fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 31 січня 2023 року

Близький Схід Сирія

Безпрецедентна паливна криза в Сирії триває. Азербайджан почав активну боротьбу з іранським впливом в країні. Єгипет виконав роль посередника між США та росією. Ентоні Блінкен сьогодні наполегливо працює на Близькому Схожі, йому допомагають глави розвідок Єгипту та Йорданії. Ху@ло благав саудитів збільшити ціни на нафту.

Туреччина: В нескінченну гру під назвою «примирення з асадом» будуть грати вже троє. Іран висловив своє бажання, а рашка підтримала участь Тегерану в переговорному процесі. У свою чергу прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин заявив, що Анкара вітає залучення Ірану і вважає, що його участь «сприяє нормалізації турецько-сирійських відносин». Калин також зазначив, що глави МЗС країн, залучених до процесу нормалізації, ведуть переговори про зустріч глав держав, але говорити про якісь дати поки що зарано.

Іншими словами весь цей двіж повернувся до мертвонародженого «Астанинського формату», який мав лише декларативні функції. На мою думку залучення Ірану в цю гру, напроти, дасть змогу Ердогану протягнути процес «нормалізації» за час парламентських і президентських виборів в Туреччині.

Сирія: Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) заявило у вівторок, що паливна криза в Сирії є «безпрецедентною». Це критично впливає на освіту, охорону здоров’я, водопостачання та доступність основних засобів, серед іншого. «Дефіцит руйнує повсякденне життя з […] початку грудня», — повідомило OCHA. «Раніше, коли виникали такі дефіцити, пальне було доступне, хоча для більшості за надміру високими цінами. Сьогодні пальне просто недоступне, незалежно від ціни».

Уряд сирійського режиму готує план нормування для критично важливих об’єктів до надходження нових партій нафти, йдеться в заяві OCHA. Два тижні тому газета Wall Street Journal повідомила, що Іран припинить постачання дешевої нафти в кредит, завдяки якій сирійський уряд тримався на плаву, покриваючи приблизно половину потреб країни в паливі. Державні ЗМІ поспішили спростувати ці заяви. Однак Іран заявив, що не надішле ще одну партію до березня – це безпрецедентна 11-тижнева перерва.

OCHA підкреслило, що критичні проекти в Сирії постраждали від нестачі. За словами управління, було скасовано 40 відсотків розподілу гуманітарної допомоги, тоді як понад дві третини партнерів проекту в регіоні заявили, що зупинили свою діяльність. Згідно з оцінкою, 4,1 мільйона людей постраждали від збоїв у важливих проектах OCHA з водопостачання. Крім того, майже третина вчителів у проектах неформальної освіти не можуть дістатися до своїх шкіл. Ціни на основні товари зросли на 30 відсотків, йдеться у звіті OCHA.

Іран: Всі ховайтесь в жито! Командуючий ПС Ірану Хасан Шах-Сафі після нападу на військові об’єкти країни заявив про готовність знищити Ізраїль та США. У підтвердження цих слів було продемонстровано відео-ролік.

З тим проблеми в Ірану не лише з Ізраїлем. Напруженість на високій точці не сприйняття демонструє випадок в аеропорту Тегерану з переносом труни азербайджанського військовослужбовця. Нагадаю, що Азербайджан поклав провину за напад на своє посольство саме на іранську владу, що до речі є казус-белі.

Не виключено, що цей казус-белі вже азербайджанці використають для покращення свого положення у протистоянні з більш потужним противником. Наприклад, МВС Азербайджану провело у вівторок спецоперацію у редакціях проіранських інформаційних видань SalamNews та InterAz. За даними відомства, загалом у рамках операції проти іранської шпигунської мережі в Баку та регіонах республіки затримано семеро людей. Згідно з інформацією, операція продовжується. Не виключаю, акцій які будуть спрямовані на зменшення іранскього впливу в країні і на інших напрямках.

Анонсоване важливе звернення до нації сьогодні ввечері від президент Ірану Ебрагім Раїсі, іранське агентство Tasnim. Якщо це не буде оголошенням війни будь-кому поговоримо про це вже завтра. Бо може тут просто «гора народить миш».

Єгипет: Хочу знов привернути увагу на роль, яку відіграє Єгипет в політиці США на Близькому Сході і не тільки. Як кажуть, міністр закордонних справ Єгипту Самеха Шукрі сьогодні привіз сумній коняці лаврову «конкретне повідомлення» від Ентоні Блінкена із закликом до росії припинити війну та вивести війська з України.

Зрозуміло, що це послання пан Шукрі з інструкціями отримав від держсекретаря в Каїрі позавчора. При чому, сам Єгипет активно продовжує шукати собі інших торгових партнерів, які зможуть замістити російську частку на його ринку. Русні з часом тут залишаться лише пляжі, як, власне, і в Туреччині.

