fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2022 року

Близький Схід Сирія

Командувач СДС бідкається, що не може домовитися з асадом. Байден замінить командувача CENCOM. ООН та США попередили лівійських «колег» про відповідальність за затягування виборів. Президент Ердоган залучився до врегулювання кризи у Казахстані. Наступ єменської армії триває.

Сирія: Командувач Сирійськими демократичними силами генерал Мазлум Абді пожалився “Вашингтонському інституту досліджень”, що не може домовитися з сирійським режимом, бо ідеологія фашистської правлячої партії Баас відкидає наявність будь-яких інших автономій в Сирії. Але, він каже, що на то потрібен час.

Дивно, але діячи СДС вперто продовжують стукатися у закриті двери політичної корпорації з сирійським режимом і наполягають на цьому, в той час коли загони РПК/YPG, які діють під парасолькою СДС, вже давно координують свої зусилля у війни з турками та їх проксі.

Так, під час останнього бойового зіткнення в районі Айн-Ісса на півночі Сирії, протурецьки сили вбили двох і поранили шістьох бойовиків сил режиму та YPG. Що в принципі лише підтверджує, що асад не спримаючи політичний діалог, в повну інтегрує РПК/YPG до своїх лав.

Однак, є одне але. Цей, 2022 рік, як прогнозується, стане роком активних бойових зіткнень між американо-ізраїльскими силами і їх союзниками в Сирії з іранськими КВІР та їх проксі і найманцями.

В ций ситуація, політичному курдському керівництву СДС наврядчи вдастся втримати ілюзію балансу і воювати з асадитами на сході Сирії та взаємодіяти на півночі. Умовний поділ серед асадитів на армію режиму та іранських проксі в їх складі стає все більш віртуальним, скоро вся Сирійьска арабська армія стане однією єдиною сирійською «Хезболла».

Продовжуємо підраховувати підсумки року минулого. Так от, відповідно до оприлюднених даних на півдні Сирії, в основному у провініцї Дараа, асадити втратили за 2021 рік 240 своїх вбитими. З яких: – 201 військовий каратель та працівник розвідки; – 19 функціонерів асадівської партії Баас; – 20 злочинців з так званого російського «5-го корпусу».

Якщо бути об’єктивним, то ці втрати лише у двічі нижче втрат асадитів на фронтах Ідлібу у минулому році. Тобто розуміємо, що байки про «примирення» з режимом з боку місцевих жителів були і залишаються байками.

Ірак: Надходять повідомлення, що президент Байден планує замінити командувача Центрального командування США (CENCOM) на Близькому Сході (операції в Іраку, Сирії, Афганістані та Ємені). Як очікується новим командувачем стане генерал-лейтенант армії Майкл Курілла, повідомив Пентагон у п’ятницю.

У разі підтвердження Сенатом генерал Курілла змінить на чолі CENTCOM генерала морської піхоти Кеннета Маккензі. Майкл Курілла, випусник Вест-Пойнту, має вагомий послужний список. В нього входять операції в Косові, Афганістані та Іраку. У 2005 році він був важко поранений під час штурму Мосулу. Виконував обов’язки в Генеральному штабі армії Сполучених Штатів і командував престижною 82-ю парашутною дивізією («Кричущі орли»). Зараз 55-річний генерал командує 18-й повітряно-десантним корпусом армії США.

Очевидно, що це призначення є політичним з огляду на останні скандали, які виникли у пресі США за фактами загибелі цивільних під час ударів ПС США по бойовикам ІДІЛ в Сирії та Іраку. Як кажуть, Майкл Курілла є більш розважливим під час прийняття рішень про нанесення ударів, чим його попердник морський піхотинець генерал Кеннет Маккензі.

Лівія: Голова Вищої державної ради Лівії Халед аль-Мішрі з корисних мотивів продовжує свій шлях зради Лівії і провів у Марокко зустріч зі спікером Палати представників в Тобруку Акілою Салехом. Як повідомляють, результатом зустрічі стало узгодження плану створити спільний комітет представників Тріполі та Бенгазі для узгодження проекту конституції, а також внести зміни до складу Уряду національної єдності (УНЄ), якщо його робота триватиме понад 6 місяців.

Що це означає? Фактично, аль-Мішрі працює над усуненням діючого прем’єр-міністра країни Дбейби від влади, щоб зменшити його шанси на майбутніх президентських виборах і відповідно підвищити в такий спосіб свої. Відповідно, задача Салеха в першій частині збігається з аль-Мішрі, однак він працює на кандидата Хафтара.

