fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 6 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

Ердоган розкрив головну мету свого візиту в Сочі. На півдні Сирії сили режиму штурмують місто Тафас. Операція ЦАХАЛу проти «Ісламського джихаду» вступила в нову фазу. Американський чиновник заявила, що Іран сам закуповує БПЛА в Китаї.

Туреччина: Реджеп Таїп Ердоган запропонував ху@лу провести його зустріч із Володимиром Зеленським у Туреччині. Фактично, ця пропозиція і є основною метою і темою вчорашнього візиту президента Туреччини до Сочі.

Версія, що турки жадали вирішити питання з руснею по Сирії і нібито заручитися якимись гарантіями, перед розмовою з цього приводу з Вашингтоном, слабкувата з багатьох причин. Перша з яких, русня завжди бреше. По друге, кремль не в тій диспозиції щоб комусь щось гарантувати.

І дифірамби які співав кремлівський щур турецькому лідеру тому підтвердження, бо саме лояльність Ердогана стає запорукою майбутніх перемовин по війні з Україною, які як найскоріше бажає розпочати кремль. При тому, що питання Сирії та Нагірного Карабаху було виведено за дужки і не згадувалося навіть в коментарях високопосадовців.

Зараз, Туреччина отримала і реалізує свій унікальний шанс бути корисною для всіх і відповідно зібрати дивіденди з усіх. Гарний вибір. Це той шанс, про який ми розмовляли ще рік тому з ситуацією по Афганістану і який не стався по причині колапсу афганської армії.

Як би там не було, а перемовини про перемир’я з москвою рано чи пізно розпочнуться і я не думаю, що Анкара або Стамбул гірша площадка ніж скажімо Мінськ або його аналог. Тим більше, за словами Ердогана, на черзі ще близько 20 кораблів, яким потрібно скористатися «зерновим коридором». І власне дійсні гарантії в цьому забезпечує саме Туреччина. Тому закликаю бути зараз обережним в оцінках ролі і місця Турецької республіки у цій партії. Час розставить всі крапки.

Сирія: Як кажуть, чотири турецькі військовослужбовці отримали поранення в результаті мінометного обстрілу їхньої бази в селі Анаб в районі Афрін, на північ від Алеппо. Обстріл був проведений союзними силами РПК-САА. У відповідь турецька самохідна артилерія знищила вогневі позиції терористів, використавши при цьому 15 снарядів. Український досвід застосування «Крабів», М109, М777 та решти нам підказує, що ефективність артилерійського вогню досягається не кількістю використаних боєприпасів;)

На півдні Сирії, в суботу з ранку, сили режиму спробували просунутися з різних напрямків до околиць міста Тафас, яке на заході провінції Дараа, де вони зіткнулися з озброєними місцевими жителями. Під час бою, містянам вдалося відбити спробу наступу, використовуючи лише легку стрілецьку зброю. Асадити коли відступили продовжили хаотичний обстріл житлових кварталів міста з Шилок та мінометів.

Станом на зараз сирійський режим концентрує підкріплення в районі місцевого стадіону, який був переобладнаний на базу асадитів ще у 2011 році. В якості підкріплення надходять нові мотопіхотні і танкові підрозділи САА (Сирійської арабської армії).

Ізраїль: У п’ятницю бойовики «Ісламського джихаду», у відповідь на ліквідацію своїх ватажків, залпами некерованих реактивних ракет провели обстріли ізраїльських громад на півдні та центральній частині Ізраїлю. Ізраїль до цього назвав ліквідацію лідерів «Ісламського джихаду», одним з яких був Тайсір Джабарі, реакцією на постійну «конкретну» загрозу, спрямовану проти ізраїльських цивільних осіб і солдатів у прикордонних районах Гази.

«Джабарі несе відповідальність за конкретну загрозу за останні три-чотири дні, в які протитанковими ракетами були обстріляні та вбиті ізраїльські цивільні особи або солдати у прикордонній зоні Гази», — заявив речник ЦАХАЛу Ран Кочав.

Після завершення розвідки ЦАХАЛом і підготовки протягом останніх трьох днів, додав Кохав, «ми влаштували нищівну засідку, в якій Джабарі та члени протитанкових розрахунків разом з іншими були ліквідовані». Під час наступних ударів, за його словами, «ми атакували позиції «Ісламського джихаду», включно з ракетними пусковими позиціями, деякі з яких нещодавно були використані».

Далі, угруповання Гази пообіцяли «відчинити ворота пекла» для ізраїльських міст о 21:00. Ізраїльська армія затвердила призов у резерв 25 тисяч солдатів, а поліція викликала 10 рот резервних воєнізованих формувань “Магав” у 48 містах країни.

Запуски ракет почалися незадовго до 21:00. До 22.00 години вечора, за ствердженням «Ісламського джихаду», було випущено близько 100 ракет по Ізраїлю. ЦАХАЛ у свою чергу заявив, що терористи запустили близько 80 ракет. Зазначається, що майже половині з запущених ракет так і не вдалася перетнути кордон сектору Газа. Понад 40 перетнули кордон, і 33 з них були перехоплені «Залізним Куполом» (Iron Dome). Решта впали на відкритій місцевості, ніхто з людей при цьому не постраждав. Правда, одиноке фото в мережі підтверджує, що принаймні одна ракета влучила у приватний будинок.

Сутички із застосуванням стрілецької зброї між прихильниками і бойовиками «Ісламського джихаду» та солдатами ЦАХАЛу спалахнули десь опівночі на контрольно-пропускному пункті “Джалама” на північ від міста Дженін. До цього терористи провели мобілізацію своїх сил.

