fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2020 року

Близький Схід Єгипет Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Поки політична криза внаслідок ліквідації Касима Солеймані розвивається. Туреччина вже відправила перших військових до Лівії. В Сирії вкс московії продовжують вбивати людей. В Лівії ВПС Хафтара нанесли зухвалий удар по льотному коледжу в Тріполі.

На початку публікації хочу подякувати всім читачам за терпіння і нагадати основну мету моїх дописів – той хто обізнаний той озброєний. Твіт Павла Клімкіна просто залишу тут.

А поки «найвеличніший лідер світу» відпочиває в Омані продовжу)

Іран: Прогнози про початок 3-ї Світової і решту апокаліпсів не збулися. Хоча, особисто мене, після ліквідації Солеймані, стривожили лише котирування нафти. Бо ці хлопці справжні експерти).

Так от, в моменті ціна Бренту підскочила з 66 х копійками на 2,5 долари і продовжила зростати. На зараз ситуація по-троху заспокоюється і ціна поповзла до низу.

Влада Ірану як і прогнозувалося, використовує цей піар захід, як поховання Солеймані зі спільниками на повну. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці щоб проститися з тілом одного з очільників КВІР.

На фото проща з Солеймані з іранського Ахвазу.

 

Нижче вулиці Тегерану.

На відео, трансляція поховання іранського державного телебачення. Всі в скорботі та сльозах.

Розмір похоронних натовпів в авторитарних режимах не є свідченням підтримки населення. Насправді все навпаки. Усі ці диктатури просто намагаються компенсувати їх відсутність легітимності. Назвемо це Заздрістю Легітимності. Похорон Солеймані не відрізняється.

І вже нового очільника аль-Кудс, закликали продовжити курс Солеймані і закінчити розпочату їм роботу. Мається на увазі війна з Ізраїлем та США, вторгнення в Саудівську Аравію, Ліван, Сирію та Ємен. А головними для Солеймані цілями були Мекка і Медіна.

Треба розуміти, що смерть одного з високопосадовців Ірану, на руку саме іранській владі. Бо продукування ворожості інших країн, це всього лише ширма. Влада Ірану, повністю шиїтського-мотивована, і націлена на реванш проти сунітських країн, лише використовує її як привід для продовження свої експансії і зміцнення влади. Звичайно ж за рахунок теронії власного народу. Вихід Ірану з ядерної угоди повністю так само став вдалим використанням цієї смерті, хоча так чи інакше це сталося б через деякий час.

Радник з військових питань верховного правителя Ірану аятолли Хаменеї заявив, що відповідь Ірану на вбивство Сулеймані безумовно буде у військовому вимірі і спрямована проти військового об’єкту. Про самі реальні військові приготування поки не чутно. Хоча вони безумовно будуть. І напади проти американських об’єктів по всьому світу посиляться.

З тим, поки влада Ірану, займається нагнітанням хвилі в інтернет просторі різними політичними симулякрами. На твіт Трампа про готовність США поцілити 52 іранських об’єкти в разі початку військових дій проти американців, Іран закотив істерику, про готовність США вдарити по 52 об’єктам історичної спадщини. І хоча Трамп зазвичай багато твітить, такого він не писав.

Тобто повністю вигаданий привід для вручення чергової ноти з обуренням про історичні об’єкти. Якого розголосу ця історія набуває в Ірані, страшно уявити.

Ну а поки, американці-британці-ізраїльтяни укріплюються, решта світу намагається якось вплинути на процес та понизити градус. Євросоюз запросив главу іранського МЗС Джавада Заріфа в Брюссель.

Президент Туреччини Ердоган закликав президента Ірану Рухані утримуватися від ескалації напруженості в відносинах з США, висловив співчуття з приводу вбивства воєначальника Солеймані, використовуючи його офіційне звання і не використовував слово «мученик», щоб описати його.

Від послуг Катару в посередництві між Іраном та США, іранці відмовились.

Ірак: Як і передбачалося, майже всі негативні наслідки ліквідації Солеймані відчує на собі Ірак. На сьогодні вона ще більше поглибила політичну кризу в цій країні.

Намагання продавити в парламенті резолюцію по «вигнанню» американців з Іраку з першого разу не пройшло. Засідання проігнорували представники курдів та сунітів. Кворуму не було.

Після чого іракські ЛОМи, частково внесені до списків терористів, розпочали залякування парламентарів і засідання начебто відбулося. Зі сумнівною законністю та під тиском проіранської частини політикуму та сумнівно легітимного прем’єру країни.

На зараз, парламент прийняв законопроект про негайне припинення операції «Непохитна рішучість», виведення всього іноземного контингенту з Іраку, заборону користування землею, небом і водами Іраку іноземними арміями. Тепер уряд повинен представити готовий законопроект, який має на увазі послідовний виведення військ.

