Дайджест подій на Близькому Сході. 4 листопада 2022 року
Україна зміцнює власну оборону завдяки Туреччині – Столтенберг. США запровадили санкції проти українця який допомагав в контрабанді іранської нафти. Загрозу з боку Ірану для його сусідів трохи зменшилася. Тегеран шукає допомоги москви у своїй ядерній програмі – CNN. Ізраїль здійснив удар по заводу зброї ХАМАС в секторі Газа.
Туреччина: «Ми бачимо, що Іран пропонує безпілотники та розглядає можливість доставки балістичних ракет до росії», — сказав генеральний секретар NATO на прес-конференції в Стамбулі. «Це неприйнятно. Жодна країна не повинна надавати підтримку москві в цій незаконній війні. Україна зміцнює власну оборону завдяки Туреччині».
Далі, Єнс Столтенберг подякував Туреччині та президенту Реджепу Таїпу Ердогану за зусилля для відновлення роботи зернового коридору: «Ми цінуємо те, що Туреччина зробила для захисту цього життєво важливого шляху і для доставки зерна та продуктів, якого потребують мільйони людей». “Туреччина є важливим союзником НАТО і робить великий внесок у нашу спільну безпеку”, – додав він.
На крилах вирішення питання по зерновому коридору, турецька дипломатія ставить собі більш далекоглядні плани. Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу: «Ми за дипломатичне рішення російсько-української війни в рамках територіальної цілісності та суверенітету України».
Іран: Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) виявило та оголосило санкції проти членів міжнародної мережі контрабанди нафти, яка здійснювала торгівлі нафтою та перераховувала прибутки мережі від контрабандних операцій на компанії та банківські рахунки, пов’язані з «Хезболлою» та Сил аль-Кудс Корпусу вартових ісламської революції (IRGC-QF).
«Особи, які керують цією незаконною мережею, використовують мережу підставних компаній і шахрайські тактики, включаючи фальсифікацію документів, щоб приховати походження іранської нафти, продавати її на міжнародному ринку та ухилятися від санкцій», — сказав заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон.
Мережа використовувала сховища в порту Шарджа в Об’єднаних Арабських Еміратах і змішувала продукти індійського походження з іранською нафтою, щоб приховати іранське походження. Далі компанії модифікували або створювали підроблені сертифікати походження та якості для суміші олії, яку потім перевозили для продажу за кордон.
Ключовим гравцем і керівником цієї мережі є маловідомий український «підприємець» Віктор Сергійович Артемов. Він контролює велику, складну та переплетену глобальну мережу підставних компаній, які використовуються для сприяння постачанню нафти від імені мережі контрабанди нафти. Сам Артемов маловідомий українському загалу, має бути достатньо відомий українським правоохоронним органам щоб нарешті припинити його злочинну діяльність на користь ворогу.
Більше про Артемова можна дізнатися тут, вочевидь що з моменту цієї публікації справи Віктора Сергійовича пішли в гору:
Метрологический центр НАК «Нефтегаз Украины» – назад в будущее!
Якщо хтось з представників правоохоронних органів зацікавився цією інформацією, то більше про оборудки Артемова можна дізнатися на сайті OFAC:
https://home.treasury.gov/news/press-releases/jy1076
Загроза нападу Ірану на Саудівську Аравію чи інших сусідів на Близькому Сході зменшилася, про це заявили офіційні особи Перської затоки та США через кілька днів після того, як Ер-Ріяд поділився з Вашингтоном розвідданими, що вказують на неминучий удар, – повідомляє The Wall Street Journal.
Офіційні особи Саудівської Аравії заявляли, що Іран може влаштувати атаку, щоб відвернути увагу від протестного руху, який закликає до падіння Ісламської Республіки. Раніше цього тижня один офіційний представник Перської затоки назвав Іран «готовим здійснити» атаку. Не уточнюючи причини, представники Перської затоки та США заявили в четвер, що ймовірність нападу зменшилася. Іран відкидав звинувачення на свою адресу.
