fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 23 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 жовтня 2020 року

Близький Схід Ірак Іран Ліван Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

В постійних сутичках бойовики ІДІЛ та асадити несуть відчутні втрати. США пообіцяли атакувати 80 об’єктів проіранських формувань в Іраку. Росія «кинула» на гроші своїх сирійських найманців. США посилюють санкції проти Ірану. Саудівська Аравія демпінгує на європейському ринку нафти.

Сирія: В Ідлібі гаряче без змін. Асадити вивалили більше 50 снарядів з важкої артилерії по селищу Кансафра в Джабал аль-Завії. Є загиблі та поранені серед цивільних. Повстанці, в свою чергу, вразили позиції сирійської армії під містом Дадіх на півдні Ідлібу.

Історія зі спільними російсько-турецькими патрулями траси М4 здається добігла кінця. Турецькі військові сьогодні провели самостійне патрулювання траси. Русня, яка по безпековим причинам відмовилася від участі, запрошена не була.

І поки причин сподіватися на відновлення спільних патрулів не має. Оскільки русня всіляко використовувала патрулі для здійснення провокацій, для чого організовувала напади неіснуючих бандформувань і туркам це вочевидь не подобалося. І жирної крапкою завершення спільних патрулів стало перекриття турками самої траси М4. Фініта ля комедія.

Прийшло підтвердження масованих нападів бойовиків ІДІЛ на об’єкти сирійської армії за останній час. За опублікованими повідомленнями, з жовтня місяця у сутичках зазнали відчутних втрат обидві сторони. Всього підтверджена загибель 41 представника режиму та 49 іділівців.

І ще за вчора-позавчора в нападах про які я писав в провінціях Хама та Хомс, загинули 10 асадитів та 13 бойовиків. Проіділівські джерела повідомляють про 30 загиблих військових сирійської армії. Навіть, якщо дані терористів завищені, це по суті не міняє самого факту поширення нової хвилі терористичної загрози в Сирії.

На фото нижче, сьогоднішнє масове поховання в місті Хомс на кладовищі для невстановлених солдат ~ 30 таких останків. Всі вони загинули як під час боїв з повстанцями у Великому Ідлібі, так і в сирійській Бадії в боях з ІДІЛ.

Президент Грузії Саломе Зорабішвілі заявила про порушення територіальної цілісності Грузії режимом асада. Такий факт стався після відкриття в Дамаску «дипломатичного» представництва невизнаної республіки Абхазія. За словами Зорабішвілі, міжнародне співтовариство має засудити цей акт.

В той же час повідомляється, що асад висловив своє задоволення відкриттям посольства Абхазії в Дамаску і вважає, що цей крок “дасть великий поштовх спільним діям і співпраці в різних сферах, особливо на економічному рівні, крім вивчення нових горизонтів співпраці”. Очікую відкриття представництв ОРДЛО)

Ірак: Нарешті стала зрозумілою причина активності іранської влади по стримуванню агресії проіранських формувань в Іраку проти американської присутності. Як повідомляють, ще 20 вересня Держсекретар Помпео зателефонував прем’єр-міністру Іраку Кадхімі з обіцянкою вразити близько 80 об’єктів проіранських угруповань, якщо напади на зони американської присутності, а більше всього «зелену зону» Багдаду продовжаться. У підтвердження загрози американці скоротили чисельність своєї дипмісії в Іраку.

 

І іракський прем’єр достатньо уважно віднісся до американського попередження та намагався зробити все від нього залежне. З початку, після засідання уряду, спробував вплинути на проіранські формування самостійно, тому що всі три шиїтські збройні формування, які підтримує Тегеран, офіційно є частиною Народних мобілізаційних сил Іраку під номінальним контролем уряду країни. На фото Reuters – іракський прем’єр-міністр Мустафа аль-Кадхімі у формі Народних мобілізаційних сил під час зустрічі з главою ПМС Фалехом аль-Фаядом у травні ц.р.

Після цієї невдалої спроби, Кадхімі відправив 26 вересня міністра закордонних справ Іракку Фуада Хуссейна до Тегерану з проханням про допомогу Ірану у стримуванні збройних фракцій які той фінансує. За словами прес-секретаря іракського міністерства закордонних справ Іраку Ахмеда аль-Саххафа, Хуссейн передав від Кадхімі “словесне послання” президенту Ірану Хасану Роухані “з акцентом на події в регіоні, очікувані події та їх наслідки”.

