fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Близький Схід Сирія

Туреччина раптово зупинила транзит санкційних вантажів до росії. Московія передає захоплену натівську зброю до Ірану. США дали «зелене світло» на удар Ізраїлю по Ірану? КСА готові бути посередником в україно-російській війні. КСА та Іран відновлюють відносини. Лівія за міжнародної підтримки рухається до виборів.

Туреччина: Туреччина раптово зупинила транзит санкційних вантажів до росії. Турецька митна система блокує їхнє оформлення, повідомляє російський Коммерсантъ FM. Такий крок став несподіванкою для ринку, розповіли його учасники, які терміново шукають альтернативні маршрути. За їхніми словами, застрягли саме підсанкційні товари, які йдуть до росії через паралельний імпорт.

Передбачають, що зупинка імпорту стала наслідком нещодавнього візиту Ентоні Блінкена до Туреччини. Будь які офіційні підтвердження неможливо отримати оскільки транзитні операції підсанкційних товарів і без цього проводилися під «чорним прапором». При чому, що не підсанкційний транзит не постраждав. Русня сподівається, що ця «технічна помилка» буде виправлена в найближчий час.

Сирія: Глава МЗС Ірану Госейн Амір Абдоллагіан вчора прибув до Дамаску, де провів зустріч зі своїм колегою Фейсалом Мікдадом, з яким закликав усі іноземні війська до виводу з Сирії, а ще була зустріч з сирійським диктатором, та відвідання Латакії. Схоже, що іранський міністр шукав нових безпечних маршрутів для контрабанди іранської зброї до Сирії. Оскільки шлях через Алеппо був зруйновний останнім ударом Ізраїлю.

Вочевидь, що Ірану ближче і безпечніше доставляти зброю через аеропорти Латакії, що змусить зрештою реагувати на це і русню. Оскільки практична війна росії в Україні і потенціальна війні Ірану проти Ізраїлю, знаходяться поки за лаштунками відносин кремля і Єврейської держави саме із-за ситуації по Сирії. Але це триватиме не вічно.

Роль рашки в Сирії зменшується геометрично. До прикладу, Абдоллагіан прибув до Дамаску з Анкари де зустрічався з Мевлютом Чавушоглу. Основна тема розмови була про Сирію. На спільній прес-конференції йшлося, що сторони підтримали ініціативу російської сторони щодо робочої зустрічі щодо Сирії, проведення якої заплановано на наступний тиждень у москві на рівні заступників міністрів. Чавушоглу зазначив, що учасники майбутньої зустрічі у москві підготують ґрунт для зустрічі на рівні глав МЗС.

Тобто, кремль випросив хоч якусь зустріч у москві, щоб організувати зустріч міністрів, які і так зустрілися без свнсбк у Анкарі. Ну звісно, що турецьку позицію по Сирії Абдоллагіан обговорив у Дамаску. І русня тут не потрібна.

Іран: Росія захоплює частину зброї та обладнання, наданих США та НАТО, які залишилися на полі бою в Україні, і відправляє їх до Ірану, де, на думку США, Тегеран спробує перепроектувати системи, повідомили CNN чотири джерела, знайомі з цим питанням.

Протягом останнього року офіційні особи США, НАТО та інших західних держав бачили кілька випадків захоплення російськими військами ручної зброї, включно з протитанковою системою Javelin і зенітною системою Stinger, яке українські війська часом були змушені залишати на полі бою, повідомили джерела CNN.

У багатьох із цих випадків росія потім відправляла обладнання до Ірану для демонтажу та аналізу, ймовірно, щоб іранські військові могли спробувати створити власну версію зброї, повідомили джерела. Росія вважає, що продовження постачання трофейної західної зброї Ірану стимулюватиме Тегеран підтримувати війну росії в Україні. Офіційні особи США не вважають, що ця проблема є поширеною чи систематичною, і українські військові з початку війни взяли за звичку повідомляти Пентагон про будь-які втрати обладнання, наданого США російським силам, сказали офіційні особи. Тим не менш, офіційні особи США визнають, що проблему важко відстежити.

