мохаммад Мосаед, іранський журналіст-розслідувач, якого двічі заарештовували за розміщення вмісту в Інтернеті, який уряд вважає небажаним. «Але в Інтернеті люди мали можливість сказати, що вони хочуть, показати, ким вони є насправді», — сказав він. «І це спричинило конфлікт між двома світами».

«Іранці також бачать, як живе решта світу, і теж хочуть цього», — сказала Холлі Даґрес, ірано-американський старший науковий співробітник Атлантичної ради, яка написала звіт про використання іранцями соціальних мереж. «Але що важливіше, це єдиний спосіб, щоб їхні голоси були почуті».

Президент Ібрагім Раїсі, консервативний священнослужитель, обраний минулого року, зробив пріоритетом дотримання законів про носіння хіджабу. У серпні його уряд оприлюднив суворіші закони про носіння хіджабу, а американські чиновники та правозахисні організації, які спостерігають за Іраном, заявили, що цього літа помітили сплеск арештів жінок за порушення нових правил. Прихильники правил носіння хіджабу назвали їх «останньою позицією» Ірану щодо суворої ісламської моралі. А їх противники вимагають скасування «поліції моралі».

Білі фургони «поліції моралі» стали звичними та страшними місцями по всій країні. Працівники «поліції моралі» часто проводять облави в місцях скупчення людей і за межами станцій метро Тегерану, під час яких затримують жінок і ув’язнюють їх до Возара, сірої двоповерхової в’язниці. Там, за словами жінок, опитаних The Wall Street Journal, офіцери поліції часто роздягають затриманих жінок і садять їх у камери. У тій самій будівлі тримають чоловіків за порушення законів проти вживання алкоголю та проституції.

Серед затриманих була Азам Джанграві, яка під час протестів зняла вуаль. Вона сказала, що поліція заарештувала її і кинула до одиночної камери у Возарі на чотири дні. Азам розповіла, що суддя, який допитував її, назвав її повією, позбавив її водійських прав і погрожував позбавити її доньку опіки. У 2018 році Азам Джанграві вирішила втекти до Туреччини зі своєю восьмирічною дочкою, а пізніше переїхала до Канади. «Мені було страшно, я була зламана», — сказала вона.

У Тегерані протестувальники кажуть, що хочуть не лише скасування закону про носіння хіджабу. Вони скандували смерть верховному лідеру – аятоллі Алі Хаменеї та крах самої Ісламської Республіки. «Проблема в системі», — сказала одна жінка, яку затримала «поліція моралі», 45-річна домогосподарка. «Вся система має бути ліквідована». До слова, Іран є членом Комісії ООН з прав жінок.

«Дводенні розмови з Мохаммадом Есламі, віце-президентом і керівником Організації з атомної енергії Ірану щодо нашого відновлення співпраці для з’ясування невирішених питань гарантій. Попереду у нас багато роботи» , – повідомив у своєму твіті Рафаель Маріано Гроссі, директор МАГАТЕ. З цього випливає, що два дні зустрічей привели будь до чого, крім конкретних строків або результатів.

В тім в уряду Ірану вистачає і інших проблем. Так, офіційні особи з числа військових бадьоро відрапортовали, що вчора нанесли ударів за допомогою БПЛА-камікадзе та високоточних боєприпасів по базах терористів РПК в Іраку. Йшлося про використання 73 боєприпасів по 42 цілях в іракських провінціях Сулейманія та Ербіль.

Ірак: Однак, як виявилося насправді, були вражені цілі не тільки і не стільки РПК, як місця розташування Партії свободи Курдистану (PAK), про що я повідомляв вчора – PAK є партнером правлячої партії Іракського Курдистану – Демократичної партії Курдистану (KDP). А при ударах були жертви не лише серед озброєного крила PAK. З загальної кількості загиблих (9 людей) є лише згадка про одного лідера озброєного крила PAK, в той час як решта загиблих та 32 поранених є здебільшого цивільними мирними жителями.

Так, жертвами цього злочину стали Рейхана та її щойно народжений син Ваньяр. Мати, в наслідок обстрілу, отримала поранення несумісні з життям, проте лікарі намагалися врятувати дитину. Дитина не прожила і 24 години.

Іншою гучною жертвою став громадянин США іранського походження на ім’я Омар Махмудзаде. І хоча офіційні особи США поки не підтвердили загибель свого громадянина, загальна реакція на обстріл є доволі рікою.

Першими на неспровоковану атаку Корпусу вартових Ісламської революції в Іраку відреагували в CENTCOM і випустили відповідну заяву в якій засуджується ця атака. Також в заяві повідомляється, що приблизно о 14.10 за місцевим часом вчора війська США збили іранський БПЛА Mojer-6, який прямував у напрямку Ербілю і загрожував силам CENTCOM.

Наступним виступив Держдеп. В заяві радника з національної безпеки Джейка Саллівана щодо ракетних і безпілотних атак Ірану йдеться про суворе засудження самої атаки, і згадується про роль Ірану в постачанні безпілотників немитій для війни в Україні, і міститься обіцянка нових «санкцій та вжити інших заходів які зупинять дестабілізуючу діяльність Ірану на Близькому Сході».

А «дестабілізуючої ролі Ірану» хоч греблю гати. Тому, бо обстріл в Курдистані трохи затьмарив собою черговий обстріл з використанням 3-х 107мм ракет «Зеленої Зони» Багдаду. Як правило за такими обстрілами стояли проіранські збройні угруповання в Іраку. Тому загальний контекст «інших заходів» про які мовляв Салліван, трохи роз’яснює впливовий сенатор-демократ, голова Комітету із закордонних справ Сенату США Боб Менендез.

«Я не думаю, що США готові до (падіння Ісламської Республіки). Я сподіваюся, що ми будемо готові, і ми враховуємо інші непередбачені обставини та нашу участь, тому що ми програли в «Зеленій революції» (2009), ми повинні бути готовим перемогти зараз”, – сказав сенатор Менендез.

Саудівська Аравія: Саудівська Аравія засудила напади Ірану на Іракський Курдистан, закликавши міжнародне співтовариство «вистояти проти порушення Іраном міжнародних законів».

Ізраїль: 13-й канал ІТБ: начальник Генштабу дозволив застосовувати в Юдеї та Самарії тактику “точкових ліквідацій” з повітря. Юдея та Самарія або Західний берег річки Йордан зараз є самими «гарячими точками» арабо-ізраїльського протистояння.

Міністерство охорони здоров’я Палестини зафіксувало загиблих чотирьох і 44 поранених під час останнього ізраїльського рейду в місті Дженін проти осіб, які підозрювалися у попередніх нападах на громадян Ізраїлю. Терористи чинили запеклий опір і операція була визнана AFP «найжорстокішою з усіх, які проводила окупаційна армія з початку року».

Обережно відео 21+

Лівія: Прем’єр-міністр Лівії Абдельхамід Дбейба прийняв у своєму офісі в Тріполі старшого радника з питань оборони Великобританії на Близькому Сході та Північній Африці маршала Мартіна «Семмі» Семпсона та обговорив з ним співпрацю в сферах оборони, включаючи навчальні програми та обмін досвідом.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року