Питання конституції є риторичним, оскільки легітимність самої Палати представників як і прийнятих нею рішень завжди буде викликати сумніви, однак схід Лівії не має більше іншого «обраного» органу з яким можна вести діалог. Більше того, аль-Мішрі пропонує прийняти нову конституцію на референдумі, що фактично є підміною виборів і лише спробою затягнути час.

З іншого боку, розуміючи цю нехитру стратегію, в УНЄ запропонували для проведення виборів використати нову конституцію, або в разі її неприйняття, конституційне правило. Що є очевидним відкритим шляхом до скорішого проведення виборів.

І нарешті, очевидну для всіх стратегію на фальсифікацію виборчого процесу з боку Хафтара-аль-Мішрі, звернули увагу і міжнародні партнери. Так, спеціальний радник Генерального секретаря ООН з питань Лівії Стефані Турко Вільямс провела зустріч з аль-Мішрі по результатам його домовленостей в Марокко.

У повідомлені про зустріч Стефані Вільямс достатньо у жорсткому тоні нагадує, що вона «наголосила на нагальній необхідності поважати вимоги 2,8 мільйонів лівійців, які зареєструвалися для голосування». «Наголосила на дотримання календаря, визначеного дорожньою картою LPDF (визнаною в Резолюції 2570 РБ ООН), і закликала до невідкладних і серйозних зусиль, щоб завершити і без того занадто довгий перехідний період у Лівії вільними, чесними та надійними виборами».

Також своє невдоволення висловив і Вашингтон. Посол США в Лівії Річард Норланд сказав, що лівійська політика є складною і що поява деяких «суперечливих кандидатур» наприкінці виборчого процесу призвела до побоювань спалаху насильства. Що, за його виразом, викликало тимчасову паузу (у виборчому процесі).

У своїй заяві для газети Asharq Al-Awsat Норланд додав, що нинішній період в Лівії є випробуванням доброї волі лівійських лідерів, які заявляють, що вони віддані виборам. Посол США зазначив, що Вища національна виборча комісія була технічно готова провести вибори вчасно, але її роботу заплутали «суперечливі кандидатури», зазначивши, що деякі партії з радістю скористалися можливістю затягнути виборчий процес.

З тим, Норланд додав, що США не були наївними коли підтримали своєчасне проведення виборів 24 грудня з огляду на всі складності цього процесу, однак вони готові застосувати санкції у відношенні тих осіб які будуть використовувати цю відстрочку.

До речі питання з санкціями до осіб які будуть заважати проведенню виборів, стало першою сильною заявою представника США з цього приводу і є «останнім китайським попередженням» силам, які святкують перемогу після їх перенесення на не визначений термін.

Туреччина: Туреччина більш активно залучачється до кризи в Казахстані. Президенти Туреччини та Киргизстану, Реджеп Таїп Ердоган та Садир Жапаров провели 6 січня телефонну розмову, передає прес-служба киргизького лідера. Під час бесіди, яка відбулася з ініціативи турецької сторони, обговорено перспективи двосторонньої співпраці, а також поточну ситуацію в регіоні, зокрема, події в Казахстані.

Ердоган висловив надію на якнайшвидше формування нового уряду Казахстану. Крім того, президент Ердоган провів у четвер телефонні переговори з колегами з Казахстану, Азербайджану та Узбекистану Касим-Жомартом Токаєвим, Ільхамом Алієвим та Шавкатом Мірзійоєвим.

Як повідомила канцелярія турецького лідера, контакти проводилися на підставі того, що зараз він є тимчасовим головою Організації тюркських держав.” У ході переговорів з Токаєвим він зазначив, що уважно стежить за розвитком подій у братньому та дружньому Казахстані, висловлює співчуття родичам загиблих та бажає одужання пораненим».

Президент Ердоган висловив солідарність із Казахстаном і наголосив, що Організація тюркських держав також підтримує Казахстан. Президент Ердоган зазначив, що «у разі потреби Туреччина готова обмінюватися будь-якими технічними знаннями та досвідом”, – поінформувала канцелярія турецького президента.

Ємен: Як свідчать останні фронтові зведення, наступ єменської армії за підтримки Арабської коаліції на півні країни в нафтоносній провінції Шабва триває. Надходять нові підтвердження звільнення більшості районів провінції від хуситів. Експерти з побоюванням, запитують чи стане цей наступ переломом у ході громадянської війни в Ємені чи ні.

З тим, остання заява прес-служби хуситів свідчить як раз про кепкість їх справ. Так, хусити заявили про готовність оприлюднити докази перекидання озброєння та військової техніки вантажним судном Rawabi протягом минулих періодів, в інтересах підтримуваних ОАЕ сил в Ємені. Що насправді вже не є сенсацією, а ось положення на фронтах у Шабва хусити поки не коментують.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 лютого 2022 року