fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 6 лютого 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 лютого 2020 року

Близький Схід Ізраїль Ірак Лівія Сирія Туреччина

В Іраку проіранські бойовики розстріляли мирний протест. ІДІЛ скоїло напад на сили безпеки Іраку. Ізраїль відповів на терористичний напад проти військових, дісталося й Дамаску. Туреччина оголосила ультиматум росії по Сирії. В Ідлібі тривають жорсткі бої.

Ірак: В Іраку на час перехідного періоду протести не припинилися. Більше того новий прем’єр визнав людське право на мирний протест.

З тим, проіранські сили не задовольняє зменшення насильства в іракських містах. Сьогодні вночі проіранські шиїтські загони Saraya Salam (сині капелюхи) атакували зі стрілецькою зброєю, а простіше кажучи тупо розстріляли мирний протест в Наджафі. Свій напад вони мотивували тим, що таким чином “дають змогу силовикам підтримувати порядок і безпеку”. Серед протестуючих більше 100 людей вбиті та поранені. Наслідки та кількість жертв оцінюється.

Сплячі осередки ІДЛІ (ISIS) атакували сьогодні вночі місця розташування Народних мобілізаційних сил (PMF, арабською мовою: al-dashd ash-Shaībī) в пустелі Аль-Хатхер на півдні провінції Ніневія. PMF це багатонаціональні-мультиконфесійні загони добровольців створені урядом Іраку з американської підтримкою, саме для боротьби з ІДІЛ.

Під напад попали бази в Тікріті та аль-Хадарі. В аль-Хадарі для проникнення на територію бази іділівці використали смертника на замінованому авто. Наслідки нападів та кількість жертв не повідомлялися.

Ізраїль: Ескалація з Ізраїлем після вбивства Солеймані не стихає. 4 лютого Армія оборони Ізраїлю (IDF) вразила декілька терористичних цілей Хамаса в Газі, як відповідь на мінометний обстріл із сектора Газа в напрямку ізраїльської території.

Сьогодні вночі палестинець протаранив на машині групу солдатів IDF в Єрусалимі. В результаті нападу поранено 12 солдатів, один з яких знаходиться у важкому стані. І знов IDF не змушували себе довго чекати. Під час нападу ізраїльтян, були атаковані підземні інфраструктури, які використовували бойовики ХАМАС.

Ну і як водиться, щоб двічі не вставати літаки IDF атакували з повітряного простору Лівану сирійські підрозділи в Дамаску. Під удари сьогодні вночі потрапили 75 бригада САА в районі селища Аль-Макільбія, на захід від Дамаску; військовий аеропорт Меззех, де знищено командира бази; Центр наукових досліджень у Джамаріїі та об’єкти в провінції Дар’аа. Об’єктами ураження були склади зі зброєю та боєприпасами. За попередніми даними загинули 12 сирійських військових. Роботу сирійського ППО не коментую.

Туреччина: Президент Ердоган під час останньої телефонної розмови з ху@лом висунув ультиматум – до кінця лютого підрозділи САА повинні вийти з районів навколо турецьких СП на лінію зазначену сочинськими домовленостями, якщо цього не відбудеться Туреччина буде зобов’язана це зробити сама. Ердоган також вимагав очищення Талль Ріфаата від YPG.

Державний департамент США підтримав турецькі зусилля: «Ми стоїмо з Туреччиною, нашим союзником по НАТО, після нападу на його позиції силами асада».

Різкий тон Туреччини викликаний тим, що росія та режим ігнорує турецькі інтереси та не виконує взяті на себе зобов’язання (як завжди). Вангую, що і цей заклик не буде почутий і Ердогану прийдеться приймати складне рішення – піти шляхом війни, або втратити авторитет Туреччини на Близькому Сході. Вигодо набувачем в такому разі буде рашка.

Хоча я схиляюсь до силового сценарію. Для цього створюються політичне підґрунтя. Сьогодні Рада Безпеки проводить екстрене засідання для обговорення ситуації на північному заході Сирії. Засідання за ініціативою трьох країн-членів: США, Франції та Великобританії, відбуватиметься в присутності представника ООН з Сирії Недедерсона та представників Управління ООН з гуманітарних питань.

На жаль, резолюції РБ ООН вже ніхто давно не виконує, а ті, що стосуються свинопсів блокують раша представники за допомогою «права вето». Хоча нова хвиля біженців яка може досягнути ЄС вдруге, змусить західні країни підтримати Туреччину в намаганнях блокувати наступ асада. А там вже включаються турецькі ЗС.

А поки турецька армія продовжує своє позиційне розгортання в сирійському Ідлібі. Нові колони важкої бронетехніки разом з турецькими командос прибувають до Сирії.

На турецько-сирійському кордоні розгортаються підрозділи далекобійної артилерії.

Асадівські пілоти жалілися, що турецька РЕБ, станції якої розміщені в усіх сирійських спостережних пунктах, заважала сирійським ВПС спілкуватися з аеропортом для здійснення повітряних ударів і декілька з них були відмінені.

Турецька артилерія все активніше починає придушувати вогневі позиції війська асада, особливо це стосується територій навколо Саракібу. Повідомляють, що турками був ліквідований командир 8-й полку 25-ї штурмової дивізії САА (колишні Сили Тигра) полковник Ваель Салех. Поки на прямий вогневий контакт з турками війська асада виходити не наважуються.

В якості піхотного компонента Туреччина почала відправляти на фронт Ідлібу підрозділи Сирійської національної армії, які були розгорнуті для проведення турецької операції на півночі Сирії. Повідомляють про прибуття в Ідліб підкріплення з бійців «Ахрар аш-Шаркі» 1-го корпусу СНА та дивізії «Султан Мурад» 2-го корпусу.