У відповідь лавров заявив, що росія надала детальну інформацію про ситуацію в Україні на запит Єгипту, а також що його країна готова до будь-яких «серйозних пропозицій» щодо української кризи. Короче відповідь- НІ.

Менш з тим, випробування Єгипту в якості посередника в україно-російській війні, може бути таким кроком з боку США, який позбавить виняткового положення Туреччини його винятковості, бо заяв від Ердогана про дружбу з ху@лом на основі «чесності» і справді забагато. А тут ще й Швеція зі спаленим Кораном. Політика на Близькому Сході не проста справа.

Ізраїль: Уряд Ізраїлю, вирішив відмовитися від участі у спільних з греками повітряних навчань Iniochos2023, яке є чи не найбільшим щорічним повітряним навчанням у Європі. Ці навчання під носом турків ізраїльтяни використовували для тренування протистояння систем протиповітряної оборони S-300PMU-1 та Tor-M1, які стоять на озброєнні в греків. Грекі ж крутили дулі в бік турків.

Відмова від навчань, попри їх очевидну користь, підтверджує прагнення Ізраїлю підтримувати дружне-прагматичні відносини з Туреччиною і не ризикувати ними на тлі загрози з боку Ірану та посилення ескалації в Сирії на тлі економічної кризи, які очікується. Одвічні греко-турецькі розбіжності можуть почекати.

Довгоочікувана зустріч між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу відбулася в Єрусалимі в понеділок вдень. Після інтонування стандартних реплік про «прихильність до захисту Ізраїлю» та «Іран-Іран-Іран» прийшла частина, яка вочевидь ізраїльському прем’єру не дуже сподобалася. Мова зайшла про права людини та судову реформу. Це наріжний камінь американської дипломатії, який до цього відчули і в Єгипті. Тому і Нетаньягу також вислухав претензії.

І сьогодні вранці Блінкен провів зустріч з міністром оборони Ізраїлю Йоав Галлантом: «Ваш візит відбувається в критичний момент, і він надсилає чітке повідомлення нашим супротивникам, а також нашим партнерам у регіоні: США та Ізраїль єдині в необхідності протистояти Ірану і всім, хто загрожує миру та стабільності”. «Ми говоримо в один голос, коли кажемо, що Іран не повинен отримати ядерну зброю і що ми не терпітимемо іранської агресії», — сказав Галлант.

За даними міністерства оборони, Галлант поінформував Блінкена, зосередивши увагу на Ірані та його проксі в Лівані та Сирії, а також згадав нещодавні військові навчання Juniper Oak, найбільші в історії спільні навчання двох союзників США та Ізраїлю в східній частині Середземного моря.

Як повідомляють, очільник Ізраїльського оборонного відомства представить оновлений сценарій війни в кабінеті безпеки, повідомляє Ynet. Цей прогноз щодо 21-денної війни проти Хезболли та ХАМАС включатиме:
– Масивні кібератаки, що порушать критичні системи, включаючи стільникову мережу зв’язку.
– Велику кількість точкових ударів по військових об’єктах угруповань, під час яких 450-500 будівель отримають серйозні пошкодження/будуть зруйновані.
– Десятки тисяч мешканців прикордонної зони будуть евакуйовані в безпечне місце.

Палестинська автономія: Президент Палестинської автономії Махмуд Аббас зустрівся сьогодні в Рамаллі з директором розвідки Єгипту Аббасом Камелем і директором розвідки Йорданії Ахмадом Хатукаї. Ця зустріч відбулася до зустрічі Ентоні Блінкена з Абассом яка відбулася пізніше і мала завершити його трьохденне турне. Роль двох директорів розвідки проста – відвернути підконтрольні Аббасу палестинські угруповання зі шляху конфронтації з Ізраїлем. І цим двом насправді є чим аргументувати свою позицію. У тих хто вийде та тропу війні з Ізраїлем результат буде плачевним.

Саудівська Аравія: Ху@ло зателефонував прем’єр-міністру Саудівської Аравії спадковому принцу Мухаммеду бін Салману. Розмова відбулася напередодні віртуальної зустріччі представників ОПЕК+, яка має відбутися завтра 1 лютого о 11:00 за Гринвічем. Як кажуть, ху@ла непокоїла «підтримка стабільності цін на нафту».

Як стало зрозуміло зі скупих повідомлень про розмову, Мухаммеду бін Салману не було чого запропонувати кремлівському щуру. Бо «стабільність» цін на нафту як раз і підтримує русня яка продає свою нафту з великим дисконтом відносно до встановленої санкціями цінової стелі. Іншими словами, політика ОПЕК+ на наступний період мінятися не буде і ціни та видобуток залишаться на попередньому рівні. Як кажуть, нафтовидобувачі ще поспостерігають за рецесією в Китаї та пом’якшення антиковідних обмежень і якщо щось кардинально зміниться то Комісія під назвою Спільний міністерський моніторинговий комітет (JMMC) може скликати повне засідання ОПЕК+. Але не зараз.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року