fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Близький Схід Сирія

Між Анкарою та Лондоном домінують здоровий глузд і стратегічна перспектива. Русня завдала нових ударів на півночі Сирії. СДС то відмовилися від співпраці з США, але не на довго. Іран звернувся до московії за допомогою у придушенні протестів.

Туреччина: Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком. Про це повідомляє Управління зв’язків Адміністрації президента Туреччини. Обговорено кроки щодо подальшого розвитку двосторонніх зв’язків, насамперед у сфері торгівлі та оборонпрому.

Президент Ердоган висловив сподівання, що у відносинах двох союзників по НАТО Анкари та Лондона продовжать домінувати здоровий глузд і стратегічна перспектива. Лідери також торкнулися регіональної проблематики. Турецький лідер підкреслив, що якнайшвидше відновлення ґрунту для переговорів між росією та Україною відповідало б інтересам усіх сторін.

Швеція екстрадувала до Туреччини першого засудженого за членство у «Робітничій Партії Курдистану». Таким чином Швеція зробила конкретний крок щодо виконання підписаного з Туреччиною меморандуму про членство в NATO, що передбачає видачу осіб, причетних до терористичної діяльності.

Сирія: Російські військові літаки ввечері в п’ятницю завдали авіаударів по околицях міст Афрін та Мареа на півночі Алеппо. Русня до того чотири дні поспіль проводила демонстраційні польоти в цьому районі і нарешті наважилася завдавати ударів по землях, які перебувають в зоні турецької операції «Оливкова гілка» під контролем протурецької СНА з березня 2018 року. Явний крок на підвищення ставок, враховуючи те, що русня також провела спільне патрулювання з асадитами в районі Таль-Ріфаату, який зазнає періодичних ударів з боку турків.

В цілому ситуація між сирійським режимом, Ердоганом та ху@лом закручується по детективному сценарію. Турецький лідер кидав обнадійливі натяки сирійському диктатору про покращення відносин. “У політиці не може бути образи”, – сказав він під час телевізійної дискусії на минулих вихідних. «Зустріч може відбутися в недалекому майбутньому». «Путін повільно це готує». «Це буде початок великих змін у Сирії, і це дуже позитивно вплине на Туреччину», – наводить слова Ердогана Reuters. Хоча ці заяви можна також віднести до спроби локалізувати підтримку асадом РПК, що б досягти більш легкою перемоги на полі бою.

Асад у свою чергу заявив, що не проти покращення, але чекає від турків «конкретних кроків, а не лише заяв». Але з кроками виходить не дуже, тому підтримка режимом курдських комуністів лише посилюється. А ще, в асада почали активно звинувачувати Туреччину в підтримці ІДІЛ і зажадали відвоювати турецьку провінцію Хатай. Тому сирійських режим скоріш за все прийняв остаточне рішення витрутися у війну з гарантованим програшем. Тож нехай.

Русня зі свого боку після невдалих спроб відмовити все менше підконтрольного диктатора від авантюри «заруби» з турками вирішили все ж надати підтримку, яка їм самим необхідна враховуючи війну в Україні. Рішення московії є вимушеною і крайньою мірою, однак, інших шансів втримати сирійський режим, який потерпає від хронічних криз не можна. Тим більше, що сирійський режим чинить опір спробам кремля організувати зустріч на вищому рівні. Режим ставить умовами такої зустрічі відмову від підтримки СНА, та вихід турецьких військ з сирійської території. Зрозуміла але нездійсненна мрія. Час коли русня повністю втратить свій вплив на Близькому Сході все ближче.

Окремого аналізу заслуговують курдські комуністи з РПК, які вже починають видихати у пошуках нових сценаріїв гри під назвою «рятуйте нас від турків». Лише вчора, у п’ятницю по обіді, функціонери СДС заявили що повністю припиняють співпрацю з Міжнародної коаліцією по боротьбі з ІДІЛ на чолі з США та “призупиняють всі партнерські операції” в регіоні.

Однак, цей шантаж вже дістав американців і відбулося щось, що змусило СДС через пару годин змінити свою думку. Махмуд Берксведан, член Генерального командування СДС, сказав, що СДС і Міжнародна коаліція під проводом США відновлять завтра свої операції проти ІДІЛ. Берксведан заявив, що їхні війська були змушені припинити операції через нещодавні напади Туреччини на регіон. «Турки завдали прямих ударів по наших силах, які співпрацюють з Міжнародною коаліцією, на спільній військовій базі в Хасаці та всередині табору Аль-Хол. У результаті чого багато наших бійців загинули мученицькою смертю», – додав Берксведан.

Проте відомо, що турки не завдавали ударів по табору в якому утримуються близько 60 тис. людей пов’язаний з ІДІЛ (жінки та діти бойовиків). А ось, як охорона Аль-Хол опинилися на лінії зіткнення з протурецькими силами функціонер СДС не пояснює.Сам найбільший табір, як і десяток решти по менше не входять в зону турецьких операційних планів.

