fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2020 року

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Падіння українського лайнера та «страшна помста» в Ірані. Паралельний світ пропаганди в Іраку або американці нікуди не йдуть. В Сирії повстанці розпочали потужну контратаку. В Лівії – зрада батальйону УНЄ та черговий зашквар вагнерівців.

Іран: Трагічна подія з падінням українського борту PS752, стала найжахливішою подією останнього часу і такою, до розряду яких ми ще досі не звикли. На жаль МН17 не став для нас знаковим. Все списав час – біль, лють, справедливість.

В новій авіакатастрофі українського Boeing 737-8KV виплило багато невідомих.

Перше, це падіння самого лайнеру з пожежею на борті, що добре видно з оприлюднених відео. Факт несправності двигунів викреслило навіть наше МЗС і прибрало цю версію з опису подій.

По друге, іранська влада відмовляється віддати українській стороні «чорні скрині», які вже знайшли. Більше того, одна в гарному стані. Чому?

У версію, про збиття нашого літака іранським ППО не хотілось би вірити. Просто безглузде вбивство, яке не можна ні на кого повісити, крім себе. Не зрозуміло. Тим більше, що на борту судна крім двох українських туристок та членів екіпажу, решта були громадяни Ірану. Більшість з них канадські студенти, які поверталися в Канаду після свят.

В гіршому випадку – нашій владі треба готуватися до суттєвого виклику по захисту українського суверенітету. Поки що, крім привітання ху@ла з НР на зовнішньополітичному полі хвалитися нічим(

За отриманими пошкодженнями тіла ідентифікувати поки не вдається. Потрібна експертиза ДНК.

Далі до проблем близького Сходу.

Якщо не можеш відповісти в реальному світі, створюй паралельний! Саме під таким гаслом можна охарактеризувати те, що відбувається навколо іранської відповіді за ліквідацію Солеймані.

Максимальна мобілізація всіх ресурсів під час поховань Солеймані, для отримання максимального піар ефекту, привела до трагічної загибелі багатьох людей в рідному місті іранського генерала Кермані.

В результаті тисняві яка утворилася під час прощі з тілом, вчора 7 січня, за попередніми даними вдавилися на смерть 56 людей, ще більше 150 отримали травми різного ступеню важкості.

Ще на похованні були присутні більше 90 000 тисяч представників бойових іранських організацій та їх проксі. Як ті, що перебувають під контролем КВІР так і шиїтські бойовики Басідж. З загальної кількості присутніх, майже ¼ прибули з Іраку, Лівану, Афганістану, Пакистану та Нігерії. З Афганістану прибули, нам вже відомі, найманці з бригади “Фареміюн”, які за отримання іранського громадянства воюють на боці режиму в Сирії.

Звісно ж під час прощі, іранці не втрималися і виказали своє відношення американцям. Напроти амбасади США вивісили величезні постіри з Солеймані та Мухандісом.

Потім, іранський парламент визнав Пентагон – терористичною організацією.

А секретар Верховної ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані заявив, що відпрацьовані вже 13 сценаріїв помсти за смерть Касима Солеймані. Як відповідь буде запущений один з них.

Ірак: І скоріш за все як така відповідь, чи то що можна такою назвати, сталася сьогодні. Як повідомили іранські ЗМІ сталася «страшна помста». В ніч з 7 на 8 січня підрозділи КВІР атакували військову базу міжнародної Коаліції в Айн Ассад та штаб міжанародної Коаліції в Ербілі.

Для ударів по американських базах в Іраку були задіяні ракети типу «Qiam» і «Zulfiqar». Випущено близько 17 ракет по першій цілі, ще 5 ракет по другій. Чи дві чи чотире ракети до цілей не долетіли.

Їх уламки збирали в Іракському Курдистані.

та в районі Ербілю.

Залишки цієї ракети знайшли в 40 км від бази.

А на цьому відео влучання ракетою по базі, або десь поруч.

Іранці повідомили про загибель 80 американців, ще 200 поранених, знищення цілої купи техніки, включаючи гелікоптери та БПЛА. В самому Ірані розпочалося несамовите свято з цього приводу.

Міністерство внутрішніх справ Іракського Курдистану спростувало дані про жертви в результаті авіаударів по штабу Коаліції. Тобто, зеро. Ніхто не постраждав. Учасники Коаліції по-троху підтверджують відсутність втрат.

Президент Трамп теж повідомив – All is well! Наслідки влучань вивчаються.

Рохуані тим часом продовжив знищувати Америку в твітері. Паралельна реальність в дії)

Міністр оборони Ірану офіційно заявив, що наступний удар Ірану залежить від того, чи вдарить Вашингтон чи ні. Не буду вангувати, але на мою думку, американці не будуть мститися за вбитий пісок, навколо баз.

