fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

«Зерновий коридор» – «вітрина» турецької дипломатії – Чавушоглу. В Сирії загинули турецькі військові. Московія підтримує палестинських терористів у війні з Ізраїлем. Перемовини по ядерній угоді завершені, але самої угоди може і не бути.

Туреччина: Турецька дипломатія повинна мати проактивний характер, бути націленою на усунення протиріч, вирішення проблем. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на відкритті 13-ї конференції послів Туреччини у понеділок в Анкарі.

За словами турецького міністра, зусилля турецьких дипломатів мають місце як на двосторонній основі, так і в контексті міжнародних організацій та тристоронніх механізмів діалогу. Чавушоглу наголосив, що девізом для кожного турецького дипломата є заповіти основоположника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка. Міністр зазначив, що світова спільнота перебуває напередодні великих геополітичних змін, пов’язаних із нестабільністю та перешкодами на шляху розвитку держав.

«Провідні геополітичні гравці перебувають у жорсткому протистоянні. І тому є чимало причин», – наголосив міністр. Він зазначив, що криза навколо України змусила багатьох усвідомити значущість Туреччини. «Туреччина – країна, чиєї підтримки добиваються під час будь-яких криз. Наша країна – сильний партнер», – сказав Чавушоглу. Повертаючись до теми війни між рф та Україною, Чавушоглу сказав, що зусилля Анкари щодо України, зокрема досягнення «зернової угоди», стали «вітриною» турецької дипломатії.

Президент Ердоган: «Незабаром ми замкнемо ланки ланцюга, яких бракує, щоб сформувати зону безпеки на півночі Сирії і тим самим очистимо ці території від терористів». Не забув згадати турецький президент і Вірменію: «Якщо Єреван відповість на конструктивні ініціативи Анкари та Баку, в регіон прийдуть мир і стабільність».

Фактично звернувши основну увагу на економічні домовленості Анкари і москви, світ геть забув про нову фазу війни у Нагірному Карабасі. Відсутність будь-яких коментарів з цього приводу саме з кремля, лише засвідчує, що кремлівський щур капітулював у Вірменії. Далі чекаємо на капітуляцію в Сирії.

Сирія: В цей же час, курдські комуністи в союзі з військами асада продовжують атакувати пункти базування турецьких військ на півночі Сирії. Так, вчора вночі з реактивної артилерії була атакована база ЗС Туреччини Келчібрін в зоні операції «Щит Євфрату», що на північний схід від Алеппо. В наслідок атаки загинули двоє і були пораненні ще 5 турецьких військовослужбовців.

Також, зростаюча активність РПК/асадитів змусила турків покинути свої позиції біля Тануз та Харклі, що поблизу Тель-Аб’яда в зоні операції «Джерело миру».

В той же час турецькі війська активізувалися на півночі сирійської провінції Хасаке, в районі міста Камишли. Йдеться про артилерійські обстріли прикордонних позицій курдських комуністів поблизу Туреччини. Нагадаю, що зараз бойовики РПК та прикордонники асада спільно охороняють ділянки сирійсько-турецького кордону.

Палестина: Учора відбулася телефонна розмова представника ху@ла по Близького Сходу та країнам Африки та за сумісництвом заступником сумної коняки такого собі богданова з головою Політбюро ХАМАСу Ісмаїлом Ханією. Про таке вихвалялося МЗС немитої.

Уточнюється, що розмова відбулася з ініціативи палестинської сторони. Під час розмови Ханія інформував русо-фашистів про конфлікт, який триває в секторі Газа, “спровокований” Ізраїлем. Лідер ХАМАСу скаржився на жертви з палестинської сторони. Окремо МЗС московії вказало на те, що “паралельно відбувалися провокації ізраїльських радикалів навколо мусульманських святих місць у Східному Єрусалимі”. Йдеться про відвідування євреями Храмової гори з нагоди посту дев’ятого Ава.

