fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 9 грудня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 грудня 2020 року

Близький Схід Греція Єгипет Ірак Іран Лівія ОАЕ Сирія Туреччина

Ворогуючи сторони стягують підкріплення на півночі Сирії. Хафтар продовжує провокувати турків в Лівії. На півночі Іраку не вдається вирішити проблему з РПК. Греція нагнітає обстановку перед самітом лідерів ЄС. Російський посол зробив нікчемну заяву, щодо Ізраїлю.

Сирія: Повідомляється, що турецькі сили готують процес виведення постів Хан-Туман і Сурман в сторону Джабаль аль-Завії, на Звільнені землі Ідлібу. Евакуація має розпочатися в найближчі години.


Час нової ескалації все ближче. Кoлoнa підкріплення XТШ попрямувала на фронт в бік Caxль Гaбa на північному-заході провінції Xaмa.

Турецькі ж підкріплення прибувають в район операції «Щит Євфрату». Повідомляють про три потужні військові колони ЗС Туреччини, що прибули до Сирії і спрямували в напрямку н.п. Раї, аль-Баб та Джараблюс на півночі Алеппо. Посилення сил на фронті протистояння з курдськими комуністами відбувається на тлі значної ескалації і посилення взаємних обстрілів.

Також повідомляють, про зосередження великої кількості американських військ південніше Манбіджу, які приведенні у вищу ступінь бойової готовності.

Самі ж комуністи РПК, не бажаючи впускати русо/асадитів в саме місто Айн Ісса, погодилися на організацію трьох спільних опорних позицій навколо нього. І майже відразу дві колони асадитів, протягом останніх 24 годин, загальною чисельністю близько 200 чоловік з технікою прибули до Айн Ісса. З ними прибули і п’ять російських транспортних засобів.

Лівія: МЗС Туреччини поширило заяву у зв’язку з затриманням турецького судна біля берегів Лівії прихильниками Халіфи Хафтара. В заяві відомства йдеться, що турецький суховантаж під прапором Ямайки, який прямував до порту міста Місрата з вантажем медичної допомоги, був затриманий біля берегів Лівії прихильниками Хафтара.

«Ми рішуче засуджуємо ці дії. Корабель повинен продовжити свій шлях по запланованому маршруту, для цього негайно повинні бути вжиті необхідні кроки», – йдеться в заяві МЗС.

У заяві підкреслено, що в той період, коли при посередництві ООН тривають міжлівійські переговори і вдалося досягти прогресу в політичному процесі, Хафтар та його прихильники продовжують здійснювати провокації. «Ми ще раз нагадуємо, що посягання на турецькі інтереси в Лівії будуть мати серйозні наслідки, і ці елементи будуть розглядатися як легітимні цілі», – йдеться в заяві.

В той же час, прес-секретар хафтарівської ЛНА Аль-Місмарі заявив: «Ми перебуваємо у відкритій війні з Туреччиною в Лівії». Насправді, Хафтар постійно провокує турків на конфлікт, щоб виставити їх в поганому світлі перед світовою спільнотою. Але завидна врівноваженість османів у прийнятих рішеннях не залишає заколотнику ніяких шансів.

Прес-секретар Генштабу сил УНЄ Лівії (підтримуване Туреччиною) Мухаммед Кунуну заявив: «Лівійська армія продовжує дотримуватися режиму припинення вогню, досягнутого під егідою ООН в Женеві 19-23 жовтня, незважаючи на те, що бойовики Хафтара не менше 8 разів порушували перемир’я в районі міста Сірте. Прихильники Хафтара все ще перекидають на північ Лівії найманців і створюють військові бази. Нам не прийнятний жодний з варіантів врегулювання, в якому бере участь військовий злочинець Хафтар».

Єгипет: Міністерство оборони Єгипту оголосило, що збройні сили Єгипту завдали запобіжного удару терористичним елементам на західному стратегічному напрямку, націливши та знищивши 21 позашляховик, навантажений терористами, зброєю та боєприпасами на кордонах з Лівією. Уточують що під удар попали контрабандисти.

Туреччина: Президент Реджеп Т. Ердоган вилетів до Азербайджану. Дводенний візит турецького лідера в Баку організований на запрошення президента Азербайджану Ільхама Алієва. Візит приурочений до перемоги Азербайджану у війні, розпочатої 27 вересня з метою звільнення історичних земель від вірменської окупації.