Американці з цього приводу виловили жаль і забарикадувалися на базах. А в штабі Міжнародної коаліції (International Coalition for Operation Inherent Resolve) заявили про призупинення операції проти ІДІЛ у зв’язку необхідністю захисту усього персоналу Коаліції, що є першочерговим завданням.

Про всяк випадок нагадаю чисельність військ США на Близькому Сході та в Афганістані.

Сама ж ситуація в Іраку далека від одностайної. В містах де провозили тіло Солеймані, ця процесія збирала багатолюдні процесії з відповідними антиамериканськими закликами. На фото прощання з Абу Мехді аль-Мухандісом і Касимом Солеймани у священному шиїтському ан-Наджафі.

Однією з іроній цього дійства стало те, що тіло Касима Солеймані, перевозили на американській вантажівці Chevrolet під охороною іракської безпеки, оснащеною США. І цей натовп називав Америку «великим сатаною»!

Другою дурістю можна назвати вже два обстріли американського комплексу в «зеленій зоні» Багдаду. Прилітало як мінімум по три та чотири реактивні ракети в районі комплексу. Постраждали декілька місцевих.

А ось у столиці іракської провінції Джі Кар в місті Насирія бойовики проіраньскої «Хашд Шаабі» виготовили символічну труну та намагалися організувати ходу через центральну площу, імітуючи прощу з аль-Мухандісом та Солеймани. Місцевим це не сподобалося – регіональний штаб «Хашд Шаабі», і авто, в якому перевозили символічну труну спалений, бойовики розсіяні.

Сирія: Русня в рамках підготовки до відновлення військової операції в Ідлібі завдали кілька авіаударів по бунтівній провінції. Внаслідок атак московитів загинули 13 людей в Ідлібі, 2 в Алеппо, ще більше 29 поранені.

Іранські найманці почали евакуацію з бази під Альбукамалем в Дейр Ез-Зорі. Активність американських/ізраїльських невідомих літаків на цією базою змусили іранців згорнути свою діяльність в цьому місті і скоріш за все переміститися в інше. Як я раніше повідомляв, часті удари по іранцям під Альбукамалем призвели до випадків масового дезертирства в їхніх рядах.

Туреччина: Туреччина вже направила військових до Лівії. За словами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, військові «почали поступово спрямовуватися» в Лівію. Вони повинні «забезпечити безпеку» Уряду Національної Єдності Фаїза Сараджа.

Ймовірно мова йшла про 35 військових спеціалістів з РЕБ які в Тріполі та Місраті протидіють еміратським БПЛА. В своєму виступі турецький президент заявив, що завдання турецьких військових в цій країні буде полягати в координації, а не участі в збройних зіткненнях. Тим самим він дав відсилку до ПВК SADAT і сирійців.

Лівія: Хафтар в очікуванні неминучого краху, бо всі свої шанси він проґавив, вдався до чергового злочину. Резонансе вбивство 28 кадетів льотної школи в Тріполі і поранення ще 23 сколихнуло світ своєю зухвалістю.

Лікарні Тріполі звернулися за допомогою в отриманні донорської крові.

Безпілотник поцілив просто у стрій кадетів. Цей напад не міг бути випадковим.

Відразу після нападу хафтарівці почали закидати фейкові повідомлення про нібито обстріл УНЄ своїх же з мінометів, а БПЛА ЛНА в той час нібито вдарив по місцю заправки турецьких безпілотників.

Але після оприлюднення всіх даних, прес-секретар Хафтара Халед Аль-Маджуб взяв на себе (тобто на ВПС Хафтара) відповідальність за повітряний удар по військовому коледжу в Тріполі. А в як виправдання удару було сказано, що кадети коледжу є «бойовиками».

Міністерство закордонних справ вирішило відкласти візит глави зовнішньої політики Європейського Союзу до Лівії разом з міністрами закордонних справ Франції, Британії, Італії та Німеччини до подальшого повідомлення, “з огляду на поточні обставини”, відповідно до заяви міністерства сьогодні.

США рішуче засудили авіаудар сил Хафтара.

Рада Президента доручила Міністерству закордонних справ Лівії вжити заходів проти країн, які підтримують Хафтара.

Єгипет: В найближчі дні Єгипет проведе ще одне військово-морське навчання в Червоному морі, яке буде поєднане з відкриттям нової військово-морської бази Береніс, розташованої на півдні країни.

Ці маневри стануть демонстрацію сили для Туреччини, та полігоном для відпрацювання можливої висадки десанту в Лівії.

Сьогодні запланова зустріч у Міністера закордонних справ Єгипту з міністрами ЗС Франції, Італії, Греції та Кипру, щоб обговорити ситуацію на Лівії.

Близький Схід Єгипет Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)