fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

В Туреччині оприлюднили відео спостереження за іранським агентами у Стамбулі. Лідер шиїтів Іраку запропонував вихід з політичного тупика. Очікується новий раунд перемовин у Відні стосовно ядерної програми Ірану.

Туреччина: Перший пішов-перший пройшов. Суховантаж Razoni – перше судно з 27 тис. тонами кукурудзи пройшло «зерновим коридором» з Одеси і вирушило до входу в Егейське море. Це дійсний прорив і реальне досягнення ЗСУ та української дипломатії, помножене на зусилля вмілого перемовника – Туреччину. Багато хто критикував позицію Анкари, яка передбачала можливість одночасних контактів з Києвом і москвою, вимагаючи зробити остаточний і кінцевий вибір «за» чи «проти». На Сході це так не працює. В тім результат є, і заява В. Зеленського про велетенську діру в українському бюджеті лише підкреслює його значимість.

Туреччина продовжує збирати сливки з «зернового коридору». Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу провів телефонну розмову із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Згідно з повідомленням МЗС Туреччини, глави дипломатій обговорили тему домовленостей щодо експорту зерна з України та останні події, пов’язані із «зерновою угодою». Відбувся обмін думками щодо стану та перспектив відносин Анкари та Вашингтону.

Туреччина, яка любить подавати помсту охолодженою, оприлюднила декілька записів із камер спостереження з іранськими оперативниками, які полювали за ізраїльтянами у Туреччині у червні. Сотні годин запису камер спостереження показують, як підозрювані стежать за ізраїльськими туристами в різних місцях.

Перед тим, як їх затримали турецькі сили безпеки, 10 підозрюваних іранців, які планували напади на ізраїльтян у Стамбулі, розвідували готелі та стежили за туристами, Було встановлено, що підозрювані зупинялися в готелях і в будинках, які орендувалися подобово, в різних районах Стамбула, а деякі в’їжджали в країну за підробленими паспортами і часто міняли транспортні засоби, щоб не бути спійманими.

Під час спільної операції турецької розвідки та поліції 23 червня іранці були взяті під варту за підозрою в організації нападу на громадян Ізраїлю в Туреччині. У Твіттері тодішній прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт подякував керівництву Туреччини: «Я особливо дякую президенту Ердогану та його людям за співпрацю у припиненні нападів на ізраїльтян у Туреччині».

І ще про помсту. Ху@ло обговорив з членами свого Радбезу останню ситуацію в Карабасі та майбутню зустріч із Ердоганом. Цікаво, як турецький президент з моменту завершення перемовин по «зерновому коридору» змінив порядок денний наступної зустрічі в Сочі. І зараз ху@лу вже буде не до снаги шантажувати атаками зерновозів з Одеси. Зараз би йому вмовити азербайджанців не звільняти весь Нагірний Карабах, і залишити русні хоч щось від «величі». PS. З посмішкою згадую тих експертів які за результатами минулої війни 2020 року волали, що введення типу миротворців русні у НК є поразкою Ердогана.

А ще, напередодні зустрічі у Сочі такий собі лавров наздогнав міністра закордонних справ Туреччини Чавушоглу у Камбоджі. Коли жити хочеться і не так розкарячишся)

Сирія: В Сирії війна артилерії між протурецькими силами та повстанцями і союзним силами асада з курдськими комуністами триває. Активність спостерігається майже по всій лінії фронту. З найважливішого, артилерія асада обстріляла турецьку військову базу біля Азазу, традиційно постраждали цивільні. Турецька арта потужно відповіла по виявленим цілям. Сирійські повстанці точково продовжують нищити армію режиму.

З цікавого, уряд режиму асада вислав делегацію СДС, яка відвідала Дамаск, щоб обговорити військову координацію з режимом у районі Манбіджу. Вочевидь асад продовжує не сприймати будь які курдські пропозиції про співпрацю, які передбачають хоч якусь курдську автономію в Сирії. В принципі це та Рожава, про яку мріяли в РПК, чи ще ні?

Ірак: Лідер іракських шиїтів Муктада ас-Садр запропонував вихід з політичного глухого кута в якому опинився Ірак, в тому числі і з його вини. Ас-Садр закликав до «революційного та мирного процесу, а потім дострокових демократичних виборів після розпуску парламенту».