І як повідомляють, 40-дений термін що відвели американці для вирішення цієї проблеми успішно спливають в безуспішних намаганнях іранської влади завадити політичному та економічному колапсу країни. І тому відповідь на питання: “Війна неминуча?”, ми зможемо отримати в найближчий час. (Звісно ж з оглядом на вибори в США)

Лівія: Різні ЗМІ повідомляють, що росія обдурила сирійських найманців яких навербувала для участі у лівійській війні на боці Хафтара. Обіцяна платня у 1000 доларів США на місяць, виявилася трішки не такою як було обіцяно.

Ну по-перше, сума задекларована в американських доларах була виплачена в сирійських лірах. А по-друге, курс по якому рахувалася, був офіційний – тобто більше чим в двічі менший від реального. Таким чином, загальна отримана сума виплат склала 450 доларів замість 1000.

Повідомляють, що ОАЕ закупила в Бразилії 24 винищувачі з турбогвинтовим двигуном Super Tucano для доставки їх Хафтару. Крім того, в черговій партії озброєння, що планують доставити ЛНА є нібито і десяток російських танків Т-72 і китайських БПЛА Wing Loong, і навіть С-300.

Правда в історії з літаками, виявився деякий нюанс. Тому що на Super Tucano, встановлені канадські двигуни Pratt & Whitney PT6A-68C, що в свою чергу є порушенням ембарго на постачання зброї та товарів подвійного значення. Тому тут треба буде дочекатися реакції канадського уряду.

Туреччина: Журналіст американського New York Times виклав в мережу фотографії азербайджанського аеропорту Гянджа від 3 жовтня ц.р. з двома винищувачами F-16 та ймовірно транспортником CASA/IPTN CN-235 турецьких ВПС. І зараз, чому то, ця публікація завдала багато галасу в мережі.

Хоча, постійним читачам Мілітарного відомо, що турки залишили свої літаки в Азербайджані після останніх навчань в серпні ц.р. з приміткою про їх передачу до азербайджанських ВПС. Єдиним що було тоді незрозумілим (як і зараз) – так це реальна кількість «забутої» техніки і які пілоти на ній. Офіційно, станом на зараз, ці бойові літаки участі у бойових діях не приймали і є застереженням для русоВКС від прямого втручання у конфлікт в НК.

Ліван: В мережу виклали нове підтвердження участі ліванських бойовиків у війні в НК на боці Вірменії. Ці чоловіки, через Іран потрапили у Нагірний Карабах. Так, що там віщає іранська влада про своє невтручання?

Іран: Washington post повідомляє, що адміністрація Трампа вирішила ввести нові санкції проти фінансового сектору Ірану наперекір європейським союзникам, які попередили, що цей крок може мати руйнівні гуманітарні наслідки для цієї країни. А зараз на Іран тиснуть як пандемія коронавірусу так і триваюча валютна криза.

Американські санкції будуть спрямовані на декілька банків, які в даний час не підпадають під вторинні санкції, що, за словами європейських урядів, скоротить канали, які Іран використовує для імпорту гуманітарних товарів, таких як продукти харчування та ліки.

Натомість, американці заявляють, що подальша ізоляція іранської торгівлі відповідає зусиллям адміністрації Трампа зруйнувати іранську економіку, щоб вивести Тегеран за стіл переговорів. І ця стратегія досі не реалізована. Вони також заявляють, що Міністерство фінансів може пом’якшити гуманітарні наслідки, видаючи листи компаніям, що дозволяють певні продажі.

Саудівська Аравія: Саудіти знов загнали ножа у спину кремлівському ху@лу. Повідомляють, що Королівство Аравія запропонувала Європі нові знижки на свою нафту. Політику знижок саудівці продовжують майже виключно на європейському ринку. А на цьому ринку араби конкурують з мокшанами з їхнім Urals.

Таким чином, у листопаді саудівська нафта подешевшає для клієнтів в ЄС вже третій місяць поспіль, повідомляє Reuters з посиланням на прайс-лист державної видобувної компанії КСА – Saudi Aramco.

Ер-Ріяд повернувся до політики зниження цін в серпні, і з тих пір основні сорти для Азії і Європи стали дешевше приблизно на 2 долари за барель. Це допомогло саудітам на 26% збільшити експорт, повернувши його практично на докризовий рівень. Якщо в червні Saudi Aramco відвантажувала 4,971 млн барелів на добу, то у вересні вже 6,258 млн, підрахували аналітики IHS Markit.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Ірак Іран Ліван Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 23 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 17 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 16 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 листопада 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 листопада 2020 року