fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 8-9 серпня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8-9 серпня 2020 року

Близький Схід Ірак Ліван Лівія Сирія Туреччина

В Лівані розпочалася революція. США продовжують наполягати на мирному врегулюванні лівійської кризи. Туреччина закінчує формування повстанських угруповань в регулярну армію Сирії.

Сьогодні вирішив трохи змінити порядок подачі інформації, у зв’язку з білоруськими виборами, тому близькосхідний дайджест йде першим.

Ліван: Події, що почали розгортатися вчора у ліванські столиці, знов вивели цю країну на передні шпальта інформаційних агентств. Бейрутцям до економічного колапсу в країні, ще додалися наслідки надпотужного вибуху в результаті якого загинули вже близько 160 людей, ще більше 5000 травмовані, 300 тис. залишилися без житла. Розпочалися масові поховання жертв вибуху.

Економічні протести в Лівані тривають вже другий рік поспіль. В країні панує корупція, жителі незадоволені постійним іноземним втручанням у внутрішні справи, розрухою і незмінністю влади.

Активні заворушення почалися взимку минулого року, коли влада Лівану, щоб поповнити бюджет, вирішили ввести податок на месенджер «WhatsApp» в розмірі тисячі ліванських фунтів в місяць (близько 6 доларів США). Це спровокувало масові виступи проти влади, які йшли з тих пір з різною інтенсивністю.

Проте наслідки вибуху спровокували новий вельми масовий не мирний протест. На вулицю вийшли прості ліванці і ветерани ліванської армії та оголосили про початок «Революції».

Багаття добавила недовіра багатьох місцевих у офіційно оголошені причини вибуху у порту Бейруту. За чутками, що поширюються, причиною вибуху стали не ремонтно-зварювальні роботи на місці зберігання аміачної селітри, а пожежа на складі боєприпасів Хезболла. Причому до такого стану привела халатність з боку влади. На фото нижче графіті в порту Бейруту.

А ще люди в Бейруті вийшли на вулиці, бо їм тепер нічого втрачати. Немає води і електрики, грошей і перспектив. Будинки і офіси зруйновані, бізнес втрачений, загиблі і поранені – навколо панує хаос, який вдарив по населенню. Можновладці як завжди залишаються при своєму, лише незначно втрачаючи, тоді як народ позбувся всього.

Протести відразу набули рішучого, радикального характеру та розгорнулися лавиноподібне. У центрі Бейрута сколотили шибениці, на яких повісили президента, спікера парламенту, лідера «Хезболли» та інших ліванських політиків.

Мітингарі вимагають відставки уряду. Люди скандують: “Подайте у відставку або повіситися!”; “Народ бажає повалення режиму!”; “Терористи, терористи, Хезболла терористи!”.

Влада Лівану застосувала проти натовпу поліції та армію. Які в свою чергу використовують гранати зі сльозогінним газом, гумові кулі. Як наголошують мітингарі – спецзасоби французького виробництва (про це нижче). Відразу з’явилося багато постраждалих. За попередніми даним поранення отримали 238 людини. Загинув як мінімум один співробітник служб безпеки Лівану.

Бойовики Хезболла застосували проти натовпу стрілецьку зброю на ураження.

Розлючений натовп перейшов у наступ і за допомогою каміння захопив, а потім спалив підйомні крани, якими влада намагалася зміцнити південний в’їзд під Парламент бетонними плитами. Саму будівлю Парламенту захопити не вдалося. Проте були захоплені МЗС Лівану, Міністерство навколишнього середовища, Міністерство економіки та Міністерство енергетики.

Подейкують, що верхівка Хезболла на чолі зі своїм лідером Насраллою виїхала до Сирії. Побоювання очільників ліванських терористів є не без підставними, протести вимагають від ліванської влади позубитися впливу Хезболли та оголосили Бейрут демілітаризованим містом.

Мова про демілітаризацію Бейруту йде вже не вперше. Президент Франції Макрон, після вибуху, приїздив до Бейруту зі своєю програмою допомоги. У відповідь на демілітаризацію Бейруту та введення миротворчих сил, Макрон обіцяв поновити допомогу Лівану від країн-донорів.

Фактично макроновський пакет був сприйнятий за позбавлення суверенітету Лівану та повернення до колоніального минулого. Недоброго забарвлення цим пропозиціям додало відчуття того, що французький лідер використав важку ситуацію в Лівані, щоб повернути свій вплив над ним.