«Не вірте чуткам про те, що я не хочу діалогу», — сказав ас-Садр. “Але ми вже пробували і пережили діалог з ними (з проіранськими силами)”, – додав він. «Нам і нації це нічого не принесло – тільки руїну і корупцію». Промова ас-Садра прозвучала, коли його прихильники п’ятий день поспіль утримують будівлю парламенту на знак протесту проти висунення на посаду прем’єр-міністра конкуруючої шиїтської фракції Координаційної рамки, яку підтримує Іран.

Навколо парламенту прихильники ас-Садра розбили табір із наметами та продуктовими ятками. Прем’єр-міністр, що йде у відставку, Мустафа аль-Казімі закликав до «національного діалогу», щоб об’єднати всі сторони для переговорів, і розмовляв з президентом Бархамом Салехом. Обидва наголосили на важливості «гарантування безпеки та стабільності» в країні, повідомляє Іракське інформаційне агентство.

Іран: Ісламська республіка Іран знов вирішила «підганяти мертвого лоша» і відправити представників до Відню для поновлення перемовин по ядерній угоді (JCPOA). Однак, як повідомляє Агенція новин Ісламської республіки – IRNA: «Іранська команда їде до Відня не для підтвердження тексту [нової пропозиції Борреля], а для того, щоб забезпечити збереження принципів і зобов’язань, заснованих на та накопиченому досвіді».

Іншими словами, Іран і надалі намагається домогтися зняття санкцій. Але питання: в обмін на що? Бо останній звіт МАГАТЕ, лише підтверджує продовження роботи зі збагачення урану. Відповідно до звіту Міжнародного агентства з атомної енергії для країн-членів, який оприлюднив Reuters, Іран завершив встановлення трьох передових каскадів центрифуг IR-6 на своєму заводі зі збагачення палива (FEP) у Натанзі. Іран також повідомив агентству, що планує встановити додаткові шість каскадів IR-2m на FEP у новому робочому блоці.

Особливо єзуїтським на цьому тлі виглядає заява, щодо ядерних переговорів від русні. Такий собі головний російський переговірник по цій темі ульянов висловив сподівання, що цей раунд перемовин у Відні буде останнім: «Ми дуже близькі до фінішної прямої, і ми не повинні шкодувати зусиль для досягнення успішного результату».

Проте, американці хоча і вислали свою групу перемовників до Відня, однак загальне тло цих перемовин не сильно надихає. Так, група сенаторів закликала президента Байдена відмовити у в’їзній візі президенту Ірану для участі у Генеральній асамблеї ООН. Підстава: «Секретній службі США буде доручено захистити людину, уряд якої активно намагається вбити американських громадян на території США».

Ізраїль: ЦАХАЛ подовжив ще на добу активні заходи у контртерористичній операції проти «Ісламського джихаду», які включають блокування доріг по периметру Сектору Газа, пошук та арешти підозрюваних. Розвідка повідомила, що декілька мобільних загонів терористів озброєних протитанковими засобами зараз маневрують по Сектору у спробах завдати ударів по ізраїльтянам. Підвищений рівень тривоги в Ізраїлі триватиме щонайменше ще 24 години.

Що примітне, більш потужний і впливовий союзник «Ісламського джихаду» – ХАМАС, зберігає “олімпійський спокій” і навіть заявами не втручається в операцію ЦАХАЛу. Вочевидь, Єгипет, який застеріг ХАМАС від цього, не бажає відновлення нової війни угруповань Гази з Ізраїлем. А важелів впливу на хамасівців у Каїру достатньо. Тобто, Єгипет вкотре діє на боці Ізраїлю. Як кажуть Схід справа тонка.

Ліван: Міністерство закордонних справ України висловило розчарування рішенням суду ліванського міста Тріполі зняти арешт із сирійського корабля Laodicea, який прийшов до Лівану з вантажем краденого зерна. Хоча, нічого несподіваного не сталося, оскільки «вирок» від ліванських митників був відомий ще з самого початку – «не виявленого нічого підозрілого».

«Вказане рішення фактично заохочує росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває свою продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера”, – цитує українська редакція агентства “Інтерфакс” заяву нашого МЗС.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!