Незрозуміло, чи Іран успішно переробив будь-яку американську зброю, взяту в Україні, але Тегеран довів високу майстерність у розробці систем озброєнь на основі американського обладнання, захопленого в минулому. Ключова зброя на арсеналі Ірану, протитанкова керована ракета Toophan, була перетворена на основі американської ракети BGM-71 TOW у 1970-х роках. У 2011 році іранці також перехопили виготовлений США безпілотник Lockheed Martin RQ-170 «Sentinel» і перепроектували його для створення нового безпілотника, який перетнув повітряний простір Ізраїлю в 2018 році, перш ніж його збили.

«За останній рік військова співпраця росії з Іраном поглибилася. і це створює серйозні проблеми для цього регіону та для безпеки ваших громадян», — сказав Ллойд Остін на прес-конференції разом із міністром оборони Ізраїлю Йоавом Галлантом у Тель-Авіві в четвер.

«Іран отримує важливий бойовий досвід і досвід в Україні, який згодом передасть своїм небезпечним помічникам на Близькому Сході», — сказав Остін. «В обмін на підтримку Іраном в Україні росія пропонувала Ірану безпрецедентну оборонну співпрацю, в тому числі щодо ракет і протиповітряної оборони».

Наприкінці минулого року Пентагон розширив свої зусилля з відстеження американської зброї, наданої Україні, в тому числі шляхом інспекцій на місцях, проведених військовослужбовцями США, дислокованими в посольстві США в Києві. Раніше цього року заступник міністра оборони з питань політики Колін Кал заявив законодавцям, що США бачили випадки захоплення росіянами деяких наданих США систем на полі бою, але не у великій кількості.

Друга на цьому тижні порція санкцій від США. Після присвяченому 8 березня санкцій проти іранських катів в пенітенціарній системі, нові санкції проти тіньового банківського сектору. Вангую, що в спробі не допустити початку неузгодженої з США ізраїльської військової операції, Вашингтон значне збільшить частоту і важкість санкційного тиску.

Ізраїль: США дали «зелене світло» на удар Ізраїлю по Ірану? Таким питанням опікувалися експерти після візиту і відповідних заяв Ллойда Остіна в Тель-Авіві, і його зустрічей з ізраїльським колегою Йоавом Галлантом.

Відповідь в даному випадку залежала радше від власних уподобань експертів, хоча більшість помітили відмінить у заявах обох міністрів. Ллойд Остін наполягав у коментарях, що «дипломатія є найкращим способом завадити Ірану отримати ядерну зброю». В той час як, Галлант сказав Остіну: «Ми повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб не дати Ірану отримати ядерну зброю». Цим він, мабуть, припустив, що Ізраїль може вдатися до військових дій, щоб ліквідувати ядерні об’єкти Ірану. «Іранська ядерна загроза вимагає від нас бути готовими до будь-яких дій», — сказав Галлант і повторив це двічі для акценту.

«Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб мрії аятолл ніколи не здійснилися за будь-яку ціну», — сказав Галлант. На запитання журналіста, що потрібно, щоб Ізраїль надав Україні військову допомогу, Галант відповів розпливчасто. “Ми робимо все можливе”, – сказав він. «Ми робимо це з розумінням інтересів Ізраїлю в регіоні».

Примітне, що візит відбувався на тлі масових протестів в Ізраїлі проти судової реформи, яку планує провести правий уряд Нетаньягу. І Йоав Галлант дістався міжнародного аеропорту в Тель-Авіві на зустріч з Ллойдом Остіном гелікоптером, через те що дороги до аеропорту були перекриті мітингувальники.

Армії оборони Ізраїлю не дозволять використовувати Азербайджан як базу дозаправки під час нападу на Іран, заявив The Jerusalem Post новопризначений посол країни в Ізраїлі Мухтар Мамедов.

У першому інтерв’ю, яке він дав після прибуття до Тель-Авіва минулого тижня, призначений на посаду посла Мамедов спростував повідомлення іноземних ЗМІ, поширені Haaretz на початку цього місяця, про те, що країна підготувала аеродром, призначений для допомоги Ізраїлю у випадку, якщо він вирішить атакувати іранські ядерні об’єкти, або дозволив Мосаду створити філію в Азербайджані для спостереження за тим, що відбувається в Ірані.

«Азербайджан із самого початку заявляв, що не буде втручатися у внутрішні справи інших країн і не дозволить використовувати свою територію проти інших країн», – сказав посол. «Це тому, що ми очікуємо, що інші країни не втручаються в наші внутрішні справи».