А ще Макрон, розкритикував американські санкції проти Ірану, які так само вплинули і на Ліван через Хезболла. Бо Франція дотримується штучного розрізнення військових та політичних крил Хезболли, в той час як саме угруповання відкрито відкидає таке розділення.

Станом на вечір протести в Бейруті пішли на спад і уряд повернув контроль як мінімум над будівлею МЗС. На вулицях поки панують армійці. Вочевидь, що коли мітингарі відпочинуть та попросинаються – ситуація зміниться.

Лівія: Сполученні Штати продовжують наполягати на мирному поверненні територій Сірта та аль-Джуфра під юрисдикцію лівійського уряду та поновлення видобутку нафти.

Таку он-лайн дискусію з лівійськими високопосадовцями провели старший директор Ради національної безпеки США по Близькому Сходу і Північній Африці генерал-майор Мігель Корреа та посол США в Лівії Норланд.

«Сполучені Штати будуть продовжувати активно залучати на свій бік лівійських лідерів, готових відкинути згубне іноземне втручання, знизити ескалацію конфлікту та об’єднатися для досягнення мирного вирішення, яке принесе користь всім лівійцям» – йдеться у релізі американської амбасади в Лівії. Саном на зараз, США фактично гальмують початок нової військової операції з боку лівійської армії.

А тим часом, на околицях міста Сірта помічений один з декілька «Пнацирів» нещодавно перекинутих зі сходу країни. І не зважаючи на пустельний камуфляж – автомобільна база «КАМАЗу» без клопотів видає справжніх володарів цієї «вундервафлі» – російську армію.

Туреччина: Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина продовжить буріння поблизу свого узбережжя на спірних територіях, не дивлячись на укладену грецько-египетську угоду, тому що Греція «не виконує своїх обіцянок». «Ми не відчуваємо себе зобов’язаними розмовляти з тими, хто не має прав на нашу морську зону», сказав він журналістам після участі в п’ятничній молитві в недавно відкритій мечеті Айя-Софія. Грекам марно було б сподіватися, що турки підуть на поступки на такий відвертий шантаж.

ЗС Туреччини оголосили про формування оперативного командування операції «Щит миру» для єдиної координації всіх військових операцій в Сирії. Створити оперативне командування постановила військова рада Туреччини. Очолить нове оперативне командування дивізійний генерал Хаккян Озтакян.

 

Це рішення стало результатом великої праці турецьких військових по формуванню єдиних військових підрозділів і з’єднань з єдиним командуванням з різноманітних і часто ворожих повстанських угруповань Сирії.

Це процес зайняв багато часу, щоб перетворити різні за численністю, світоглядом та національністю групи в повноцінні військові частини. Зараз цей процес перейшов у видиму фазу. Почалося розформування недоукомплектованих частин і закінчення відбудови командної вертикалі у тих, які залишаться.

Кажуть, що навіть ХТШ вже передало до турецького командування поіменні списки своїх бійців для складення єдиного реєстру визвольних сил і готове до остаточного переходу під фактично турецьке командування. В наданих списках вказані 15 батальйонів з приблизно по 300 бійців в кожному. (А я продовжую чекати коли ХТШ отримає турецькі танки).

Сирія: На тлі зростання ескалації в Ідлібі та постійних артилерійських обстрілів, підрозділи турецької армії розпочали своє розгортання на півдні Ідлібу в селах Джабал Аль-Завії. Таке розміщення турецьких сил на південь від траси М4, якби натякає асаду/путіну, що турки не змиряться з новим наступом сил режиму. Проте ху@ло все рівно вирішить перевірити.

Ірак: У столиці іракської провінції Ді-Кар місті Ан-Насир розпочалися масові протести проти проіранського угруповання «Хашд Шааб» і угруповання «Ансаруллах аль-Афія» (19 бригада ХШ). Протестувальниками спалена штаб-квартира організації.

Приводом послужила заява правоохоронних органів про виявлення замінованого автомобілю, начиненого декількома тонами вибухівки, в Ан-Насир – його планувалося привести в дію під час мирного протесту. За документами автомобіль належить члену «Ансаруллах аль-Афія».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Ірак Ліван Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26-27 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19-20 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 вересня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 вересня 2020 року