Ірак: Терористи РПК не покинули район Синджар на північному заході Іраку. Про це заявив журналістам прем’єр-міністр Курдської регіональної адміністрації Іраку (КРАІ) Месрур Барзані.

«Ми очікуємо реалізації угоди по Синджару, але цього поки не відбулося. Терористи РПК не покинули район Синджар. Бойовики лише на кілька годин змінили «камуфляж» і передислокувались в район гори Синджар, а потім повернулися назад. Їх чисельність набагато зросла», – сказав він.

Барзані прокоментував також акції протесту проти політики адміністрації КРАІ, що спалахнули в провінції Сулейманійя через затримки із зарплати держслужбовцям. Барзані підкреслив, що влада в Ербілі підтримує законні права кожного жителя КРАІ, в тому числі і право на проведення демонстрацій.

«Ми хочемо, щоб жителі регіону могли вільно висловлювати свою думку і розуміємо, що люди знаходяться в скрутному становищі. На жаль, в цьому є і наша вина. Однак за останні кілька днів демонстрації набули характеру заворушень і насильства, що є неприпустимим», – сказав Барзані.

Нагадаю, що вчорашні заворушення прокотилися по провінції Сулейманії та Синжару на півночі Іраку. Під час яких, від кульових поранень загинули 3 протестувальникіи і один боєць Пешмерга.

В ООН засудили ці заворушення та насильство під час протестів.

Засилля РПК на півночі Іраку сталося ще в далекому 1982 році, коли курдські комуністи спонсоруємі радянським КДБ, скориставшись вакуумом влади почали зосереджуватися в горах Північного Іраку і організовувати там свої військові табори.

Станом на зараз, РПК втратила майже всю свою владу на півночі Іраку. Основного удару втраті боєздатності та престижу цієї організації завдала турецька армія під час проведення численних операцій «Кіготь Орла» в горах іракського Курдистану. Далі вже, Багдад та Ербіль почали вживати серйозні заходи проти РПК. Сама терористична організація максимально пручається втраті влади.

Проте, крім проблем з курдськими комуністами, іракській владі додається ще проблема з ІДІЛ. Бойовики цієї терористичної організації вчинили напад на нафтове родовище «Хаббаз» в провінції Кіркук на півночі Іраку. Представник Управління поліції провінції Кіркук Емір Нурі повідомив, що терористи замінували дві свердловини на родовищі. «В результаті вибухів ніхто не постраждав. Проводиться операція по затриманню терористів», – сказав Нурі.

Іран: Міністри закордонних справ Азербайджану і Ірану Джейхун Байрамов і Заріф обговорили останню ситуацію навколо Карабаху, розвиток відносин між двома країнами та інші регіональні питання.

А ще, очільник МЗС Ірану Заріф прокоментував ініціативу Саудівської Аравії (зі згоди США) включити країни Перської затоки в ядерну угоду: «Шановні сусіди, чому ви просите Америку або “країни європейської Трійки” включити вас в переговори з Іраном, коли:
а) З ними не буде розмов, тому що вони самі є проблемою.
б) Ми можемо говорити про наш регіон безпосередньо, без втручання ззовні.
Наша Ормузьку мирна ініціатива (Надія) все ще актуальна».

Греція: Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас: “Туреччина діє поза рамками міжнародного права і, на жаль, стала порушником спокою в регіоні, погрожуючи застосуванням сили. Вона загрожувала Греції війною, якщо Греція буде діяти відповідно до свого суверенного права і розширить свої територіальні води до 12 морських миль. Використовуючи мігрантів як інструмент (політики), поширюючи пропаганду і неправдиві новини, загострюючи проблему безпеки, перевозячи джихадистів з Лівії на Кавказ – то, що я називаю “туристичним агентством джихадистів” – і створюючи загрози миру і стабільності в регіоні”.

Важко коментувати подібні заяви від європейського дипломата, коли вони більше схожі на заяви вгашеної манькі захарової з лаптестану. Така риторика має сприяти поширенню фейків російської пропаганди і навряд чи допоможе у вирішення спірних питань. Нагнітання антитурецьких настроїв відбувається перед самітом лідерів країн ЄС і спрямована на накладення санкцій проти Туреччини. Цікаво, а як що санкції не пройдуть (скоріш за все), що далі будуть говорити грецькі дипломати?