CNN повідомляє, що представники американської розвідки вважають, що Іран шукає допомоги росії для посилення своєї програми створення ядерної зброї, оскільки Тегеран шукає запасний план на випадок, якщо тривала ядерна угода зі світовими державами не вдасться реалізувати.
Відповідно до даних розвідки, Іран звертався до московії за допомогою в придбанні додаткових ядерних матеріалів і виробництві ядерного палива, повідомили джерела, поінформовані про це. Паливо може допомогти Ірану забезпечити живленням його ядерних реакторів і потенційно може ще більше скоротити так званий «час прориву» Ірану для створення ядерної зброї. Однак експерти наголосили CNN, що ризик розповсюдження ядерної зброї залежить від того, для якого реактора використовується паливо. Також незрозуміло, чи погодилася росія допомогти – кремль уже давно виступає проти того, щоб Іран отримав ядерну зброю.
Джеймс Ектон, співдиректор Програми ядерної політики Фонду Карнегі за міжнародний мир, сказав, що він не вірить, що Іран обов’язково потребує допомоги, але що у них є стимул, а саме виробляти паливо швидше, дешевше та коротший термін. «У них дійсно є чіткі стимули просити допомоги, особливо щодо палива», — сказав Ектон. «Три-чотири роки тому, коли американсько-російські відносини були поганими, але не катастрофічними, я б досить скептично ставився до того, що росія надасть Ірану допомогу», — додав Ектон. «Але в сьогоднішніх умовах, коли відносини США і росії надзвичайно погані, а російсько-іранські відносини стають кращими, я думаю, що це рівняння виглядає зовсім інакше».
Сьогодні епіцентр протестів в Ірану перемістився з околиць Тегерану в Белуджистан. Повідомляють, що протест на який вийшли люди після п’ятничної молитви іранські силовики намагалися розігнати силою. Поліція застосувала вогнепальну зброю, люди відповіли камінням. Є багато постраждалих.
Ізраїль: У ніч із 3 на 4 листопада літаки ПС Ізраїлю завдали ударів по об’єктах «Палестинського джихаду» у секторі Газа. Армія оборони Ізраїлю заявила, що завдала авіаударів по «унікальному» підземному заводу з виробництва ракет, який використовувала терористична група ХАМАС. Після удару на складі цього заводу здетонувало 19 тон боєприпасів.
Авіаудари були здійснені у відповідь на обстріл території Ізраїлю, які межують із північним районом сектором Газа. Було випущено 4 ракети. З яких одну перехопила система ПРО “Залізний купол”, а решта впала у прикордонній смузі не завдавши шкоди. Жодне палестинське угруповання не взяло на себе відповідальність за запуски, але ЦАХАЛ заявив, що вважає відповідальним ХАМАС.
Ракетний обстріл стався через кілька годин після того, як член «Палестинського ісламського джихаду» (PIJ) був убитий під час ізраїльської військової операції в місті Дженін на Західному березі. PIJ, що базується в Газі, назвав Фарука Саламе «командувачем» місцевої терористичної групи. У спільній заяві ЦАГАЛу і прикордонної поліції йдеться, що Саламе був причетний до вбивства поліцейського ветерана на початку цього року та планував подальші напади.
Як коментують дописувачі, що з поверненням коаліції на чолі з Біньяміном Нетаньягу до влади, можливе збільшення військової допомоги Україні. Якщо, новий-старий прем’єр виконає свої передвиборчі обіцянки то ЗСУ можуть отримати ізраїльський багатофункціональний протитанковий ракетний комплекс Spike NLOS та інше не критичне озброєння ізраїльського виробництва, передача якого не зменшить бойової міці ЦАГАЛу. Ізраїльська зброя може бути передана також з країн ЄС, які мають її на своїх арсеналах.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.