Хай там, як але сьогодні відбулося спільне патрулювання американців з СДС, яке мало не лише виховний характер для де кого хто утримується за кошти американських платників податків, а й демонстраційний, оскільки очікується що під час боїв між турками та РПК, сплячи осередки ІДІЛ спробують визволити частину своїх. В мережі оприлюднені фото присяги бойовикві новому лідеру організації.

Патрулювання відбулося на схід від міста Камишли в складі оперативної групи операції «Внутрішня рішучість» і стало частиною навчань, які проводилися американцями в районі бази поблизу газового родовища «Коніко» в провінції Дейр-Ез-Зор. У районах Дейр-Ез-Зору було проведено два патрулі Міжнародної коаліції разом з СДС, перший — у місті Аль-Тайяна, а другий — у місті Аль-Басіра на сході країни. В ході навчань відбулося десантування парашутним способом, прольоти бойових гелікоптерів, роботу важкої техніки.

Іран: Згідно з повідомленнями, отриманими Iran International, Іран офіційно звернувся до росії з проханням допомогти йому придушити народне повстання шляхом продажу транспортних засобів і обладнання для боротьби з масовими заворушеннями та відправлення російських радників, оскільки іранський режим не може впоратися і готується до довготривалої конфронтації з протестувальниками.

Дефіцит техніки для розгону протестів доповнюється браком живої сили. Повідомляють, що командири КВІР на місцях звернулися близько до 1000 відставників з пропозицією повернутися на службу, щоб допомогти придушити народне повстання, але погодилися лише 300.

Ще один відомий сунітський священнослужитель Молаві Абдол Хамід Ісмаїлзахі, широко відомого в Ірані як Молаві Абдол Гамід висловився на підтримку протестів в Ірані, правлять яким шиїти. В Ірані небагато громадських діячів, які мають сміливість кинути виклик владі в Тегерані, але Молаві Абдол Гамід є серед них. Його дедалі сміливіші заклики до підзвітності та політичного діалогу активізували протестувальників у Загедані, центрі проживання етнічних белуджів, який довгий час був однією з найбідніших частин країни.

У своїй п’ятничній проповіді він благав уряд надати простір для мирних протестів: «Сідайте зі своїми опонентами, сидіть з критиками», — сказав він. «Шлях критики ніколи не повинен бути перекритий. Тому що той, хто блокує шлях критиці… принесе тиранію».

Раніше, 30 вересня після того, як Молаві Абдол Гамід виголосив свою проповідь, протестувальники вийшли на вулиці, скандуючи «Смерть диктатору», заклик до об’єднання, який почав лунати по всій країні після смерті Магси Аміні. Але того дня, який тепер називають «кривавою п’ятницею», сили безпеки відкрили вогонь по натовпу, убивши щонайменше 66 людей, за даними Amnesty International. Інші правозахисні групи вважають кількість загиблих набагато вищою.

За словами аналітиків та активістів, ці репресії мали на меті звернення до протестувальників, які були переважно етнічними белуджами, а також до Молаві Абдол Хаміда. Але замість того, щоб відступити, священнослужитель негайно зажадав, щоб сили безпеки, відповідальні за вбивства, були притягнуті до відповідальності та щоб влада прислухалася до закликів протестувальників до змін. І він не зупинився: тиждень за тижнем Молаві Абдол Хамід використовував свою п’ятничну проповідь у мечеті Маккі в Загедані, щоб посилити тиск на уряд, хоча він не згадує імені Хаменеї. «Ми загинули, але нікого не вбили», — сказав він у п’ятницю. «І ми не дозволимо нікому вбивати інших. Просто дозвольте говорити, щоб люди могли говорити. Я нічого не хотів від [уряду], я хотів, щоб ті, хто стріляв у людей, були покарані».

Президент США Джо Байден готовий використати військовий варіант, щоб перешкодити Ірану придбати ядерну зброю, якщо санкції та дипломатія зазнають невдачі, повідомив спеціальний посланець Держдепу з Ірану Роберт Маллі. «Ми матимемо санкції, тиск і дипломатію. Якщо нічого з цього не спрацює, президент Байден сказав, що в крайньому випадку він погодиться на військовий варіант, тому що якщо це те, що потрібно, щоб зупинити Іран у придбанні ядерної зброї, то це станеться. Але зараз ми це не плануємо», — сказав Маллі Foreign Policy. Адміністрація Байдена все ще сподівається, що Іран змінить свій поточний шлях, сказав спеціальний посланець.

Ліван: У четвер Сполучені Штати наклали санкції на осіб і компанії за нібито надання фінансових послуг і сприяння закупівлі зброї для «Хезболли», повідомило Міністерство фінансів США. Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів (OFAC) вжило заходів проти двох осіб і двох компаній, що базуються в Лівані, за надання фінансових послуг «Хезболлі», а також додаткової особи, залученої до сприяння закупівлі зброї для угруповання, йдеться в заяві.

Заснована в 1982 році Революційною гвардією Ірану та класифікована Сполученими Штатами та іншими західними країнами як “терористична організація”, «Хезболла» є потужним угрупованням у Лівані завдяки озброєному до зубів ополченцю, яке воювало кілька воєн з Ізраїлем. Вона зміцнилася після приєднання до війни в Сирії в 2012 році на боці диктатора асада.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року