Ізраїль: Ну а поки між Ізраїлем та «Палестинським ісламським джихадом» панує перемир’я. Фактично воно розпочалося о 23.30 за місцевим часом вчора. В попередніх домовленостях, за посередництва Єгипту, лунав час 20.00 та 22.00, але терористи кожного разу порушували режим припинення вогню, одразу після настання контрольного часу. При чому в медіа закидалася інформація, що нібито «Палестинський ісламський джихад» відкинув перемир’я, хоча це більше було сходе що угруповання не контролює своїх бойовиків.

Ну а поки «ні миру – ні війни» в секторі Газа відбуваються непересічні події.


Іран: Західні офіційні особи повідомили POLITICO в понеділок, що вони завершили обговорення технічних питань, які залишалися відкритими в остаточному проекті тексту, поширеному головним представником Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозепом Боррелем 21 липня. Остаточний проект визначає кроки, які Іран і США повинні будуть зробити для повернутися до повної відповідності початковій ядерній угоді з Іраном 2015 року, яка офіційно називається Спільним всеосяжним планом дій.

Представник МЗС Ірану заявив офіційному іранському інформаційному агентству IRNA у понеділок, що «враховуючи продовження дискусій щодо деяких важливих питань, які залишилися, ми ще не на стадії завершення тексту. Іран представив свої конструктивні погляди іншій стороні, щоб рухатися вперед, і результат залежить від їхнього політичного рішення. Ми вважаємо, що перемови у Відні може бути закрито найближчим часом за умови, що інша сторона прийме відповідне рішення. Але ми ще не там».

Тобто Іран відкидає консенсус у переговорах, хоча сам процес завершився. Тегеран продовжує стверджувати, що його ядерна програма призначена виключно для мирних цілей. У пошуках виходу з кута західні дипломати, які брали участь у переговорах у Відні, заявили, що протягом останніх п’яти днів сторони домовилися про окрему політичну угоду з Іраном, яка могла б допомогти закрити розслідування — за умови, що Іран співпрацюватиме.

Іран також вимагав від США юридичних гарантій того, що він не вийде з майбутньої ядерної угоди. Адміністрація Байдена неодноразово наголошувала, що вона виконуватиме свої зобов’язання за угодою, але не може надати гарантії майбутнім адміністраціям. Тому учасники переговорів виробили економічні гарантії, які дадуть Ірану можливість отримати фінансову вигоду від угоди — навіть якщо нова адміністрація США знову вийде з угоди.

Однією з таких гарантій, яку опрацьовують учасники переговорів, є тимчасове продовження контрактів для компаній, які ведуть бізнес в Ірані. Оновлена угода дозволить Ірану вільно продавати свою нафту на світових ринках і відновити доступ до своїх заморожених активів, вартістю приблизно 100 мільярдів доларів.

Якщо технічні рішення які були погодженні сьогодні будуть прийняті країнами учасниками переговорів, то прем’єр-міністри цих країн знов зберуться у Відні, щоб підписати цю оновлену угоду. Це дозволить Ірану продавати на день майже на 1 мільйон барелів нафти більше, чим він торгує зараз (переважно Китаю з дисконтом) і отримати додаткові 3 мільярди доларів США щомісячного доходу. Ізраїль, вочевидь, буде не в захваті від таких перспектив.

За словами офіційних осіб, верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель надішле повідомлення, в якому повідомить лідерам, що вони мають кілька тижнів, щоб вирішити, чи повертатися до угоди.

МАГАТЕ протягом багатьох років досліджує сліди урану, знайдені в кількох незаявлених місцях, і в червні рада відомства, що базується у Відні, офіційно засудила Іран за відсутність співпраці. За словами дипломатів ЄС, дипломати з Китаю, Франції, Німеччини, Росії, Великобританії та США є посередниками в переговорах між МАГАТЕ та Іраном у спробі вирішити розслідування. Але ці дискусії тривають окремо, і немає жодних гарантій, що МАГАТЕ, яке діє як незалежний ядерний аудитор, погодиться на компроміс.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!