fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 30 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Кремль провалив переговори з Ердоганом. Сьогодні сьома річниця вторгнення русні в Сирію. Влада Ірану придушує протести і отримала нові санкції. ОАЕ відмовилися допомагати московії обходити санкції.

Туреччина: Вчора відбулася розмова між Реджепом Таїпом Ердоганом та ху@лом. Під час анонсу цього телефонного дзвінка турецький президент заявляв що торкнеться «теми труднощів, пов’язаних із ситуацією в Україні». При цьому він зазначив, що у разі відсутності надзвичайних ситуацій Туреччина, на відміну від багатьох країн, переживе зимовий період без проблем.

Однак після самої бесіди офіційних оголошень за її підсумками не було. Так само не згадав турецький президент про це під час свого виступу на нараді «Економічні перетворення та нові парадигми» у палаці Долмабахче сьогодні у п’ятницю у Стамбулі. Що в принципі може свідчити про провал переговорів саме з боку москви. Попри заяви про готовність до переговорів, в кремлі вперто намагаються підвищити ставки і не визнають власної поразки. На деталі розмови які активно розповсюджують пропагандистські рашистські ресурси прошу не звертати увагу.

Сирія: До речі про тяжіння ху@ла до сакральних дат. Так от, в цей самий день, 30 вересня 2015 року російські окупаційні війська всупереч міжнародному праву увійшли в Сирію і розпочали масовані вбивства мирного населення Сирії, яке було незгодне з правлінням кривавого диктатора асада.

Способи вбивств сирійців руснею були різними від катування і забивання молотом до розстрілів, але найбільших страждань людям завдавали «скрепоносні» вкс. Користуючись повною відсутністю бідь-яких засобів ППО у повстанців русня безкарно, за словами шойгу, здобувала бойовий досвід та випробувала різні види озброєння.

Проте, цінність цього «досвіду» озвучив Міністр Повітряних сил США або Секретар Повітряних сил США Фрэнк Кендалл словами про боротьбу русні за подолання ППО України: «…добре навчений противник зможе зруйнувати те, що українці збудували. Але росіяни явно були добре навчені. Ми очікували, що росіяни будуть кращими, ніж вони є». Тобто, весь безцінний сирійський досвід русні звівся до бомбардування цивільної інфраструктури, що вони зараз і демонструють в Україні.

А щодо слів ху@ла, які воно сказало сьогодні – воно тричі оголошувало про закінчення військової операції в Сирії. Тричі оголошувало про свою перемогу і досягнення військових цілей. Тричі оголошувало про вивід військ в Сирії. А фактично вивело їх, лише після приголомшених поразок в Україні. Так що слова ху@ла нічого не варті.

Стосовно присутності русні в Сирії – спостерігається активність на основних базах в Тартусі (морська) та Хмеймім (повітряна), де що залишилося і в Камишли. Свою присутність у повітрі русня демонструє традиційно ударами по таборах біженців в Ідлібі. Схоже, що русня натаскує молодих пілотів на «сирійському досвіді» і демонструє підтримку з повітря асаду. Активність сухопутних сил, особливо на півночі та на півдні Сирії, значно знижена – вочевидь від недостатньої кількості персоналу.

Іран: Схоже, що антиурядові загальнонаціональні протести в Ірані, які були викликані смертю 22-річної Магси Аміні і тривали з середини цього місяця, пішли на спад. Державні ЗМІ процитували губернатора провінції Тегеран Мохсена Мансурі, який заявив, що протести в столиці припинилися і безпеку відновлено. Хоча влада і досі блокує доступ до WhatsApp та Instagram, які протестувальники використовують для організації та обміну інформацією. Уряд також сильно обмежує доступ до Інтернету в другій половині дня, щоб запобігти новим демонстраціям.

Державне телебачення повідомило, що з початку демонстрацій 17 вересня було вбито щонайменше 41 протестувальника та поліцейських. З іншими даними загинули не меньше 83 людей. Згідно з офіційними заявами влади Associated Press, понад 1500 демонстрантів було заарештовано.

Попри зменшення насильства на вулицях не треба вважати, що все вже закінчилося. Навіть реакційна державна газета іранського режиму Jomhouri Eslami визнала в передовій статті, що протести відображають справжній гнів. «Що стосується припинення протестів, влада не повинна думати, що невдоволення закінчилося і не буде зростати. Нинішня ситуація – як вуглинки під попелом, які можуть знову спалахнути».

Міжнародна реакція на ці протести також виявилася бурхливою. Європейські країни зокрема і ЄС загалом засудив застосування владою сили та жорстокість іранських силовиків. Багатьох іранських дипломатів викликали «на килими» в МЗС європейських країн і попереджали про нові санкції. І зрозуміло, що поки тривають протести та їх наслідки, ніхто з представників ЄС та США за стіл перемовин з Іраном, щодо відновлення ядерної угоди не сяде. Однак це не привид не «шпиняти» Іран за його порушення.