Підтвердженням такої думки є експерти з нафтового ринку. Нафта марки WTI виросла більше як 65 дол., і станом на ранок спустилася до 64,8 дол. Нафта марки Brent скакнула за 70 дол. В цілому ж зростання цін на 3~4 долари очікуванням «третьої світової» не назвеш, хоча сама тенденція не радує.

Далі, саудівський канал «аль-Хадас» стверджує з посиланням на іракські джерела, що персонал американської авіабази Айн Ассад був заздалегідь повідомлений про ракетний обстріл.

Ще один випадок з паралельного світу, це заяви виконуючого обов`язки Абделя Махді, про те що під час протестів американські морпіхи стріляли по іракським протестуючим (мається на увазі штурм амбасади США в «зеленій зоні» Багдаду), а під час анти іранських протестів по протестувальникам стріляла якась «третя сторона», натякаючи також на американців.

Після цих заяв, нібито до нього (Абделя Махді) дзвонив Трамп і обіцяв ліквідувати прем’єр-міністра, якщо розмови про «третю сторону» не припиняться. Який галас розповсюдження подібної брехні викликає в самому Іраку можна уявити. Хоча нам, українцям, факти накидання інформаційного лайна на вентилятор добре відомі.

Ще заяви прем’єр-міністра Абдель Махді про готовність Китаю надати військову допомогу Іраку, що нібито підтвердив посол Китаю в Іраку Чжан Тао, залишу без коментарів. Китайці поки цю заяву не коментували.

Далі, Ірак потрясла звістка про «нібито» вихід американців з Іраку, на підтвердження цього були опубліковані відповідні листи, проте без підписів генерала Вільяма Сілі (Командуючого сил Коаліції).

І поки Ірак святкував вихід американців, ті пояснили, що ніякого листа не було. Зразок листа який попав в мережу, був одним з варіантів дій, який розглядався, але не був затверджений.

В Кувейт взагалі стався ґвалт. Міністр оборони Кувейту заявив, що отримав офіційний лист від командира табору Аріфджан в Кувейті, в якому оголошувалося про швидкий вихід американських сил з цієї країни в протягом 3х днів.

З годом, кувейтське новинне агентство KUNA News заявило, що повідомлення про швидке виведення американських військ з Кувейту є результатом кібер-атаки. Невідомі хакери нібито зламали новинний сайт і розмістили там цей фейк.

Отже оскільки «кривава» війна в соціальних мережах триватиме, ще буде багато чого подібного.

Події зі справжнього світу. Американський міністр оборони підтвердив намір американців залишитися в Іраку. На тлі цієї заяви американці значно збільшили активність та передислокацію сил. На базу Конако в Сирії перекинута одна батарея РСЗВ HIMARS, ще одна – на родовище аль-Омар.

На базу Таджі в Іраку ввечері прибула колона військової техніки. Звідти налагоджений експрес військовими гелікоптерами до «зеленої зони» в Багдаді. ВПС США перебазовували 6 стратегічних бомбардувальників В-52Н в Індійський океан на базу острова Дієго-Гарсія.

Ще 2000 морпіхів направляються на Близький Схід на десантних кораблях Bataan, New York і Oak Hill Harper.

Вже на Близькому Сході розгорнуті: – 173-я та 82-а аеромобільні бригади, 75-й поле рейнджерів, 26-й експедиційний та 2-й і 7-й батальйони морпіхів.

Якщо приплюсувати до цього дві авіаносні групи з USS Harry S. Truman на чолі в Аравійському морі, та з USS Abraham Lincoln у Філіппінському – виходить нічого собі картина.

А так всі закликають до спокою, до стриманості. В разі підвищення тиску і тривоги, знову дивимось на котирування цін на нафту)

Сирія: «Скорбота» по Солеймані в Сирії зі своїм кривавим смаком. Оскаженілі іранські найманці зривають свою лють на беззахисних пастухах. На відео злочин іранських найманців в передмісті Мадан провінція Ракка.

Обережно відео 21+

Погіршення погодних умов призупинило військові дії з боку сил режиму. Русня теж перестала літати, чим відповідно й скористувалися повстанці.

Артилерійські обстріли не змусили сили опозиції відмовитись від початку великого рейду на півдні Ідлібу. Внаслідок нічної операції бійцям Фронту національного визволення вдалося звільнити три населених пункти – Аль-Барса, Смака та Аль-Далім (Аль-Машаміш) на південному сході Ідлібу.

Раптовість наступу допомогла захопити також 2 танки, БМП та інше озброєння асадитів. Знищено декілька десятків солдат САА, декількох взяли живими.

На зараз наступ/рейд триває. В разі подальшого розвитку ситуації на цьому напрямку, буду присвячувати цій темі окремий допис.

В провінції Дейр Ез-Зор заявила про себе нова група партизан себе так і називають «Повстанці Дейр Ез-Зор». Під час сповіщення про своє існування вони атакували сили режиму в селі Субайхан. За попередніми повідомленнями асадити втратили 55 вбитими, 37 пораненими, спалені 2 автобуси та 3 пікапи сирійської армії. Після нападу партизани ретирувалися.