Ізраїльські військові розпочали рейди та провели компанію арештів на Західному Березі річки Йордан. Під час рейдів було затримано 19 палестинців, пов’язаних з терористичним угрупованням «Ісламський джихад». Підозрюваних передали ізраїльським службам безпеки для допиту, кажуть військові. Серед ізраїльських військових, які проводили рейди, ніхто не постраждав.

Опівдні проіранський рух “Ісламський джихад” заявив, що запустив ще 60 ракет по Тель-Авіву, аеропорту Бен-Гуріон, Бір-Сабаа, Ашдоду, Ашкелону, Нетівоту та Сдероту. Ізраїльські джерела стверджують про перехоплення всіх ракет. У відповідь були проведені додаткові авіаудари по позиціям бойовиків і секторі Газа, при цьому цілями стали як позиції ракетних пускових та склади ракет, так і місця проживання ватажків терористів.

За оцінками ізраїльської армії, під час першої хвилі авіаударів було вбито від 10 до 20 терористів. До ночі міністерство охорони здоров’я ХАМАС підтвердило, що щонайменше 10 людей були вбиті, в тому числі п’ятирічна дівчинка, і ще 55 поранені. На обід кількість жертв ізраїльських ударів склала вже 15 осіб і більше 140 поранених. Кількість вбитих бойовиків не вказується.

Напис на картинці: – Але якщо ви стріляєте по Ізраїлю з даху нашого будинку, чи не буде відповідь націлена на це місце? – Саме на це ми і розраховуємо.

Для оцінки заявленого «пекла» від терористів, прошу порівняти цю ніч та день з операцію ЦАХАЛу «Чорний пояс» у 2019 році, коли Армія оборони Ізраїлю ліквідувала тодішнього лідера «Ісламського джихаду» Баха Абу Аль-Ата. Тоді терористи випустили 450 ракет у бік Ізраїлю за 48 годин. Як бачимо, за три роки організація значно подрібнішала.

Іран: Командувач сил аль-Кудс КВІР Есмаїл Каані в суботу висловив підтримку Тегераном палестинського опору, заявивши, що «щодня проти ізраїльських позицій проводиться щонайменше 15 операцій». «Сини Хезболли будують плани завдати останнього удару по сіоністському режиму… і втілити бажання імама Хомейні знищити Ізраїль з карти та лиця Землі», — сказав головний терорист Ірану.

Іран вимагає закриття багаторічного розслідування ядерної програми ООН, як умови для відновлення ядерної угоди 2015 року, кажуть європейські дипломати. Це є основною перешкодою, яка блокує угоду, перемовини по якій були відновлені у цій четвер.

Після багатомісячної перерви дипломати із США, Ірану, Європейського Союзу знов сіли за стіл переговорів у Відні, але без правок щодо проекту тексту угоди, запропонованої Європейським Союзом. У п’ятницю офіційні особи трьох європейських країн, які вели переговори щодо угоди — Великобританії, Франції та Німеччини — попередили Іран про те, що переговори щодо ключових пунктів проекту тексту не будуть відновлені, і закликали Іран завершити переговори. “Ми закликаємо Іран не пред’являти нереалістичних вимог… в тому числі щодо невирішених питань, пов’язаних із гарантіями Міжнародного агентства з атомної енергії”, – йдеться в короткій заяві.

Розслідування МАГАТЕ було розпочато із звинувачень Ізраїлю у 2018 році в тому, що Іран зберігав обладнання для виготовлення ядерної зброї. Під час розслідування МАГАТЕ виявило сліди штучного ядерного матеріалу в декількох місцях зберігання та переробки і вимагало від Ірану пояснень, чому ядерний матеріал там був і що з ним сталося.

Іран перешкоджав розслідуванню та дав відповіді, які, на думку агентства, не заслуговують на довіру. Західні чиновники кажуть, що Іран нехтує своїми основними зобов’язаннями щодо нерозповсюдження. У червні США та їх європейські союзники отримали переважну підтримку протесту Ірану в раді держав-членів МАГАТЕ, закликавши Тегеран співпрацювати з агентством. Росія та Китай були єдиними країнами-членами МАГАТЕ, які виступили проти цього рішення.

На тлі повідомлень про те, що Іран надає безпілотники русні для війни в Україні, високопоставлений чиновник США заявив, що безпілотники, які використовуються підтримуваними Тегераном бойовиками на Близькому Сході, постачаються Китаєм.

Помічник держсекретаря Сполучених Штатів у справах Близького Сходу Барбара Ліф повідомила членам Комітету із закордонних справ Сенату в четвер, 4 серпня, що Пекін наполягає на продажі своїх військових безпілотників арабським країнам, не роблячи нічого, щоб зупинити потік інших китайських літальних апаратів для іранських проксі у регіоні. «Це іронія, я перша, хто сказав, що ті БПЛА, які використовують ці [іранські] проксі-сили, є китайськими… Вони не надаються державою [Китаєм], але держава не намагається обмежити цей потік».

Китай продав дрони CH-4 Саудівській Аравії та Іраку, а ОАЕ придбали ударний Wing Loong II, еквівалент американського MQ-9 Reaper. «Режим у Тегерані сам по собі настільки ізольований, і не лише через наші санкції — він ізольований через свої власні дії, свою хижацьку деструктивну поведінку в середині країні, а також у більшому регіоні», — зазначила Барбара Ліф.

Фактично, американський чиновник дала відповідь, чому Тегеран не може або не хоче надати свої БПЛА московії – бо самим не вистачає. Західні санкції та заборона доступу до технологій робить для Ірану неможливим виробництво сучасних БПЛА у великих кількостях. При чому ми розуміємо, що якщо така можливість з’явиться – БПЛА або щось інше буде передано обов’язково.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!