Саудівська Аравія: У четвер міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан заявив, що королівство готове виступити посередником між сторонами російсько-української кризи. “Я підтвердив міністру закордонних справ росії готовність королівства докласти всіх зусиль для посередництва між сторонами”, – сказав принц Фейсал після зустрічі з «сумною конякою».

Нагадаю, що візит принца Фейсала до москви відбувся за два тижні після його поїздки до Києва, де він зустрівся з Володимиром Зеленським і провів прес-конференцію з Дмитром Кулебою. Крім того, саудівський міністр «привіз» з собою допомогу Україні на 400 млн. доларів.

Іран і Саудівська Аравія в п’ятницю погодилися відновити дипломатичні відносини та відкрити посольства після багатьох років напруженості між двома країнами, включаючи руйнівну атаку на державну нафтодобувну компанію Saudi Aramco , яку приписують Тегерану.

Угода, укладена цього тижня в Пекіні під час урочистих зборів народних представників, є великою дипломатичною перемогою для Китаю, оскільки країни Перської затоки вважають, що Сполучені Штати повільно виходять із Близького Сходу. Це також відбувається в той момент, коли дипломати намагаються покласти край багаторічній війні в Ємені, конфлікті, в якому Іран і Саудівська Аравія глибоко вкорінилися.

Дві країни випустили спільне комюніке з Китаєм щодо угоди. Китайські державні ЗМІ не відразу повідомили про угоду. Іранські державні ЗМІ опублікували зображення та відео, які вони описали як зроблені в Китаї під час зустрічі. На ньому було показано Алі Шамхані, секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану, з чиновником Саудівської Аравії та чиновником Китаю, якого державне телебачення назвало Ван І.

“Після виконання рішення міністри закордонних справ обох країн зустрінуться для підготовки обміну послами”, – повідомило державне телебачення Ірану. У ньому додали, що переговори велися протягом чотирьох днів. Тим часом відновлення відносин не зменшує занепокоєння Саудівської Аравії щодо подальшого розширення ядерного потенціалу іранського режиму.

Лівія: Прем’єр-міністр Уряду національної єдності (GNU) Абдул Хамід Дбейба обговорив у середу з представником США в Лівії Річардом Норландом і тимчасовим повіреним у справах посольства США Леслі Ордманом місцеві та міжнародні зусилля щодо проведення виборів цього року .

Під час зустрічі йшлося про підвищення рівня публічності та прозорості уряду, задіяння механізму контролю за витрачанням коштів та забезпечення справедливого розподілу доходів, йдеться у повідомленні прес-служби прем’єр-міністра.

Дбейба також підтвердив свою підтримку зусиль Спеціального представника Генерального секретаря та Голови Місії підтримки ООН у Лівії Абдулая Батілі, високо оцінивши ефективну роль США в Лівії та її міжнародну підтримку у проведенні виборів. Крім США план ООН по проведенні виборів у Лівії «рішуче підтримали» посли Великої Британії, Франції, Німеччини та Італії.

Комітет, який має намір створити Батілі, об’єднає від 30 до 40 представників зацікавлених сторін, установ, лідерів племен, жінок і молоді. Він об’єднає широкий політичний і соціальний спектр, і кількість, ймовірно, перевищить 40 цифр, щоб залучити якомога більше тих, хто зацікавлений у виборах, наприклад політичних партій.

Проте Батілі не розкрив жодних подробиць щодо механізмів і стандартів, які він запровадить у процесі відбору, який у будь-якому випадку буде предметом суперечок і критики, оскільки не всі можуть бути задоволені. Ініціатива Батілі була широко схвалена більшістю членів Ради Безпеки ООН, за винятком, як і очікувалося росії.

Шлях до реалізації ініціативи та формування вищої виборчої комісії не буде встелений квітами, оскільки все ще відсутній міжнародний консенсус, навіть якщо погодитися, що шлях до вирішення – через вибори. В тім політичний вплив росії та Єгипту буде слабким перед обличчям міжнародного та місцевого бажання провести вибори.

Умовно прохафтарівська сторона Плата Представників та Вищої державної ради, разом з паралельним урядом не будуть повністю виключені з політичного процесу, але їх представництво в новому комітеті не дозволить їм контролювати його. Отже шлях до виборів триває.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року