fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 9 лютого 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 лютого 2020 року

Близький Схід Ізраїль Лівія Сирія Туреччина

В Іраку раптовий візит американського генерала. Ізраїль помножив на нуль сирійську ППО. Туреччина готується до великої операції в сирійському Ідлібі. Переговори по Лівії – поки пусті балачки. Сирія гуманітарна катастрофа поглиблюється, сили режиму наступають. Викриття російський брехунів.

Ірак: Начальник Центрального командування США генерал Кеннет МакКінсі провів переговори з іракським керівництвом у Багдаді під час несподіваного візиту, першим після вбивства іранського командувача “Силами Кудс” Кассема Солеймані.

Зустріч генерала МакКінсі з президентом Бархамом Саліхом полягала в обговоренні рішення парламенту про вихід американських сил з Іраку та прохання американців змінити це рішення.

Американський чотирьох зірковий генерал висловив готовність країни продовжувати спільне співробітництво проти тероризму, підтримувати можливості та підготовку іракських сил, підвищувати безпеку та стабільність Іраку.

Гадаю, що по результатам візиту заяв про необхідність американським військовим покинути Іран поменшає. А для тих, хто все ще наполягає на тому, що США заробляє в Іраку, нагадаю, що американці витратили в цій країні – 2 трлн. доларів. Щоб отримати назад таку купу грошей необхідно всю іракську нафту, не менше 3 мільйонів барелів на день продавати протягом 35 років, ціною не менше 50 доларів за барель. Шкода лише, що на Україні Вашингтон поки економить.

Ізраїль: Надійшло уточнення стосовно вражених цілей в останньому страйку ізраїльтян по військовим цілям навколо Дамаску. Подейкують, що одною з основних цілей ізраїльських літаків стала система сирійської ППО. Вісім ракет, що влучили – знищили систему С-125 разом з пусковою установкою та пунктом управління, та ще по одному «Панцирю» та «Буку».

Кажуть, що московити в люті від «цинічних» дій Ізраїлю. Скоріш за все сирійська ППО під патронатом русні все ж таки почала дошкуляти ізраїльтянам і ті прийняли правильне рішення.

Не маючи реальних засобів протидіяти IDF, русня вигадує байки, що нібито «ізраїльські ВПС поставили під загрозу бла-бла-бла …. , в результаті чого цивільний авіалайнер сів на авіабазі Хмеймім». Ці цікаві історії на тлі збитого українського літака виглядають достатньо загрозливо, що також дає достатньо причин ізраїльтянам закатати всю асадівську/московитську ППО в бетон. Тому що крім цивільних літаків, вони іншої загрози не представляють.

Міністр оборони Ізраїлю Нафталі Беннет провів у неділю нараду в штабі дивізії Газа, на якому серед іншого аналізувалися можливі заходи протидії ракетному і повітряному тероризму, що здійснюється з сектору Газа. У нараді взяли участь високі начальники ізраїльської армії та керівники інших силових структур.

По завершенні наради голова оборонного відомства зробив заяву, з якої випливає, що терористичну організацію ХАМАС очікують дуже важкі часи.

“Держава Ізраїль не прагне до війни з ХАМАСом в Газі, але ми віддані до забезпечення безпеки жителів півдня, – сказав Беннет. – Свавілля, створюваний лідерами ХАМАСу, наближає нас до винищувальної операції проти них. Ми не повідомимо коли і не повідомимо де. Ця операція буде дуже відрізнятися від попередніх, ніхто з них не буде застрахований [від смерті] “.

Туреччина: В Анкарі відбулася зустріч представників турецького оборонного відомства та русні, яка стрімко прилетіла відмовляти турків від силового сценарію в Ідлібі. Достатньо низький рівень представництва не залишав сподівань на якісний результат.

Ще до початку цих перемов, турецька сторона повідомила, своїм проксі силам в Сирії, що треба готуватися до гіршого сценарію.

Русня, як завжди приїхала затягувати час та намагалася умовити турків до нового договору з урахуванням тактичної обстановки яка склалася на зараз. Турецькі військові відмовили і нагадали, що час ультиматуму спливає. Якщо асадити не заберуться з повстанських територій на кордони визначені в сочинських угодах, турецька армія буде діяти на власний розсуд.

Ну а поки, Туреччина продовжує значне нарощування сил в сирійському Ідлібі. Нові і нові колони військової техніки прибувають до сирійського кордону. Загальна кількість турецької техніки в Ідлібі перевищують 1200 од. Нагадаю, що склад однієї БТГр це 70~80 машин. В колонах помічена самохідна артилерія, РСЗВ, багато танків включно з Леопардами, системи ППО.

Російськи пропагандисти змінили методички і замість глузування на «помідорним султаном», включили – «турки заважають сирійський армії та не виконують сочинські угоди».

В МО Туреччини повідомили, що пункти спостереження в Ідлібі продовжують функціонувати і можуть захищати себе. Реакція на напади на турецькі СП буде жорсткою.
Підрозділи турецької армії готові до виконання поставлених задач.

