fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Близький Схід Сирія

Український посол в Туреччині спростував причетність ЗСУ до підтримки РПК. Русня розгортає війська на лінії зіткнення з турками в Сирії. США повідомили про ліквідацію чергового ватажка ІДІЛ. В Ірані почали переслідувати сунітських священників.

Туреччина: Представник Туреччини в ООН: «YPG є загрозою нашій національній безпеці. Ми неодноразово попереджали всіх, що YPG є продовженням PПK». «Росія і США не виконали домовленості 2019 року щодо сирійського питання. Ми продовжуватимемо проводити терористичні операції».

Посол України в Туреччині Василь Боднар спростував причетність українських військовослужбовців до скандальної фотографії на прихильність до РПК про що написав у Твіттері. Чудова правильна реакція на спробу посварити нас з союзниками. Не може країна, яка сама стала і продовжує знаходитися під терористичними атаками підтримувати терористів в інших країнах.

Сирія: У вівторок турецька артилерія передала «привітання» в районі їх військового пункту селами Кіштар і Файсал Мілл на півночі провінції Алеппо. Повідомляють, що поруч прилетіло 7 снарядів. Московити не зазнали втрат, а лише зафіксували місця прильотів. Вочевидь, що турки в такий спосіб натякають, що їм треба звідти забиратися.

Але натяк був не сприйнятий, тому сили асадитів продовжили свою розгортання в районах знаходження СДС. Кажуть навіть, про спільну БТГр в складі піхоти від РПК та техніки від сирійської армії, які прибули до Айналь-Араб, у кількості близько 600 людей. Посилення військ відбувається і в районах на північ від Алеппо.

Ба більше, сирійське видання North Press повідомляє, що русня організувала новий військовий пункт у селі Тель-Чічан. Видання з посиланням на місцеві джерела розповідає, що як тільки московити зайшли в село то повісили свої прапори та виставили пости на периметру. Загальна чисельність їх складає 35 військових , чотири гаубиці, чотири тягачі та машини технічної допомоги. . Це перший раз, коли російські війська розгортаються на лініях зіткнення з турецькими силами на півночі Алеппо.

Представник Сирії в ООН звинуватив Анкару в «спонсоруванні» ІДІЛ у Сирії. “Сирія закликає ООН зобов’язати турецький режим припинити свою незаконну військову присутність на сирійській землі”, – заявив сирійський представник під час засідання ООН у вівторок, повідомляє сирійське державне ЗМІ SANA.

Сирійські Народні Збори (однопалатний парламент режиму асада) прийняла заяву про «деокупацію Іскендеруна (турецька провінція Хатай)». В повідомленні палати йдеться, що відновлення “вкраденого” Іскендеруна буде одним із пріоритетів боротьби сирійського народу, що триває доти, доки рано чи пізно його права не будуть повністю відновлені».

У своїй заяві «Народні Збори» вказали, що Туреччини продовжує чинити злочини пов’язані з нападами, жорстокими вбивствами сирійців та наданням всілякої підтримки терористичним угрупованням, а також краде нафту, газ, історичні артефакти і сирійські заводи і рештою смертних гріхів. З чого йде, що асад все ж таки вирішив потягати з турками в Алеппо. Чого дуже не хотілося його кураторам в москві.

Провінція Алеппо, щоб там не казали не входить у сферу інтересів США, і район Таль Ріфаату де так чудово співпрацюють асадити зі структурами РПК, можу бути взятий турками під контроль навіть без чергового «занепокоєння». А ось в кремлі чудово розуміють, що спроби асада втрутитися в розборки турків з курдами, можуть розвернути ескалацію трохи в іншу сторону. Тим більше повстанські угруповання Ідлібу лише вичікують шанс щоб поквитайся за 2019 рік.

А щоб було вже зовсім зрозуміло – Al-Jazeera опублікувало заяву від турецької сторони: «Ми (Туреччина) поінформували москву про наше неприйняття офіційного розгортання сил сирійського режиму в районах СДС і зробили всі необхідні приготування для проведення військової операції. Перший етап військової операції, спрямований на взяття під контроль Таль-Ріфаата, Манбіджа та Айн аль-Араба. Американська сторона висловила своє розуміння наших вимог».

А ось іранці, які також долучилися до підсилення бойовиків РПК на півночі Сирії, висловлюють свою незгоду з діями турків. Міністр закордонних справ Ірану Госейн Амір Абдоллагіан заявив, що спроба Анкари вдатися до врегулювання шляхом воєнних дій на півночі Сирії ще більше ускладнить ситуацію. Але вочевидь іранцям ця вся історія також не до душі.

Русня традиційно продовжує клеїти дурня. «Протягом останніх двох тижнів турецька сторона не бере участі у спільному патрулюванні, не надаючи при цьому мотивованої відмови», – заявив на прес-конференції заступник керівника так званого російського “Центру з примирення ворогуючих сторін у Сирії” генерал-майор олег єгоров. І дійсно чого це?)