Також наростає напруження на півночі Сирії в районі операції «PeaceSpring». Турки збільшують кількість обстрілів асадитів в районах міст Талль Тамр та ‘Айн ‘Ісса. А ще до нового року тут панувала майже тиша. Вочевидь у Ердогана не має сумнівів хто насправді командує сирійською армією, тому невиконання умов ультиматуму може привести до зриву домовленостей по всіх ключових аспектах сирійського питання.

Лівія: В Лівії бойові дії тривають за правилами пінг-понгу. Сторони обмінюються ударами поки без значних зрушень на землі.

Проте, на що хотів би звернути увагу, так це на блокування представником рашки в Раді Безпеки ООН проекту британської резолюції про прийняття результатів Берлінської конференції через Туреччину. Туреччина нібито не виконує своїх зобов’язань прийнятих на конференції і продовжує постачати зброю уряду УНЄ в Лівію та переправляє «терористів» з Сирії. Решту постачальників зброї в Лівію для Хафтар, разом з вагнерівцями, рашка не помічає.

Сирія: На фронтах Ідлібу ситуація не втішна. Якщо на фронтах Алеппо ситуація трохи стабілізувалася, то на півдні Ідлібу рух асадівських сил продовжився.

Асадитами повністю захоплений залишений повстанцями карман на схід від траси М5. Після виходу з оперативного оточення сил опозиції асадити захопили більше 20 сіл майже без бою.

Важка ситуація склалася і навколо вже оточеного з трьох боків Саракібу. Кількість турецьких сил в оточеному місті може складати до 1 бтгр. Асадити намагалися атакувати Саракіб з заходу, але без підтримки артилерії та авіації, ці спроби залишилися марними. В самому ж місті залишилося до 100 повстанців, які склали клятву стояти «на смерть». Решта сил опозиції включно з цивільним населенням покинули місто. Місцеві підприємці спалювали майно, яке не могли забрати з собою, щоб воно не дісталося бандам асада. Серед сирійців гуляє жарт, що наступ асадитів можуть стримати розкидані по полях телевізори та холодильники.

На ранок САА захопила село Афіс, чим повністю закінчила оперативне оточення Саракібу. Вихід на цей рубіж дозволить асадитам здійснювати обстріли столиці бунтівної провінції міста Ідліб артилерією.

Турецькі ж війська встановили новий спостережний пункт на аеродромі Тафтаназ, що за 12 км на північ від Саракібу.

Втрати, що несуть обидві сторони величезні, а самі бойові дії вже співставні з ІІ Світовою. Мобілізаційні можливості асадитів працюють на виснаження. В провінції Дейр Ез Зор, яку облюбовали іранські найманці, їх майже не залишилося. Місцеві повідомляють про покинуті блок-пости іранських проксі, всі вони вирушили на фронт Алеппо.

Масованим ударам та лобовим атакам, охопленням флангів асадитів, повстанці пропонують контратаки малими групами та снайперські постріли з ПТРК. За ці дні задокументовані знищення танку, 2 БМП та ЗУ-23-4 «Шилка».

До речі на західний фронт Алеппо прибув один з найкваліфікованіших фахівців, що працюють з ПТРК, зокрема “Тоу”. Боєць відомий як “Сухейль Абу Аль-Тоу” має на своєму рахунку підтверджену знищену 131-у ціль противника.

За вчора, в передмісті Алеппо в районі «Журналістів» повстанці знищили ще 4 танка іранських найманців, багато асадитів

Обережно фото 21+

і щиро радіють наступному дню битви.

Згідно статистиці Сирійської національної армії опублікованої вчора, за останні десять днів за допомогою керованих ракет знищено 23 танка, 10 транспортних засобів, 9 БМП та близько 150 асадівських вояк, ще 200 поранені.

На цьому відео, останній рейд інгімасі ХТШ в кварталі аль-Захра в Алеппо, де скоріш за все і забаранили останню русню.

Під час зачистки кварталу, повстанці знайшли докази перебування в лавах асадівських іранських найманців бойовиків з Афганістану та Пакистану.

А на цьому відео, снайпер ХТШ пошкодив РСЗВ «Голан» 4-ої проіранської дивізії САА.

Натомість свинособаки разом з асадівськими посіпаками продовжують вбивати та калічити мирних людей.

Обережно відео 21+
Обережно фото 21+

Вже сьогодні надвечір повстанці оголосили нову операцію проти асадівських військ. Одна частина контр наступальних дій проводиться для деблокування Саракібу. Атака опозиційних фракцій на вісі Нейраба поблизу Саракіба вже зуміла знищити більшу частину асадитів, які були мобілізовані та готувалися для нападу на міста Сармін та Тафтаназ. Розгром асадитів стався за допомогою артилерії та двох шахідів на джихад-мобілях.

А під час зачистки був захоплений БМП-1.

Друга частина контр наступальних дій відбувається в районі Хан Туману, що на південь від Алеппо.

Війська міжнародної коаліції (Special Ops Joint Task Force-OIR (Iraq/Syria) звітували про успішну операцію з демонтажу сплячих осередків та мереж ІДІЛ в провінції Дейр-ез-Зор. Операції коаліції в Східній Сирії за останні тижні зросли.

4 лютого в районі села Каркі-Лаки, на схід від сирійського міста Аль-Камишли (поруч з турецьким кордоном), американські військові перехопили російські армійські автомобілі, які прямували в сторону кордону з Іраком. Намагання русні проскочити повз дороги, також виявилися невдалими. Здається, що американці уважно слідкують за діями лаптеногих.

Близький Схід Ізраїль Ірак Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року