Саміт лідерів країн Євросоюзу стане найважчим за останні кілька років, і зачепить ряд складних питань, в тому числі вето Угорщини і Польщі по проекту бюджету ЄС, Brexit, відносини з Туреччиною і боротьбу з епідемією коронавирусу. Саміт, який стартує в четвер у Брюсселі, стане першою особистою зустріччю лідерів Євросоюзу після довгого проміжку часу.

Ізраїль: В питанні перемоги Азербайджану в останній 44 денній війні в НК, всі чомусь уникають згадувати вклад «сіоністської вояччини» в цю справу, перекладаючи всі лаври на Туреччину.

Але НІТ. Вклад Ізраїлю, а саме проданих ним високотехнологічних засобів ведення війни, особливо безпілотників, зіграв суттєву роль в цій перемозі. І вдячний азербайджанський народ вирішив нагади про це під час параду Перемоги, який має відбутися в Баку за два дні.

Під час репетиції параду можемо побачити БПЛА ізраїльського виробництва: багатоцільові розвідувальні БПЛА – Hermes 450 та Hermes 900; Anti Drone System – SkyStriker і дрони-камікадзе – IAI HAROP ЗС Азербайджану.

У вівторок, 8 грудня, посол росії в Ізраїлі анатолій вікторов зробив кілька заяв, що критикують дії Єрусалиму в регіоні, які привернули увагу ізраїльських ЗМІ. Звісно що, не тільки вгашена манька може провокувати суцільну маячню.

Так от, Вікторов, якого цитує видання The Jerusalem Post, заявив, що Ізраїль дестабілізує ситуацію на Близькому Сході більше, ніж Іран. “Проблема регіону не в активності Ірану, а у відсутності взаєморозуміння між країнами і в недотриманні резолюцій ООН в арабо-ізраїльському і палестино-ізраїльському конфліктах”, – сказав посол немитої.

На питання про те, чи дестабілізує регіон палестино-ізраїльський конфлікт, що носить дещо локальний характер, більше, ніж фінансування Іраном через своїх сателітів на Близькому Сході – хуситів в Ємені і “Хезболли” в Лівані, московит відкинув твердження, що Іран фінансує шиїтські терористичні угруповання. Здається оця вся хамська риторика русодипломата є спрямованою помстою Ізраїлю за допомогу Азербайджану у війні в НК)

Ізраїльський ресурс «Новини13» (חדשות 13) повідомив про прибуття до країни першої партії вакцин (100 000 доз) проти «корони» до аеропорту Бен-Гуріон. Враховуючи світовий ажіотаж навколо проблеми пандемії, цей факт вважається великим успіхом ізраїльської дипломатії.

Статистика збільшення загальної смертності по Ізраїлю в наслідок «корони» склала 10% у порівняння з минулими періодами. І це при тому, що ізраїльська медицина вважається однією з сучасних у світі. Цікаво, а де можна дізнатися подібні цифри по Україні?

Начальник штабу ЦАХАЛ Кохаві нагородив Почесною медаллю співробітників Моссада та Управління військової розвідки, які брали участь в секретній операції, що є частиною кампанії проти високоточних ракет. Про дату і місце операції не повідомляється.

ОАЕ: Ось так хід! Haaretz повідомляє, що Ізраїль спочатку «заперечивши проти угоди», зробив повний розворот і тепер публічно лобіює в Конгресі США питання, щоб схвалити масові продажі зброї ОАЕ. Нагадаю, що рішення продажу Єміратам новітніх F-35 має бути вирішене до 11 грудня.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Греція Єгипет Ірак Іран Лівія ОАЕ Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 березня 2021 року

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Регіональна озброєна мережа Ірану на Близькому Сході

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 березня 2021 року

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Шокуючи цифри загибелі цивільних в Афганістані.

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Вірменія застосовувала «Іскандери» в Нагірному Карабасі

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 березня 2021 року

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Афганська армія втратила останній фор-пост на півночі Афганістану

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 лютого 2021 року

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Талібан погрожує війною в Афганістані.

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 лютого 2021 року