І тут попереду, як завжди, стали США. У четвер адміністрація Байдена оголосила, що накладе санкції на дві китайські компанії, які транспортують і зберігають іранську нафту, перейшовши до більш жорсткої позиції щодо Тегерана на тлі ознак того, що спроби відновити іранську ядерну угоду 2015 року провалилися.

У заяві Державного департаменту зазначено, що Сполучені Штати визначили Zhonggu Storage and Transportation Co. Ltd., яка керує комерційним сховищем сирої нафти для іранської нафти, та WS Shipping Co. Ltd., яка керує судном, яке перевозить іранські нафтопродукти. Міністерство фінансів також повідомило, що ще вісім організацій, що базуються в Гонконгу, Ірані, Індії та Об’єднаних Арабських Еміратах, були визначені порушниками санкцій.

Санкції проти китайських компаній також можуть передвіщати напружену конфронтацію з Пекіном через значні закупівлі іранської нафти, які забезпечили уряду Ірану вкрай необхідний надприбуток, що викликало розчарування адміністрації Байдена.

Однак, запровадження нових санкцій проти компаній які уникають попередніх обмежень, щодо іранського експорту нафтопродуктів свідчить про те, що ситуація на світовому ринку нафти цілком контрольована. І тут прекрасне все, і рашка, яка по факту змирилася з обмеженням цін на її вуглеводні і Іран, який отримав «по заслугах» за свою недоговороздатність щодо ядерних перемовин і так – за безпілотники для немитої. Все це в комплексі лише підтверджує, що адміністрація Байдена повернулася до політики попередньої адміністрації Трампа, щодо максимального тиску на Іран, лише з однією поправкою – цей тиск буле ще більшим.

Ірак: Тим більше, що Тегеран по факту поки не готовий до компромісу. Так, Сухопутні сили КВІР заявляють, що їхні атаки на позиції «дисидентських груп» в Іракському Курдистані продовжаться. Нагадаю, що жертвами цих атак позавчора стали 13 людей і ще майже 60 отримали поранення. І жертви цих атак виглядають не досить войовничо.

Негативні наслідки такої поведінки в перспективі для іранського впливу в Іраку не складно прорахувати. Розподіл прихильності середі іракських шиїтів вже проходить не на користь Ірану, що підтвердили вибори у жовтні минулого року. І що стане більш очевидним на виборах майбутніх.

ОАЕ: Згідно з трьома джерелами, на які посилається Reuters, індійські компанії все ще купують російську нафту за долари після того, як дубайський Mashreq Bank відмовився обробляти платежі щонайменше з двох нафтопереробних заводів у дирхамах ОАЕ.

Як зазначає видання, трейдери, які постачали російську нафту в липні, попросили принаймні дві індійські компанії розрахуватися в дирхамах. Рахунок-фактура від одного з нафтопереробних заводів, який побачив Reuters, показав, що платежі за нафту розраховувалися в доларах, тоді як оплата вимагалася в дирхамах. В рахунку-фактурі зазначалося, що платежі повинні здійснюватися Газпромбанку (GZPRI.MM) через Mashreq Bank, його банк-кореспондент у Дубаї.

Три джерела сказали, що платежі в дирхамах не пройшли через те, що Mashreq відмовився сприяти угоді. Reuters не вдалося встановити саме чому, однак одне з джерел повідомило, що платежі зрештою оброблялися філією Державного банку Індії в Абу-Дабі (SBI.NS) і розраховувалися в доларах США.

Згідно з урядовими даними, індійський імпорт із Росії досяг 17,24 мільярда доларів у квітні-серпні цього фінансового року з приблизно 3,2 мільярда доларів роком раніше через різке збільшення закупівлі нафти. Західні санкції змусили багатьох імпортерів нафти уникати москви, підштовхнувши спотові ціни на російську нафту до рекордних знижок порівняно з іншими сортами. Це дало можливість індійським нафтопереробникам, які рідко купували російську нафту через високі транспортні витрати, збільшити експорт.

Центральний банк Індії нещодавно запровадив механізм для сприяння міжнародній торгівлі рупіями, цей крок сприймається як сприяння діловим зв’язкам із росією у разі більш суворих санкцій Заходу проти московії. Нові правила значною мірою відображають бартерну систему, яка використовувалася з Іраном під час санкцій. Іран використовував кошти для оплати імпорту несанкційних товарів з Індії.

UCO Bank отримав дозвіл центрального банку Індії на відкриття спеціального рахунку в рупіях для російського Газпромбанку, і його виконавчий директор Сома Санкара Прасад сказав Reuters, що сподівається зробити це найближчим часом. Для здійснення розрахунків за новим механізмом імпортери та експортери повинні погодитися виставляти рахунки в рупіях і узгоджувати умови обмінного курсу.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року