Вишенькою на тортик стала заява міністра зв’язку Туреччини: “Місце асада – це не президентський палац. Його місце – Гаазький трибунал”.

Останні дебати в Раді Безпеки ООН по сирійському Ідлібу, закінчилися без ухвалення будь яких заяв. Хоча Туреччина отримала офіційну підтримку своїх зусиль з боку Британії та США. Делегат від Вашингтону при ООН, посол Келлі Крафт, заявила під час виступу в Раді Безпеки, що Астанській угоді не можна довіряти, вважаючи, що росія покриває збитки, завдані силами режиму.

Лівія: Черговим пшиком закінчилася і зустріч в форматі «5+5» по Лівії під егідою ООН. Спеціальний посланець ООН по Лівії Гассан Саламе побачив навіть “some progress”. А на практиці – результат нуль, наступна зустріч 18 лютого в Женеві.

Ніяким чином всі міжнародні миротворчі зусилля не впливають на розвиток подій в самій Лівії. Більше того, після останніх поповнень в арміях з обох боків, бойові дії активізувались. Крім вже звичного фронту в Тріполі, де сторони обмінюються ударами, активізувався фронт Абу Гар’яну. В цьому районі після зради 604 батальйону в Сирті, що призвело до втрати УНЄ цього міста, хафтарівці намагаються просунутися далі до Місрати, бійці УНЄ відповідно повернути втрачене.

Самі ж хафтарівці виявилися не лише ісламістами, а й вакхабітами. В місті Сирта, 5 лютого, вони зруйнували суфійську святиню – храм Завії бен Іси. Ряд священнослужителів-суфіїв заарештовані. Це для розуміння того кого підтримує русня. Те що не зробили терористи ІДІЛ, зробили «світські» вояки Хафтара.

Місія ООН по підтримці Лівії – UNSMIL, вже засудила цей акт вандалізму та нагадала, що такі дії порушують право на свободу віросповідання та право не піддаватися свавільному арешту та затриманню. А знищення релігійних святинь також заборонено міжнародним гуманітарним правом, а навмисні напади на релігійні пам’ятники становлять військові злочини. UNSMIL закликає владу, яка контролює місто Сирту, розслідувати та притягнути винних до відповідальності.

Посол Туреччини в Лівії Серхат Аксін прокоментував Женевські перемови і нагадав, що Анкара розрізняє тих в Лівії, хто є агресором і того, хто використовує своє законе право на самооборону. І додав про готовність Туреччини підтримувати лівійський народ.

Президент Єгипту Абдель-Фаттах Ель-Сісі заявив із столиці Ефіопії Аддіс-Абеби, що міжнародний консенсус досягнути під час Берлінської конференції по Лівії було порушено з боку Туреччини. Отже цей дощ надовго.

Сирія: В сирійському Ідлібі прогрес військ режиму триває. Станом на 9.02.2020 асадити майже повністю взяли під контроль міжнародну трасу Дамаск-Алеппо, М5.

Місто Саракеб було залишено повстанцями без бою. Вони відступили разом з деякою частиною турецьких військових, що розміщалися в чотирьох блок-постах навколо міста. Але сама турецька присутність в Саракебі залишилася.

Організована оборона Ідлібу майже зруйнована, в сільській місцевості повстанці відступають, наносячи болючі та раптові удари асадитам. Але це не може зупинити війська режиму.

Інфографіка із зазначенням військових втрат режиму за останні 48 годин на передових в Ідлібі та Алеппо.

Крім рядового складу гинуть і командири САА. Цього разу в боях під Алеппо загинув полковник республіканської гвардії Самер Ахмед Саламі.


Асадити також вдаються до варварства як і всі нелюди, який вирощує «руський мір». Після пограбування осель, вони руйнують могили.

У нaceлениx пунктax Великого Ідлібу пpoйшли мacoві дeмoнcтpaції людей на підтримку повстанців та проти російської oкупaціі та peжиму аcaдa.

Сирійська мережа з прав людини задокументувала з 12 січня по 7 лютого 2020 року вбивства 183 мирних жителів, у тому числі 52 дітей та 30 жінок, силами режиму та росії на північному заході Сирії. Крім того, за той самий період зафіксовано 5 випадків нападу на медичні установи, 14 – на навчальні заклади та 13 – на центри цивільної оборони.

Русня залишила околиці міста Талль Тамр на півночі Сирії. А американці навпаки розгортають нову базу в кварталі Гвейран на півдні міста Хасака. Зараз американські військові виправляють помилкові рішення своєї Адміністрації.

Наприкінці, публікую викриття брехні російських пропагандистів телеканалу «Звезда» і агентства «ANNA-News». Пропагандисти перевели інтерв’ю з полоненим по своєму, щоб звинуватити сирійську опозицію в підготовці до хімічної атаки, але на відео присутній справжній переклад. А так в принципі, нічого нового.

Близький Схід Ізраїль Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 квітня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 31 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 18 березня 2020 року