Центральне командування США (CENTCOM) оголосило, що Абу Хасана аль-Хашімі аль-Курайші, який став головою ІДІЛ після смерті Абу Ібрагіма аль-Хашімі аль-Курайші, також ліквідований. Безпосередню ліквідацію терористичного ватажка провела Вільна сирійська армія (ВСА) в провінції Дараа в Сирії. ВСА це колишні реформовані американцями сили угруповання Мугаввір ас-Саура, які розміщуються в 55км зоні Ат-Танф.

І хоча, ліквідація Абу Хасана відбулася ще в середині жовтня, американці лише зараз вирішили оприлюднити цю інформацію про успішну роботу партнерів. «CENTCOM і наші партнери залишаються зосередженими на довготривалій поразці ІДІЛ», – йдеться в повідомленні Центрального командування США. Такий собі натяк декому в СДС, що не лише вони можуть виконувати задачі по боротьбі з ІДІЛ.

Медіацентр «Ісламської держави» «Аль-Фуркан» випустив аудіоповідомлення офіційного спікера Абу Умара Аль-Мухаджира, який визнав про смерть лідера організації, а також повідомив про призначення нового. Ним став Абу Хусейн аль-Хуссейні аль-Курейші. Абу Умар закликав прихильників організації у всьому світі присягати на вірність новому лідерові.

Іран: Повідомляють, що результатом візиту прем’єр-міністра Іраку аль-Судані в Іран стала домовленість про спільну боротьбу з «сепаратистками групами» в Іракському Курдистані. Судячи з твітів Хаменеї він покладається цьому на проіранські озброєння угруповання в Іраку під загальною назвою Хашд Аш-Шаббі або Сили народної мобілізації (PMF). Об’єктом цієї «боротьби» стануть місця зосередження та активісти KDPI – Курдської демократичної партії іранського Курдистану.

Єдине, що поки викликає питання, як новий іракський прем’єр збирається виконувати свої обіцянки, враховуючи що KDPI активно співпрацює з правлячою партією Демократична партія Курдистану (KDP або PDK) Курдської регіональної автономії Іраку, головою якої є Масуд Барзані, президент КРАІ. Тому єдине, про що можна бути впевненими, так це що іранські улари по суміжній території Іраку продовжаться.

Складається враження, що іранський режим розширив репресії на сунітських священнослужителів, яких він також звинувачує у підбурення протестів. Так, в місті Мехрістан вбито відомого сунітського імама Каріма Бахши Сепахі. Він був застрелений коли виходив з мечеті після молитви.

А ще, верховний лідер Ірану Алі Хаменеї наказав Вищій раді національної безпеки не заарештовувати високопоставленого сунітського священнослужителя Абдольгаміда за його критику керівництва Ірану, але «ганьбити його» в очах громадськості, повідомляє Iran International з посиланням на звіт опублікований хакерами.

У секретному звіті медіа-підрозділу КВІР цитується вислів верховного лідера Ірану, який заявив, що протести закінчаться нескоро, і критикував невдачі у «медіа-війні» проти протестувальників. «Ми перебуваємо у війні, і одним із інструментів у цій війні є ЗМІ. Чому ми повільні в цьому? Наголосити цим панам (офіцерам служби безпеки) використовувати медіа-інструмент належним чином. Ці речі, заворушення, не закінчаться найближчим часом», – сказав верховний лідер Алі Хаменеї представникам служби безпеки та розвідки, згідно зі звітом.

123-сторінковий документ, копію якого надали Iran International, є одним із документів, отриманих хакерською групою Black Reward. Документ, який містить як чутки, так і витяги з вітчизняних і іноземних перських ЗМІ, був виготовлений в одному екземплярі лише для очей головнокомандувача КВІР Хосейна Саламі.

США продовжать надавати свою підтримку протестам в Ірані через смерть Магси Аміні. Про це в NBC News заявив державний секретар Ентоні Блінкен. Він прокоментував «надзвичайну мужність» жінок в Ірані, які «встали, виступили, відстоювали свої основні права». Він також похвалив чоловічі футбольні команди США та Ірану за їх виступ на Чемпіонаті світу, який став політичною точкою спалаху на тлі протестів після того, як американська команда виграла в іранської команди у вівторок. Блінкен сказав, що США наклали санкції на тих, хто намагався придушити здатність іранського народу говорити, і працювали над тим, щоб іранці мали технології, необхідні для спілкування один з одним.

Іранський суд засудив на смерть ще чотирьох людей. У заяві для преси йдеться, що звинувачені засуджені за зв’язки «із співробітництвом розвідки сіоністського режиму і викрадення людини».

Ізраїль: ЦАГАЛ надсилає повідомлення іранському режиму. В мережі оприлюднені нові відеозаписи спільних військових навчань повітряних сил Ізраїлю та США цього тижня.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4-5 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 лютого 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (вечір)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 січня 2023 року (ранок)

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 січня 2023 року