Русня продовжує створення своїх підконтрольних проксі в Сирії. Сирійські ЗМІ повідомляють, що російські військові почали формування підрозділ для забезпечення безпеки в провінції Дамаск. Повідомляється, що новому ополченні буде близько 300 бойовиків з Думи. Нове воєнізоване формування займатиметься супроводом патрулів. Вочевидь так званій «військовій поліції» свинопсів не вистачає гарматного м’яса на небезпечних ділянках. Сирійців завжди можна послати поперед себе для практичного розмінування.

Раптово, без інформаційного розголосу ху@ло прилетіло в Дамаск. Асад зустрічав і особисто супроводжував кремлівського фюрера скрізь. Подейкують, що крім сирійської сторони на перемовах були присутні й іранці. А рішення про «заскочити» в Сирію ху@ло прийняв після ліквідації Солеймані.

Офіційно московський карлик відвідав Хмеймім, де йому прозвітували про військові злочини та вбивство мирного населення скрепоносними вояками. Потім воно прогулялося до церкви. До речі, кому «всьо равно» – сирійська церква провела службу по Солеймані. Після чого ху@ло відлетіло до Туреччини.

Туреччина: Результати сьогоднішньої зустрічі «старих друзів» буду коментувати вже в наступному дописі.

Лівія: Суттєвий прогрес сил Хафтара, який стався внаслідок зради одного з батальйонів УНЄ погіршив оперативне становище сил Уряду Національної Єдності в Тріполі.

Так, 604-й батальйон сил УНЄ в повному складі перейшов на бік ЛНА і здав Хафтару місто Сірта.

Місто Сірта – рідне місто колишнього лівійського диктатора Каддафі став одним із центрів поширення салафізму в Лівії ще з його часів.

Після ж повалення Каддафі, салафіти Сірти розділилися. Одна частина залишилася вірна мадхалістскому салафізму, інша ж підтримала джихадистський салафізм ІДІЛ.

В 2015році бойовики ІДІЛ як із Сірти так і їх прихильники з інших місць захопили місто. І Сірта стала «столицею» ІДІЛ в Лівії.

Повстання місцевих, яке відбулося з огляду на звірства іділівців, як до місцевих так і до релігійних діячів було жорстоко придушене. Частина тих хто вціліли, змогли втекти до Тріполі, де з них і був організований 604-й піхотний батальйон.

Потім 406-й оперативне приєднався до командування в Місраті, і разом з Бригадами Місрати зміг звільнити Сірту від ІДІЛ. А після переміщення підрозділів з Місрати на захист Тріполі, залишився чи не єдиним значним підрозділом в місті.

Зрада 406-го чи то з релігійних (більшість мусульман в ЛНА – салафіти), чи націоналістичних (арабський націоналізм проти турецького вторгнення), чи фінансових причин (тупо гроші) на зараз значення не має. Хоча всі схиляються до фінансової. Фактично відкритий фронт зі сходу повздовж узбережжя, дав змогу хафтарівцям зробити значний ривок вперед.

На зараз, бой тривають десь за 80~100км від Місрати. Перекинуті, в надзвичайному порядку підрозділи місратців, зупинили просування ЛНА. За інформацією УНЄ вони зупинили наступ та взяли в полон до 80 солдат противника і готують операцію по поверненню міста Сірта, за інформацією ЛНА – наступ триває і вони просунулися далі Абу Гріна в напрямку Місрати. Що зрозуміло на 100%, це те, що раптова передислокація Бригад Місрати для оборони свого міста – послабила оборону Тріполі, чим може скористатися Хафтар, чи не в останній раз.

В самій Сирті, повилазили зі щілин кадафісти і почали ностальгувати за «старими часами» розмахуючи прапорами колишньої Джамахірії.

В мережах розповсюджуються фотографії трофеїв «здобутих в бою» за Сірту. Серед захопленої техніки крім технічок, можна побачити турецький Kirpi II.

Також, в ЛНА заявили про захоплення командного пункту управління БПЛА Bayraktar на захід від Сірти. На доказ виставили таке фото. Як на мене сумнівно.

І наприкінці допису (дякую хто дочитав) розповім про зашкварених вагнерівців. За словами Ердогана їх в Лівії вже більше 2 200 тулубів. І враховуюче те, що вагнерівці виконують роль звичайної піхоти на гострих напрямках, які в принципі більш стійкі в бою ніж пустельники Хафтара, виникало питання де вони всі поховалися?

І ось нарешті. Лівійське командування УНЄ оприлюднило відео обстрілу вагнерівців на півдні Тріполі. Відео зняте з БПЛА. На ньому видно, як два вагнерівці тягнуть третього після влучання, ще декілька шкандибають самостійно з пораненням. За кадром йде пояснення арабською, що на відео русня. З нетерпінням будемо чекати нових таких відео)

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)